Virtualna memorija?

poruka: 10
|
čitano: 5.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Virtualna memorija?

Zanima me koliko pomaze činjenica dizanje virtual memorya duplo u odnosu na fizičku?

 

 

Sweettooth
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Virtualna memorija?
forzzuk kaže...

Zanima me koliko pomaze činjenica dizanje virtual memorya duplo u odnosu na fizičku?

 

 

 Postavio sam gornju i donju min i max tj vrijednost jednaku..i stavio na 6.4gb..oko 1.5x isto..

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 8:06 (thedream).
16 godina
offline
Virtualna memorija?

Sve ovisi o tome koliko fizičke memorije imaš, te koji OS i čime se baviš na računalu. Ne postoji magična formula za izračunavanje veličine virtualne memorije, mada je zgodno postaviti ju na fiksnu veličinu da se ne fragmentira, ali nije nužno.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Virtualna memorija?

Na netu se obično preporučuje 1,5 x RAM. Ne znam koliko je to točan izračun, niti koliko se osjeti razlika na računalu, ali znam da se jednako tako dosta savjetuje da obje vrijednosti budu jednake.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Virtualna memorija?
GigaGirl kaže...

Na netu se obično preporučuje 1,5 x RAM. Ne znam koliko je to točan izračun, niti koliko se osjeti razlika na računalu, ali znam da se jednako tako dosta savjetuje da obje vrijednosti budu jednake.

Nonsens. Ako imaš 8 GB memorije u kompu, da napravim 12 GB swap? No way, Jose, isključit ću virtualnu memoriju. To jest, postavit ću je na 256 MB na sistemskoj particiji da se mogu spremiti crash dumpovi u slučaju BSODa.

Ako radim nešto memorijski intenzivno, renderiranje ili obrada velikih količina podataka, dodat ću još memorije.

Sve ovisi o tome kakvo je zauzeće memorije dok radimo na računalu.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 21:06 (Father_Dougal).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Virtualna memorija?

Nisam na svojim računalima ništa dirala oko toga, ali sam čitala na netu da se preporučuje sporijim računalima sa manje RAM-a da povećaju virtualnu memoriju (tako da se tvoja teorija podrazumijeva).

16 godina
offline
Virtualna memorija?

Jest, da. No i opet, ako imaš računalo sa XPom sa gigu memorije koje vrti filmove i glazbu i to je sve, page file od 1.5 GB neće koristiti ničemu osim zauzimanju prostora na disku.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Virtualna memorija?

Kako god bilo ja ništa ne diram sve dok radi onako kako treba. Namigiva

16 godina
offline
Virtualna memorija?

Prvi Informatički Zakon: Ako radi, NE DIRAJ!

 

:)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Virtualna memorija?
Father_Dougal kaže...

Prvi Informatički Zakon: Ako radi, NE DIRAJ!

 

:)

where's the fun in that?

:)

Sweettooth
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice