H18 Noa H43

poruka: 18
|
čitano: 20.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
H18 Noa H43

pozdrav,da li netko zna zasto se na doticnom telefonu upali ekran sam od sebe,da li je do neke postavke ili do monitela,mob je star 1 dan

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H18 Noa H43

Imam isto taj mobitel i meni se također par puta sam od sebe pali ekran kada je "ravno" vrijeme, npr. 18:00, 16:30 itd.

Valjda je tako tvornički složeno ili nešt slično, ne znam točno

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43

nemam pojma,poludit sa tim telefonom,aj ak sta skontas pa mi javis tu ak ti nije problem,hvala

 

12 godina
neaktivan
offline
H18 Noa H43

Kolko sam pratio danas niti jednom mi se nije sam upalio, a jučer par puta..

 

Oko tjedan dana je star, možda mu treba malo vremena rada da prestane to radit haha ne znam xD

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
CroVanja kaže...

Kolko sam pratio danas niti jednom mi se nije sam upalio, a jučer par puta..

 

Oko tjedan dana je star, možda mu treba malo vremena rada da prestane to radit haha ne znam xD

 bok! i ja kupio pre dva dana isti takav mob isto mi se sam pali pa vas molim dal vam se to jos događa ili ste rijesili problem i kako hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 20:07 (barelek).
9 godina
neaktivan
offline
H18 Noa H43

Pozdrav svima!

Našao san rješenje za to što se ekran pali sam od sebe!!! Meni je bila ista situacija. Ekran se palio sam od sebe čak i dok nisam instalirao niti jednu aplikaciju što znači da to ne uzrokuje nešto što je došlo sa mobitelom odnosno sustavom. Ekran mi se palio na neodređeno, svake 3-4-5 minuta. Nema nikakvog redosljeda i nije se palio na okrugle brojeve. Također se palio kada je WiFi bio isključen. Čak sam probao i način rada u zrakoplovu. Ništa nije pomoglo. Kod vas je moguće da to neće biti ista aplikacija, ali najvjerojatnije da je. Evo pokušat ću vam objasniti kako da otkrijete što uzrokuje ovaj problem.

Ekran se pali sam od sebe, H18 NOA H43, Android 4.4.2. KitKat:


KRATKA VERZIJA:

Odite u Postavke-Aplikacije--Sve. Nađite aplikaciju "Warranty info" i stisnite gumb "Onemogući".
AKo vam ovo nije pomoglo čitajte dulju verziju.

DUGA VERZIJA:


Svi kažu da treba instalirati aplikaciju Wakelock Detector, međutim aplikacija zahtjeva root za Android 4.4+. I tako je prošlo par dana dok nisam našao na XDA forumu da ima PC verzija programa. Odite na link koji će biti dolje negdje na kraju posta, skinite "pc version2.zip", odzipajte. Uštekajte mobitel u računalo putem kabela. Nisam siguran na kojim postavkama mora biti, ali meni je na "Memorija USB" i uključen mi je "Alat za uklanjanje pogrešaka" iliti "USB debugging" (koji možete upaliti u Postavkama--Opcije za razvojne programere).  Zatim pokrenite "WakeLockDetector_PC.exe". 

Odaberite "Screen WakeLock" i "Sort by usage". Meni piše da "com.kphone.salestracker" je upalio ekran x10 i na 1 m 4 s. Tu su također i neke druge aplikacije, ali ova je najviše palila ekran, odnosno 10 puta. Kod vas to možda neka druga aplikacija uzrokuje paljenje ekrana. Ukoliko NIJE u pitanju ovaj "com.kphone.salestracker", pronađite tu vašu aplikaciju po ikoni ili nazivu tipa "com.nešto.nešto", odnosno upišite naziv u Internet.

Kasnije sam saznao da je to aplikacija "Warranty info". Odite u Postavke-Aplikacije--Sve. Nađite ju i stisnite gumb "Onemogući". To bi trebalo biti to. Evo već 20ak minuta pišem ovaj post i još se niti jednom nije upalio.

Nadam se da će vam ovo uvelike pomoći. Razglasite dalje tko god ima ovaj problem sa ovim uređajima, ali ne samo na ovima. Izgleda da ta aplikacija baš predstavlja problem na ovom NOA H43, iako sam čitao da i Samsung Galaxyju S3, Nexus 4 i mnogo ostalih mobitela pojavljavao ovaj problem, samo što je u pitanju možda druga aplikacija. A aplikacija vam ne vrijedi jer vam treba ROOT ako imate KitKat.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179651

 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
H18 Noa H43

Riješio sam ovaj problem sa paljenjem ekrana, ali mi se javio novi problem

 

Mobitel se gasi sam od sebe kad je npr. u džepu. Kad ga ostavim mirnog na stolu 95% da se neće ugasiti sam od sebe, a kad je kod mene u džepu onda je 95% da će se ugasiti.

 

Problem mi se javio prije par dana, prije je sve pet radilo. Mobitel se star oko 4 mjeseca.

 

Čitao sam malo po forumima i vele da je najbolje vratiti na tvorničke postavke. Mene zanima dal je moguće da će to riješiti problem i što se sve briše kod vraćanja na to ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Noa
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Kupio sam mobilni aparat Noa40 veće smeće nisam u životu kupio i na servisu u Zagrebu schoping centru Prečko većih tulipana i glupana nisam sreo u životu .
Aparat nehvata mrežu softvet je zadnje kinesko smece.baterija nemože izdržati par mjeseci uglavnom smeće malo veće . Na servisu nepriznaju garanciju ako ima bilo kakvu ogrebotinu a aparatu.
Ljudi masovno reklamiraju nove aparate .Ljudi moji ako neželite imati probleme zaobiđite kupovinu Noa aparata hrvatski kao brend kineskog smeća.
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Briše se sve na softveru kao da ste ga kupili novog .
Ali loš aparat nikad nemožete popraviti uglavnom je smeće
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Baci to smece i kupi novi
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Dugo ti je i radio to je uspjeh
9 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
jeryy kaže...
Kupio sam mobilni aparat Noa40 veće smeće nisam u životu kupio i na servisu u Zagrebu schoping centru Prečko većih tulipana i glupana nisam sreo u životu .
Aparat nehvata mrežu softvet je zadnje kinesko smece.baterija nemože izdržati par mjeseci uglavnom smeće malo veće . Na servisu nepriznaju garanciju ako ima bilo kakvu ogrebotinu a aparatu.
Ljudi masovno reklamiraju nove aparate .Ljudi moji ako neželite imati probleme zaobiđite kupovinu Noa aparata hrvatski kao brend kineskog smeća.

 Svaki put kada prođem pored njihovog dućana u city centru uvijek netko stoji u redu i reklamira mobitel a prodavač se kao čudi šta ne valja.

I onda kad nekome kažeš da to ne kupuje i da je smeće ljudi se idu svađati. Žao mi je što si to iskusio na svojoj koži, drugi put pametnije.

8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43

Pozdrav,

jel znate otprilike koliko bi došao novi ekran i nova baterija za noa h43?

Carry on
7 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Zovi servis..jer nevjerujem da budes dobil odgovor (nema nigdje za kupit na stranicama)
12 godina
offline
H18 Noa H43

koliko me pamćenje služi ekran je bio kada sam ja gledao cca 400kn - dakle neisplativo

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43
Mozda potrazit koji je to mob zapravo pa narucit za par dolara ak ima rezervnih.. (predpostavljam da je i to smece rebrand)
8 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Noa H43

Ako je tako onda mi se ne isplati davati za te pare novi ekran.Samo pola cijene mobitela ode od onoga koliko sam ga platio.

Nema ni na ebayu,niti na njuškalo u što pomalo sumnjam...Jedno glupo pitanje.Čija je to uopće proizvodnja i jel postoji šansa da kod nekog "jeftinjaka" pokušam promijeniti ekran i bateriju?

Carry on
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice