Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 938.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

 Jel imas 32-bit ili 64-bit windows ?

7 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
pilip88 kaže...
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

 Jel imas 32-bit ili 64-bit windows ?

 64-bitni, win7

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
draš1 kaže...
pilip88 kaže...
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

 Jel imas 32-bit ili 64-bit windows ?

 64-bitni, win7

Jesi pokusao malo stisnuti jace mozda nisu usjeli kako treba

7 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
pilip88 kaže...
draš1 kaže...
pilip88 kaže...
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

 Jel imas 32-bit ili 64-bit windows ?

 64-bitni, win7

Jesi pokusao malo stisnuti jace mozda nisu usjeli kako treba

 da, sve isto ne reagira.. upali se samo napajanje i to je sve, nema cak ni beepanja

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
sosta kaže...

Pozdrav, u laptop HP 650 G1 htio bih ubaciti još jedan modul, trenutno je unutra 4GB PC3L -12800 Hynix

https://www.skhynix.com/products.view.do?vseq=963&cseq=75

Na nabavi ne nalazim ništa od toga proizvođača, ako uzimam od drugog proizvođača, ima li koji da se ne voli s ovim mojim?

Ili uzmem bilo koji, kao npr

https://www.protis.hr/products/details/memorija-kingston-4gb-1600mhz-ddr3l-nonecc-cl11-dimm-135v-kvr16ln114/75901

 

Ovo je kriva memorija, treba mi 204 pinska LV memorija, znači nešto ovakvo?

https://www.protis.hr/products/details/memorija-za-notebook-kingston-4gb-ddr3-1600mhz-nonecc-cl11-sodimm-135v-kvr16ls114/72573

 

 I još jedan update, ovdje se npr. na slici za Kingston 8GB modul vidi da je proizvođač čipova Hynix, e sad ovisi li to od serije do serije, ili se mogu pouzdati u to?

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Racunala-i-periferija-Komponente/Memorija-za-prijenosna-racunala-DDR3L-8GB-1600MHz%2C-KVR16LS11-8/p/H00869S

 Uzeo ovu Kingstonovu KVR16LS11/8, na čipovima piše Kingston, za sad radi bvez problema, što je vjerojatno i bilo za očekivati :-)

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

Da li je na matičnoj ploči najnoviji BIOS stavljen?

Da li su kupljeni memorijski moduli na listi podržanih od strane matične ploče?

Da li si siguran da si instalirao memoriju u pravilne utore ploče? Na nekim pločama nije svejedno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Valentin17 kaže...
draš1 kaže...

uzeo sam ram (2x4GB corsair 1333MHz), ali mi ih maticna ne prepoznaje, probao sam kod prijatelja rade bez ikakvih problema... 

Da li je na matičnoj ploči najnoviji BIOS stavljen?

Da li su kupljeni memorijski moduli na listi podržanih od strane matične ploče?

Da li si siguran da si instalirao memoriju u pravilne utore ploče? Na nekim pločama nije svejedno.

 

http://prntscr.com/ex39mk noviji od ovoga nisam nasao... 

pa po specifikacijama bi trebalo odgovarati

ne kuzim kak da stavim krivo? imam 2 utora za ram i pokusavao sam svakako al nikad nista, samo se cuje napajanje

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
draš1 kaže...
pa po specifikacijama bi trebalo odgovarati

ne kuzim kak da stavim krivo?

Nisam vidio koji ploču imaš, mislio sam na ploče sa 4 utora.

Taj RAM ako radi kod prijatelja očito nije kompatibilan sa tvojom pločom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Valentin17 kaže...
draš1 kaže...
pa po specifikacijama bi trebalo odgovarati

ne kuzim kak da stavim krivo?

Nisam vidio koji ploču imaš, mislio sam na ploče sa 4 utora.

Taj RAM ako radi kod prijatelja očito nije kompatibilan sa tvojom pločom.

 a izgleda, vec sam se pomirio s tim da nece radit.. jer jednostavno nemam vise nista za probat, samo cekam sad da se rijesim tih plocica jer mi ne znace doma nista...

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav ljudi, imam 2x4 GB Corsair XMS3 na 1600mhz, posto vise ne mogu naći XMS3 u prodaji, koja memorija je identicna po specifikacijama da je ugradim pored ovog Corsaira, opet 2x4 gb. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Kalmageddon kaže...

Pozdrav ljudi, imam 2x4 GB Corsair XMS3 na 1600mhz, posto vise ne mogu naći XMS3 u prodaji, koja memorija je identicna po specifikacijama da je ugradim pored ovog Corsaira, opet 2x4 gb. Hvala

 Na Support stranici od matične ploče si pogledaj na Memory Support List koje ti točno memorije ploča bez problema podržava, pa tako potraži. Trebao bi ti raditi bilo koji DDR3 kit na 1600 MHz, a radit će i onaj na većoj frekvenciji, odnosno spustit će se na frekvenciju koju matična najviše dopusti...

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Želio bih da pitam nešto u vezi single i dual channel.

Trenutno na kompu imam 4 GB DDR3 memorije,pa sam naručio još 4 GB DD3,rekli su mi da samo pogledam koja mi  je vrsta memorije i koliko maticna moze da poddrzi memorije,ali kada sam dobio taj RAM maticna ga vrv nije prepoznvala,na kraju sam shvatio da je problem u tome sto je moj stari RAM single channel,a ovaj sto sam kupio dual channel,pa me sad zanima da li bilo koja maticna ploca moze podrzati,tj. prepoznati ukoliko kompjuter ima dvije single odnosno dvije dual plocice rama,tj.da li maticna u kojoj mi je prije bio single channel moze prepoznati ukoliko bih sad stavio u 2 slota po 4 GB RAM DDR3 ali ovaj put dual channel.Hvala unaprijed

ernad
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

jel ima netko iskustva s firmom skhynix, jel rade oni kvalitetne memorije ili je to neko smeće? namjeravam kupiti rabljenih 16gb pa me zanima koliko se to isplati? cifra je 400kn, dva keksa po 8gb ddr3 1600Mhz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Pa hynix je uz samsung više manje jedini relevantan proizvođač ddr memorija :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 21:39 (Wolf88).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
intelduo1 kaže...
Kalmageddon kaže...

Pozdrav ljudi, imam 2x4 GB Corsair XMS3 na 1600mhz, posto vise ne mogu naći XMS3 u prodaji, koja memorija je identicna po specifikacijama da je ugradim pored ovog Corsaira, opet 2x4 gb. Hvala

 Na Support stranici od matične ploče si pogledaj na Memory Support List koje ti točno memorije ploča bez problema podržava, pa tako potraži. Trebao bi ti raditi bilo koji DDR3 kit na 1600 MHz, a radit će i onaj na većoj frekvenciji, odnosno spustit će se na frekvenciju koju matična najviše dopusti...

 A Latencije i voltaže, igraju li one ulogu?

12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
U pravilu ne. Ali mora biti ddr3 memorija...
15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav, na jesen slažem novi komp za ryzen 1700, najvjerovatnije neka dobra b350 ploča(možda potegnem čak do x370).

Kako cijene idu memoriju bih uzeo sada znači ddr4 2666 ili 3000mhz 16gb samsung b-die chip koji ima low profil da stanu pod  noctuom nh d 14. Do kojih recimo 1200-1300kuna.

A sad koju predložite.

 

hvala

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3 uplay: StariGAD_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Butcher kaže...

Pozdrav, na jesen slažem novi komp za ryzen 1700, najvjerovatnije neka dobra b350 ploča(možda potegnem čak do x370).

Kako cijene idu memoriju bih uzeo sada znači ddr4 2666 ili 3000mhz 16gb samsung b-die chip koji ima low profil da stanu pod  noctuom nh d 14. Do kojih recimo 1200-1300kuna.

A sad koju predložite.

 

hvala

 a posto je ryzen  ja bih ti preporucio sta brzu mozes ... da ja kupujem za sebe uzeo bim http://prntscr.com/fn1tsj  to je trenutno najvise sta ryzen platforma moze ali ic ce jos vise (4000 mhz sigurno)  ovo ti je LP verzija http://prntscr.com/fn1zj2 imas isti model za nize frenkencije

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Gdje je trenutno najisplativije kupiti RAM za laptop? Trebam  Crucial DRAM 8GB DDR4 2400 MT/s (PC4-19200) CL17 SR x8 Unbuffered SODIMM 260pin Single Ranked Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije
Treba mi pomoc oko odabira RAM-a planiram stavit maximalno sto moze ic koje rame kupit koliko mhz,koliko volti

npr dali ovi rami odgovaraju G Skill Ripjaws 16GB DDR3 PC17000 2133MHz 1,65V ili moraju biti 1,5V i dali mogu imat više od 2000mhz

Ovo piše na stranici matične
Gigabyte GA-970A-UD3
4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory (Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules (Note 2)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Drky1991 kaže...
Treba mi pomoc oko odabira RAM-a planiram stavit maximalno sto moze ic koje rame kupit koliko mhz,koliko volti

npr dali ovi rami odgovaraju G Skill Ripjaws 16GB DDR3 PC17000 2133MHz 1,65V ili moraju biti 1,5V i dali mogu imat više od 2000mhz

Ovo piše na stranici matične
Gigabyte GA-970A-UD3
4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory (Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules (Note 2)

Losa maticna, pa neznam. Meni na VII ranger radi 2133 Mhz CL9 timings, na 1.65 svi moduli iako je blackline 1.5 cl11 sama maticna je clockala sve na ispravnu voltazu i timings +2133Mhz sve radi.

 

Tu maticnu i CPU bi prodao i presao na nesto novije. Ako nemas para bolje skupljaj, nego clokati ram na losoj maticnoj.

everyday i'm shuffling...
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Izradeno: 05.07.2017.g...

 

Ram memorija za laptop DELL Inspirie 5150 sa procesorom pentium 4 3.06ghz.

 

Slike u nastavku su prikazane zbog same informacije o laptopu navedenom.

 

1.pitanje: 

 

Koja DDR1 memorija je najaca,najkvalitetnija,najskupljija za ovaj tip laptopa old timera. ???

 

2. Pitanje:

Dali se na ovaj tip da preradit druga jaca memorija npr DDR2,DDR3 ili novija. ???

 

3.pitanje:

 

imao sam prilike osobno se sussresti sa kablovima za extremnu ram memoriju izvan laptopa.

Kablovi sa jednog slota daju 4 slota. Duzina kablova je od 30 do 50 cm.

 

Znaci laptop ima 2 slota umetanjem ovih kablova vi dobijate 8 slotova za Ram izvan laptopa. Znaci eksterno.

Dali imako saznanja gdje zakve kablove nabavit i kako se strucno zovu,tip marka broj kablova. ???

 

4. Pitanje:

Ko zna koliko maticna ploca,fimware i ostale karakteristike maticne ploce za dell inspirie 5150 mogu primit Rama a da ga uredno prepoznaju. ???

 

5.Pitanje:

koje su maksimalno moguce nadogradnje za navedeni laptop, u svim persomansama. ???

 

Voljan sam nadogradit ovaj oldtimer za cc-a 5000 tisuca kuna.

 

Nemojte mi predlagat da se to neisplati,

jer sam prije tocno 18 dana bacio laptop sa Qvad procesorima 2.66ghz i nadogradivom memorijom do 16 gb.

 

U kantu za smece,na tom laptopu na maticnoj nije se dalo nista mjenjat niti popravljat jar je maticna bila tvornicki zalijana sa debelim slojem prozirne i crne plastike.

 

Znam sto trazim,zasto trazim i spreman sam investirat u to.

 

Pa da taj laptop DELL inspirie 5150 jos meni pozivi 20,30 godina i meni dosta.

 

Nefuram se na kojekakve gluposti. 70% stvari sam probo po kvaliteti i trajnosti ovom laptopu nisu ni do koljena.

Imam alien ware  gaming i nisam nesto zadovoljan.

 

Hvala na svim odgovorima.

 

Molim bez Trolla.

 

Ovu temu smatram vrlo ozbiljnom.

 

Hvala jos jednom strucnim osobama na odgovoru.

 

:-)

 

 

 

 

 

micronations
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Hoće biti ok ako ja u svoje računalo ubacim još 8 gb memorije?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozdrav

 

zanima me sto cu dobiti time da ako predjem sa 2133Mhz na 4133Mhz

 

hvala!

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Pa dobio bi nešto bolje performanse pod pretpostavkom da ne moraš koristit jako loose timinge i da ti proc to može izdržati, u slučajevima gdje su performanse memorije bitne. Ako želiš vidjeti pravi napredak, zaboravi na xmp i igraj se sa latencijama. Sad jel to vrijedno ~500€ (za 4x8gb), po meni nije, ali u konačnici odluka je tvoja.

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Imam jedan problem s RAM-om koji mi se povlači već duže vrijeme. Kad god nešto radim na hardveru moram izvaditi sve pločice memorije i poslagati ih u tačno određenom redosljedu. Npr imam četverokanalnu memoriju sa 8 utora, koristim samo 4 x 8GB.  Svaki put kod promjene hardvera ih moram preslagivati inače PC ne reagira. Moram slagati jednu po jednu i pritom ga paliti da vidim je li redosljed pogođen. I svaki put kad mjenjam ili čistim hardver redosljed je drugačiji. Npr jednom složim (ako obilježim pločice RAM-a od 1 do 4) 1234 drugi put 2431 treći 4213 itd. Svako hardversko resetiranje računala zahtijeva ponovo preslagivanje RAM-a i to u točno određenom redosljedu. Ako zamjenim mjesta ne radi PC. 

Sad kod zadnje promjene hardvera pali samo s dvije ploče RAM-a. Kod bilo kojeg preslagivanja ili dodavanja više od dvije pločice PC samo upali, ventilatori vrte ali portovi ne reagiraju ni na grafičkoj ni na matičnoj.

Da napomenem RAM je provjereno ispravan i stavljan na pravilan način na pripadajuća mjesta. 

 

Da su odjednom riknula dva utora na ploči ne vjerujem pogotovo što se ovo i prije događalo pa kad bi ponovo pokušao za par mjeseci odjednom bi ploča prihvatila sva 4 RAM-a.

Ploča je Asrock Fatality a RAM je Kingstonov.

 

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Jesi probao staviti svaku plocicu zasebno i odvrtiti memtest?

Jesi probao resetirati BIOS vađenjem baterije, sacekas nekoliko minuta pa je ponovno vratis?

Dali si probao nadograditi BIOS na zadnju verziju?

Dali su sve 4 plocice sa identicnim specifikacijama?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
ibme74 kaže...

Jesi probao staviti svaku plocicu zasebno i odvrtiti memtest?

Jesi probao resetirati BIOS vađenjem baterije, sacekas nekoliko minuta pa je ponovno vratis?

Dali si probao nadograditi BIOS na zadnju verziju?

Dali su sve 4 plocice sa identicnim specifikacijama?

 4 x DA. Jedino što pločice nisu kupljene istovremeno nego dvije po dvije.

Pokušao sam i drugom grafičkom i s drugim procesorom. Buni me što svako diranje hardvera zahtjeva prerazmještanje pločica memorije. Radi npr 6 mjeseci s 4 pločice u određenom redosljedu (ako promjenim redosljed pločica portovi ne rade) a onda 2 mjeseca prihvaća samo dvije a onda opet prihvati 3 pločice koji mjesec i sada trenutno samo 2.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice