Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.069.679
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Došao mi danas onaj Roidmi 3s koji je bio za nekih 10$ prije par tjedana. Sutra ga isprobam malo detaljnije.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ivan(4) kaže...

Hvala, ekipo. Moram priznati da se i dalje dvoumim između Square Box Gen 2 (ili prve generacije, mada naginjem novijem, ako sam dobro shvatio, stariji model ne može raditi dok se puni) i ovog metalnog, kod koga mi se, u uporednim testovima, malo više sviđa zvuk, mada pri maksimalnoj snazi i ovaj jači ostane bez basa, pa zvuče praktično identično.

 

XXX-Man Ti si čovek sa kuponima, ima li nešto primenljivo?

 Imam ti kupon za ovaj Square Box Gen 2 za 19.99 i za taj metalni za 31.99

 

Šibni PP ako te zanima :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Markić7 kaže...

 

Ako može netko objasniti po čemu se razlikuje i zašto Xiaomi dijeli smarpthoneove u "Redmi i Mi " ? Dali je slabija  klasa a Mi bolja klasa ? 

 Da. Obično jači procesori, bolji ekrani i kamere u Mi mobitelima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
AmonZero kaže...

Došao mi danas onaj Roidmi 3s koji je bio za nekih 10$ prije par tjedana. Sutra ga isprobam malo detaljnije.

 Meni je stigao prije par dana.. sve ok, ali zvuk je malo slab, bas nikakav, kao da smetnje ima..

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo sad sam ga malo isprobo, ja ga uključio i isto bile neke smetnje i onda sam skonto da mi je na mobu podešen max sound koji šalje prema van i to uzrokuje smetnje. Spustio ga na nekih 80% i to je to. Meni je sada kavaliteta zvuka ista kao i na radiju/playeru. Zasad poprilično zadovoljan.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav drustvo. 

Imam problem sa chrome preglednikom. svako malo pri surfanju mi se pojavi "Aw, Snap!" Mob je Xiaomi Mi6. Koristim ga vec nekoliko mjeseci i od prvog dana se to dogadja. Prije njega sam imam LG G2 i u 3.5 godine mi se ni jednom to nije dogodilo. Odmah da napomenem da sam probao vec neke "FIX-eve" s neta, ali ne pomaze. Dali netko zna nekavu provjerenu metodu da se ovaj problem rijesi?!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
jel ti uključen u chrome/settings/Use a prediction service to load pages more quickly? pa to probaš isključit.. ne znam bil pomoglo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
točnije settings/privacy/....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imaš otvorena 62 taba... Meni na mi6 normalno radi chrome. Koji miui imaš? Ažurirao aplikaciju na zadnju verziju? Otiđi u settings - installed apps - chrome- delete data- cache.

 

Na kojoj si mreži? Ja sam na HT i imam problema s uspostavom poziva, dok na drugim mrežama normalno radi...

 

 

9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

ako ti šumi kao da ima smetnje, znači da na toj frekvenciji imas jake interferencije...pa probaj u aplikaciji promijeniti frekvenciju. kolega forumaš je stavio link na app prije koji dan, ako je nisi instalirao. takoder prilikom pokretanja aplikacije, meni je updateao firmware od roidmi-a, pa moze i to pomoći.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Android kaže...
jel ti uključen u chrome/settings/Use a prediction service to load pages more quickly? pa to probaš isključit.. ne znam bil pomoglo

 To je prvo sto sam probao, ali nije pomoglo!

Biteldjus kaže...

Imaš otvorena 62 taba... Meni na mi6 normalno radi chrome. Koji miui imaš? Ažurirao aplikaciju na zadnju verziju? Otiđi u settings - installed apps - chrome- delete data- cache.

 

Na kojoj si mreži? Ja sam na HT i imam problema s uspostavom poziva, dok na drugim mrežama normalno radi...

 

 

 Ne vidim problem u otvorena 62 taba. mob ima 6GB RAM-a. G2, koji ima 2GB, nije imao problema s istim ili vecim brojem tabova. MIUI Global 8.2.2.0. Zivim u Irskoj i na Vodafone mrezi sam.

HAKOSUKA
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Probaj ići u postavke, aplikacije,  nađi chrome i pobriši spremljene podatke u vezi njega.I pokreni ga. 

 

8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Dobio sam danas Xiaomi Redmi 4X koji je zaključan (osobi se updejtao na MIUI9 danas i pitaj boga zašto je išao radit kompletan wipe preko stock recoveryja bez da je prije uklonio account kroz izbornik). Sad traži lozinku koju on nezna, a mail na koji je registriran više ne koristi). Nije internacionalni rom i koliko mi je on rekao, nema uopće gore Googleovih aplikacija (niti Play Storea čak), a od jezika ima samo engleski i oni njihovi hijeroglifi. Htio ga je razbit čekićem, ali sam ga uvjerio da mi ga da (imam komplet opremu kao i kutiju) i ako ga uspijem osposobit vratit ću mu ga i ima da plati bar ćevape.

Može li se flešati neki originalni eu rom dok je bootloader zaključan i da li bi to pomoglo da se account obriše i napravi kasnije novi? Ako može molio bih linkove što i gdje da skinem.

Hvala svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

 0 bodova. Em je mobitel danas updejtan na MIUI9, em je nemoguće ući u postavke i omogućiti USB debugging.

16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ako mu traži neku lozinku od ranije koju on ne zna, onda mislim da ga nije wipe-ovao...

Pokušaj sledeće: ugasi telefon, zatim istovremeno drži Volume Up i Power; telefon bi trebalo da uđe u Mi Recovery; uradi wipe i nakon toga ne bi trebalo da nemaš nikakav prompt.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 3:13 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Na novijim android mobitelima ti je to neka vrsta antisteal zastite, ak resetira mob na tvornicke mora upisati gmail login(na xiaomijima mi login) inace ne moze nis s mobom.. Meni se isto to dogodilo, samo se ne sjecam kaj sam radil, mislim da je bilo prebacivanje sa vendor roma na sluzbeni
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Markić7 kaže...

Probaj ići u postavke, aplikacije,  nađi chrome i pobriši spremljene podatke u vezi njega.I pokreni ga. 

 

 Probao. Ne pomaze. Najgore je sto, to mi se ne dogadja kad otvara stranicu, nego ucita stranicu i dok citam nekakav tekst, on se odjednom crasha!

 

HAKOSUKA
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
crankshaft kaže...

Dobio sam danas Xiaomi Redmi 4X koji je zaključan (osobi se updejtao na MIUI9 danas i pitaj boga zašto je išao radit kompletan wipe preko stock recoveryja bez da je prije uklonio account kroz izbornik). Sad traži lozinku koju on nezna, a mail na koji je registriran više ne koristi). Nije internacionalni rom i koliko mi je on rekao, nema uopće gore Googleovih aplikacija (niti Play Storea čak), a od jezika ima samo engleski i oni njihovi hijeroglifi. Htio ga je razbit čekićem, ali sam ga uvjerio da mi ga da (imam komplet opremu kao i kutiju) i ako ga uspijem osposobit vratit ću mu ga i ima da plati bar ćevape.

Može li se flešati neki originalni eu rom dok je bootloader zaključan i da li bi to pomoglo da se account obriše i napravi kasnije novi? Ako može molio bih linkove što i gdje da skinem.

Hvala svima unaprijed.

 jel pise mi account device locked? tako nesto?

znaci imao sam isti problem i eto moram ti reci da je to sj*** pogotovo kad je bootloader otkljucan, kada nemas twrp....

 

plan a- pokusaj nekako da se sjeti sifre od profila, da vrati mail, idi u tome smjeru..

 

plan b - nemoj mislit da ako stavis originalni eu rom da ces nesto postici jer svejedno ima mi account.

mozda da iz tog zip filea od roma pokusas obrisati mi account i flashati ponovno preko fastboota ili tog stock recovery-a.

 

plan c - ne znam ako radi iskreno

 

 

plan d - onaj snapdragon flash tool pa staviti custom rom jer mora ih biti?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 12:39 (Deutsch).
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Neki ljudi imaju više sreće nego pameti!!! Uspijeli smo! Našao je login podatke od starog maila na starom kompu, napravili reset lozinke i uspjeli maknut MI account sa mobitela :-)

Napravili smo novi, aplicirali za unlock bootloadera i sad čekamo odobrenje. Nakon tog ide neki EU rom i root, pa sad moram istražiti kako se to sranje roota :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 13:32 (crankshaft).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

ROOT napravi flešanjem magisk.zip  kroz TWRP + magisk manager.apk

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

radi odlično

bootoader mora biti otključan

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 13:54 (MASVA).
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mogu još samo zamolit link za skidanje službenog EU roma koji ima u sebi Google Play servis jer ovaj je kineski (MIUI 9) bez njega.

Da li nakon instaliranja recoveryja, pa rootanja i onda instaliranja roma treba ponovit instaliranje TWRP-a i roota tj. da li stock rom prebriše iste?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/7.11.16/xiaomi.eu_multi_HM4X_7.11.16_v9-7.1.zip/download

kad jednom flešaš TWRP, on ostaje korištenjem/flešanjem novijih verzija

postoji OTA za .eu ROM, petak navečer

ROOT treba ponoviti nakon svakog novog ažuriranja flešanjem magisk.zip kroz TWRP

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da li se može koristiti SuperSU za root tj. da se fleša zip preko TWRP-a umjesto Magiska?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
MASVA kaže...

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/7.11.16/xiaomi.eu_multi_HM4X_7.11.16_v9-7.1.zip/download

kad jednom flešaš TWRP, on ostaje korištenjem/flešanjem novijih verzija

postoji OTA za .eu ROM, petak navečer

ROOT treba ponoviti nakon svakog novog ažuriranja flešanjem magisk.zip kroz TWRP

 

 ali to isto vrijedi samo za eu romove, trebali bismo mu napomenuti da se pazi kineskih i global romova da se ne zakljuca bootloader opet i stavi stock recovery

crankshaft kaže...

Da li se može koristiti SuperSU za root tj. da se fleša zip preko TWRP-a umjesto Magiska?

 da, naravno. mislim da je ovaj tu zadnji

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Deutsch kaže...

 

 ali to isto vrijedi samo za eu romove, trebali bismo mu napomenuti da se pazi kineskih i global romova da se ne zakljuca bootloader opet i stavi stock recovery

 da, naravno. mislim da je ovaj tu zadnji

 

Mislim da se bootloader ne zaključa kod instalacije stock roma nego eventualno se umjesto TWRPa vrati stock recovery i poništi root (ispravite me ako griješim :-) )

Hvala na linku ;-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 18:10 (crankshaft).
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Bootloader se zaključava u slučaju instalacije stock kineskog roma. Ako se instalira stock global rom, ne bi trebalo biti problema po tom pitanju.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel ima kakva Xiaomi kućna kamera koja se može kontrolirat iz npr radnog mjesta a da je instalirana doma..? I da ima nekakav wide raspon pregled..

Što bi mi preporučili..?  Hoću si malo kućne ljubimce kontrolirat

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Googlaj xiaomi security camera, ima dosta modela
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice