HTC One M10 - rasprava

poruka: 2.499
|
čitano: 349.345
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Imam HTC 10 malo manje od mjesec dana, kupljen novi kod operatera i također nisam zabilježio nikakve poteškoće. Za sada ne mogu reći da je problematičan uređaj.

 

Testirao sam malo i Wi-Fi i zanimljivo je kada ga okrenem u landscape kao da bolje hvata mrežu, nego kada ga držim uspravno, ali nije pravilo, možda si i umišljam. Također ne mogu reći da je Wi-Fi nešto lošiji od starijeg HTC-a kojeg sam imao (3/4 ili 4/4 crtice na 10m i 2 zida od routera).

 

Žao mi je što neki imaju problema sa uređajem, mislim, svatko si kupuje ono što mu se sviđa i odgovara, ali za mene nema tog Samsunga i iPhonea koji mi može zamijeniti HTC 10, a o kvaliteti izrade da ne govorim. Napokon jedan vrlo kompletan uređaj od strane HTC-a, ne mogu reći savršen, jer takav mobitel ne postoji, ali eto vidjeli ste U11, sve napravljeno vrhunski, ali uređaj je jako ranjiv na padove...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Dante05 kaže...

...

Testirao sam malo i Wi-Fi i zanimljivo je kada ga okrenem u landscape kao da bolje hvata mrežu, nego kada ga držim uspravno, ali nije pravilo, možda si i umišljam....

...

Radio valovi ne izlaze samo na stražnju stranu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 22:39 (phoenix2003).
16 godina
offline
HTC One M10 - rasprava
Skinite program AccuBattery, i pogledajte koji vam je trenutni kapacitet.. Meni pokazuje, 2637mAh..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
To pise gdje?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ocean77 kaže...
To pise gdje?

 Skini AccuBattery i piše ti pod health..

 

Estimated capacity: 2637mAh

Design capacity: 3000 mAh

16 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Stavio
US Unlocked 2.51.617.1, fokus napokon radi normalno u PRO modu, mada processing traje koju stotinku duže..

E sad, pod network imam

gsm/wcdma/lte auto
gsm
wcdma
gsm/wcdma auto

4G mrežu lovi odlično, prije mi nije lovio tak dobro 4g signal, jedino kaj nemam H mrežu:D

Wifi mi se čini bolji, ali teško mi je sad to reć, pošto imam drugi ruter, asus rt ac66u sa tri antene..

Security patch July 1, 2017.
Software number
2.51.617.1

Uglavnom sama procedura je mačji kašalj za debrand..

To je to ukratko..

Dalje se čujemo..

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 20:30 (zvonac).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...
Skinite program AccuBattery, i pogledajte koji vam je trenutni kapacitet.. Meni pokazuje, 2637mAh..

 2511 :( ocito quick charge ubija bateriju..

9 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Igor666 kaže...
zvonac kaže...
Skinite program AccuBattery, i pogledajte koji vam je trenutni kapacitet.. Meni pokazuje, 2637mAh..

 2511 :( ocito quick charge ubija bateriju..

postoji li na njemu opcija kao na samsung uredajima da se iskljuci brzo punjenje?

meni je to iskljuceno, ne volim nabijanje temperature uredaja nepotrebno.. kada mi bas zatreba jednom-dvaput mjesecno ukljucim da se brze napuni i to je to.. pogotovo ako se preko noci puni pa me zaboli da li ce biti napunjen u pola 2 ili u 2

10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Meni tamo nista ne pise za bateriju, imam neke dvije crtice.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
digitall kaže...
Igor666 kaže...
zvonac kaže...
Skinite program AccuBattery, i pogledajte koji vam je trenutni kapacitet.. Meni pokazuje, 2637mAh..

 2511 :( ocito quick charge ubija bateriju..

postoji li na njemu opcija kao na samsung uredajima da se iskljuci brzo punjenje?

meni je to iskljuceno, ne volim nabijanje temperature uredaja nepotrebno.. kada mi bas zatreba jednom-dvaput mjesecno ukljucim da se brze napuni i to je to.. pogotovo ako se preko noci puni pa me zaboli da li ce biti napunjen u pola 2 ili u 2

 ne postoji nazalost

ocean77 kaže...

Meni tamo nista ne pise za bateriju, imam neke dvije crtice.

 moras ga staviti puniti barem 5%

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ne vjerujem baš toj aplikaciji da zna točan kapacitet. Možda ga može izračunati obzirom na (trenutnu) potrošnju ali čitav kapacitet, ne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

i to je moguce, ali meni se baterija znacajno degradirala posljednjih 2-3 mjeseca..pa mislim da i nije daleko od istine...prije sam svako malo navukao na 2 dana, sad ju punim i 2x na dan :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ljudi, vaše mišljenje, dal se isplati prelazak sa 10 na U11?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...

Ljudi, vaše mišljenje, dal se isplati prelazak sa 10 na U11?

 

 

 

 

Po meni ne...osim veceg ekrana i brzeg AF kamere ne vidim nikakvu prednost.

Kamera je na M10 toliko dobra da cak ni tu nisam vidio razliku u korist U11 osim nesto boljih nocnih fotki.

Izbaceni 3.5mm izlaz mi je isto mana jer ga preko njega svaki dan spajam na ozvucenje u autu jer mi originalni radio u autu nema bluetooth.

Uz sve to mob je krhk kao jaje i opet bi se vratio na ono sto sam imao sa S8+ koji mi je ubijao volju za koristenjem zbog straha od pada i loma ekrana (kada sam ga kupio nije bilo osiguranja)...ja jednostavno ne vidim u ovom trenutku nista cime bi zamjenio ovaj mob koji imam.

Pricekaj jos malo i vidi LG V30, mozda on ponudi nesto vise...samo da stave neki bolji (veci) senzor kamere mogao bi biti zanimljiv...i da nije tako fragilan kao U11 i S8.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 21:36 (ocean77).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...

Ljudi, vaše mišljenje, dal se isplati prelazak sa 10 na U11?

 

 

Vjerojatno znaš i sam odgovor, ali ako nisi od onih kojima mobiteli ispadaju iz ruke i ako želiš imati dual pixel AF, zašto ne. S druge strane, moraš vidjeti da li ti se i financijski isplati. Eto, čak smo i doživjeli da je jeftiniji od S8, kad sam bio provjeravao cijene (u Tele2).

16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Ne.

 Kratko i jasno

ocean77 kaže...

 

 

 

Po meni ne...osim veceg ekrana i brzeg AF kamere ne vidim nikakvu prednost.

Kamera je na M10 toliko dobra da cak ni tu nisam vidio razliku u korist U11 osim nesto boljih nocnih fotki.

Izbaceni 3.5mm izlaz mi je isto mana jer ga preko njega svaki dan spajam na ozvucenje u autu jer mi originalni radio u autu nema bluetooth.

Uz sve to mob je krhk kao jaje i opet bi se vratio na ono sto sam imao sa S8+ koji mi je ubijao volju za koristenjem zbog straha od pada i loma ekrana (kada sam ga kupio nije bilo osiguranja)...ja jednostavno ne vidim u ovom trenutku nista cime bi zamjenio ovaj mob koji imam.

Pricekaj jos malo i vidi LG V30, mozda on ponudi nesto vise...samo da stave neki bolji (veci) senzor kamere mogao bi biti zanimljiv...i da nije tako fragilan kao U11 i S8.

 Ma možda me privlači malo bolja kamera i UFS 2.1, U11 radi bolje fotke, al ne drastično..

Ono kaj me pika u oko je, ergonomija i to staklo, 10 je tu miljama ispred U11.

Dante05 kaže...
zvonac kaže...

Ljudi, vaše mišljenje, dal se isplati prelazak sa 10 na U11?

 

 

Vjerojatno znaš i sam odgovor, ali ako nisi od onih kojima mobiteli ispadaju iz ruke i ako želiš imati dual pixel AF, zašto ne. S druge strane, moraš vidjeti da li ti se i financijski isplati. Eto, čak smo i doživjeli da je jeftiniji od S8, kad sam bio provjeravao cijene (u Tele2).

 10 mi je već par put pao iz ruke, srećom, nema tragova, ko novi je, sa U11 bi sigurno loše prošao..

 

 

Čak razmišljam da na desetki bateriju zamjenim, ak ne u servisu, onda na svoj trošak..

 

 

 

 

 

Nego, bio na USA romu, značajnijih promjena nema, osim u nekim sitnicama, ono najbitnije je da je AF riješen u pro modu..

Jednostvano ne znam što još mogu dotjerat ionak dotjeran stock rom koji je odličan na 10tki, a ujedno i među najboljima u usporedbi sa ostalim smartfonima..

 

Uglavnom vratio se na EU rom, vratio mid i cid; posla oko toga ima kojih par minuta, stvarno je sva ta operacija oko debrandinga laganica za obavit..

 

Neke glasine kruže da 10tka bi trebala otić na 7.1.1, e sad, vidit ćemo..

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Prije će biti da će ići direktno na O. Ljudi malo paranoično uzimaju ovo oko update-a. Ovaj uređaj, sa ovim zadnjim software-om i nema nekih bugova. Sot bi mogao biti bolji ali to je do definitivno do Nougat-a.

Zadnjih dana ponovo često slušam muziku koja razvaljuje na ovom telefonu, na odmoru sam pravio lijepe fotografije, telefon brzo instalira update za aplikacije..... Sve u svemu odličan je i čemu ga mijenjati zbog nedostatka updatea za koje nema niti potrebe. Opustite se i uživajte.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 18:49 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Ja sam presao na S8 i telefon je puno ugodniji za drzanje jer je uzak, kamera je bolja ( sa HTCom nema sanse da napravis sliku ako je nebo ili nesta svjetlo u pozadini a ti slikas objek ispred). Ekran je posebna prica, boje i vidljivost na suncu su stravični, na suncu HTC 10 izgleda kao kinez od 100$ spram ovoga. Jedino mi se cini da je brzi po meniju HTC 10, ovi retardi u Samsungu jos nisu naucili napravit softver. HTC je na njuskalu, valjda vrijedi 2200 kn, star malo ispod godine i kao novi, mislim da ce bit borba prodat ga, ljudi jednostavno ne kupuju HTC telefone. U11 mi je preslican pa sam isao na S8 dok ne dodje iPhone 8.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

A koji će ti kurac svi ti nabrojani telefoni? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
100 ljudi, 100...ja sam S8+ prodao bas zbog stvari koje ti navodis kao 'prednost"....osim ekrana, tu se slazem da nema bolje na suncu...sve ostalo na Samsungu mi je bilo osrednje i ono najbitnije...nisam osjetio opce zadovoljstvo tim mobom kao proizvodom i ako je nekome kamera apsolutni prioritet broj 1 nebi mu nikada preporucio S8.
Za nezahtjevne koji ce koristiti auto mode, gledati fotke uglavnom na tom ekrancicu od nekih 6 inca bez da previse zumiraju, analiziraju kamera ce biti vrhunska...tko hoce mrvicu vise, vise finih sacuvanih detalja na fotkama HTC 10 je svakako bolji izbor.
Nije ni njegova kamera idealna, ima sporiji AF, treba se nekada vise potruditi oko fotke, ali je nagrada redovito ukupan bolji rezultat nego sa S7 ili S8.
11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Koji nabrojani telefoni ? Pa prodam koji imam pa uzmem drugi, nemam ih odjednom sve.

 

Ma mene je HTC 10 ubio u pojam sa slikama, znaci ako je nebo u pozadini telefon nema mogucnost da objekt koji slikas ne bude prakticki crn. Identicnu stvar sam imao i sa M7. Znaci kad god sam nesta tako slikao ili nekakav stroj za oglas uzimao sam iPhone od nekog i slao si slike na svoj mob. Uđeš u garažu i zaboravi da ces uslikat ista ako su otvorena vrata u pozadini. Meni ne trebaju profi slike, svaki iz te klase ima i vise nego dobre slike za prosjecne korisnike al ova borba sa slikama i svjetlom me je dovodila do ludila. 10 nije los telefon, brzina mu je po meni bez konkurencije, telefon leti ali je nekako dosadan, Nisam imao Samsunga nikad i ugodno me iznenadio svime, puno stvari ima u postavkama da si mozes naredit po svom ukusu bez da moras mjenjat launcher. Zivcira me Bixby al vidim da ima app koji je stavit na taj gumb sta god hocu. AMOLED je zakon i svaki LCD se moze sakrit pred njim, mozda jer ja volim te jake boje. Ne vidim polja gdje HTC dobija S8 osim u brzini tj fluidnosti sucelja ali po tome mislim da HTC nema konkurencije, njihovi telefoni ne stekaju.

 

Bas sto kazes 100 ljudi 100 misljenja, nakon 9 mjeseci sa M10 definitivno mi nije U11 bio opcija jer je identican kao i ova desetka a to mi je dosadilo. iPhone ima najbolju kameru od svih telefona, point and shoot i najbolje slike, zato mislim da cu za pola godine uzet i8 ako cijena bude imalo razumna po oglasima. A dotad sam prezadovoljan sa S8. Recimo ima ono da mu kazes na kojim lokacijama da se ne kljuca sto je super, onda prepoznavanje lica radi super brzo pa ga samo podignes i cim ekran upalis on se otkljuca, citac otiska mu je na glupom mjestu al ti i ne treba. Sve to ima i posebnim programima vjerojatno ali ima puno tih sitnica serijski i meni je telefon zasad strava. Samo konstantan strah da ispadne me zivcira jer cim padne on puca na jednoj strani, uletio sam u akciju besplatne zamjene ekrana pa se nadam da mi nece trebat :) Svakako ide TPU maska na njega.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2017 23:16 (Karanba).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Karanba kaže...

 

Ma mene je HTC 10 ubio u pojam sa slikama, znaci ako je nebo u pozadini telefon nema mogucnost da objekt koji slikas ne bude prakticki crn. Identicnu stvar sam imao i sa M7. Znaci kad god sam nesta tako slikao ili nekakav stroj za oglas uzimao sam iPhone od nekog i slao si slike na svoj mob. Uđeš u garažu i zaboravi da ces uslikat ista ako su otvorena vrata u pozadini.

Ma svašta, gluposti! Koliko kratko koristim telefon i imao sam sličnu situaciju, mislim da ti u postavkama kamere mora biti uključena opcija 'touch autoexposure' ON i uređaj ti automatski posvijetli objekt na dodir, u slučaju da ti automatika to ne odradi i još desno od kruga imaš skalu gdje možeš podesiti ekspoziciju posvijetliti i potamniti.

Neću ulaziti u to da li uvijek možeš napraviti takvu fotografiju pri automatskim i default postavkama kamere i da li je problem prije nego se uslika, ručno fokusirati, ali da nema tu mogućnost, mislim da nije istina.

11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Ne znam jel to bilo upaljeno, mislim da jeste. Ja kliknem na to sta slikam i on malo posvjetli, onda idem prstom gore da posvjetlim a nebo polako postane bijelo umjesto plavo da bi dobio upotrebljivu sliku. Stabilizaciju videa nec ni spominjat osim jasno rec da ih treba biti sram napravit flagship u 2016 sa takvom kvazi stabilizacijom slike. Cak sa iPhone 6 mozes skoro trcat i snimat i to izgleda kao da je na gimbalu a sa ovim ne mozes ni hodat.

Ne mogu se nacudit ekranu na Galaxyu, danas sam u podne letio sa dronom i ne mogu nadoć da je moguce da se na S8 tako dobro moze sve vidit dok sunce udara u njega. Nisam neki fan iPhona ali to mi je u pravilu najbolji telefon za koristit jer je jednostavan i ono sto ima od opcija ima najbolje. Ali ovaj S8 je prepisao iPhone 7, sad me zanima sta ce novo osmica donet ali uopce mi se S8 ne mjenja, odusevljen sam telefonom nakon HTC10.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 23:22 (Karanba).
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

App manager/Camera/Clear data/clear cache/Disable/Enable Restart.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Karanba kaže...

Ne znam jel to bilo upaljeno, mislim da jeste. Ja kliknem na to sta slikam i on malo posvjetli, onda idem prstom gore da posvjetlim a nebo polako postane bijelo umjesto plavo da bi dobio upotrebljivu sliku. Stabilizaciju videa nec ni spominjat osim jasno rec da ih treba biti sram napravit flagship u 2016 sa takvom kvazi stabilizacijom slike. Cak sa iPhone 6 mozes skoro trcat i snimat i to izgleda kao da je na gimbalu a sa ovim ne mozes ni hodat.

Ne mogu se nacudit ekranu na Galaxyu, danas sam u podne letio sa dronom i ne mogu nadoć da je moguce da se na S8 tako dobro moze sve vidit dok sunce udara u njega. Nisam neki fan iPhona ali to mi je u pravilu najbolji telefon za koristit jer je jednostavan i ono sto ima od opcija ima najbolje. Ali ovaj S8 je prepisao iPhone 7, sad me zanima sta ce novo osmica donet ali uopce mi se S8 ne mjenja, odusevljen sam telefonom nakon HTC10.

 Ne vidim problem ovdje, nisi zadovoljan 10tkom, prodaj ga i kupi kaj ti više odgovara..

 

Kao i većina mobitela, pa tako i HTC 10, S8, Ip7, G6 imaju svojih mana, naravno, ljudi ih nit ne iznose, jer ono kaj valja to hvale, a ono kaj ne valja to prešute, al samo u slučaju ako je njihov mob u pitanju..

 

Ko tebe je drukčija situacija, nekad si koristio samsunge i ajfone, zaželio se htca, vidio da nije to to i počeo nabrajat mane istog a veličat vrline drugih uređaja, a pritom da na trenutnom mobu ne vidiš neke njegove vrline, naravno, ak ti pojedine stvari nisu bitne, vrline se ne uočavaju ili ipak da.

Malo objektivnosti u postu ne bi škodilo

 

 

 

 

 

10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ja ga mogu razumjeti jer M10 zbilja nije za svakoga.

Taj mob trazi malo prilagodbe i navikavanja i nije sve idealno, ali kada ga se konfigurira radi odlicno.

Kod njega nemam nista suvisno, koristim sve defaultno i mob leti, baterija je solidna, zvuk odlican i kamera slag na torti...ali ne za svakoga.

Ja recimo desetku nebi nikada kupio mojoj zeni, za nju je bas taj Samsung S7 koji ima...bez previse razmisljanja, kemijanja sve radi solidno.

M10 je mob vecih potencijala od S7, pogotovo sto se tice kamere i zvuka i od S7 je losiji jedino po ekranu...ali samo na suncu.

Znaci uz malo znanja i truda ukupan rezultat ako govorimo o kameri je svakako na strani M10 u odnosu na S7...isto vrijedi i za S8 koji je prakticki isti sto se rezultata tice.

Srecom imao sam sve od ovoga sto sam nabrojao i ne trebam citati tudja iskustva jer se ravnam po vlastitom iskustvu i u nekim stvarima imam vrlo visoke zahtjeve i kriterije koje S7 i S8 ne zadovoljavaju.

 

Trenutno sam bez ikakve kamere i sve dok je tako necu kupovati Samsung, iPhone ili LG jer ovaj prvi ima ocajan post processing fotki, ova druga dva imaju senzorcice kakvi su davno trebali biti napusteni (1/3 velicina u 2017 godini!!!)...da imam neku kameru sa kojom mogu fotkati neke meni znacajnije momente onda bi me bilo briga za mob...mozda bi imao S8...ovako M10 ostaje do daljnjeg ili dok ne dodje nesto sa ozbiljnijim senzorom kakav je u M10...moram priznati da sam ostao iznenadjen kada je dosao G6 sa gore navedenom velicinom senzora...LG zna da je 98% kupaca bas briga za te detalje pa zato i stavljaju takva smeca od komponenti i onda upregnu svoj tim koji je zaduzen za software da izvuce cudo...nazalost kada se gleda detaljnije, fotke su preizostrene...kao i kod S7.

Jos cekam V30...kladim se da ce ostaviti iste senzore kamere kao i na G6...znaju da su kupci ovce pa zasto bi se trosili ako ne moraju. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 11:07 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Evo primjer sto ne volim kod Samsunga, desno je S8+...njegov SW kamere doslovno uništava fine detalje...lijevo je U11 koji ima hrpetinu detalja.

Izvor slike je stranica preporucamo.com.

preporučamo.com preporučamo.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 11:30 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Nije ni jedan savrsen, kupis ono sto ti najvise odgovara. Problem je sto moras istresti brdo love za svaki da bi ga koristio nekoliko tjedana i vidio dali ti odgovara pa se zezati sa prodajom. 10ka je stvarno dobro slozen mob a moja zamjerka je prvenstveno na bateriju koja je po meni losa, malo na kameru a sve ostalo na nedoradjeni android.

Uzeo sam si i7 i idemo dalje :) ...uz neke sitnice meni odlican mob.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Nije loša baterija, loš je Nougat. Android O dolazi do kraja godine i nadam se da će ispraviti ovo oko baterije i da će još dodati par stvari ovom uređaju kao npr. 60 fps...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice