Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

poruka: 8
|
čitano: 2.203
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Pozdrav forumaši..

 

Ovako, imam part pitanja vezano uz punjenje baterije u mobitelima. Lunjao sam internetom trazeci diskusije na temu pitanja dali je pametnije puniti bateriju "stock" punjacem ili putem USB porta na racunalu. Jer koliko sam shvatio ukoliko je izlazna snaga adaptera punjaca manja samim tim se produzava vjek trajanja baterije. Ukoliko netko od vas zna malo podrobnije na ovu temu bio bih vam zahvalan na konstruktivnom odgovoru.

 

Dakle dilema je..

 

Dali puniti mobitel putem originalnog AC/DC adaptera ili putem USB porta na racunalu... {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Baterije u mobitelima i kako ih puniti?
Nažalost to o5 ne odgovara na pitanje :((
13 godina
offline
Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Da si pogleda, vidija bi da je preporuceno punit s originalnim punjacem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Svakako da jest. Ali ako punim putem USB porta amperaža je manja i dulje je vrijeme punjena, mene zanima koliko je usb lošiji/bolji od adaptera ako ne gledamo na vrijeme punjenja. :D

14 godina
offline
Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Puni kako hoces jer je cijena baterije mala i mislim da si mozes jednu bateriju priustiti nakon 2 godine rada na mobitelu. Evo moja Lumia 800 2 godine radi kako spada i baterija me malo vec sad zeza, ali kako nebi kada nekad punim mobitel pa zuris negdje te iskljucis i tako puno puta :)

Pozdrav

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Baterije u mobitelima i kako ih puniti?
Xelloso kaže...

Svakako da jest. Ali ako punim putem USB porta amperaža je manja i dulje je vrijeme punjena, mene zanima koliko je usb lošiji/bolji od adaptera ako ne gledamo na vrijeme punjenja. :D

Dvije stvari mi padaju na pamet - manje zagrijavanje baterije zbog punjenja manjom jakosti struje i (možda) kvalitetniji napon / struja iz računala s kvalitetnim napajanjem u usporedbi s jeftinim punjačima koji se mogu dobiti s mobitelom ili naći na tržištu. Obavezno štivo u vezi s punjačima za mobitele može se naći na blogu Kena Shirriffa.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
15 godina
offline
Baterije u mobitelima i kako ih puniti?

Znaci ovako, kupio sam na amazonu tvornicku baterjiu za htc sensation xl i kad sam je punio dosla je do negdje 74 posto i neide dalje...ima netko sa slicnim problemom? i kako ga rijesiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice