GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 110.041
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200916   evo ovaj

13 godina
odjavljen
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
dali mob radi brze sa tim romom? jeli popravljen led flash?

ovaj koji pita za mayu m1, to je odlican mob za te novce i svakako se isplati!
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

da, mobitel finije radi, ne zapinje toliko, a i u romu dobiješ Seeder, namjesiš ga da se pali pri svakom paljenju mobitela, on reducira lagove...bljeskalica je meni dobro radila i prije...

10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

znaci, i ja imam ria r1, iako sve ovo sto vi pisete meni je spansko selo, ali htjela sam samo javiti, torbice za njega u kineza 9 kn, tocna dimenzija kao salivena i aplikacije mobile care (batterie saver. task killer, antivirus, protector...) odlicna za ovaj mob, barem mi se cini u ova dva dana iskreno. cini mi se da je brzi nego prije

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Zanima me dali i dalje imate problema sa riom ili je to rijeseno sa nadogradnjom jer koliko citam masu ljudi ga je vratilo ili uzelo gs202..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Kako si ga roota?
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

sa SRS root tool

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Tunjo možeš mi ukratko u par koraka objasniti postupak pošto to još nisam radio. Dakle prvo ga rootam i onda mu ubacim AndroTronic na sd karticu i dalje po njihovom uputstvu ? Čemu služi onaj CWMrecovery šta piše da je potreban ?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

CWMrecovery ti je potreban da bi pokrenio instalaciju tog AndroTronic-a, jer recovery koji je već na mobitelu podržava samo Android i ništa drugo

skini Super User aplikaciju (nju nađeš u Trg.Play)

recovery skini sa ovog linka https://drive.google.com/folderview?id=0B03QKitAXipMZVgyeW1tMC1pUVk&usp=sharing

taj sam ja koristio...njega prebaci na SD i instaliraj (odeš u File Explorer/SD i nađeš recovery, klikneš na njeg)

Super User će te tražit za dozvolu, ali samo tiskaj "dozvoli"...

Sam će se ugasit i pokrenit recovery i onda idi po njegovom uputstvu

Kad se sve instalira tražit će da ga dopuštenje za reboot, onda će te pitat dali želiš da CWMrecovery popravi njegov tvornički recovery klikni na "yes" nemoj se zeznit jer ima 10 opcija di je "NO"

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

I kada je to sve gotovo stavim na sd onaj Andro Tronic softver i instaliram, ako sam dobro shvatio ?

To je isto kao da sam resetirao na tvorničke postavke pa moram onda sve aplikacije ponovo instalirati ili ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 22:07 (bego).
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Andro Tronic stavi na SD prije nego što budeš išta radio, jer kad se instalira recovery, mobitel se ugasi i pokreće instalaciju softvera

kod mene je obrisao sat(ali ga je zamjenio drugim)  i youtube aplikaciju, ali to ne znači da tebi neće

 

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Ja sam nakon recovery stavio Andro Tronic na sd ali je prošlo. I kod mene je obrisao sat pa sam stavio neki drugi. Za sada radi kao podmazano jedino su mi ikonice malo male.  Dobro je to sve i prošlo koliko sam kemijao po prvi puta :) Hvala na pomoći.

14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Evo izašao novi update GSmart_Rio R1_V1.27.0. Dali je netko isprobao i dali se šta popravilo ? Još jedno pitanje, kako se na rootani može opet staviti original software ?

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

ja mislim ako napraviš hardreset da bi se sve trebalo vratit kako je bilo (naravno brišu se sve aplikacije)

10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Zanima me sad da mi objasnite. Prihvatila sam zadnji update za ria koji mi je mob ponudio. i na stranici sam nasla jos par. Sad me zanima, treba li sve one poskidati sa stranice na laptop i prebaciti na mob, ili je dovoljnoonaj zadnji update preko mobitela?

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Pozdrav ljudi sutra je ovaj mobitel na akciji i kosta 900kn.Zanima ali su se popravili ovi laggovi i problemi koji ste pisali sa novim updatima.Nemislim igrati igrice na njemu alimi je vazno da nezastajkuje i da sve ide fludino.Jos ono sto mi je vaznije je internet  i njegova brzina pa ako ga ko ima moze neki odgovor.Hvala

jedan mali EDIT


Ako ga kupim u Link-a hoce li oni vrsiti poravak i servisrianje ako nesto nije kako treba?I hoce li mobitel biti otkljucan na sve mreze?I jel brzina nterneta 3G?

Neymar11
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 11:07 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

iskreno da ti kazem meni bas nije vise nesto napet ovaj mobitel. drugi ce ti bolje znati reci. ali ja ludim s njim.

 

mene zanima dali je moguce da nakon sto sam update stavila novi da mi u porukama vise ne pokazuje imena iz imenika nego samo broj, i da mi se napravio sam od sebe novi album za camera pictures. i onaj google play service, jel potreban? on mi izbacije neke igrice i tu i tamo mi nabaci ikonu na ekran

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

kada bolje razmislim rade bi spremio 900kn u dzep i da nemam mobitel,nego ga kupiti

NJR11
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

I ja ti to preporučujem. To je mobitel za one jakih živaca tj smeće. Ja ga ,nažalost, imam pa znam {#}

13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Slažem se s begom, ni u ludilo ovo ne uzimaj. Meni je isto počeo samo brojeve prikazivat u porukama umjesto imena/kontakata iz imenika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

ja rijesila taj problem u jednom navratu kad sam ga spojila sa laptopom. {#}

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
just me409 kaže...

ja rijesila taj problem u jednom navratu kad sam ga spojila sa laptopom. {#}

???? Kako ?

13 godina
odjavljen
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Jel ovaj ROM išta popravlja situaciju sa štekanjem i zamrzavanjem slike, restartanjem i sl. ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200916

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
MARKOZD15 kaže...

Jel ovaj ROM išta popravlja situaciju sa štekanjem i zamrzavanjem slike, restartanjem i sl. ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200916

Taj ROM radi fluidno ali zato srče bateriju kao lud i ima još neke sitne bugove. Ja sam se vratio na stock rom 1.27 i nakon roota deinstalirao tvorničke gluposti i stavio nova launcher te se malo igrao sa tweak programima.  Mobitel radi dobro i bez ikakvog štekanja, restartanja a nemam nikakvih ostalih simptoma što sam ih vidio ovdje.

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Manijak24 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Jel ovaj ROM išta popravlja situaciju sa štekanjem i zamrzavanjem slike, restartanjem i sl. ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200916

Taj ROM radi fluidno ali zato srče bateriju kao lud i ima još neke sitne bugove. Ja sam se vratio na stock rom 1.27 i nakon roota deinstalirao tvorničke gluposti i stavio nova launcher te se malo igrao sa tweak programima.  Mobitel radi dobro i bez ikakvog štekanja, restartanja a nemam nikakvih ostalih simptoma što sam ih vidio ovdje.

Ja bih se isto vratio na 1.27 ali mi ga nece instalirati ili nesto krivo radim. Ako moze uratko postupak za vracanje na original ? Hvala

10 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
bego kaže...
Manijak24 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Jel ovaj ROM išta popravlja situaciju sa štekanjem i zamrzavanjem slike, restartanjem i sl. ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200916

Taj ROM radi fluidno ali zato srče bateriju kao lud i ima još neke sitne bugove. Ja sam se vratio na stock rom 1.27 i nakon roota deinstalirao tvorničke gluposti i stavio nova launcher te se malo igrao sa tweak programima.  Mobitel radi dobro i bez ikakvog štekanja, restartanja a nemam nikakvih ostalih simptoma što sam ih vidio ovdje.

Ja bih se isto vratio na 1.27 ali mi ga nece instalirati ili nesto krivo radim. Ako moze uratko postupak za vracanje na original ? Hvala

Ako si sa CWM-om napravio backup orginalnog roma prije flashanja Androtronica onda ga samo s njim i vratiš.

Ako si bio mudar kao ja pa zaboravio to je problem. Na netu možeš nači neke procedure uglavnom za samsung ali nisam našao ništa primjenjivo na gigabyte a da ne riskiraš da ga kvalitetno uništiš pa sam sam kemijao. Stavio sam stock verziju 1.08 na sd card i CWM-om flashao. U pola procesa sam dobio grešku i imao mix orginal
roma i Androtronica, ali dovoljno da Gigabyte skuži da je Gigabyte a ne Androtronic :) To vidiš u postavkama o telefonu. Nakon toga sam stavio verziju 1.27 na sd card i opet flashao i voila vratio je stock recovery umjesto cwm-a i  instalirao normalno stock rom 1.27. Nakon toga factory reset i rootaš opet. To je bio potez iz očaja ali je uspio.

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

E to, volim neizvjesne akcije a i toliko me izivcirao da bi ga s gustom rasturio :)

14 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Meni odmah izbacuje grešku. Od kuda si skinuo tu stock verziju 1.08 ? Ne razumijem ovo CWM-om flashao. Dali si koristio neki specijalni program ili ? Dali si ga morao prije unrootati ili ne ?

10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

imam i ja problem sa restartovanjem ovog telefona,sam od sebe se restartuje barem jednom dnevno i kad nista ne radim na njemu i na punjacu i neznam vise...ponekad i secka i koci,dali postizem nesto ako mu ubacim novi softwer  GSmart_Rio R1_V1.27.0 ,dal to moze da pomogne nesto jel probao neko?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
bego kaže...

Meni odmah izbacuje grešku. Od kuda si skinuo tu stock verziju 1.08 ? Ne razumijem ovo CWM-om flashao. Dali si koristio neki specijalni program ili ? Dali si ga morao prije unrootati ili ne ?

Instaliraš-flashaš sa CWMrecoveryjem (kad pališ mob i pritisneš volume tipku). Isto kao što si instalirao androtronic.
Ja sam isto kao ti odmah probao sa novijom verzijom pa bi odmah izbacilo grešku. Nakon toga sam probao sa verzijom 1.08 jer je androtronic prerada te verzije a nju možeš skiniti na službenoj gigabyte stranici
http://gsmart.gigabytecm.com/en/RIO_R1_sup.htm
I nisam ga unrootao ali kad nakon toga instaliraš verziju 1.27 skinuće root i vratiti tvornički recovery umjesto CWMrecovery-ja. Je nebulozno ali je uspilo.

I naučiš da prije stavljanja nekog custom roma obavezno napraviš backup :)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice