Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

poruka: 12
|
čitano: 2.120
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Ovako ljudi, dobio sam sad poštom od rodbine iz Austrije ova dva mobitela.

Na Galaxyu S3 sve radi normalno, samo je staklo na ekranu skroz popucalo pa bih ga trebao zamijeniti.

A na Xperiji Z, koliko ja vidim, display radi normalno ali ne reagira uopće na touchscreen. Znači, kad ga upalim, vidim početnu sliku i ono za unašanje šifre, ali uopće ne reagira. Ima i krhotinu na ekranu od pada kad se to sve dogodilo.

 

Moje pitanje je, ima li još uopće nekih povoljnih servisa koji bi mogli popraviti oba mobitela s obzirom da su to stariji modeli ?

I ako je netko od vas popravljao, koliko otprilike novaca treba za servis ?

 

Bilo bi poželjno da je servis na relaciji Rijeka - Karlovac, ali ako im se može poslati poštom, onda je svejedno.

Ako treba, mogu poslikat i stanje mobitela. Zasad sam našao samo jedan servis u Rijeci koji bi uzeo 400kn za popravljanje stakla na Galaxyu S3, ali bolje da prvo pitam ovdje.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana
Tomek.Klc kaže...

 

 Kupiti preko ebaya oba touch+lcd i zamijeniti, servisi će te previše oderati za takvo nešto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 17:30 (Remzi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana
Remzi kaže...
Tomek.Klc kaže...

 

 Kupiti preko ebaya oba touch+lcd i zamijeniti, servisi će te previše oderati za takvo nešto.

Ma nisam nikad takvo nešto radio. Probao bih da su mobiteli moji, ali nisu pa ne želim riskirat. 

Jel moguće da se to naruči sa eBaya pa odnese negdje da mi netko to zamjeni ?

 

Edit - Na S3-u je otišlo samo staklo, mobitel najnormalnije radi ali eto radi estetike žele to zamjenit. Vidim da ima na eBayu za $5, a servis traži 400kn ?!

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 18:04 (Tomek.Klc).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Ne vrijedi ti samo staklo kad su staklo i ekran praktički zajednički. Ne pokušavaj nikakve fiks ideje ako nisi siguran u svoje znanje, ljepo pitaj iService ili slično za koliko to naprave. Frendici se rasula Lumia 625 i uzeli su joj oko 250kn za popravak što nije puno.

12 godina
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana
Tomek.Klc kaže...
Remzi kaže...
Tomek.Klc kaže...

 

Ma nisam nikad takvo nešto radio. Probao bih da su mobiteli moji, ali nisu pa ne želim riskirat. 

Jel moguće da se to naruči sa eBaya pa odnese negdje da mi netko to zamjeni ?

 

Edit - Na S3-u je otišlo samo staklo, mobitel najnormalnije radi ali eto radi estetike žele to zamjenit. Vidim da ima na eBayu za $5, a servis traži 400kn ?!

 S3 ti ima amoled ekran, lcd i touch su zaljepljeni jedan za drugoga kao i kod xperie. Za xperiu je nešto jeftiniji touch nego za s3. A i da mjenjaš samo staklo stave ti plastiku pa nije ko original više.

12 godina
neaktivan
offline
Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Hvala vam na odgovorima, evo poslao sam iServiceu upit pa ćemo vidit. 

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Hm, dobio odgovor od iServicea - Galaxy S3 zamjena ekrana za 350kn, a za Xperiu Z bi bilo 1549kn... Hvala svejedno na pomoći, ako znate još koji dobar servis puknite na pm.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Hm, 350kn za s3 lcd+t komplet mi je sumnjivo malo. Možda neka gadna kopija. Original na veleprodajama je još uvijek oko 600-700kn samo dio a zamjenski oko 300-400 s time da okvir ostaje kakav je a u originalu i okvir ide. U vezi xperie z, ekrani se kreću od 400-600kn a ovisi o boji i dali je original ili zamjenski. Original dolazi u kompletu sa cijelim kućištem dok se kod zamjenskog mjenja lcd+t i lijepi se na već postojeći frejm. Usput, postoji još milijun kombinacija po raznim šopovima kao zamjenski komplet sa okvirom koji mogu biti dobri ali i katastrofalni. Pogledaj dobro koji s3 imaš. 9300, 9301, 9305, 9306 jer je to sve isti uređaj a lcd ni jedan nije kompatibilan. 

16 godina
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana
Imam ti ja originalni LCD+touch u xperia Z, greškom naručio jer mi je trebalo za Z1 i sada mi stoji doma. Ako hoćeš uzeti i popraviti si ili prodaj mi Xperia Z i budem popravio. Jako su zeznuti za otvaranje, moraš koristiti fen i pažljivo skidati dijelove. Znam kako je meni zeznuto bilo za Z1.
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Pa i nije baš problematičan za rastaviti. Treba skupit iskustva pa ti za skidanje tih stražnjih poklopaca više uopće ne treba predgrijanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

Ovo kaj mob s tačom komplicirano s lcd ekranom, prilično ljepljivi ako samo vadite tač, postoji šansa da potrga lcd onda kasnije nekoristan, tako je jednom frendici isto puklo tač ali skriveno da lcd ne vide da je napukao a ipak jesu. to je frendici opao na beton, imala zaštitu preklopni ali kod moba okviru tu nema zaštitu pa se lako slomit tač i lcd. mob je bil lg l80. Najsigurnije nabavit tač+lcd i slozite i mirni ste. toplo preporučam, ali su cijene skupe naravno sa tač+lcd. 

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Galaxy S3 i Xperia Z - Popravak ekrana

LG L80 nema komplet lcd s touchem jer nisu vezani jedno za drugo. Kod njih se touch odvaja od frame-a a lcd je neovisan. Ekran je pukao ako se touch previše naprezao pa je krhotina zaderala lcd a to je isto jako teško.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice