Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 938.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
win4crazzy kaže...
jel mi mozes onda rec koliko inca mi je dovoljno ja doma imam 17,6

To sam odredi koliko ti odgovara. Ja naprimjer ne volim igrat ispod 22"

13 godina
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
ATiGamer kaže...
win4crazzy kaže...
jel mi mozes onda rec koliko inca mi je dovoljno ja doma imam 17,6

To sam odredi koliko ti odgovara. Ja naprimjer ne volim igrat ispod 22"

ja nisam ni igro na vise od 17 tako da neznam kako je na vecim

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 19:51 (win4crazzy).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Evo molio bi pomoc nekoga. Imam dosta stariji laptop ali mi je jako vazno da radi. Naime radi se o HP compaq nx9000 i trenutno u njemu imam 192MB RAM i uzasno radi i zanima me koliko najvise stane u njega i sto trebam paziti kad kupujem memoriju. Puno bi bio zahvalan kad bi mi netko to pomogao jer se nerazumijem u RAM memory. Hvala Vam puno puno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
imaš li slobodan memorijski slot?
Možeš staviti max 1 gb rama,znači slobodno dodaj još 512Mb nekog branda
Prodajem Logitech S520! PP
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Evo dodani neki linkovi i načini bencha i testa stabilnosti.

Prodajem Logitech S520! PP
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
puno hvala... imam dva slota.. trenutno je jedan u funckiji sa karticom od 192MB.. radi uzasno sporo.. boli me glava od njega... i sad jos dali znate po iskustvu hoce li brze raditi...jer ovo jeuzas...hvala punoooo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
Fantasticus kaže...
puno hvala... imam dva slota.. trenutno je jedan u funckiji sa karticom od 192MB.. radi uzasno sporo.. boli me glava od njega... i sad jos dali znate po iskustvu hoce li brze raditi...jer ovo jeuzas...hvala punoooo

Definitivno bi trebalo brže raditi, jer Windows (pretpostavljam da je Windows XP) kad se boota uzme oko 100MB RAM-a i više.

Dok pokreneš još neku aplikaciju, ode svih 192MB.

Uzmi 512MB, ili izvadi ovu od 192MB i kupi 1GB (možda bi to bilo najbolje).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:33 (wMw11).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
Fantasticus kaže...
puno hvala... imam dva slota.. trenutno je jedan u funckiji sa karticom od 192MB.. radi uzasno sporo.. boli me glava od njega... i sad jos dali znate po iskustvu hoce li brze raditi...jer ovo jeuzas...hvala punoooo

Samo dodaj 512MB modul istih specifikacija nekog branda (da je na listi podržanih memorija)

Prodajem Logitech S520! PP
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Koliko vidim na prvom postu koji nije napisano jer ja imam i posjedujem memoriju ddr2 Transcend 2 gb 800mhz. Osmijeh I odlično radi, samo nisam ništa podesivo u latenciju, dakle deufalno.Osmijeh

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije

Imam pitanje u vezi RAM memorije,pa ako to nije vezano uz ovo,onda nek moderatori prime moju ispriku i premjeste negdje drugdje.

 

Imam Mushkin Essentials 2gb DDR2 800mhz RAM i ASUS M4N78 matičnu ploču.

 

Otkad sam kupio to prije godinu dana javlja mi se BSOD sa porukom IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL .

 

Čitao sam po internetu da to može bit problem sa hard diskom,no i njega sam zamijenio,a i u međuvremenu i napajanje.

To se događalo i na Windows XPu,Visti a i sad na WIndows 7 32-bit.

 

Neko vrijeme to se nije događalo,pa se ponovno počelo događat,aliuz gore navedenu poruu nekad bi i došao i BSOD sa porukom PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA .

 

Prije 20-ak dana overclockirao sam procesor AMD Athlon II X2 240,pa se automatski s tim i overclockirao RAM.

 

Procesor sam digao na 3.46 GHz i temperature su bile prihvatljive (idle: 38-40 stupnjeva,full load do nekih 55 stupnjeva.

RAM je bio na 968 MHz.

Uglavnom,kad je tako overclockiran onda se više pojavljuje taj BSOD sa IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL .

Sad sam ga spustio na 3.28 GHz i pojavi se taj BSOD ali nakon sat-sat i pol rada (igranje Combat Armsa i slično).

 

Da li je problem u neispravnoj RAM pločici od 2gb ili u tome što mi RAM nije naveden u QVL (Qualified Vendor List) od matične ili pak u nečem trećem?

14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
mstaglicic kaže...

Imam pitanje u vezi RAM memorije,pa ako to nije vezano uz ovo,onda nek moderatori prime moju ispriku i premjeste negdje drugdje.

 

Imam Mushkin Essentials 2gb DDR2 800mhz RAM i ASUS M4N78 matičnu ploču.

 

Otkad sam kupio to prije godinu dana javlja mi se BSOD sa porukom IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL .

 

Čitao sam po internetu da to može bit problem sa hard diskom,no i njega sam zamijenio,a i u međuvremenu i napajanje.

To se događalo i na Windows XPu,Visti a i sad na WIndows 7 32-bit.

 

Neko vrijeme to se nije događalo,pa se ponovno počelo događat,aliuz gore navedenu poruu nekad bi i došao i BSOD sa porukom PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA .

 

Prije 20-ak dana overclockirao sam procesor AMD Athlon II X2 240,pa se automatski s tim i overclockirao RAM.

 

Procesor sam digao na 3.46 GHz i temperature su bile prihvatljive (idle: 38-40 stupnjeva,full load do nekih 55 stupnjeva.

RAM je bio na 968 MHz.

Uglavnom,kad je tako overclockiran onda se više pojavljuje taj BSOD sa IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL .

Sad sam ga spustio na 3.28 GHz i pojavi se taj BSOD ali nakon sat-sat i pol rada (igranje Combat Armsa i slično).

 

Da li je problem u neispravnoj RAM pločici od 2gb ili u tome što mi RAM nije naveden u QVL (Qualified Vendor List) od matične ili pak u nečem trećem?

spusti množitelj memorije na x3.33, updateaj BIOS matične

taj ram je ok, ne voli baš visok napon

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Evo opet ja za moje škrte susjede tražim nešto, ovaj put je RAM u pitanju. Imaju 250 Mb i sad im je sve to dosta sporo pa su odlučili da se pojačaju. Matična je: asustek comuter inc. p5p800-vm; oni bi što jeftiniji 1 Gb rama, ali, ako se nađu 2 Gb dovoljno jeftina i kompatibilna, onda bi se dalo i to, najviše jer ih nagovaram da im instaliram sedmicu pa da zato uzmu dva. Slušam prijedloge :)

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2010 23:51 (shimano).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
shimano kaže...

Evo opet ja za moje škrte susjede tražim nešto, ovaj put je RAM u pitanju. Imaju 250 Mb i sad im je sve to dosta sporo pa su odlučili da se pojačaju. Matična je: asustek comuter inc. p5p800-vm; oni bi što jeftiniji 1 Gb rama, ali, ako se nađu 2 Gb dovoljno jeftina i kompatibilna, onda bi se dalo i to, najviše jer ih nagovaram da im instaliram sedmicu pa da zato uzmu dva. Slušam prijedloge :)

Noćna smjena ništa, da vidimo što kaže jutarnja, ima li tko pametan?

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
ta matična ima ddr2 ili ddr utore?
Samo nađi najjeftiniji modul koji odgovara ploči po tipu i brzini i ima dovoljan kapacitet,ni brand nije u ovom slučaju toliko važan,jedino možda garancija...

Pošto neznan di bi uzimao, pogle na nabava.net
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
pod009 kaže...
ta matična ima ddr2 ili ddr utore?
Samo nađi najjeftiniji modul koji odgovara ploči po tipu i brzini i ima dovoljan kapacitet,ni brand nije u ovom slučaju toliko važan,jedino možda garancija...

Pošto neznan di bi uzimao, pogle na nabava.net

Ne znam, nisam gledao vać sam samo zapisao koja je matična pa da se po njoj vidi koji ram podržava, a onda da se uzme neki najjeftiniji od tih koji mogu na nju.

Kako da ja najbolje vidim koje sve podržava i koje mogu uzeti? Onda ću ja lako tražiti najjeftiniju iz te kategorije.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
13 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije

jedini način je da si instaliraš sta ja znam everest ili aidu 31 pa tamo sve vidis dokle podrzava i sta podrzava matična preko everesta idi na sistemski izvjestaj eto nadam se da ce ti pomoci :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 11:39 (puky22).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
radije cpu-z, ima sve što mu treba,a manji je i free
13 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
da moze i njega....sam zaboravio jebg...dvioje glave bolje misle..heheh...ali sve u svemu je na isti kalup pravljeno...ako se nevaram...
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

znam ja za te programe i mislio sam im everest instalirati (i ovaj je besplatan, jel), ali gledao sam i kod sebe na njemu i nisam siguran da znam gdje mi piše što ide a što ne. znam ono koliko je trenutno i te informacije, ali ne znam gdje da gledam  to do koliko i koje smije?

mogu i s cpuom probati provjeriti, ali mislim da će opet biti isti problem.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Molim vas da mi neko objasni neke. Kad za ram-e piše da su za neki chipset baš za matičnoj, to znači da oni na drugoj nebudu opće radili, ili da budu na ovom određenom chipsetu najbolje radili? Evo npr. dal bi ovi http://www.gskill.com/products.php?index=97 radili na mojoj matičnoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
6BoosteR9 kaže...

Molim vas da mi neko objasni neke. Kad za ram-e piše da su za neki chipset baš za matičnoj, to znači da oni na drugoj nebudu opće radili, ili da budu na ovom određenom chipsetu najbolje radili? Evo npr. dal bi ovi http://www.gskill.com/products.php?index=97 radili na mojoj matičnoj?

Radit će oni, ne brini

 

nema smisla prelaziti na DDR3 kad možeš jednostavno staviti još 2GB DDR2

 

a da uzmeš HD6850?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije

A već sam prodal 2gb ddr2. Bum videl koja bu cijena, al vjerojatno pe gtx460.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
Ok, probaj nabaviti ddr3 koji nije za i5/i7

Zašto ne 6850? I gtx je ok
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije

Velim ti da bum videl kakva bu cijena. Onak grafičku kupujem prije Božića tak da nije sila.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozdrav svima,imam jedno pitanje,naime,nadogradio sam ram sa jos jednom plocicom od 1GB,i sad imam 3GB rama na dual channelu(jedna plocica od 2GB i jedna plocica od 1GB i sad me zanima da li to moze normalno raditi u dual channelu?

NS/ZD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
nazi commander kaže...

pozdrav svima,imam jedno pitanje,naime,nadogradio sam ram sa jos jednom plocicom od 1GB,i sad imam 3GB rama na dual channelu(jedna plocica od 2GB i jedna plocica od 1GB i sad me zanima da li to moze normalno raditi u dual channelu?

neće, nisu jednaki kapaciteti :/

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

a mogu li to ikako prebaciti u single channel?

NS/ZD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije
nazi commander kaže...

a mogu li to ikako prebaciti u single channel?

Trenutno ti radi u single channelu.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1463001
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

u cpu-z mi pise da je u dual channelu,ali neznam da li je on tocan...uglavnom,ako mi sad komp radi normalno,da ostavim plocice kako stoje?

NS/ZD
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice