HTC One M10 - rasprava

poruka: 2.499
|
čitano: 350.631
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Jest do orea 100% zato sto na nougaru nisam imao problema, kod mene je sprint verzija telefona i ne znaci ako ti nemas problem sa baterijom nakon update da i ja nemam ga ,kao i iphone npr nekome nakon uplate prestane kamera raditi. Samo kazem da sam razocaran htc zbog ovakvog propusta , katastrofa znaci. Nije normalno koliko mi cucla bateriju preko noci jbm ih smotane
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Mislim da sam pronašao krivca za visoku potrošnju struje kod HTC 10. Samo da još jednom potvrdim pa ću objaviti ovdje.....

 

UPDATE: Dakle, ono što nam troši bateriju je Google Maps aplikacija kao i Google servis za praćenje kretanja. Isključio sam i aplikaciju i servis. Ispraznio telefon dok se nije sam isključio (uz sot od nevjerovatnih 4 sata i 20 minuta) i ostavio ga da se napuni 100% i ostavio ga još sat na punjaču. AccuBattery sad prijavljuje puni kapacitet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 9:10 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Mislim da sam pronašao krivca za visoku potrošnju struje kod HTC 10. Samo da još jednom potvrdim pa ću objaviti ovdje.....

 

UPDATE: Dakle, ono što nam troši bateriju je Google Maps aplikacija kao i Google servis za praćenje kretanja. Isključio sam i aplikaciju i servis. Ispraznio telefon dok se nije sam isključio (uz sot od nevjerovatnih 4 sata i 20 minuta) i ostavio ga da se napuni 100% i ostavio ga još sat na punjaču. AccuBattery sad prijavljuje puni kapacitet.

 

Možeš točno navest koje servise si "ubi"? Jesi ih disablea-o ili ... 

Nekako, bez GMaps mi je suludo, ali aj :)

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Mislim da sam pronašao krivca za visoku potrošnju struje kod HTC 10. Samo da još jednom potvrdim pa ću objaviti ovdje.....

 

UPDATE: Dakle, ono što nam troši bateriju je Google Maps aplikacija kao i Google servis za praćenje kretanja. Isključio sam i aplikaciju i servis. Ispraznio telefon dok se nije sam isključio (uz sot od nevjerovatnih 4 sata i 20 minuta) i ostavio ga da se napuni 100% i ostavio ga još sat na punjaču. AccuBattery sad prijavljuje puni kapacitet.

 drugim rijecima, nasao si sto tebi trosi bateriju, ne sto trosi bateriju na HTC 10, ja to uopce ni nemam na listi, zapravo mi nista ne trosi bateriju (osim onoga sto najvise koristim) ali imam SOT oko 1.5-2h.

 

i poznato je da na androidu povremeno aplikacije znaju "poludjeti", restartas mob i poslije je sve ok.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Maps sam stavio na disable, deinstalirao Earth, isključio praćenje lokacija. U glavnom, imao sam sot od 3-3,5 sati. Sot od 4 sata i 20 minuta je prihvatljiv jer sam većinu vremena proveo po raznim aplikacijama a ne samo gledanju videa. Nisam jedini kojima maps prazni bateriju. Na internetu postoje brojne teme o tome. Najzanimljivije od svega je da AccuBattery ponovo prijavljuje normalan kapacitet baterije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 10:01 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Zalio sam ae HTCu na emailu za poteosnju baterije nakon update na oreo ,evo sta su mi odgovorili
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ponekad pomaže i to ali obično ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ala si otkrio toplu vodu
naravno da uključeno lociranje dodatno cucla bateriju
ja ga uključim samo kad koristim maps.me na kratko
kakve google karte i sranja
maps.me ili osmand+ za njih izmislio kartografiju
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Da li moze da se flashuje official ROM od htca na htc 10 sprint verziju. Ja imam sprint verziju i doslo mi je dosta mepotrebnih aplikacija a i nakon update na 8.0 baterija je katastrofa,u mirovanju preko noci 20% izgubi. Zato bih zelio da stavim official rom koji je cist ,jel neko upucen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

može ali ti treba onaj sunshine ili kako već, onda se moš pribacivat na šta god oš, ja milim da dođe 15  $

iPhone is a smartphone for dumb people
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Dado91 kaže...
Da li moze da se flashuje official ROM od htca na htc 10 sprint verziju. Ja imam sprint verziju i doslo mi je dosta mepotrebnih aplikacija a i nakon update na 8.0 baterija je katastrofa,u mirovanju preko noci 20% izgubi. Zato bih zelio da stavim official rom koji je cist ,jel neko upucen

Ako ne znaš što radiš bolje ne petljaj se. Plati u servisu i to je to. Neće biti skupo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Radio sam ja to al ne zelim ovaj telefon da cackam .Ja hocu u servisu to da radim. Zasta je taj sunshine tj cemu sluzi posto vidim da HTC nudi unlock bootloadera dzaba .
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

taj sunshine je da možeš stavljat bilo koji firmware u bilo kojem trenutku

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
I znaci da ne mogu kao prije ,da otkljucam boooader pa stavim TWRP refovery pa flashujem novi sistem? Mora se platiti znaci e svašta,a kako da rootujem najlakse htc 10 sprinnt verziju zna li ko
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
I znaci da ne mogu kao prije ,da otkljucam boooader pa stavim TWRP refovery pa flashujem novi sistem? Mora se platiti znaci e svašta,a kako da rootujem najlakse htc 10 sprinnt verziju zna li ko
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

možeš, možeš stavit noviji firmware ali ne možeš stariji ili firmware za neko drugo tržište, to ti omogućuje sunshine

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
šta ti uopšte znači sprint verzija
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Bosančero kaže...
šta ti uopšte znači sprint verzija

 Vecina proizvodjaca ima po regijama mobitele

 

int, sprint, verizon, cricket, at&t, t-mobile itd..

 

Primjer: LG je sto se tice toga najgori mislim si: 800, 801tmobile, 801kanada,802,802tr,802australija,980vs,980ls, f320k, f320s, f320l i slicno..pa se ti snalazi :D

14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Bosančero kaže...
šta ti uopšte znači sprint verzija

 Nešto poput ovog.

14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Jel imao tko ovakvih problema? Znači mob mi je pocuclao bateriju za 7 sati na 13% (sa 100), od toga bilo je 35 min SOT-a.
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Provjeri bateriju onako kako sam ja to uradio i opisao nekoliko postova ranije. Najlakše i najbrže je factory reset i nemoj raditi backup vec instaliraj sve iznova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Imao sam takvih problema (znači da OS najviše troši bateriju) već nakon par mjeseci korištenja. Probao sve metode koje obično preporučaju, ali nije ništa pomoglo. Odnio sam ga u VIP (tamo sam ga kupio) i oni su ga poslali na servis. Nakon tjedan dana mi ga vratili sa uputama kako koristiti mob, a da se baterija ne troši brzo. Znači ako gledaš youtube tada se baterija više prazni i takva sranja iako sam im u e-mailu poslao "screenshot" što mi najviše troši bateriju. Naravno da sam takvo rješenje odbio i tražio da se ponovno šalje u servis (uz abnormalno trošenje baterije i brzo punjenje nije radilo) i tada su mi zamijenili kompletni ekran. Nakon toga je sve bilo ok, ali mi se u zadnje vrijeme opet dešava da mi se baterija abnormalno troši i to preko noći. Nisam napravio hard reset (napravio sam jedino "wipe cache partition") nakon prelaska na OREO te ću prvo probati riješiti na taj način, a ako ne šaljem opet u servis. U prilogu "screenshot-ovi" potrošnje baterije. Svaka pomoć je dobrodošla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 7:03 (Viksan).
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ojhaaaa
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
I meni nakon orea pocucla bateriju preko noci 20-25% , katastrofa.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
nema to veze sa Oreom
i ja sa na njemu
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Ima veze sa oreom ,nije svakome isto nakon updatea.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Viksan kaže...

Imao sam takvih problema (znači da OS najviše troši bateriju) već nakon par mjeseci korištenja. Probao sve metode koje obično preporučaju, ali nije ništa pomoglo. Odnio sam ga u VIP (tamo sam ga kupio) i oni su ga poslali na servis. Nakon tjedan dana mi ga vratili sa uputama kako koristiti mob, a da se baterija ne troši brzo. Znači ako gledaš youtube tada se baterija više prazni i takva sranja iako sam im u e-mailu poslao "screenshot" što mi najviše troši bateriju. Naravno da sam takvo rješenje odbio i tražio da se ponovno šalje u servis (uz abnormalno trošenje baterije i brzo punjenje nije radilo) i tada su mi zamijenili kompletni ekran. Nakon toga je sve bilo ok, ali mi se u zadnje vrijeme opet dešava da mi se baterija abnormalno troši i to preko noći. Nisam napravio hard reset (napravio sam jedino "wipe cache partition") nakon prelaska na OREO te ću prvo probati riješiti na taj način, a ako ne šaljem opet u servis. U prilogu "screenshot-ovi" potrošnje baterije. Svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo hard reset bez backup-a a zatim wipe cache, isključi/deinstaliraj facebook (koji najviše troši bateriju, čak više i od Maps-a), isključi wifi/bluetooth scan, osvjetljenje ekrana drži na auto ili oko 1/3 ručno podešeno. U posljednje vrijeme meni preko noći idle uzme 3-4% baterije. Ostalo je u granicama normale. Drkanje po aplikacijama može izdržati jedan dan. U glavnom sot je od 3,0 do 4,20 sati, kako kad.....

7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
de pokaži taj famozni sot
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Bosančero kaže...
de pokaži taj famozni sot

Imaš ga na vrhu ove stranice.

7 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Ista stvar je i kod mene, jedno vrijeme je bio progome google play, pa sam ga deinstalirao, pa je radio normalno, pa se opet vratio na staro

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice