Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 321.241
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

To si ga sad nekad uzeo ili prije? Koliko dugo je putovao? Nije bilo nikakvih komplikacija oko slanja?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank

Kupio sam ga u 7. mjesecu, putovao je oko 2 tjedna, dakle dosta brzo je stigao. Nije bilo nikakvih komplikacija niti problema, ni kod kineza niti kod nas. Normalno ga pokupio na pošti :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Garak1138 kaže...

Kupio sam ga u 7. mjesecu, putovao je oko 2 tjedna, dakle dosta brzo je stigao. Nije bilo nikakvih komplikacija niti problema, ni kod kineza niti kod nas. Normalno ga pokupio na pošti :)

 Dobro izgleda i sviđa mi se taj indikator napunjenosti. jel mi možeš reći koliko puta možeš napuniti mob sa njim?

16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Ovisi koji mobitel punis? nitko ti ne moze reci koliko puta ces napuniti svoj mob ako nezna koliku bateriju imas?

Racunaj si da ovi od 10000mah imaju stvarni kapacite nekih 6000-6600mah dok napravis pretvorbu napona tako da pogledaj kolika ti je baterija i onda lagano izracunas.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank

Nisam ga baš puno koristio, mislim da može napuniti bateriju od 2800 mAh (Galaxy S5 Neo) 2-3 puta... Ali ovisi i o tome koliko je sama baterija puna kad ga prikopčaš... 

11 godina
offline
Externe baterije - power bank

Poštovanje, koji power bank preporučujete do nekih 100 kn, uvijet je kupnja u našem dućanu. Hvala

 

Što kažete na ovo?

 

https://www.pcshop.hr/mobilni-punjac-power-bank-apt100-black-adata/0140838/product/

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 21:38 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Patrick_cro kaže...

Ovisi koji mobitel punis? nitko ti ne moze reci koliko puta ces napuniti svoj mob ako nezna koliku bateriju imas?

Racunaj si da ovi od 10000mah imaju stvarni kapacite nekih 6000-6600mah dok napravis pretvorbu napona tako da pogledaj kolika ti je baterija i onda lagano izracunas.

 Naravno, zato me zanimalo konkretno u njegovom slučaju koliko puta ga napuni s obzirom koliki kapacitet mu ima baterija, jer neki to znaju tako deklarirati ali u stvarnosti to bas nije tako...

12 godina
odjavljen
offline
Externe baterije - power bank

Čitam zadnjih par strana pa sam iskreno malu zbunjen, malo anker malo xiaomi, pa negdje ima dostava negdje nema...

Uglavnom trebam poreporuku za 2 baterije, jednu do nekih 100kn i drugu do 150 ili koju kn više ako je baš best buy (netrebaju mi neke velike, može i ispod 10k)

Prvenstveno za punjenje mobitela, iphona ako to ima ikakve veze..treba mi znači klasičan usb izlaz i tjt..nebitno jel kod nas ili izvana, ali ako je vani onda da nebude neka prevelika poštarina. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 9:44 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Imas ovdje xiaomi 10000mah link po meni dobra cijena, pogledaj malo i po aliexpressu ali sa mobitela se prijavi jer uvijek na mobu imas nize cijene. Imas aplikaciju na google playu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Šta uzeti da ima Fast/Quick Charge? Barem 10000, optimalno 15-20000 mAh.
Mate 8 ima veliku bateriju pa treba i veliki powerbank. Do 350kn kod nas.

All truly great thoughts are conceived by walking.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 11:22 (x18x05x).
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Bas dao link post prije tebe, kod nas trazi ankera. Mislim da nema nista drugo. Mozda nadjes negdje xiaomi powerbank 20000mah , pogledaj nabava.net

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 11:28 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Što kažete na Baseus Powerbank? Ova dva su mi zapela za oko. Inače, trebam za sestru. Imam Xiaomijev prvu verziju već 2-3 godine. Uzeo bih ga opet, ali Gearbest više ne šalje baterije u Hrvatsku, a ostali selleri su im napumpali cijene.

https://m.aliexpress.com/item/32830729812.html?spm=a2g0n.wishlist.0.0.9c8dd84ZP4Ujy https://m.aliexpress.com/item/32797334752.html?spm=a2g0n.wishlist.0.0.9c8dd84ZP4Ujy
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

A hebo ga patak pa zar je tesko procitati par postova prije? Taj powerbank od 5000mah je po meni totalno neisplativ pored xiaomi 10000mah za istu lovu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Pratim ovu temu, ne samo par zadnjih postova. Naravno da mi je prvi izbor Xiaomi Power bank 2, ali i ovaj mi izgleda OK, pa ako je tko čuo nešto o njima bi ga uzeo. Xiaomi nisam na Aliju mogao naći po nekoj normalnoj cijeni. I da, i mali Powerbankovi imaju svojih prednosti, manje dimenzije i masa, pa ako ga cura stalno fura sa sobom u torbici treba i to uzeti u obzir
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Pa i nije baš nešto manji 130x70x je Xiaomi i ima 10000mah kapacitet a ovaj je isti klinac 130x60, jedino šta je lakši nekih 30grama a duplo manji kapacitet, eto par postova prije tebe sam stavio link pa usporedi si malo ta 2 powerbanka
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Možeš li mi reći koji je model tog Tomo punjača ima t4,m4 i s4 i koliko mu treba vremena da se napuni.
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Možeš li mi reći koliko vremena traje punjenje tog Pineng power banka.
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav ekipa :) Evo da se i ja javim sa Xiaomijevim power bankom. Prije godinu dana sam uzeo Xiaomi power bank 1.generacije od 10 000 mAh, dok sam prije 10-tak dana "stari" power bank zamijenio sa novom, 2.generacijom. I mogu reći da su razlike primjetne, kako po dizajnu, tako i po brzinama punjenja. Primjetio sam da tipke imaju bolji "odziv" te da baterija podržava brzo punjenje (9V/3A). Za sada sam jako zadovoljan, nadam se da će me služiti bar godinu dana, isto kao i onaj prošli. Čisto da se zna, i prošli power bank je radio odlično, samo sam ga zamijenio jer sam išao isprobati nešto novo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

I gdje si ovaj novi naručio i po kojoj cijeni?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Ag008 kaže...

I gdje si ovaj novi naručio i po kojoj cijeni?

 Probat ću potražiti link na Ebayu, gdje sam ga naručio.. Ali sviđa mi se što je original i može se preko Xiaomijeve stranice uredno provjeriti kôd za originalne uređaje.. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Znam da sam OT al imam jedan takav viška, novi, zapakiran, stigao mi prije 2tj., pa ak nekom treba.
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
alen4430 kaže...
Ag008 kaže...

I gdje si ovaj novi naručio i po kojoj cijeni?

 Probat ću potražiti link na Ebayu, gdje sam ga naručio..

Potražiti? Pa imaš direktni link u Purchase Historyju u eBayu te u mailu s računom od PayPala.

6 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav svima, trebam mali savjet. Naime, kupila sam preko e-bay-a solarni punjač od 30000Mah koji treba biti univerzalan. Kad sam ga dobila i uključila u kompjuter sva 4 svjetla su treptala. Pustila sam ga tako cijeli dan da se puni ali ona su neumoljivo treptala ne pokazujući znakove napunjenosti. Nakon 3 dana punjenja (ona su i dalje treptala) ja sam ga isključila i pokušala spojiti na mobitel. Kad sam ga spojila nije pokazivao znakove punjenja. Imam Smartphone Lenovo P2 koji je star godinu dana. Pokušala sam ga spojiti na Quadro, Noa, Zopo i Samsung no niti jedan uređaj nije htijelo puniti. Sve to su smartphone-i. Onda sam ga spojila na neki stari Samsung  koji ima tipke, nije na touch i njega je punilo. Može li mi itko pomoći zašto hoće puniti starije uređaje, a novije ne? Je li moguće da s novim nije kompatibilan?Zahvaljujem na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Što u uputama piše za to kad sva 4 svjetla treptaju?

 

Zašto si ga štekala u kompjuter? Spoji ga na punjač za mobitel, od 1A ili jači.

 

Tražiš od nas odgovore koje ti ne možemo dati jer nemamo pristup tvom powerbanku. Najmanje što bi trebalo napraviti je izmjeriti izlazni napon - znači, multimetar u ruke i mjeri.  A najbolje bi bilo kad bi imala nekakav USB charger doctor pa bi se onda puno bolje vidjelo o čemu je riječ, jer on mjeri i napon i jakost struje, a te dvije mjere su ključne.

 

Taj powerbank ti je možda i defektan, no to treba ispitati. Jesi probala s drugim kabelima?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank

Upute su dosta nejasne i koliko sam ja shvatila da to znači da je napunjen (ako sam dobro shvatila, slika je u prilogu). U komp sam ga stavila jer mi je dečko tako rekao budući da se ne razumijem puno u tehniku no probala sam ga puniti i na strujnom punjači i opet ništa. Probala sam ga spojiti tj puniti i sa originalnim kablom preko kojeg punim mobitel i opet ništa. Najviše me muči to što novije mobitele ne puni, a onaj prastari s tipkama puni :/. Da li je moguće da puni samo određene mobitele?  Čim ga uključiš on ga krene puniti. E sad to s mjerenjem je viša matematika za mene jer sam totalni laik za te stvari koji samo želi imati battery bank jer uvijek negdje žurim pa mi se zna desiti da ne stignem napuniti mobitel. No svejedno hvala na pomoći.

14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Možeš li staviti link sa ebaya sa kojeg je kupljen punjač?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
9 godina
odjavljen
offline
Externe baterije - power bank

Ma te solarne punjače treba izbjegavat, pogotovo od 30000 mAh, dam se kladit da nema ni pola tog kapaciteta. A vjerojatno si ga nabavila za male pare. Bolje dat 30$ za aukey, anker, xiaomi punjač od 20000 mAh, bar znaš da si kupio pravu stvar. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
kbenzema kaže...

Ma te solarne punjače treba izbjegavat, pogotovo od 30000 mAh, dam se kladit da nema ni pola tog kapaciteta. A vjerojatno si ga nabavila za male pare. Bolje dat 30$ za aukey, anker, xiaomi punjač od 20000 mAh, bar znaš da si kupio pravu stvar. 

 Je, u pravu si nisam ga puno platila baš zato da ne bi uzalud bacila novac ako nešto ne radi, što je u mom slučaju. Vidila sam da svi hvale ovaj Xiaomi tako da sada gledam to za uzeti no nadam se da će on raditi. Za kapacitet sam znala da je smanjen ali pošto mi sama baterija na mobitelu ima 5100Mah htijela sam nešto više. Mislim da mi se ne isplati uzimate one sa 10000Mah jer to mi je doslovno 2 punjenja, šta ne? Još jedno pitanje: da li se "strujnim" punjačima gubi snaga kada se ne koriste. Tipa ja ih napunim na 100% i ne koristim 20 dana. Predpostavaljam da će mu se izgubiti nešto baterije tj kad ga ukljućim možda će biti na 95% ili manje. Jesam li u pravu ili ne baš?

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Christaly-Co kaže...
Je, u pravu si nisam ga puno platila baš zato da ne bi uzalud bacila novac ako nešto ne radi, što je u mom slučaju.

Znaš kak se veli - tko kupuje jeftino, kupuje dvaput! 

 

Christaly-Co kaže...
Vidila sam da svi hvale ovaj Xiaomi tako da sada gledam to za uzeti no nadam se da će on raditi. Za kapacitet sam znala da je smanjen ali pošto mi sama baterija na mobitelu ima 5100Mah htijela sam nešto više.

Iznenadio bih se da taj 30000 mAh punjač kojeg si naručila ima više od 5000 mAh.  Tak da si najvjerojatnije naručila punjač kojim ne možeš ni jednom napuniti bateriju mobitela do kraja.

 

Christaly-Co kaže...
Mislim da mi se ne isplati uzimate one sa 10000Mah jer to mi je doslovno 2 punjenja, šta ne?

Manje, zbog gubitaka prilikom punjenja. To ti je negdje punjenje i pol.

 

Christaly-Co kaže...
Još jedno pitanje: da li se "strujnim" punjačima gubi snaga kada se ne koriste. Tipa ja ih napunim na 100% i ne koristim 20 dana. Predpostavaljam da će mu se izgubiti nešto baterije tj kad ga ukljućim možda će biti na 95% ili manje. Jesam li u pravu ili ne baš?

"Strujnim" punjačima? To misliš na powerbankove bez solarnog panela ili što? Svim powerbankovima kroz vrijeme malo padne trenutna napunjenjost - koliko će pasti, ovisi o kvaliteti baterija i sklopu za punjenje. A sad koliko konkretno će pasti napunjenost kroz 20 dana na tvom punjaču - to ćeš sama morati provjeriti. Ak ćeš moći jer ih većina ne prikazuje napunjenost u postocima. Kod imalo boljih powebankova vjerojatno neće pasti toliko da bi se trebala ozbiljno zabrinuti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 13:26 (mbaksa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice