Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.408
|
čitano: 457.608
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, Tonči
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,

Radi se o laptopu Asus K53SV. Trenutno imam 4gb + 2gb memorije. Izvadio bih ovu od 2gb i kupio jenu novu od 4gb pošto sam vidio da matična podržava samo memoriju do 8gb, makar nisam 100% siguran. Da li se to uopće isplati raditi i ako da što kupiti?

Detalji o konfiguraciji na slikama  :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Nije mi jasno kako mi isti ram kolačići ne rade na istoj frekvenciji? Klokao sam Phenoma 965 BE na 4.0 mhz, možda ima veze sa tim?

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 21:31 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine

Pozdrav svima

Nadam se da mi netko ovdje moze pomoci. Nakon duzeg vremena odlucio sam nadogradit RAMe. Planirao sam izvaditi svoje od 4GB i staviti novih 6 - 8GB DDR3-1333 ili 1600.

Imam maticnu plocu Asus M4A77T i nemam financijske mogucnosti kupovine nove. Gledao sam manual na stranicama Asusa ali trenutno ne mogu pronaći niti jednu RAM memoriju sa popisa u prodaji niti rabljenu u oglasima. ( nemam mogucnosti kupovine preko interneta - Ebay, Amazon itd. )

Na internetu nisam uspio pronaci nikakve korisne infromacije o tome koji bi RAM mogao kupiti a da bude kompatibilan sa mojom maticnom. Pošto se u hardware ne razumijem bas najbolje došao sam ovdje potrazit savjet.

Nadam se da mi netko moze dati odgovor na pitanje ima li mogućnosti za nadogradnju RAMa na ovoj maticnoj tj. mogu li se kupiti neki noviji RAMi koji bi mi radili bez straha od kvara i bez komplikacija?

Ako netko ima RAMe koji su kompatibilni sa tom maticnom a da bi prodao neka slobodno napise.

Lista kompatibilnih RAM memorija sa ASUSove stranice:

Lista

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 12:32 (piro.80).

0 0 hvala 0
4 godine

CPU-Z informacije

0 0 hvala 0
12 dana
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Pozdrav svima
Imam problem s ram memorijom..stavio sam dvije nove plocice od 2gb sve ukupno i sporije radi,nego kada sam imao 1gb
Sad ja toliko ne znam o tome i citao sam za brzinu i sve to,ali jel ima neka mogucnost da se ubrza?

0 0 hvala 0
7 godina

Ne znam kakav komp imaš? Ako ne igraš igre ili neke obrade videa onda radije ubodi neki ssd jer ćeš puuuno više dobiti na perfomansama nego sa memorijom. Ako baš želiš onda ubodi bilo koju ddr3 memoriju.

Zadar živi vječno!
7 godina

mario24 triba bi napisati koje su ti komponente u kompu, bar matičnu. Tribaš u biosu viditi što tamo kaže? Koju si memoriju uboja uopće? Ako si uboja u matičnoj jednu odmah do druge onda promini pa ubodi u istu boju da bi radilo u dual channel-u..

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 14:24 (zeko73).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice