GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 109.929
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
vex3855 kaže...

Isprobao sam ga ali nažalost neželi nikako ocitati kontakte s par bon bon kartica(novijih),kartice rade super kaj se tiće

interneta i poziva,ali kontakte ne ocitava.

S obzirom da mi je bio na probi mislim da cu ga danas vratiti jer mi je za pola sata baterija došla sa 100% na 79%,to mi se cini malo

prebrzo,uzet cu ZTE blade 3,ima ga frend i dosta mu duze traje baterija,a to mi je vazno.

Inace kaj se tice surfanja,youtubea,rio je odlican,kvaliteta zvuka pri razgovoru mu je prosjecna.

Meni je na Prestigio 4040 isto vrlo brzo baterija došla na nekih 87%, no kad je došla na 15%, imao sam osjećaj da je usporeno. Uglavnom, prva polovica se kao jako brzo potroši, kasnije uspori... takav je bio dojam, tak da treba gledati koliko ukupno baterija izdrži. Također, teško je unaprijed govoriiti, no bateriji treba 2-3 kompletna punjenja/pražnjenja da bi imala svoj puni kapacitet (ako nisi već više puta punio), mada sumnjam da bi trajala dulje od one na Prestigiu 4040 (max 2 dana). A tu je i ono što me kod pametnih telefona nervira... što su bolji i noviji telefoni - baterija je uglavnom kraćeg vijeka trajanja. Moja Nokia e63 bi išla do 4 dana s jednim punjenjem. Naravno, potrošnja je puno manja, a ispada da više ne kupujemo mobitele za osnovnu funkciju - razgovor & sms, već igranje igrica, surfanje, fotkanje i sl... u tu svrhu imam DSLR kameru, laptop i ne igram igrice (ajde, možda ponekad, jer nemam vremena za to).

 

Ja također imam bon bon. Zanima me dal je bilo ikakvih problema s postavkama za internet? Dakle, još imam aparat rezerviran u Eurotradu za 1150kn, no nkako da odem da ga kupim, jer sam se sa Prestigio 4040 iznervirao. Nisam razočaran, jer nisam očekivao da će biti kao neki top modeli, no...

Just snatch it!
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Nije mi prepoznao postavke koje mi je bonbon poslao,ali SZK na fejsu mi je

odmah poslala postavke za ručni unos,i u minuti je proradio.

Internet mi je stvarno brzo radio i na wlanu i na bonbonu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

samo rucno uneses apn i radi.

ovo za bateriju sam primjetio, fakat se ultrabrzo trosi u pocetku a onda prema kraju se uspori...

al ne moze 1 faking dan trajat baterija uz to da posaljes 5 sms-ova i nesto malo skrtas po fejsu.. NE MOZE!

 

dal se nakon tih par ciklusa punjenja produzilo barem malo trajanje baterije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Nemam pojma,ja sam imao na probi na samo jedan dan i jednom sam ga punio do vrha,

kasnije sam ga morao vratiti,pa nisam dalje testirao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

trajanje baterije se ipak malo produzi, al trebalo bi nekako kalibrirati softver da tocnije pokazuje kolko je baterija puna...

necu se vise zamarati time da pokazuje da se baterija u pocetku brzo prazni a kasnije sporije.

 

pitao sestru kak je stanje s baterijom:  

 

nakon 1 dan i 3 sata baterija je na 18%

 

5 kracih telefonskih poziva

5-6 sms-ova

nesto poruka preko vibera

fejsbuk vise manje stalno ukljucen

pokusaj slusanja radija (navodno je jako los prijam)

6 fotografija.

 

Kad se bolje pogleda, nije to ni tak lose... jos dok se roota, stavi superuser, cpu master , dalo bi se jos malo rastegnut bateriju ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 19:13 (santos).
16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Svaki mobitel ima prednosti i nedostatke, baterija uz čačkanje po njemu traje 1 dan, uz normalno korištenje 2 dana

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 9:01 (Ziga).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
santos kaže...

trajanje baterije se ipak malo produzi, al trebalo bi nekako kalibrirati softver da tocnije pokazuje kolko je baterija puna...

necu se vise zamarati time da pokazuje da se baterija u pocetku brzo prazni a kasnije sporije.

 

pitao sestru kak je stanje s baterijom:  

 

nakon 1 dan i 3 sata baterija je na 18%

 

5 kracih telefonskih poziva

5-6 sms-ova

nesto poruka preko vibera

fejsbuk vise manje stalno ukljucen

pokusaj slusanja radija (navodno je jako los prijam)

6 fotografija.

 

Kad se bolje pogleda, nije to ni tak lose... jos dok se roota, stavi superuser, cpu master , dalo bi se jos malo rastegnut bateriju ;)

Inače, ja sam na svom Prestigiu 4040 "produljil" rad baterije tak da sam:

- smanjil kontarst ekrana,

- uključival 2. sim samo kad sam trebal (imam slo broj koji koristim 2-3 dana 2 put na mj)

- po noći od cca 22 do 7 ujutro stavil uređaj na avionski mode

 

to 3 ukupno je bitno produljilo rad baterije. {#}

Just snatch it!
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Kako se screenshot radi? Jednom mi je slučajno uspjelo, ali sad ne mogu ponoviti. Mala zamjerka isto što se uz uređaj ne dobije ona knjižica sa svim funkcijama ("features") nego samo how-to-start vodič :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
deflagrated kaže...

Kako se screenshot radi? Jednom mi je slučajno uspjelo, ali sad ne mogu ponoviti. Mala zamjerka isto što se uz uređaj ne dobije ona knjižica sa svim funkcijama ("features") nego samo how-to-start vodič :/

Screenshotove snimaš istovremenim pritiskom na On/Off dugme i Volume down dugme.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

imaš manual na službenoj gigabyte stranici!

13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Opa to su ubacili friško, nije bilo kad sam prije gledao, hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ima li tko preporuku za futrolu (silicon case) + foliju za ekran za ovaj  Gigabyte GSmart Rio R1?

 

ako moze link na ebay bio bih zahvalan!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

I onda... jel? to čudo vrijedi tih para - 1150 kn (Eurotrade)?? Ili?? Trebam ga uzet, zadnji dan danas, ali eto, nikako da se odlučim.

 

Jel stvarno u rukovanju sklizav? Dal uspijete uz neko normalno korištenje bateriju razvući do 2 dana? koji su mu (za sad) glavni problemi??

Just snatch it!
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Mobilni maser kaže...

I onda... jel? to čudo vrijedi tih para - 1150 kn (Eurotrade)?? Ili?? Trebam ga uzet, zadnji dan danas, ali eto, nikako da se odlučim.

 

Jel stvarno u rukovanju sklizav? Dal uspijete uz neko normalno korištenje bateriju razvući do 2 dana? koji su mu (za sad) glavni problemi??

Gle, ako nađeš na kugli zemaljskoj bilo koji NOV mobitel s 2 godišnjim jamstvom da je bolji od Ria R1 a da košta kao i on, onda ovaj nemoj ni kupovati..

 

logika? :)

 

15 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1
Izasao je review ovog moba na mob.hr
http://mob.hr/recenzija-gigabyte-gsmart-rio-r1/
S2, CM10.1 Nightly - Android 4.2.2
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Ziga kaže...
Mobilni maser kaže...

I onda... jel? to čudo vrijedi tih para - 1150 kn (Eurotrade)?? Ili?? Trebam ga uzet, zadnji dan danas, ali eto, nikako da se odlučim.

 

Jel stvarno u rukovanju sklizav? Dal uspijete uz neko normalno korištenje bateriju razvući do 2 dana? koji su mu (za sad) glavni problemi??

Gle, ako nađeš na kugli zemaljskoj bilo koji NOV mobitel s 2 godišnjim jamstvom da je bolji od Ria R1 a da košta kao i on, onda ovaj nemoj ni kupovati..

 

logika? :)

 

No da... logika je tu. Krivo postavljeno pitanje možda. Vrijedi ziher te novce, nego kao što rekoh ranije, bez obzira na lovu, ako ću morat svaki dan nešto prčkat po njemu, da bi mob radil kak treba, za to pak nemam vremena ni volje. Prestigio me nerviral, no ovaj mi izgleda bolje i obečavajuće, zato i pitam. :)

Just snatch it!
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Baterija je užasno kratka, bila ona iznad ili ispod 50% ja neznam kako vi izdržite jedan dan uopće :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
deflagrated kaže...

Baterija je užasno kratka, bila ona iznad ili ispod 50% ja neznam kako vi izdržite jedan dan uopće :/

Hm... na recenziji pak hvale bateriju kao dosta dobru... ne kužim..

Just snatch it!
13 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Zna li netko gdje bi se mogla kupiti/naručiti baterija većeg kapaciteta (ili barem dodatna) za ove modele?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Mobilni maser kaže...
deflagrated kaže...

Baterija je užasno kratka, bila ona iznad ili ispod 50% ja neznam kako vi izdržite jedan dan uopće :/

Hm... na recenziji pak hvale bateriju kao dosta dobru... ne kužim..

Evo, kupio jučer mob... ispraznio i do kraja napunio bateriju. S oba sima uključena, do 11% trebalo je 21 sat. Evo i dva skrinšota. Također, prilikom pokušaja povezivanja na wi-fi u šoping centru u Celju - mob se "smrzo". Morao sam vaditi bateriju pa nazad da ga ponovno uključim.

Da se nije smrznul i da nema lagove bio bio super mob za super cijenu. Inače sučelje je ljepše i jednostavnije (meni) nego što sam imao na Prestigio 4040,  razina foto kamere je gotovo ista.

 

Što se postavki za internet tiče (bonbon) - sam je pročitao.

Just snatch it!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:29 (Mobilni maser).
14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Dali je nekome uspjelo spojiti RIO na laptop ili kompjuter ? Ja ne uspjevam ni sa usb-om ni sa bluethoot na windows 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
bego kaže...

Dali je nekome uspjelo spojiti RIO na laptop ili kompjuter ? Ja ne uspjevam ni sa usb-om ni sa bluethoot na windows 7.

Ja jesam s usb-om... moras na njemu lodabrati opciju i onda ga comp prepozna... btw, odustao sam, vratio sam mob {#}

Just snatch it!
15 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Zasto si vratio mob? ja razmisljam o kupnji jednog smartphonea, mislio sam ili ovaj ili prestigio, no koliko citam problem je prekratko trajanje baterije.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Alfredo nr.2 kaže...

Zasto si vratio mob? ja razmisljam o kupnji jednog smartphonea, mislio sam ili ovaj ili prestigio, no koliko citam problem je prekratko trajanje baterije.

danas je baterija došla na 43% nakon oko 8 sati korištenja. Bilo je wifi i gprs ali umjereno i par kracih poziva. Baterija ide jedan dan ok, ali ako uspije ici na dva znaci da ti i ne treba smartphone :)

 

Vratio ga jer ima odvratan lag i zna trzat. Prije njega sam imao Samsung galaxy mini, naravno ima lag ali gotovo nikakav prema Rio R1. Trebat ce oni dobro slozit taj mob. za sad mi je prestigio bio bolji.

Just snatch it!
14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Koju konkretno opciju ? Mislim da sam sve opcije isprobao ali očito nisam kako ti veliš.
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
bego kaže...
Koju konkretno opciju ? Mislim da sam sve opcije isprobao ali očito nisam kako ti veliš.

kad ga spojis na komp, gore lijevo se pokaze usb ikona. spustis prozorcic i kliknes tamo gdje pise da odaberes memoriju ili tak nesto i odaberes za pohranu podataka i onda zapocinje prepoznavanje. to je to

Just snatch it!
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Trza mi dosta kad muziku slušam, jedini lijek je zasad rebootat mob, valjda da mu se memorija očisti ili šta ja znam...ali nakon par sati opet isto :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
deflagrated kaže...

Trza mi dosta kad muziku slušam, jedini lijek je zasad rebootat mob, valjda da mu se memorija očisti ili šta ja znam...ali nakon par sati opet isto :/

Ja ga ukupno koristio 48 sati i popi...o i vratio ga. Ovo trzanje me ubilo + 2 put se blokirao. Pap4040 je radio ko vurica naspram Rio R1. {#}

Just snatch it!
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Definitivno nije ispunio očekivanja, ali možda to riješe nekim čudom sa nadolazećim system updateima...Živi bili pa vidjeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Dali taj mobitel ima kompas ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice