Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.074.774
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
zalman1 kaže...
"Mi Hrvatska", lol, pa to je napravilo par likova kao i ovu temu, kakve veze oni imaju s bilo čime službenim??

"Mi Hrvatska", lol, pa to je napravilo par likova kao i ovu temu, kakve veze oni imaju s bilo čime službenim??

I u ovoj temi su nadrobili da će napraviti neke evente, okupljanja, ovo-ono, naravno da ništa od toga..... šta ja njima imam slati neke upite o Xiaomi servisu? Saberi se.

 

Bijelić se bavi distrubucijom, i to primarno pića!

Dakle, uzeli su samo jedan tehnološki brend kojeg će dilati, kupovati na velike iz kine i onda ovdje preprodavati.

Da bi se napravio ovlašteni i službeni servis potrebna su ogromna ulaganja, znanje i stručnost, nema apsolutno nikakve šanse da se jedan Bijelić zamara s time jer mu mobiteli uopće nisu primarna djelatnost.

Oni će samo ovlastiti neki jači servis tipa mobis, agram i sl. da im servisiraju telefone jer ovi već imaju ljude i opremu za takve poslove.

Dakle, lupaš o nečemu o čemu veze nemaš, i ti i ovi Mi hrvatska fanovi koji pričaju bajke.

 

I ja pričam o razlici od 200-300 kn, recimo bolje uzeti Redmi Note 5 u neutrino nego od kineza, u neutrinu je možda 200 kn skuplji, a imam 2 godine jamstva, hvala.

 Bijelić distrubuter pića otvara uskoro i dućan/servis u Areni Zagreb. Ispada da se ozbiljno baca na Xiaomi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Nadogradih na Miui10 pa cemo vidit. Hvala
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Preporuka free alata za full backup 

Redmi note 4 da može napravit image full androida i to na MC.

Čitao sam za Titanium da je dobar ali on je isključivo za rootane  androide.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ljudi, cisto znatizelja

Recimo ako bi radio hard reset ili kupovao novi xiaomi.

Mogu li se postavke ikonica i mapa backupati da bi opet imao isto poslozeno idući put?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ne znam kako Xiaomi to uspijeva ali kada god si kupujem novi mobitel nemaju kompletan uređaj prema mojim željama. A rekao bih da su skromne i logične. Dakle tražim mobitel bez notcha, s dobrim kamerama, MIUI a ne čisti Android, s aux portom i USB type C ulazom obavezno. Nažalost ne pronalazim niti jedan model koji zadovoljava...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ženi sam uzeo MI A1

Znači pošaljem joj poruku na fb messenger, stoji poslano al ne da je primila, pošaljem na viber isto - ništa!
Onda joj odzvonim pa se mob razbudi i dođe sve.

Sve živo sam drkao već, to mora raditi out of the box jebemu, bez podešavanja!

To je jedino što joj smeta na fonu, inače je super zadovoljna, prešla je s
moh starog LG G2
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Evo ja pak na zeninom A1 ne vidim nikakva kasnjenja. Zena dobiva stalno notifikacije, za sve zive i nezive gluposti. Stvarno ne znam kak to nekon radi nekom ne...
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
T700 kaže...
Ljudi, cisto znatizelja

Recimo ako bi radio hard reset ili kupovao novi xiaomi.

Mogu li se postavke ikonica i mapa backupati da bi opet imao isto poslozeno idući put?

 Postavke- dodatne postavke- izradi sig. kopiju i poništi - lokalna pohrana.

Posli mapu MIUI pribaci na comp i vrati na mob ili drugi mob i vratiš istim načinom.

16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
@Peruneph.
Mi max 3.
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Treba mi mobitel, a ne phablet. Sve je super kod max 3 osim veličine. Ne bi mi stao u džep, a ni u ruci ne bi ležao. Još mi pocophone najbolje odgovara, samo da nema notch...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 8:51 (Peruneph).
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Velis da su ti zelje skrome i logicne, a na kraju ispada da si izbirljiv i kompliciran...


Btw, xiaomi je izbacio vijest da kineske verzije uredjaja nece moci furati globalni rom i obrnuto - sa zakljucanim bootloaderom.

Pocel mi se lagano xiaomi gadit.
Zakompliciraju 1000 problema, kad ljudi zbrikaju (hard) svoje uredjaje onda se sjete "e, samo da vam velimo da smo ukljucili antirollback zastitu u toj verziji tako da svi vi koji ste zbrikali uredjaje - fuck it, buy a new phone, jer mi ne dajemo nikakvu garanciju izvan indije i kine". Da dobro ste procitali, xiaomi neda nikakvu garanciju za kupce van kine i indije. Ne vjerujete? Slika ispod.
"E, ali znate, podizemo vrijeme cekanja za otkljucavanje bootloadera, na nekoliko mjeseci... E da, jos nesto, nema vise global roma na kinesku verziju i obrnuto, sooorry svi kaj ste zbrikali uredjaje, to sve radimo da vas zastitimo od sotonskih 3rd party resellera koji vas zele opljackat... Jos nesto, sljedeci mjesec izbacujemo jos 6 modela! Kupite vec sada."

 

Edit: Nedavno sam procital negdje na miui forumu gdje se jedan amerikanac zalil i bilo mu je odgovoreno da xiaomi nema internacionalnu garanciju i da svi kvarovi idu na teret ducana, sto mi je bilo izrazito nevjerovatno. Sad vidim ovaj mail od ovoga sto zica global rom i isto mu je receno. 

 

Nadalje, servis xiaomi koji je trebal (i ducan) biti otvoren u kc je obustavljeno. U razgovoru s vlasnikom kaze da se ne isplati i da uvjete koje postavlja xiaomi niko ziv nece pristati. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:19 (ukay1000).
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ajmo malo na temu rutera. Ima tko xiaomi ruter? 

Mislim uzeti xiaomi rutere 4, ali nema baš recenzija o njemu s usporedbom prema 3 ili 3c....

Znam da 4 nema usb, ali je brži i noviji. Također 4 je oko 40$ pa bi mogao zaglaviti na carini. 

Treba mi samo kao drugi ruter na katu za wifi i jedna žica za smart TV.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
papinijanus kaže...

Ajmo malo na temu rutera. Ima tko xiaomi ruter? 

Mislim uzeti xiaomi rutere 4, ali nema baš recenzija o njemu s usporedbom prema 3 ili 3c....

Znam da 4 nema usb, ali je brži i noviji. Također 4 je oko 40$ pa bi mogao zaglaviti na carini. 

Treba mi samo kao drugi ruter na katu za wifi i jedna žica za smart TV.

 3G ti je bolja opcija nego 4. Kosta jednako, a ima isti procesor, duplo vise RAM-a i USB.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

U firmi gdje radim se tiskaju upute za sve proizvode (za Bijelića, jel), svako malo ide nesto u tisak, tako da im očito ide prodaja. Čak mi onaj romobil djeluje zanimljivo, još ako se ogrebem za kakav popust...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
mind_challenge kaže...
papinijanus kaže...

Ajmo malo na temu rutera. Ima tko xiaomi ruter? 

Mislim uzeti xiaomi rutere 4, ali nema baš recenzija o njemu s usporedbom prema 3 ili 3c....

Znam da 4 nema usb, ali je brži i noviji. Također 4 je oko 40$ pa bi mogao zaglaviti na carini. 

Treba mi samo kao drugi ruter na katu za wifi i jedna žica za smart TV.

 3G ti je bolja opcija nego 4. Kosta jednako, a ima isti procesor, duplo vise RAM-a i USB.

 Pogledat ću danas ako se na 3g može setup napraviti preko mobitela na engleskom, jer se na 4 navodno može. Preko desktopa je kineski.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
@Peruneph

Jesi bacio oko na Meizu 16? Mozda jesu malo skuplji ali izgledaju stvarno odlicno i mislim da su jako dobar izbor.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

svaka čast na tekstu,  puno se xiaomi odmaka od svoje filozofije... Mi8 , kupljen s alija , brickan radi ARB stoji već desetak dana i ne nazire se kraj , 3000 kn bačenih u vitar

kolega s foruma i ja smo se satrali da pokušamo sve moguće opcije al možeš lajat na misec dok nemaš autoriziran račun za edl , naravno to više ne daju.

a za servis , ko je triba bit službeni , sts?

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Cisto za info. Bio sam danas u Bijelicu, malo pogledao u salonu. Nema nista cijena, nekih 8-9 mobitela, narukvica, ventilatora i tako. Vidio sam cak i taj skuter zapakiran u kutiji na stanju.

Dobio sam kompletan cjenik mobitela VPC/MPC, ako nekog zanima mogu ga postaviti.

Nudili su mi broj servisa koji se nalazi u Avenue Mall-u Osijek, znaci servis radi i servisna podrska postoji (barem za njihove kupce, nisam isao u detalje).

 

VIP mi nudi A2 za nekih 850kn u poslovnoj L tarifi. Mi MAx 2 je oko 2900, kao i Samsung A8. A6 bi bio oko 1500kn.

 

Nisam pametan.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gdje si to bio? 

Stavi sve što imaš :)

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo cjenik

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Neisplativo.

 

I dalje Hong Kong Goldway je daleko najbolja opcija.

 

Mi A2 4+64 Black kod Bijelića = 2300kn

Mi A2 4+64 Black kod Goldwaya = 1650kn

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kosturko1 kaže...

Vidio sam cak i taj skuter zapakiran u kutiji na stanju.

 Možda znaš cijenu?

7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Na zalost nisam pitao, nije me zanimalo. Imas gore podatke pa nazovi. Ako trebas neku pomoc, javi se. I tako sam po cijeloj Slavoniji.

5 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...

Neisplativo.

 

I dalje Hong Kong Goldway je daleko najbolja opcija.

 

Mi A2 4+64 Black kod Bijelića = 2300kn

Mi A2 4+64 Black kod Goldwaya = 1650kn

 

 

 Ja koliko vidim taj cjenik, taj Bijelić (koji je, ako se ne varam i uvoznik) je možda i najskuplji u HR.

U neutrinu su najjeftiji Xiaomiji kod nas. Odnosno bar su bili prije mjesec dana kada sam kupovao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 18:12 (Seronja nezauzet).
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

A neka, skužit će zašto neće ići prodaja tako glatko.

 

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ići će prodaja, bez brige. Al ne nama koji smo do sad nabavljali iz kine, nego novima. Mi ćemo i dalje kupovati iz Kine i nositi ga tamo na servis uz plačanje. Bar će biti pouzdan servis s lagerom rezervnih djelova. Kad ti pukne ekran ne moras biti 3 tjedna bez mobitela dok čekaš isporuku iz kine, već platiš duplo više i evo ga odmah.

 

Samo će u ovu temu dolaziti ti novi kupci koji će se prvi put susresti s Xiaomijem i pisat će kako njihov Redmi mobitel ipak nije tako dobar kao novi S9 ili novi iPhone. Kritizirat će zbog toga sve što ima veze s Xiaomijem....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kak mislis evo ga odmah? U agramu cekas po mjesec dana za popravak, jer i ako imaju djelove na lageru tvoj mob dode stoti na red. :)
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Haha. Imas pravo :) ma glavno da oni meni prodaju dio, a lako si ja sam zamjenim sve. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
ukay1000 kaže...

Velis da su ti zelje skrome i logicne, a na kraju ispada da si izbirljiv i kompliciran...


Btw, xiaomi je izbacio vijest da kineske verzije uredjaja nece moci furati globalni rom i obrnuto - sa zakljucanim bootloaderom.

Pocel mi se lagano xiaomi gadit.
Zakompliciraju 1000 problema, kad ljudi zbrikaju (hard) svoje uredjaje onda se sjete "e, samo da vam velimo da smo ukljucili antirollback zastitu u toj verziji tako da svi vi koji ste zbrikali uredjaje - fuck it, buy a new phone, jer mi ne dajemo nikakvu garanciju izvan indije i kine". Da dobro ste procitali, xiaomi neda nikakvu garanciju za kupce van kine i indije. Ne vjerujete? Slika ispod.
"E, ali znate, podizemo vrijeme cekanja za otkljucavanje bootloadera, na nekoliko mjeseci... E da, jos nesto, nema vise global roma na kinesku verziju i obrnuto, sooorry svi kaj ste zbrikali uredjaje, to sve radimo da vas zastitimo od sotonskih 3rd party resellera koji vas zele opljackat... Jos nesto, sljedeci mjesec izbacujemo jos 6 modela! Kupite vec sada."

 

Edit: Nedavno sam procital negdje na miui forumu gdje se jedan amerikanac zalil i bilo mu je odgovoreno da xiaomi nema internacionalnu garanciju i da svi kvarovi idu na teret ducana, sto mi je bilo izrazito nevjerovatno. Sad vidim ovaj mail od ovoga sto zica global rom i isto mu je receno. 

 

Nadalje, servis xiaomi koji je trebal (i ducan) biti otvoren u kc je obustavljeno. U razgovoru s vlasnikom kaze da se ne isplati i da uvjete koje postavlja xiaomi niko ziv nece pristati. 

Pisao sam im i ja oko nekih drugih stvari i ta Globalna korisnička podrška im je totalna koma.

Radi par Indijaca, a imam dojam da u najboljem slučaju pričam s robotima. Pitao sam samo za neke specifikacije i dokumente koje mi trebaju za moj mali projekt za uređaje koje sam kupio u Kini, pa je bilo daj ovo od podataka, daj ono, a na kraju treći mail ili tako nešto, e znaš što, ipak ti ne možemo dati to što si tražio. Ma u PM...

Kineska podrška im je tako tako, ovisno na koga naletiš.

 

Što se tiče garancija, mislim da je i tu malo krivo rečeno zbog super im SZK i čisto sumnjam da im je takva politika.

Meni su tako npr. nakon one prepiske s mailovima umjesto da mi pruže podršku i daju što tražim, rekli da se obratim onom mjestu gdje sam kupio uređaj za pomoć. Kreteni. Da je to opcija, sigurno ne bi njima pisao, ali i kad već jesam, dobio sam drek od podrške.

Tako da mislim da je općenito pravilo za garanciju - ako ti se nešto pokvarilo, obrati se onome od koga si ga uzeo. Ako te on ignorira, obrati se njegovom dobavljaču/distributeru. A ako i dalje imaš problema, you're on your own.

Tako sam barem ja shvatio. Razlog više zašto sve više razmišljam o kupovini u HR jer sam tu ipak koliko toliko pokriven po tom pitanju.

15 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Dobar dan razmišljam uzet od Xiaomi smart home osnovni paket pa me zanima je li netko ima iskustva i postoje li verzije sa Eu utičnicama? I di se može narucit a da je donekle provjereno ... Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice