Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 937.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

ima tu bolje upucenih od mene, ali ako se ne varam trebale bi obje raditi samo sto ce raditi na taktu 2133mhz tako da nema smisla kupiti ovu brzu... 

 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 10:30 (Striko2009).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Niža latencija cl14 2400 i ako nije velika razlika u cijeni
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Striko2009 kaže...

ima tu bolje upucenih od mene, ali ako se ne varam trebale bi obje raditi samo sto ce raditi na taktu 2133mhz tako da nema smisla kupiti ovu brzu... 

 

 Stvar je sta ta ˝brza˝ mi je jefitnija za skoro 70kn pa zato i pitam, a to da bi radila na smanjenom taktu to znam.

 Jedino koja je razlika u latencijama CL14 i 15 u praksi ili tu nema nikakve razlike za prosjecnog korisnika.

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

u praksi sumnjam da mozes osjetiti razliku, ali koliko znam intelu odgovara nizi CL a amd-u veca brzina... 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav. Imam Asus K550JX-DM143D laptop koji ima 4 GB Rama. Htio bih dodati jos 4 ili 8 GB rama. Zanima me koji ram preporucujete da stavim i gdje ga mogu kupiti ?

Summoner name EUNE : Gvera
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Jel ima kakve razlike osim u boji kod Kingstorn HyperX memorija? specifikacije su sve iste, samo vidim razliku u boji i jednom slovu u kodnom nazivu. Samo boja ili ima još nešto?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Uzeo bi memoriju Memorija PC-28800, 16 GB, G.SKILL Trident Z RGB, F4-3600C17D-16GTZR, DDR4 3600MHz, kit 2x8GB ili Memorija PC-32000, 16 GB, G.SKILL Trident Z RGB, F4-4000C18D-16GTZR, DDR4 4000MHz, kit 2x8GB

 

sad tu je jedina razlika u mhz 3600 i 4000, da li ću ja to ikud primjetit, i da li se ova od 3600 može recimo boostat/clockat na 4000?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
crash11 kaže...

Uzeo bi memoriju Memorija PC-28800, 16 GB, G.SKILL Trident Z RGB, F4-3600C17D-16GTZR, DDR4 3600MHz, kit 2x8GB ili Memorija PC-32000, 16 GB, G.SKILL Trident Z RGB, F4-4000C18D-16GTZR, DDR4 4000MHz, kit 2x8GB

 

sad tu je jedina razlika u mhz 3600 i 4000, da li ću ja to ikud primjetit, i da li se ova od 3600 može recimo boostat/clockat na 4000?

 Nitko ne zna?

11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Namjeravam uzeti Ryzen 5 1600 na GA-B350m Gaming3 ploči

Koju memoriju bi preporučili? 8gb i čim jeftinije!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Crucial balistix sport 2400
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Na tim je oznaka UDIMM
koja je razlika između "običnih" DIMM i UDIMM 

16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
roby27 kaže...
Layer kaže...

Pozdrav forumašima!

 

Na nedavno kupljenom laptopu Acer Aspire A515-51G-58HH (i5-8250U, 4GB DDR4) htio bi dodati još 4GB RAM-a pa molim savjet što kupiti.

Na web. str. Acer u tehničkim karakteristikama laptopa za RAM piše samo DDR4 ali ne koliko 2133 ili 2400 MHz a trgovci napišu 2133 MHz.

Na web. str. Intel za procesor i5-8250U piše da podržava memoriju DDR4-2400 i LPDDR3-2133 ali se ne spominje DDR4-2133.

 

Everest i CPU-Z kažu da je u laptopu ugrađen RAM DDR4, latencija 17-17-17-39. Po latenciji mislim da je to ipak DDR4-2400.

Everest je prepoznao i model što također potvrđuje da je DDR4-2400 a proizvođač je Micron.

 

 Našao sam RAM Kingston 4GB SO-DIMM DDR4 2400 MHz HyperX Impact, tajming latencije je: DDR4-2400 CL14-14-14 @1.2V što je dosta manje nego na RAM-u koji je ugrađan u laptopu.

 

Zanima me da li bi taj Kingston, odnosno HyperX bio OK ili treba nešto što ima iste latencije kao RAM koji je već ugrađen?

 

Evo printscreen Everesta i CPU-Z:

 

 Vazno je da su iste latencije.

 

Imas ovdje https://www.adm.hr/ddr4-4gb-1x4gb-pc4-19200s-2400mhz-cl17-crucial-so-dimm-ct4g4sfs824a/83216ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Važno je da su iste brzine! http://www.crucial.com/usa/en/memory-performance-speed-latency

15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,

kupio sam laptop , planiram ili nadogradit već postojećih 4gb 1600mhz RAM-a , sa još 1600 mhz. 
Da li je dosta popratit sa istim taktom ili treba još nešto obratit pažnju? 

Drugačiji su proizvođači.


Hvala!

16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Brzina je najbitnija, nakon toga latencija, nakon toga proizvođač.

11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Xidrus kaže...
roby27 kaže...
Layer kaže...

Pozdrav forumašima!

 

Na nedavno kupljenom laptopu Acer Aspire A515-51G-58HH (i5-8250U, 4GB DDR4) htio bi dodati još 4GB RAM-a pa molim savjet što kupiti.

Na web. str. Acer u tehničkim karakteristikama laptopa za RAM piše samo DDR4 ali ne koliko 2133 ili 2400 MHz a trgovci napišu 2133 MHz.

Na web. str. Intel za procesor i5-8250U piše da podržava memoriju DDR4-2400 i LPDDR3-2133 ali se ne spominje DDR4-2133.

 

Everest i CPU-Z kažu da je u laptopu ugrađen RAM DDR4, latencija 17-17-17-39. Po latenciji mislim da je to ipak DDR4-2400.

Everest je prepoznao i model što također potvrđuje da je DDR4-2400 a proizvođač je Micron.

 

 Našao sam RAM Kingston 4GB SO-DIMM DDR4 2400 MHz HyperX Impact, tajming latencije je: DDR4-2400 CL14-14-14 @1.2V što je dosta manje nego na RAM-u koji je ugrađan u laptopu.

 

Zanima me da li bi taj Kingston, odnosno HyperX bio OK ili treba nešto što ima iste latencije kao RAM koji je već ugrađen?

 

Evo printscreen Everesta i CPU-Z:

 

 Vazno je da su iste latencije.

 

Imas ovdje https://www.adm.hr/ddr4-4gb-1x4gb-pc4-19200s-2400mhz-cl17-crucial-so-dimm-ct4g4sfs824a/83216ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Važno je da su iste brzine! http://www.crucial.com/usa/en/memory-performance-speed-latency

 ovo je vise clanak za one koji kupuju nove kitove pa se dvoume dali manje cl ili vise brzine jer je poznato da proizvodaci stave vece latencije na kitove sa vecom brzinom, o tome se prica da je bolje ici na vecu brzinu ali kad se radi o nadogradnji onda je najbolje i latencija i brzina da budu usporedno isti a ne samo brzina. svakako testirati ram memtestom i Windows Memory Diagnostics Tool nakon ugradnje. 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,

 

zanima me koje RAM-e uzeti na Gigabyte z370p s i5-8440.

Čitajući po forumima vidim da se uglavnom preporučuje 2400MHz i to uglavnom Crucial DRAM 16GB DDR4 2400.

Međutim tu i tamo naletim na Ripjaws ili HyperX... pa me zanima kolika je razlika u performansama i da li postoji scenarij u kojemu mi treba 2666 ili 3000Mhz?

 

Kolika je važnost heatsinka?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 20:28 (lega031).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

evo za one koji rade upgrade crucial ima odlican auto skener memorije kompatibilne sa postojecim ramom

 

http://eu.crucial.com/eur/en/systemscanner

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Na compu iz potpisa imam 2X4GB Kingston RAM-a na 1333MHz. Ploca koju imam podrzava maksimalno 32GB RAM-a. Planiram prosiriti memoriju pa imam ovu dilemu:

Da li da uzmem jos 2X4GB memorije kakvu vec imam ili da postojecu prodam i da uzmem 2X8GB neke druge memorije, i koje? Ploca podrzava (gotovo sam siguran) RAM do 1866MHz ili mozda nesto vise - oko 2000MHz.

Ako bih, recimo uzeo 2X8GB na 1866MHz koliko bi bila primetna razlika u brzini u realnom radu u odnosu na 4X4GB na 1333MHz? I isplati li se ta razlika u brzini u odnosu na razliku u ceni?

Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bas niko nema neki pametan predlog?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Pitanje za šta ti treba dodatno memorijeko nafogradujes samo da popunis slotove onda nema nikakvog smisla. Ako misliš da će ti trebati 32gb Rama onda prodaj memoriju i kupuj 8gb stickoveko ti je dovoljno 16gb uzmi još jednu od 8gb i to je to, šta se tiče brzine to nije neka bitna stavka ako je cijena puno viša od jeftinijih modula od 1600mhz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Racunar koristi uglavnom jedan student koji radi istovremeno u nekoliko programa, drzi u browser-u otvorenih nebrojeno mnogo tabova, komunicira preko Skyp-a itd. Dakle ultimativni multitasking. U tim uslovima postojeci RAM je zauzet od 85 - 100%. Racunam da ce sa prosirenjem sve brze raditi i mislim da ce 16GB biti dovoljno za narednih par godina. Dok dodje do potrebe za 32GB na racunaru, pretpostavljam da cu preci na novu platformu sa DDR4 memorijom. Samo mi je dilema da li da dodam 8GB na 1333MHz ili da stavim svih 16GB na, recimo 1866MHz. Ne znam da li je razlika u brzini koju bih tako dobio, vredna razlike u ceni koju bih platio?

15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Samo kupi jedan stick od 8gb i to je to, za to sta radi razlike u brzini memorije nema veze. Ja bih uzeo najjeftiniji stick od 8gb sta ima. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Nemojte se ljutit jel ima ko ddr4 od corsaira memoriju da bi mjenja za gskill zrident z 16gb 3000mhz,, corsair isto da ima neko svjetlo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Srle22 kaže...

Na compu iz potpisa imam 2X4GB Kingston RAM-a na 1333MHz. Ploca koju imam podrzava maksimalno 32GB RAM-a. Planiram prosiriti memoriju pa imam ovu dilemu:

Da li da uzmem jos 2X4GB memorije kakvu vec imam ili da postojecu prodam i da uzmem 2X8GB neke druge memorije, i koje? Ploca podrzava (gotovo sam siguran) RAM do 1866MHz ili mozda nesto vise - oko 2000MHz.

Ako bih, recimo uzeo 2X8GB na 1866MHz koliko bi bila primetna razlika u brzini u realnom radu u odnosu na 4X4GB na 1333MHz? I isplati li se ta razlika u brzini u odnosu na razliku u ceni?

Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

 imao sam sličnu situaciju i riješio sam to tako da sam kupio 4x4 Gb Kingston na 1866 Mhz

ploča je https://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V_PRO/ i prodavač mi je rekao da ne kupim 2x 8 GB jer iako ploča podržava 32 Gb kao i tvoja postoji mogućnost nekompatibilnosti zbog zadnjeg biosa iz 2012 godine.

još sam ju bez beda digao na 2133 Mhz automatikom i nema nikakvih problema.

to mi je za sljedeće tri godine dosta i uz i5 2500K ne treba mi ništa brže.

ponekad i odigram nešto s gtx 1050 ti OC i to je to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 3:00 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Patrick_cro kaže...

Samo kupi jedan stick od 8gb i to je to, za to sta radi razlike u brzini memorije nema veze. Ja bih uzeo najjeftiniji stick od 8gb sta ima. 

 Ne, ne vidiš dodatne GB RAMa, jer ti njemu nisi povećao RAM, već samo premjestio swap sa HDDa na bržu USB memoriju.

Dakle, taj stick ne bi povećao memoriju za 8 Gb već samo swap zapisivanje ne bi išlo na hard disk već na stick koji je brži.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Hvala svima na savetima, dokupio sam jos 2X4GB Kingston memorije (ista kao i postojeca) tako da sada imam 4X4GB, sto i racunar prepoznaje. sa postojecom konfiguracijom cu, pretpostavljam, biti miran 2-3 godine, a kada dodje vreme za promenu menjacu celu platformu.....Ryzen, Intel.....ko zna sta ce jos i AMD i Intel izbaciti dok meni ova masina postane nedovoljno dobra. Moram priznati da u ovom trenutku sve radi savrseno i nista mi bolje za sada ne treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ekipa trebam pomoc oko memorije

 

uzeo bi ddr4 2x8gb, koju memoriju uzeti? da li uzeti najjefitiniju 2666mhz ili?

 

komponente uzimam u alzashop, maticna ce biti asus strix b360 itx, a cpu i5 8400

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav svima!

 

Treba pomoć u odabiru memorije za laptop.

Naime, imam stariji laptop sa 4GB DDR3 memorije, pa bih želio si kupiti još 4GB, da imam 8GB ukupno.

 

Našao sam ovu memoriju i sad me zanima da li bi bila kompatibilna sa trenutnom koja je na slici. Obe su na 1333MHz, pa ne bi trebalo biti problema, koliko ja znam.

Da li vi preporučujete neku drugu?

 

Isto, mislio sam si uzeti neki SSD od min 240GB, ali znam da nije baš pitanje za ovu temu.

 

I move in silence, Speak with violence, Think with science, Live free and walk with lions
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ima li razlike u tehničkom smislu:

  1. - Ako kupim dvije pločice potpuno identične memorije zasebno
  2. - Ako kupim dvije pločice memorije u paru, dakle kao kit
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 23:48 (meteor).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Vodič za izbor RAM memorije

trebam savjet za kupnju ram-a,sastavljam računalo za svakodnevno korištenje i povremeno igranje, već sam kupio matičnu https://www.asus.com/us/Motherboards/TUF-B350M-PLUS-GAMING/ i ryzen 3 2200g apu. da bi se izvukao maksimum iz apu-a obavezno treba dual channel i čim veća brzina pa bih uzeo 2 x 4gb kit ali ne znam koju brzinu,mobo podržava do 3200 i sad ne znam da li obavezno moram kupiti baš 3200 ili mogu uzeti nešto sporije pa overclockati?(iako nije ogromna razlika u cijenema).  malo sam gledao video-e na yt i sad znam manje nego prije :) čak je jedan lik spomenuo da to što je ram naznačen sa 3200 ne mora značit da će radit na toj brzini kad se ugradi u pc nego je moguće da radit na nižoj brzini,također mnogi tvrde da se ram lako oc-a. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice