Baterija u mobitelu...Šta je bolje?

poruka: 18
|
čitano: 18.148
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Dali je bolje imati bateriju ko na iphonu da ju nemres zamjeniti ili imat normalnu zamjenjivu bateriju ko na svakom drugom mobitelu????

 

Ovu temu otvaram zato kaj imam jednog frenda koj misli da je popio svu pamet sa svijeta, i on tvrdi da je bolje imat bateriju koja se nemres zamjenit znaci imat mobitel i nju u komadu ,jer to je kao kvalitetno i bolje ce radit mobitel?????A ja sam reko na to da nema smisla jer bolje je svakako imat bateriju koju mozes zamjeniti jer ona s vremenog gubi kapacitet i poželjno je nakon godinu i pol korištenja  zamjenit ak primjetis da ti vise ne drži baterija ko prije.Sad mene zanima ko je tu pravu ja ili on??I koje su prednosti te zatvorene baterije ak upce postoje haha??Da i htio bi napomenut da nemam nis protiv iphona,nezelim nikakve svadje ovdje zbog toga ,nego samo konkretno me zanima to s baterijama!Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Moje osobno misljenje je da je bolje imat bateriju odvojenu od mobitela, zato sto u slucaju da ona rikne, uvijek mozes zamijenit... nemoras slat u servis... 

Nobody's perfect... well, there was this guy, but we killed him ...
15 godina
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Tvoj frend priča gluposti.

Normalno da je bolje imati zamjenjivu bateriju jer ako ti na iphoneu crkne moraš cijeli uređaj slati na popravak.

A ako ti je baterija slaba možeš kupiti novu većeg kapaciteta (što se kod iphone-a nemože).

 

A to da mob bolje radi ako je baterija integrirana su gluposti.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Pa da slažem se!Al mene zanima dali je istina da bu ti mobitel duze trajao ak je sa nezamjenjivom baterijom?Dal bude kvalitetnije radio?Meni to nema bas nekog smisla.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Ne.

 

Isti vrag je to...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
kach kaže...

Ovu temu otvaram zato kaj imam jednog frenda koj misli da je popio svu pamet sa svijeta,

On sigurno ima iPhone, jel'? Belji se

14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Nema al dobija ga sad uskoro!I to veoma povoljno...Mislim nemam nis protiv iphona,osobno nebi ga nikad imao.Razlog zakaj sam naveo iphone je taj jer jedino zanm za taj mob da nema zamjenjivu bateriju.Ali on tvrdi da s "ELEKTROTEHNIČKE STRANE" bolje je imat tak mobitel skroz zatvoreni jer kao duze bu ti trajao!Mislim ok trajat ce 6,7 godina vauu onak nakon 2 i pol godine svi mjenjaju tak i tak!Koda mi je bitno dal bu radio sam uređaj 10 godina!Makar ni u tu teroiju nevjerujm jer kaj mobitel nakon 3 godine trajat ce ti baterija jedva jedan dan na standbayu haha koj je smisao onda tog?????Kreten!

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 0:02 (kach).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
Pa koliko ja znam baterija na iPhoneu se moze pomocu jednog sarafcigera lijepo i prilicno lagano zamjeniti (upisi u youtube iPhone battery change...)
In Control
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Na iphonu 4 mislim da se nemože!99% sam siguran.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Gluposti. Niti negova tvrdnja ima ikakve fizikalne osnove (jer iPhone batt NIJE lemljena na pločicu), a bome niti ima ikakve osnove u praksi. Lik jednostavno 'nabrijava' priču, a takvima možeš bez pardona reći da se gone u 3pm. Smijeh

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
kach kaže...

Na iphonu 4 mislim da se nemože!99% sam siguran.

  To ne mogu tvrditi ali isto tako ne vjerujem da je i na 4rci lemljena na ploču...

 

 

EDIT:

 

evo nakon samo 3 sekunde surfanja...

 

 

EDIT 2:

 

Usput u EU baterije na SVIM uređajima MORAJU biti samostalne, odnosno nelemljene...

 

 

In Control
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 0:10 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
vlad0 kaže...

Gluposti. Niti negova tvrdnja ima ikakve fizikalne osnove (jer iPhone batt NIJE lemljena na pločicu), a bome niti ima ikakve osnove u praksi. Lik jednostavno 'nabrijava' priču, a takvima možeš bez pardona reći da se gone u 3pm. Smijeh

 

baš,nažalost mnogi iphone korisnici su takvi...bar mi tako izgleda a možda i ne.

get doooooown !!!!
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje???

Meni je drago da sve vi svi ljepo slažete da je isti K imat bateriju zamjenjivu ili nezamjenjivu.Mislim mobitel ti nebde nis duze ili kvalitetnije radio zbog tog ak on ima nezamjenjivu bateriju i ak je u jednom komadu?Fakat mu je retardirana teroija,DEBIL!!Dao bog da se javi netko ko stvarno to razumije i kaze mi koje su prednosti toga i zasto je bolje imat mobitel sa zatvorenom baterijom!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
kach kaže...

Meni je drago da sve vi svi ljepo slažete da je isti K imat bateriju zamjenjivu ili nezamjenjivu.Mislim mobitel ti nebde nis duze ili kvalitetnije radio zbog tog ak on ima nezamjenjivu bateriju i ak je u jednom komadu?Fakat mu je retardirana teroija,DEBIL!!Dao bog da se javi netko ko stvarno to razumije i kaze mi koje su prednosti toga i zasto je bolje imat mobitel sa zatvorenom baterijom!

daj ti njega tu na forum pa da mu se objasni malo.hehehe

get doooooown !!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
kach kaže...

Meni je drago da sve vi svi ljepo slažete da je isti K imat bateriju zamjenjivu ili nezamjenjivu.Mislim mobitel ti nebde nis duze ili kvalitetnije radio zbog tog ak on ima nezamjenjivu bateriju i ak je u jednom komadu?Fakat mu je retardirana teroija,DEBIL!!Dao bog da se javi netko ko stvarno to razumije i kaze mi koje su prednosti toga i zasto je bolje imat mobitel sa zatvorenom baterijom!

  OK... ajde malo pročitaj...

 

Svi uređaji koji se prodaju u EU moraju imati mogucnost zamjene baterije radi sigurnog uklanjanja otpada (Litij je jedan jako gadan element, ne dao Bog da dospije u vodu, vec kod 0.5 ppm-a radi stete u organizmu)...

 

Tako da su sve baterije zamjenjive, samo do nekih je malkice teze doci...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
EnlightenedPhoenix kaže...
kach kaže...

Na iphonu 4 mislim da se nemože!99% sam siguran.

  To ne mogu tvrditi ali isto tako ne vjerujem da je i na 4rci lemljena na ploču...

 

 

EDIT:

 

evo nakon samo 3 sekunde surfanja...

 

 

EDIT 2:

 

Usput u EU baterije na SVIM uređajima MORAJU biti samostalne, odnosno nelemljene...

 

 

Ma super kaj se moze al nije sad u tome stvar!Ja sam iphon samo naveo kao primjer!Nego ta nejgova teroija glupa da uređaj bolje i kvalitetnije radi ak je u komadu!!Nego neki uređaj koji nije u komadu znaci ima zamjenjivu bateriju!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija u mobitelu...Šta je bolje???
kach kaže...

 

 

Ma super kaj se moze al nije sad u tome stvar!Ja sam iphon samo naveo kao primjer!Nego ta nejgova teroija glupa da uređaj bolje i kvalitetnije radi ak je u komadu!!Nego neki uređaj koji nije u komadu znaci ima zamjenjivu bateriju!

  Kvaliteta je ista...

 

Svejedno ti je kada je sve proizvedeno u Kini ili Tajvanu...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
Baterija u mobitelu...Šta je bolje?

Pa to i ja tvrdim!!!Ito ti je uređaj bu ti trajao istom kvalitetom bio on sa zamjenjivom bateroijom ili ne!Mislim sigurno je bolje imat mob di ti lako dodjes i promjenis bateriju!Al ta njegova izjava sa ELEKTROTEHNIČKE STRANE uređaj ce radit puno bolje i kvalitetnije ak je u komadu nego neki mobitel koj ima zamjenjivu bateriju loool!Idiot

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice