Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.316
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ni meni uopće ne radi GPS (nakon onog sranja s MTK tools-om, rootan je usput) vidi 10 satelita ali uopće se ne locira na njih.

 

Rješenje mi se ne da tražiti jer GPS nikako ne koristim tako da me osobno boli briga.

 

Ako ti je GPS stvarno tako važan pogreška ti je bila što si uopće riskirao s MTK mobitelima {#} Ono, poznato je da imaju problema s time

Možda ga možeš prodat ili vratit pa kupit neki drugi mobitel ako ne nađeš neko rješenje?

 

Ili zapravo da samo kupiš zaseban GPS uređaj. Nisu tako skupi.

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja sam probao s mobuncle, bio sam vani u šetnjici i pustio ga neko vrijeme, nula bodova.

 

Budem probao jos malo proprtljati kad mi se bude dalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Strifer kaže...

Rješenje mi se ne da tražiti jer GPS nikako ne koristim tako da me osobno boli briga.

 

Ako ti je GPS stvarno tako važan pogreška ti je bila što si uopće riskirao s MTK mobitelima {#} Ono, poznato je da imaju problema s time

Možda ga možeš prodat ili vratit pa kupit neki drugi mobitel ako ne nađeš neko rješenje?

 

Ili zapravo da samo kupiš zaseban GPS uređaj. Nisu tako skupi.

Tebe stvarno boli briga, ali većinu drugih ne. Drugi ne žele nositi sa sobom još jedan uređaj i žele da uređaj bude ispravan, da dobe ono što su platili. Zaseban GPS uređaj će si kupiti oni koji imaju potrebe za njim - bilo da je riječ o ljudima koji puno provedu na cesti ili da je riječ o ljudima koji puno provedu u prirodi. S ovakvim postovima samo spammaš forum. I ti i još neko nekoliko stranica prije tebe.

 

###

 

Ekipa - gdje ste radili fix pomoću MTK Toolsa? Naime, ja sam primijetio da mi u unutrašnjosti kuće GPS uopće ne radi - radi tek kad sam smartfon stavio dvadesetak centimetara od prozora, na radijator. Znači, i ja sam mislio "ništa od toga", onda sam stavio GPS na radijator i par minuta kasnije došle zelene točkice.

 

Dakle, preporučio bih vam da to radite vani, da imate uključen WiFi ili podatkovnu vezu (što vam treba za AGPS, odnosno njegovu inicijalizaciju), kad ste obavili klikanje na one gumbiće (hot, ovo ono - dajte malo kratke pauze između klikanja na njih), dakle kad ste izvršili postupak klikanja i otvorili YGPS, okrenite stražnjicu uređaja prema nebu i pričekajte nekoliko minuta. Prvi put će možda dulje trajati, drugi put kraće. Kad jednom uhvati, onda se čini da funkcionira OK. Dokaz? Oćete dokaz, ne? Evo... Izašao sam na balkon prvog kata kuće, spojio se na 7 satelita i tvrdi da je precizan do u 5 metara.

 

Znači, budite strpljivi, budite na mjestu gdje imate čisti pogled na nebo, probajte postupak nekoliko puta ako treba.

 

###

 

Edit: bilo kakav "fix" u većini slučajeva omogućit će vam samo pozicioniranje, ne i funkcionalni GPS u vožnji. Nažalost, problem je u MediaTekovom SoC-u i anteni za GPS, što se softverski ne može ispraviti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 12:32 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

 

Dakle, preporučio bih vam da to radite vani, da imate uključen WiFi ili podatkovnu vezu (što vam treba za AGPS, odnosno njegovu inicijalizaciju), kad ste obavili klikanje na one gumbiće (hot, ovo ono - dajte malo kratke pauze između klikanja na njih), dakle kad ste izvršili postupak klikanja i otvorili YGPS, okrenite stražnjicu uređaja prema nebu i pričekajte nekoliko minuta. Prvi put će možda dulje trajati, drugi put kraće. Kad jednom uhvati, onda se čini da funkcionira OK. Dokaz? Oćete dokaz, ne? Evo... Izašao sam na balkon prvog kata kuće, spojio se na 7 satelita i tvrdi da je precizan do u 5 metara.

 

Znači, budite strpljivi, budite na mjestu gdje imate čisti pogled na nebo, probajte postupak nekoliko puta ako treba.

Meni GPS ne radi niti na jednom mobu(S3, xperia J, xperia x10, galaxy mini) kako spada kada sam unutar neke zgrade.

 

Blago vama, ja već neznam šta da radim sa tom carinom(poslao 2 puta podatke (pdf i screenove), zvao), a još ništa. Mene očito baš ne vole

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
dado2202 kaže...
Blago vama, ja već neznam šta da radim sa tom carinom(poslao 2 puta podatke (pdf i screenove), zvao), a još ništa. Mene očito baš ne vole

Jesi kod slanja mailova dobio povratni, automatski izgenerirani mail sadržaja "Potvrđujemo primitak traženih dokumenta i obavještavamo Vas da je Vaša je pošiljka stavljena u carinski postupak...."? Jer ako nisi, onda nisu primili/uveli račun koji si im poslao.

 

Što su ti rekli kad si zvao?

15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

Jesi kod slanja mailova dobio povratni, automatski izgenerirani mail sadržaja "Potvrđujemo primitak traženih dokumenta i obavještavamo Vas da je Vaša je pošiljka stavljena u carinski postupak...."? Jer ako nisi, onda nisu primili/uveli račun koji si im poslao.

 

Što su ti rekli kad si zvao?

2 puta sam dobio taj automatski mail.

 

Ništa, da je u procesu obrade.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

malo OT

već sam pitao na nekoj temi ali nisam dobio odgovor. 

Imate li problema i sa ostalim pošiljkama, a ne samo sa ovako malo skupljim.

ja čekam 4 predmeta, 2 sa Ebay-a i 2 sa Banggood-a, koji su već trebali stiči, ali ni jednom ni traga.

to su jeftinije stvari pa nemam tracking za njih.

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
domeklija kaže...

malo OT

već sam pitao na nekoj temi ali nisam dobio odgovor. 

Imate li problema i sa ostalim pošiljkama, a ne samo sa ovako malo skupljim.

ja čekam 4 predmeta, 2 sa Ebay-a i 2 sa Banggood-a, koji su već trebali stiči, ali ni jednom ni traga.

to su jeftinije stvari pa nemam tracking za njih.

Nema potrebe da offtopičariš (reći ću ti samo da meni jedan paket bez trackinga naručen pred dva mjeseca nije došao; carina je inače jako spora - možebitno prvo rješavaju pakete koje treba ocariniti, a i oni se zadržavaju tjedan ili desetak dana na carini), s obzirom da imamo posebne teme za to: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-pitanja-odgovori/29179.aspx

11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Koristim originalni, koji sam dobio s njime. Zanimljivo je da mi se jutros punio sat vremena, i s 21% je došao na 24%, ja to primjetio te sam okrenuo punjač u utičnici te se nakon toga mobitel počeo puno brže puniti, već za sat vremena je bio pun.

No znam koristiti i onaj od Sonya od 500ma. Originalni mi većinom bolje puni no nekad se zna dogoditi ovo...

ja srećom sa punjačem i baterijom nisam primjetio probleme za sada, touch mi normalno radi dok je na punjaču, nešto zahtjevnije nisam probao, jedino primječujem da je punjač prilično vruć na početku punjenja, kad dođe do nekih 70-80 posto onda mi se čini da se temp smanji.

mobitel nisam primjetio da se grije tijekom punjenja.

A zanima me što mislite o punjenju sa jačim punjačima, imam punjač od Samsung Galaxy tab 2 , koji daje van 2A, jel bi to moglo naškoditi bateriji.

Nisam još probao, samo pitam.

11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

http://www.etotalk.com/cubot-gt99_p4262.html

 

Evo ovi navode da imaju Cubota GT99 na hrvatskom jeziku?! Tribalo bi ih kontaktirat{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Prodaje li netko Cubota?

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
pc_fan005 kaže...

Prodaje li netko Cubota?

Forum nije oglasnik. http://www.bug.hr/malioglasi/

10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

mbaksa jesi li stavljao ikakav costum rom ili neki launcher

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fabregas4 kaže...

mbaksa jesi li stavljao ikakav costum rom ili neki launcher

Nisam još, imam ga tek tri dana, prvo sam htio vidjeti kakav je sam po sebi. Onda ću vjerojatno instalirati njegov službeni novi ROM, a možebitno krenem i na ostale ROM-ove. Uglavnom, kad uhvatim vremena i volje nastavljam prčkati po njemu. {#}

 

Inače, Ag008 je napravio tutorijal za stavljanje custom ROM-ova i naveo prednosti i nedostatke nekoliko njih pa ga pogledaj ako već nisi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 10:31 (mbaksa).
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel može netko izmjerit dimenzije Cubota GT 99? Jer su odstupanja debljine, širine i visine po 2-3 milimetra na različitim stranicama

 

Kakve su vjerovatnosti da dođe na hrvatskom jeziku? Jer mi je to bitno. Ako neće doći onda rađe uzmem ovog Tronsmarta Ts7. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ivano_69 kaže...

Jel može netko izmjerit dimenzije Cubota GT 99? Jer su odstupanja debljine, širine i visine po 2-3 milimetra na različitim stranicama

Nemam pomičnu mjerku, "odokativno" (žutim metalnim narolanim metrom) su mjere: 

133x67x9,9 na sredini (10,5 pri dnu, 11 mm gdje je objektiv)

 

Službene su prilično blizu:

134*68*9.9MM

13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo osposobio sam gps. Problem je bio što nisam čekao između klikanja full hot itd, i što mi nije internet bio upaljen, kao što je mbaksa napisao. Sad se spaja bez problema na 6-7 satelita s precinošću do 5 metara.  Još  ga  moram  u  vožnji  testirat.

Hvala mbaksa :)

Zdravi i veseli bili :)
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

koliko zraci ovaj mobitel ... ili opcentije ... koliko zrace kinezi u usporedbi sa ostalim mob?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ljudi, oprostite, upadam ovako možda čudno i to al' mi treba pomoć

 

do jučer sam bio ubjeđen da želim prestigio 5300 duo...i ona mi predlože da pogledam ove "kitajce" (kako ih slovenci zovu)

i otiđem ja lijepo i nađem ovaj Cubot one GT99 i budu usta do poda zbog specifikacija

 

eh sad me zanima nešto, da li je on uopće kvalitetan kao što neki pišu? Mislim, ako jeste, onda je best buy, što bih plaćao nešto što ima ime i iste je kvalitete, a duplo skuplje, a mogu uzeti nešto ovako....

 

Jel mi možete reći samo onako overall mišljenje o njemu i da li je pouzdan, na način da će trajati barem 2 godine..bojim se malo jer ono kineski je, pa da mi se ne raspadne nakon 2 mjeseca

 

Podvlačim, taj gps mi nije uopće važan..nisam nešto lud za tim..

 

Hvala unaprijed i lijepi pozdravi

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mobitel je super, imam ga dva mjeseca i nikakvih problema nisam imao. GPS mi radi nakon fixa a većina ljudi ne zna kako napraviti taj fix.

Mobitel vam mora biti povezan na internet prilikom prvog lociranja i obvezno sve prema vodiču.

Aplikacija za testiranje gps-a je https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest a ne ona unutar mtk toolsa.

Marinho, ako nisi vidio, tu imaš recenziju gdje je sve opisano, sve prednosti i mane pa malo prouči...

http://anton008.com/cubot-gt99-recenzija/

Mobitel zrači u granicama normale. U Kini je popularan i sigurno zračenje ne ubija ljude...

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 17:03 (Ag008).
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Marinho_Sar kaže...

Ljudi, oprostite, upadam ovako možda čudno i to al' mi treba pomoć

 

do jučer sam bio ubjeđen da želim prestigio 5300 duo...i ona mi predlože da pogledam ove "kitajce" (kako ih slovenci zovu)

i otiđem ja lijepo i nađem ovaj Cubot one GT99 i budu usta do poda zbog specifikacija

 

eh sad me zanima nešto, da li je on uopće kvalitetan kao što neki pišu? Mislim, ako jeste, onda je best buy, što bih plaćao nešto što ima ime i iste je kvalitete, a duplo skuplje, a mogu uzeti nešto ovako....

 

Jel mi možete reći samo onako overall mišljenje o njemu i da li je pouzdan, na način da će trajati barem 2 godine..bojim se malo jer ono kineski je, pa da mi se ne raspadne nakon 2 mjeseca

 

Podvlačim, taj gps mi nije uopće važan..nisam nešto lud za tim..

 

Hvala unaprijed i lijepi pozdravi

Kupi Samsunga,HTCa itd  i pogledaj sto pise tko ga pravi :D

 

naravno malo je rizik kupovati ovako jer nikada ne znas dali ce te docekati ispravni mob i dali ces se morati natezati s kinezima s povratom itd ...imho Mob je ok za te novce :) ima malo skripucanja, ali ne smeta...pao mi je par puta u onoj plastici sto dojde s njim i nije mu nista bilo ^^ Dali ce raditi 2 god to ti nitko ovdje ne moze reci :/ mozda oce,a mozda nece ^^

LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: ExpNinja
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
bradonja_85 kaže...

Evo osposobio sam gps. Problem je bio što nisam čekao između klikanja full hot itd, i što mi nije internet bio upaljen, kao što je mbaksa napisao. Sad se spaja bez problema na 6-7 satelita s precinošću do 5 metara.  Još  ga  moram  u  vožnji  testirat.

Super. Samo nemoj previše pažnje u vožnji obraćati na mobitel. {#}

 

Jedan komentarić u vezi GPS-a, kojeg sam prije zaboravio napisati, a tiče se samog korištenja GPS-a (a ne /nužno/ rješavanja problema).

 

AGPS je GPS potpomognut podacima pokupljenima s Interneta za brže inicijalno trenutne ustanovljenje lokacije. Kod svakog uključenja (A)GPS-a pokušavaju se skinuti ti podaci - ako ima veze na Internet, onda se skinu i iskoriste (tada GPS funkcionira kao AGPS), a ako nema veze onda GPS radi samo kao obični GPS, odnosno tada bi u teoriji trebalo 30-40 sekundi za inicijalno lociranje, dok bi AGPS-u (dakle, kad ste uključili podatkovni promet ili WiFi) trebalo znatno manje - koliko, ne znam. Eksperimentirajte.

 

Napomena: tu ne govorim o onom klikanju po MTK toolu - A/GPS sam skida te podatke kad ga uključite, ovisno o tome imate li vezu na Internet ili ne.

 

Ujedno, pripazite ako ste u roamingu i imate loš korisnički paket, a uključen podatkovni promet, jer će se prilikom svakog uključenja GPS-a on pokušati spojiti na Internet i tako vam potrošiti jednu jedinicu prometa. Nemam doduše pojma kakve su cijene u roamingu.

 

BoTiA kaže...

koliko zraci ovaj mobitel ... ili opcentije ... koliko zrace kinezi u usporedbi sa ostalim mob?

Pisao sam o tome ovdje pa to pročitaj.

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo upravo sam izguglao i opet nađem par nekih :)

 

Pored Cubot GT99 nađem i:

 

TIMMY T1 Smartphone Android 4.2 MTK6589T

 

 

ZOPO Captain S ZP990 Smartphone 6.0 Inch

 

 

Newman K2 Smartphone 5.5

 

 

 

S obzirom da sam totalni laik u ovome i vodim se samo onom da veći broj znači više..onda ne mogu da se odlučim..ova tri nekako "bacaju" na samsung izgledom i mnogo su mi elegantni, a odličan je i Cubot...i u banani sam :) Imam čak 400 $ i ne znam što ću..pomozite?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mene najviše privlači zopo c2 platinium. Samo ne znam jel OGS display nešto poput gorila glasa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pročitajte malo temu namjenjenu za odabir kineskih mobitela.

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/192996.aspx

Zdravi i veseli bili :)
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel može Cubot stat u đep tj. nosite li ga u đepu? Prvi put se susrećem sa ovako velikim mobitelima pa sam neodlučan oko veličine {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

kakva je kamera kod cubota,najvise me zanima video snimanje po noci,normalno uz neko osvjetljenje kao npr.gradska rasvjeta.

Nisam mogao naci nigdje video na netu pa ako neko moze reci..

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ovde je trenutno prilično taman sumrak, deluje upotrebljivo, objekti na kojima ima nešto više svetla su sasvim zadovoljavajuće detaljni, ali ne bih rekao da je sjajno (trenutno nemam kad da okačim).

 

Kako se podešava rezolucija videa?! Vidim samo neka četiri nivoa kvaliteta, je li to to?

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pregledao sam onu recenziju Cubot-a i pogledao par videa na youtube..i onta otvorim ovaj ZOPO ZP990 i shvatim da ću ipak odabrati njega :) proguglajte pa ćete vidjeti što govorim :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Marinho_Sar kaže...

Pregledao sam onu recenziju Cubot-a i pogledao par videa na youtube..i onta otvorim ovaj ZOPO ZP990 i shvatim da ću ipak odabrati njega :) proguglajte pa ćete vidjeti što govorim :)


e al je bome skuplji 200 dolara...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 19:04 (11glava11).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice