Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.073.483
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Meni to izgleda kao nova aplikacija pbz mobilno bankarstvo, a ne wave to pay?
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

ja razumio da tebi nece pbz aplikacija a ne wave to pay, tek sad vidim.. za to stvarno neam pojma jer ne koristim.. makar imas u toj novoj aplikaciji novu with pay opciju, mozda je to ono kaj trebas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Nije withpay, wave to pay mozes koristiti za beskontaktno placanje umjesto kartice ako imas nfc i prije mi nije dalo ni otvoriti aplikaciju, a sad mi da i aktivirati ali nisam siguran jel bi radilo na miui. Zato trazim nekog da instalira aplikaciju i otvori pa stavi ss ovdje, ako je zeleno i pise da se moze placati onda vjerojatno radi. Kuzis sad? :D
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Imam mi max 2 i pbz aplikacija dela bez problema. Nemam root ni otkljucan bootloader.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
blackeagle29 kaže...
Nije withpay, wave to pay mozes koristiti za beskontaktno placanje umjesto kartice ako imas nfc i prije mi nije dalo ni otvoriti aplikaciju, a sad mi da i aktivirati ali nisam siguran jel bi radilo na miui. Zato trazim nekog da instalira aplikaciju i otvori pa stavi ss ovdje, ako je zeleno i pise da se moze placati onda vjerojatno radi. Kuzis sad? :D

 kuzim sad

7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
E to je to, to me zanimalo 😁 hvala puno! U 12. mjesecu se ispitivalo u temi za to zasto ne radi i ispalo je da jedino na miui ne radi, sad su i to slozili 😁
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Razmišljam si o nasljedniku Redmija 2 (2/16gb, 4.7"), do nekih 1200kn, eventualno 1500kn ali bolje čim niže.

Prednost mi je kamera i da je ekran možda manji.

 

Redmi 4A u Sparu 800kn (2/32Gb)

Xiaomi Redmi 4X 3/32gb -1030kn
Redmi 5 (nema fizičke tipke, ali jači cpu) 3/32 1150kn
Redmi Prime 5A 3/32 1150kn?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Od navedenih Redmi-a rekao bih da uzmes 4X ili 5 (oboje 3/32)

S obzirom da ti je prednost manji ekran, izbor pada na 4X koji je za ~1 cm manji u visini dok je u širini za ~3 mm manji.


Usporeda kamera: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8768&idPhone2=8608


12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ag008 kaže...

Razmišljam si o nasljedniku Redmija 2 (2/16gb, 4.7"), do nekih 1200kn, eventualno 1500kn ali bolje čim niže.

Prednost mi je kamera i da je ekran možda manji.

 

Redmi 4A u Sparu 800kn (2/32Gb)

Xiaomi Redmi 4X 3/32gb -1030kn
Redmi 5 (nema fizičke tipke, ali jači cpu) 3/32 1150kn
Redmi Prime 5A 3/32 1150kn?

 A da si nabaviš rabljeni Mi5? 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
https://photos.app.goo.gl/zJsUutKihsGYja7L6

Stigao i moj jutros. Cijena 2620 kn ukupno minus na to topcashback 6%. Za mene odlična kupnja za te novce. Eto 9 dana sveukupno do HR. Stvarno ne mogu riječi reći trenutno za mobitel. Iskreno sam za ekran mislio da mi se neće svidjeti ali promijenilo se čim sam ga upalio. Uglavnom sad je update napravit na 9.5.6.0 global pa čekam da ga mogu otključati i stavit još Google cam.

Stvari koje sam primijetio u startu, a koja me iritirala na Mate, notifikacijsku traku na lockscreen nisam nikad mogao spustiti na Mate, na ovom mogu bez problema, i ne vidim za sada ona čudna sjeckanja koja su se na njemu dešavala.

Nakon par dana upotrebe napišem neke utiske. Uz mobitel dobio free xiaomi slušalice i screen protector.

Vi koji već imate Mix, jeste dobili u startu već zalijepljenu ultra tanku foliju na ekranu? Meni super leži pa mi je glupo skidati ju uopće.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Naručen Mi Mix 2 iz VIPa danas. I onako sam bio pred produženje ugovora, dogovorio s prodajnim predstavnicima, čeka se isporuka u shop. Imao prije Redmi 3 Pro, bio prezadovoljan, a Mi Mixa pikirao već jaaaako dugo, tako da mi je ovo bila prilika samo takva. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Bit ćeš prezadovoljan Mi MIXom vidjet ćeš. :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Dosao danas ovi uređaj za masažu.

Ovak na prvu simpatična stvarčica. Vidit ćemo kako će bit nakon nekog vremena koristenja.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ide Xiaomi na burzu: https://www.reuters.com/article/us-xiaomi-ipo/chinas-xiaomi-files-for-mega-hong-kong-ipo-lifts-lid-on-financials-idUSKBN1I403A

Što uopće znamo o Xioamiju kao kompaniji? Ima on kakve svoje pogone ili sve rade druge firme za njih? Prema broju novih proizvoda i raznovrsnosti proizvoda nekako mi izgleda da oni samo stavljaju svoj logo na proizvode koje procjene kao dovoljno kvalitetnim. Nešto tipa "Kupujmo hrvatsko". hahaha

p.s. naručio sam danas Xiaomi stratos 2

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da malo proguglas po netu vidio bi da imaju pun klinac tvornica, samo ove god otvaraju 3 tvornice u Indiji jer je prevelika potraznja. Logicno je da su izasli na burzu 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

I 30 tvornica je ništa prema broju raznovranih proizvoda i broju proizvedenih primjeraka.

 

Mislim na ove razne tvrke koje rade proizvode kao što su Huami, Aqara, ZSH.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pa imaju oni dosta toga u asortimanu, kao i druge kompanije i nije to nista novo, mislis da bi se to prodavalo u tom broju da Xiaomi ne stoji iza toga? Nije to nikakva nova praksa. Dosta toga imaju i od philipsa i prodaje se bez ikakvog problema. Nema proizvodaca koji proizvodi sam sve svoje dijelove jer bi im to bilo totalno neisplativo

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
A jel apple radi sve sam? 😁

Kolko znam i kolko sam shvatio, rade mobitele, ali i imaju nekoliko podbrendova kao npr mijia, yeelight, amazfit. A to je isto, vjerojatno kao i huawei i honor. A to kaj su ocito tak dobri da i philips i hrpa ostalih suraduje s njima, kolko sam skuzil da je ninebot(segway) suradival na izradi mijia m365 romobila, i sad na vecini stranica di se prodaje segway es2 pise i xiaomi :D btw u elipsu imate es2 romobil za 4700.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pitam se kako je moguće da jedna tako ozbiljna kompanija kao što je Xiaomi ne razumije potrebe svojih kupaca. U moru modela koje godišnje izbace još nisu našli mjesto za jedan manji mobitel, tipa 5". Ako se ne varam u aktualnoj ponudi minimum je 5.7" na Redmi 5 koji je entry level model. Osobno koristim RN 4x a prije njega Redmi 1s. Privikao sam se na 5.5" ali kad god ponovno uzmem 1s s 4.7" iznenadim se kako taj manji lijepo leži u ruci. Sestra mi je na 5" Redmi 4x i to joj se već činilo preveliko prije godinu dana kad ga je uzela. Cure inače imaju manje prste pa ju i razumijem. Ne znam što će uzeti kad danas sutra bude trebala novi mobitel. Sviđa mi se što je Meizu svoj M15 izbacio s 5.46" i tankim rubovima što bi još moglo biti prihvatljivo.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Peruneph kaže...
Pitam se kako je moguće da jedna tako ozbiljna kompanija kao što je Xiaomi ne razumije potrebe svojih kupaca. U moru modela koje godišnje izbace još nisu našli mjesto za jedan manji mobitel, tipa 5". Ako se ne varam u aktualnoj ponudi minimum je 5.7" na Redmi 5 koji je entry level model. Osobno koristim RN 4x a prije njega Redmi 1s. Privikao sam se na 5.5" ali kad god ponovno uzmem 1s s 4.7" iznenadim se kako taj manji lijepo leži u ruci. Sestra mi je na 5" Redmi 4x i to joj se već činilo preveliko prije godinu dana kad ga je uzela. Cure inače imaju manje prste pa ju i razumijem. Ne znam što će uzeti kad danas sutra bude trebala novi mobitel. Sviđa mi se što je Meizu svoj M15 izbacio s 5.46" i tankim rubovima što bi još moglo biti prihvatljivo.

 Upravo to i ja mislim, do nekih 300$ imaju samo te cigle velike poput redmi note 5 i mi note 3, fali im neki mid range dimenzija kao meizu 15, da ima sd 660, kameru barem na razini mi note 3 i bateriju bar 8h sot.. 

9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

U četvrtak sam kupio Redmi 5 2/16 (nije bilo 3/32). Za sada sam jako zadovoljan, sve radi jako brzo, dobro trajanje baterije, lijep izgled, dobar ekran.

Nisam multitasker, ne igram mobilne igre, nemam hrpu društvenih aplikacija tako da mi je ovaj model sasvim dovoljan.

 

Nadam se da će mi i slijedeći mobitel biti Xiaomi. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pa imas redmi 5a koji je 5" tak da imas pokriven i taj segment
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Covjek prica o mid range fonu sa 5incha a ti mu kazes imas 5a koji je low end fon sa iznutricama 

 

Inace da meni se isto gade te velike cigle gdje moras jednom rukom drzat fon a drugom baratat po njemu. 5" je granica i bilo bi fino da bi izbacili mid range sa jako malo mesa okolo ekrana a da ima dobar hw. 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
roby27 kaže...

Covjek prica o mid range fonu sa 5incha a ti mu kazes imas 5a koji je low end fon sa iznutricama 

 

Inace da meni se isto gade te velike cigle gdje moras jednom rukom drzat fon a drugom baratat po njemu. 5" je granica i bilo bi fino da bi izbacili mid range sa jako malo mesa okolo ekrana a da ima dobar hw. 

Mi6?

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nisam uopce vidio da je pisao o high lvl niti mu to ne pise u postu. Kao sta kolega kaze mi6 je isto ako gledas visu klasu moba a on je samo 5.15", tako da se ne moze reci da fali ponude, imas i xiaomi mi5c, mi 5s, mi4s. Treba samo malo potraziti po netu i nadje se mob koji ti odgovara i cijenom i velicinom

Imas ovdje trazilicu sa svim mogucim parametrima link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 17:13 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Malo proguglajte. Vidjeti cete da je Xiaomi vec dugo prisutan u Hrvatskoj.

 

Postoji tvrtka met doo u Istri (www.mobiexpress.com.hr)ekipa radi vec 4 godine s njihovim uredjajima. Kupio sam kod njih vec 4 uredjaja i svi odlični. Servis im je fantastičan, i ljudi doista znaju Xiaomi u dušu, pratim njihovu face stranicu mobiexpress.

 

Zadnji koji sam kupio Redmi 4a je imao problem sa signalom.

Poslao sam mob na servis kod njih, i javili mi se odmah i poslali novi Redmi 5a. Zamijene ti uredjaj za novi.

 

Asortiman Xiaomi uredjaja koji imaji na.svom webshopu je.odlican telefone, satove, narukvice, lampe, ledice, mibox, mi drone, wifi extendere, mi air, bt zvucnike....

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam RN3 već dvije godine i super me služi do sada. Odmah sam kupio Nova launcher jer se u prvih par dana nisam mogao naviknuti na MIUI. Pošto sam poručio RN5 i jer sam čuo dosta pohvala na MIUI 9.5 odlučio sam mu zadnjih dana dati još jednu šansu ali se ne mogu nikako naviknuti na sitne bugove Do sada nisam pratio ovu temu pa ne znam da li je i ranije bilo riječi pa može pomoć ako netko zna. 

1. Viber notifikacije u ikonici rijetke ili netočne ili nikakve. (imam desetak poruka u dvije tri grupe a na ikonici stoji samo brojka 1 ili nema ni toga). Tek kad uđem u viber vidim da su je došlo nekoliko poruka

2. Whatsapp nema nikakvih notifikacija. 

3. Iako u postavkama postavim da MIUI ispuni prazna mjesta na početnom zaslonu, on ih razbaca na četiri pet zaslona (one koje nije stavio u foldere). I da li se mogu nekako porerdati po abecedi automatski ili se to mora ručno uraditi

4. Da li još uvijek u zadanoj MIUI aplikaciji za telefon, ne pamti prethodno birane kontakte/brojeve i njih stavlja u priorite kod ponovnog biranja a ne po abecedi kao da prvi put biram taj kontakt.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da li može band ili smartphone znat kad si zaspao i onda slati informaciju mobitelu i ostalim uređajima?

 

I netko je ovdje napisao da je kupio smart lampu? Tražim neke smart lapte da si stavim po stanu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
tigerija kaže...

Da li može band ili smartphone znat kad si zaspao i onda slati informaciju mobitelu i ostalim uređajima?

 

I netko je ovdje napisao da je kupio smart lampu? Tražim neke smart lapte da si stavim po stanu.

 Mozda se moze sa Taskerom iskombinirati, nisam siguran. Sleep as an Android ima integraciju sa onom nekom svojom lampom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Može mi netko ukratko pojasnit razliku između banda i smawrtwatcha? Nikad vidio ili isprobao jednu od tihs tvari. Istraživao sam malo, mislim da znam osnove, ali svejedno bi htio da mi netko to po domači objasni.

 

Mislim da si želim nabaviti jedan iz onoga što sam vidio. Djeluje kao vrlo koristan uređaj.

 

I zanima me koji je Smartwatch najbolji ili najbolji za mene od Xiaomi.

 

Što mi je zanimljivo su senzori za zdravlje. Koliko je to precizno? Spavanje, stres (ima xiaomi to, vidio sam da neki imaju - da li to radi?), srce, itd.

Nakon toga notifikacije, to je korisno => moguće kombinacijom smartwatch + blutut slušalice javiti se na poziv bez potrebe za smartfonom?

 

I ako netko zna možda neku drugu marku koja bi mogla bolje odgovarati mojim potrebama, pls.

 

Zahvaljujem!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice