Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

poruka: 175
|
čitano: 62.534
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Pozdrav, cito sam malo po stranim forumima ovaj mobitel ima jako dobre specifikacija ima Android 2.3 , 3.5' enkran, TFT kapacitivni touch, 600mhz CPU, 256 ram-a, i sve to za samo 745kn u tele 2 ponudi. mana mu je to što ima 3.2mpx kameru i nema Bljeskalicu (flash). mobitel je za ovaj novac jedan od boljih, ako ne i najbolji android za kupiti.

 

Huawei u8650 specifikacije.

 

tele2 ponuda

 

ako netko ima ovaj mobitel neka napiše malo više iz osobnog iskustva, planiram ga kupit kroz 10-ak dana =)

Vrane nebom šestare
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 13:22 (Ner0).
Moj PC  
1 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Ner0 kaže...

Pozdrav, cito sam malo po stranim forumima ovaj mobitel ima jako dobre specifikacija ima Android 2.3 , 3.5' enkran, TFT kapacitivni touch, 600mhz CPU, 256 ram-a, i sve to za samo 745kn u tele 2 ponudi. mana mu je to što ima 3.2mpx kameru i nema Bljeskalicu (flash). mobitel je za ovaj novac jedan od boljih, ako ne i najbolji android za kupiti.

 

Huawei u8650 specifikacije.

 

tele2 ponuda

 

ako netko ima ovaj mobitel neka napiše malo više iz osobnog iskustva, planiram ga kupit kroz 10-ak dana =)

Imam ja, odlican mobitel za te pare! :)
Kamera je solidna, da ima autofokus i bljeskalicu uredaj bi bio kompletan! :D

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
x360gamer kaže...
Ner0 kaže...

Pozdrav, cito sam malo po stranim forumima ovaj mobitel ima jako dobre specifikacija ima Android 2.3 , 3.5' enkran, TFT kapacitivni touch, 600mhz CPU, 256 ram-a, i sve to za samo 745kn u tele 2 ponudi. mana mu je to što ima 3.2mpx kameru i nema Bljeskalicu (flash). mobitel je za ovaj novac jedan od boljih, ako ne i najbolji android za kupiti.

 

Huawei u8650 specifikacije.

 

tele2 ponuda

 

ako netko ima ovaj mobitel neka napiše malo više iz osobnog iskustva, planiram ga kupit kroz 10-ak dana =)

Imam ja, odlican mobitel za te pare! :)
Kamera je solidna, da ima autofokus i bljeskalicu uredaj bi bio kompletan! :D

 nebi im niti noga odpala da daju karticu uz njega al sta sad :D za ove pare dobijes jako dobar mobitel

 

Evo video kako radi android 2.3 za 750kn :D

Vrane nebom šestare
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 15:49 (Ner0).
14 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Ja ga imam i mogu reći da je super! Prvo što sam provjerio je zvuk sa sennheiser HD 201 slušalicama i zvuk je bio odličan ali slab, pa sam skinuo SoundBoost i PowerAMP sa android marketa i dobio {#}Moja velika preporuka!

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Imam ovaj mob nekih 2 tjedna...i za sada zadovoljan...to mi je prvi android, tako da ne mogu puno uspoređivati, ali čini mi se da uz slabiji cpu i malo rama dosta solidno radi i rijetko kad usporava, eventualno ako se nakupe kojekakvi procesi koji se lako pogase, naravno... kaj se tiče kvalitete izrade djeluje poprilično solidno, fino leži u ruci i stražnja maska ima neki sivi mat finiš, tako da će teško iskliznuti iz ruke :D 

uz njega ne dolazi microsd kartica, ali da se naći poprilično jeftino... ja sam pronašao za nekakvih 40 kn 4GB...tako da i nije neki problem...

nešto što bih napomenuo što se hardverske strane tiče je to da su slušalice koje dolaze uz uređaj poprilična katastrofa i mislim da ne vrijede dvije kune iskreno... ali ima standardni 3,5mm utor, tako da ako trebaš telefon za glazbu, preporučam druge slušalice... ugrađeni zvučnik daje naprotiv sasvim pristojan zvuk, i po mojoj procjeni je dovoljno glasan...music player je osrednji, najviše mi smeta što nema eqalizer.

baterija traje dan-dan i pol, s obzirom da ga ne ispuštam iz ruke od kupnje, no u standby-u baterija sporo opada, tako da imam dojam da bi mogla i puno dulje držati uz manje korištenja...i dobro je što se baterija dosta brzo puni.

same aplikacije rade solidno (znači društvene apps, jednostavne igre i to), a vidio sam na nekom forumu da je netko čak spominjao psx emulator na ovom mobu... instalirao sam fpse i pokrenuo par igara i čak se da igrati, ali uz mali frame rate i trzanje zvuka (ustvari zvuk, efekti i to se čuju, ali glazba samo trza, nezz zašto točno)... ali siguran sam da bi neke igre radile čak pristojno... 

navigaciju nisam instalirao, ali google maps rade solidno i prikažu lokaciju s 30m preciznosti, prema onome što piše (zg)...

kamera je... takva kakva je... loša, bez autofokusa i flasha, ali meni osobno najmanje bitan feature...bitnija stvar je što nema prednju kameru (iako ima neka dva kružića desno od slušalice, ispod plastike vidljivi ako se osvijetli direktno s nečim... jedan manji, jedan veći...ovaj manji je senzor pretpostavljam, a ovaj drugi je veličine kao prednja kamera recimo, no očito nije, nažalost...ako mi netko zna objasniti što je to, molim neka kaže)

povezivanje preko 3G i WiFi je jednostavno, samo što 3G jede bateriju...spajanje s računalom je isto jednostavno... nema nikakvog programa za korištenje, samo plug n play kao usb device i to je to...

navodno da se može i koristiti za sharing 3G mreže preko WiFi, ali nisam to pokušavao, nije bilo potrebe za tim, tako da neznam reći o tome puno...

nema flash player, ali ima youtube app koji radi ok... imao sam malih problema s tim, ali samo je trebalo očistiti cache mislim... naravno govorim za stock phone, sa android 2.3., nisam ništa moddao zasad, ne kužim se u to...

evo nezz više kaj da napišem...ako nekoga zanima nešto neka pita, probat ću odgovoriti...

 

uglavnom

 

- loše slušalice, nema microsd u paketu, nema prednju kameru, zadnja je ograničena

+ za tu lovu sasvim pristojan telefon koji daje dojam poprilično skupljeg uređaja izgledom a i specifikacijama (osobni dojam)

14 godina
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

U toj cijeni ,malo skuplji je i Alcatel OT-990 . Sad, interesira me koji je bolji odnosno isplativiji za kupiti. Navodno je NOKIA   kupila alcatel pa me zanima dali taj mobitel može konkurirati Huaweiu U8650. I još nešto, kakav je video (Koja rezolucija) na Huaweiu a koja na Alcatelu?!

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

giz87 ja na svom imam equalizer (:

 

EDIT: instalirala 10-tak igrica niti jedna nije zastekala, baterija s wi-fijem ukljucenim po sat vremena po danu mi traje tri dana

monikicaa
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 11:46 (CutiePie).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
bodija kaže...

U toj cijeni ,malo skuplji je i Alcatel OT-990 . Sad, interesira me koji je bolji odnosno isplativiji za kupiti. Navodno je NOKIA   kupila alcatel pa me zanima dali taj mobitel može konkurirati Huaweiu U8650. I još nešto, kakav je video (Koja rezolucija) na Huaweiu a koja na Alcatelu?!

 

Huawei ima BGA video rezu, Alcatel vjerojatno nešto bolju.

Plus što alcatel ima 5 mp kameru i autofokus i flash...kao i prednju kameru.

Uostalom usporedi ovdje naravno.

Eh da, i OT dolazi sa Androidom 2.2. Barem po GSM Areni

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 12:05 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Stvarno je mala razlika u cijeni a dobije se puno boljom kamerom s flashom tako da svakako Alcatel bi izabrao za favorita u ovom dvoboju.
13 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

imaš temu već otvorenu evo ti jedan video pa pogledaj brzine huaweia

 

 

inace kod huaweia je slabija baterija,i kamera je slaba

http://www.youtube.com/watch?v=DP71Uv40Umk&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 20:21 (nbafan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
miki1981 kaže...

Huawei ima BGA video rezu, Alcatel vjerojatno nešto bolju.

Plus što alcatel ima 5 mp kameru i autofokus i flash...kao i prednju kameru.

Uostalom usporedi ovdje naravno.

Eh da, i OT dolazi sa Androidom 2.2. Barem po GSM Areni

  Nije BGA nego VGA ili 640x480, tako piše u GSMAreni ,a za Alcatel uopće ne piše. Što se tiče kamere, ako kamera ima veću rezoluciju odnosno više piksela to neznači da ima i bolji video. E sad i ako oba moba. imaju VGA snimanje mogu se razlikovati u broju sličica koje snime u sekundi, a i u optičkom ili digitalnom zoomu. Znači sve bih to volio znati ako je moguće jer tu ništa ne piše.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 11:38 (bodija).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
CutiePie kaže...

giz87 ja na svom imam equalizer (:

 

EDIT: instalirala 10-tak igrica niti jedna nije zastekala, baterija s wi-fijem ukljucenim po sat vremena po danu mi traje tri dana

 

 

ajd pliz reci kak da otvorim eqalizer... ja sam pričao o onom default playeru, i nisam u njemu uspio pronać... al znam da ima eq app za skinut inače... fala :)

14 godina
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Bio sam, danas u TELEtini. Poskupio je huawei u8650 na pretplati, nema ga više za kunu za privatne preplatnike, a za poslovne pretplatnike je još uvijek best bay. Vjerujen da i to neće dugo potrajati jer vidim da je i alcatel ot 990 poskupio.

  Neka ,neka i tako nam se standard podigao, a plaće porasle..........

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Ja imam Galaxy 3 koji je 895kn u tele 2 i ima malo manji ekran od huawei-a, android 2.2, ali se moze oc-ati na 1.3GHz.

Tako da procjeni sto ti vise treba, veci ekran i noviji android ili proc, nisam se koristio s tim mobom pa neznam procjeniti.

A neznam ni kako se android 2.3 ponasa, kolko je bolji od froya tako da se i o tome respitaj.

 

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
CroNk3r kaže...

Ja imam Galaxy 3 koji je 895kn u tele 2 i ima malo manji ekran od huawei-a, android 2.2, ali se moze oc-ati na 1.3GHz.

Tako da procjeni sto ti vise treba, veci ekran i noviji android ili proc, nisam se koristio s tim mobom pa neznam procjeniti.

A neznam ni kako se android 2.3 ponasa, kolko je bolji od froya tako da se i o tome respitaj.

 

bolji je pun k.. ja na svojoj kanti primjetio da bat traje duplo duze.. 2 dana umjerenog koristenja sig.. (s galaxy ace)

xfact
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
=xfact= kaže...
CroNk3r kaže...

Ja imam Galaxy 3 koji je 895kn u tele 2 i ima malo manji ekran od huawei-a, android 2.2, ali se moze oc-ati na 1.3GHz.

Tako da procjeni sto ti vise treba, veci ekran i noviji android ili proc, nisam se koristio s tim mobom pa neznam procjeniti.

A neznam ni kako se android 2.3 ponasa, kolko je bolji od froya tako da se i o tome respitaj.

 

bolji je pun k.. ja na svojoj kanti primjetio da bat traje duplo duze.. 2 dana umjerenog koristenja sig.. (s galaxy ace)

iss prva stvar ti je FLASH podrska za 90% mobitela koja je nenormalno potrebna ukoliko si korisnik koji jako puno koristi web, druga stvar je vijek trajanja baterije koji je produljen za oko 40-50 ak %, ima tu jos sitnica povecali su rezolucije neki mobiteli su dobili multitouch opciju npr xperia x10i koja je bila cisto govno i do prije pol godine si za te pare mogo kupit mobitel i ubit se njime od jada a sada sa 2.3 i miui rom-om radi nenormalno brzo i glatko

Vrane nebom šestare
15 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

ljudi jel mi moze tko pomoci oko surfanja preko njega....sve je htjelo do jednog dana kada odjednom nisam vise mogao na net(mislim na tele2 internet) ne preko wi fi-a....wi fi mi inace super radi....ali nisam siguran da li sam taj dan instalirao custom rom,mozda i jesam pa eto da mozda zbog toga nece?Jednostavno se ne zeli spojiti na internet,ne znam u cemu je problem....ukljuceno je sve u postavkama mreze...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
pagejimmy kaže...

ljudi jel mi moze tko pomoci oko surfanja preko njega....sve je htjelo do jednog dana kada odjednom nisam vise mogao na net(mislim na tele2 internet) ne preko wi fi-a....wi fi mi inace super radi....ali nisam siguran da li sam taj dan instalirao custom rom,mozda i jesam pa eto da mozda zbog toga nece?Jednostavno se ne zeli spojiti na internet,ne znam u cemu je problem....ukljuceno je sve u postavkama mreze...

 Jesi li pravilno podesio apn?

SK crew
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

nezz kako ga namjestiti.....

12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
pagejimmy kaže...

nezz kako ga namjestiti.....

 Nazovi službu za korisnike i reci im neka ti pošalju postavke.

SK crew
12 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
mislim da ću kupit ovaj mob

imao sam dvojbu između samsunga s5230 http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/samsung-s5230-black/d61/
i ovog huaweia , ali mislim da su sve dvojbe sada riješene :)

pitanje :), jel ima u crnoj boji u tele2 za kupit, vidim da ima samo bijeli, jel mu se maska može mijejati i jel ju ima gdje za kupiti i kolko košta?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

maska mu se ne može mijenjati, inače ga ima u ponudi u tri boje: bijela, crna i ljubičasta. sad opet ovisi o dostupnosti odnosno zalihama u trgovini. radije se pomiri s time da ćeš imati bijeli mobitel xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
bitno da nije rozi XD

naviknut sam na crne mobitele, al ajde ni bijeli nebi bil loš za promjenu :D
14 godina
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Jel mi moze tko poslati apn postavke?
Moze i na pm.Bio bih mu jako zahvalan.

Posto tele 2-ovci ne odgovaraju na upit.

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // InGame: hExX
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 7:04 (rocker55555).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
rocker55555 kaže...

Jel mi moze tko poslati apn postavke?
Moze i na pm.Bio bih mu jako zahvalan.

Posto tele 2-ovci ne odgovaraju na upit.

http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/tehnicka-podrska/

Vrane nebom šestare
12 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

jel mi neko može objasniti kaj je ono wi-fi

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
maminho #74 kaže...

jel mi neko može objasniti kaj je ono wi-fi

 To ti je ono što nije za n00b-ove.

SK crew
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
maminho #74 kaže...

jel mi neko može objasniti kaj je ono wi-fi

http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

14 godina
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
maminho #74 kaže...

jel mi neko može objasniti kaj je ono wi-fi

Ono radi cega se kupuje smartphone;)

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
14 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Evo danas sam prošao kraj tele2 partnera u Varaždinu , pa sam svratio da vidim mob.

Izgleda mi dosta plastično {#}, i ekran mi  djeluje da će biti ogrebotina ako se ne stavi folija na njega. (btw mrzim screenprotectore.. fuj, nikako ih zalijepiti da barem jedna mrva prašine ne uleti)

Inače je uređaj kompaktan i ok leži u ruci. Tanašan je i ima display 3,5" koji je sasvim solidne veličine.Baterija je bila prazna pa ga nisam mogao malo istestirati. Vidim da je u webshopu 695 kn. Tako da se isplati kupiti preko webshopa, dostava je besplatna, a plaćanje može pouzećem. Ovaj kojeg sam ja imao u ruci je sivo-plavi. Znači da ima više boja.

 

Bio je tamo  i Alcatel OT 990, mogu reći da mi se on više svidio. U ruci djeluje robustnije, ljepše leži, kvalitetnija izrada je svakako. Ekran je iste veličine, ali izgleda malo izdržljiviji na ogrebotine (ako je)

Plus mu je još i kamera, a nije za baciti ni optical trackkpad na kojega sam navikao na omniji i kasnije na HTC uređajima.

Za ginger... ako neće doći update ima xda.dev.

No strašno mi je vidjeti onaj natpis "Alcatel" povrh displaya, baš bode u uči. Baš, baš...

Stariji korisnici foruma će se prisjetiti onih svih OT modela od prije 10+ godina koji su izgledali presmješno, imali narančasto osvjetljenje ekrana, i čim se sjetim njih alcatel mi više nije tako drag, heheh.

 

No da neznam koji je koji, svakako bih uzeo alcatela koji jest da je skuplji, ali izgleda da vrijedi tih cca 150 kn više.

 

Moje mišljenje je dosta subjektivno jer sam oba gledao bez da rade, i zapravo se mob vidi kakav je nakon nekoliko dana korištenja. Pa uzmite ovo sve sa rezervom.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice