Drveni ili aluminijski case za mobitel?

poruka: 9
|
čitano: 894
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Drveni ili aluminijski case za mobitel?

Pozdrav!

Imam Z5 Compact i uzeo bih si case, ali ne znam koji tip.

Aluminijski bumper ili drveni full case?

Kakva su vaša iskustva?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?

drvo je lijep, ugodan materijal.. i izolator. Metal je obrnuto. Ovisi što je cilj to su dva suprotna kriterija npr za hlađenje.

hint, ne služe samo cooleri hlađenju.. kućište preuzima toplinu npr direktno s hdda.. i prenosi u okolni zrak. Ventilatori zapravo ne hlade samo izbacuju toplinu-zrak dalje od uređaja.. u okolni zrak.

Za jak PC (CPU+VGA ..) temperature unutra kutije mogu biti svakakve, pa i powersuply.. te komponente će podnositi, ali ostalo kao mbo-hdd-ram teže (skuhaš komopnente).

ako to fixaš, tad je drvo dobar izbor..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?

Umalo naručih drvo, spasio si moju bateriju ovim postom, puno hvala 

Xperia se žešće grije kad radim nešto zahtjevnije i mislim da joj drvo ne bi išlo u korist.

 

Jedino se bojim za stražnju stranu kod bumpera 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?
Ak sam dobro skužil ... ti si pital za case za mob. A dobio si odgovor za case za komp .... 🤔🤔🤔
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?
brijalec kaže...
Ak sam dobro skužil ... ti si pital za case za mob. A dobio si odgovor za case za komp .... 🤔🤔🤔

Isto ti se hvata.  Zar nije Apple nešto bio pričao da bi trebalo skinuti masku kad puniš mobitel? Jer ak je u plastičnoj, gumenoj, drvenoj ili sličnoj maski, ona će otežavati disipaciju topline koja se stvara prilikom punjenja baterije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?
A gle ... moj s6 je isto u gumenjaku nekom i zastitno staklo .... i ok je za sada ... btw danas je frend slucajno testiral to zastitno staklo na nacin da je zaboravil mob na krovu od auta i otisel do doma ... da bi skuzil da nema moba .... nakon potrage i zvanja ... mob je bil pokraj ceste ... pregazen s nznm cime i samo to staklo je popucalo .... ostalo sve ok ... tak da .... eto ipak nije prevara na yt 😆😆😆
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?
brijalec kaže...
Ak sam dobro skužil ... ti si pital za case za mob. A dobio si odgovor za case za komp .... .

 -da.. (jer se naslov turncuta .. ali nevažno) :))

 

pogotovo to vrijedi za male-mobilne.. ajfoniće, kao i najnoviji 'test' (štoveć..) da je bolje puniti-dopunjavati bateriju stalno po malo..

prevedeno, kad se duže puni, više se zagrijava.. kraći životni vijek.

prije par godina je izašao aluminiski mac.. super stvar, osim sitnice.. ispeče krilo-noge.. :))

 

tako da uz 50 litarski kanistar (minijaturni) i temperatura odoljeva po poznatim prirodnim zakonima. U slučaju mobitela, kao i plastika .. ima smisla, može jer treba i izolirati ruku-dlan.

ako se to zamijeni aluminijem, bit će možda kao ta hotseat serija.. :)

 

mali uređaji kao mob-tablet-notebook .. ne vrijede pravila kao za desktop/TV i sl.. jer je potreban kompromis, izolator+hladnjak istovremeno. Inače bi se eliminirala npr plastika-staklo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 21:27 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Drveni ili aluminijski case za mobitel?
brijalec kaže...
A gle ... moj s6 je isto u gumenjaku nekom i zastitno staklo .... i ok je za sada ...

Pa normalno da je ok "za sada". Pa cijela poanta nekorištenja gumenog ili drvenog kućišta je upravo tome da produljiš radni vijek baterije, znači "za budućnost". Čim ćeš bateriju tjerati na više temperature, čim ćeš ju češće puniti do 100%, to će ti kraće trajati, odnosno kroz vrijeme brže će joj početi kapacitet opadati.

13 godina
neaktivan
offline
Drveni ili aluminijski case za mobitel?

Onda si budem uzeo bumper case, valjda neću biti te sreće da mi padne na zadnju stranu. :)

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice