Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 686
|
čitano: 267.352
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Imao sam i ja takav stav o notchu dok sam ga gledao na slikama...isto sam rekao sto fali, ali sada kada imam P20 PRO mogu samo reci da je taj notch sranje.

Bolje bi bilo da su ostavili minimalan bezel gore kao i Samsung na S9 i tamo smjestili zvucnik i kameru.

Isto vrijedi i za donji dio...nacelno nemam nista protiv citaca otiska na pravom mjestu, a  to je sa prednje strane...problem je sto ovaj mob ima toliko dobar sistem otkljucavanja da je citac otiska prsta suvisan opcenito, a pogotovo naprijed gdje krade dragocjeni prostor...inace taj mob otkljucava ekran na nacin da reagira na podizanje sa stola i brzo pali face unlock koji isto tako munjevito otkljucava...pored toga mi citac otiska uopce ne treba....uglavnom sada kada koristim mogu reci da je cijela prednja strana P20 PRO za mene dizajnerski/konstrukcijski promasaj.

Ali između notcha na ekranu stoje ti osnovni podaci - operater, baterija, signal, obavijesti i sl...i prostor je iskorišten.

 

Ovo za senzor otiska prsta ima smisla ako mu face unlock radi odlično kako ti kažeš.

 

Ne znam šta bi rekao oko te fame za notch, a fame nema oko prednje kamere na Mix-u. I dalje sam uvjeren da to Apple nije prvi tako složio, nego netko drugi ne bi bilo problema.

 

ps možeš mi učiniti uslugu.

 

Stavi usporedno dvije slike - jedna s notchom i osnovim obavijestima i jedan bez (sakri s onim crnim) s osnovnim obavijestima čisto da vidim razliku.

 

 

 

 iphone x nije prvi uredaj s notchom, nego essential phone..

 Ma to kod njih  nije ovakav notch kakvog ostali imaju...kod njih je gore prednja kamera.

 

A nastavno na essential phone - nisam ni tad vidio pobunu zbog tog njihovog notcha. Sve je krenulo od X-a...

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
R36 kaže...
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Imao sam i ja takav stav o notchu dok sam ga gledao na slikama...isto sam rekao sto fali, ali sada kada imam P20 PRO mogu samo reci da je taj notch sranje.

Bolje bi bilo da su ostavili minimalan bezel gore kao i Samsung na S9 i tamo smjestili zvucnik i kameru.

Isto vrijedi i za donji dio...nacelno nemam nista protiv citaca otiska na pravom mjestu, a  to je sa prednje strane...problem je sto ovaj mob ima toliko dobar sistem otkljucavanja da je citac otiska prsta suvisan opcenito, a pogotovo naprijed gdje krade dragocjeni prostor...inace taj mob otkljucava ekran na nacin da reagira na podizanje sa stola i brzo pali face unlock koji isto tako munjevito otkljucava...pored toga mi citac otiska uopce ne treba....uglavnom sada kada koristim mogu reci da je cijela prednja strana P20 PRO za mene dizajnerski/konstrukcijski promasaj.

Ali između notcha na ekranu stoje ti osnovni podaci - operater, baterija, signal, obavijesti i sl...i prostor je iskorišten.

 

Ovo za senzor otiska prsta ima smisla ako mu face unlock radi odlično kako ti kažeš.

 

Ne znam šta bi rekao oko te fame za notch, a fame nema oko prednje kamere na Mix-u. I dalje sam uvjeren da to Apple nije prvi tako složio, nego netko drugi ne bi bilo problema.

 

ps možeš mi učiniti uslugu.

 

Stavi usporedno dvije slike - jedna s notchom i osnovim obavijestima i jedan bez (sakri s onim crnim) s osnovnim obavijestima čisto da vidim razliku.

 

 

 

 iphone x nije prvi uredaj s notchom, nego essential phone..

 Ma to kod njih  nije ovakav notch kakvog ostali imaju...kod njih je gore prednja kamera.

 

A nastavno na essential phone - nisam ni tad vidio pobunu zbog tog njihovog notcha. Sve je krenulo od X-a...

 pa i kod ostalih je kamera u notchu?

nije bilo pobune jer ga nitko nije kupovao

sad kad to imaju uredaji koji se zapravo kupuju, izaziva nezadovoljstvo, jer ljudi skuze da im se to ne svida

12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ivanlotz kaže..

 pa i kod ostalih je kamera u notchu?

nije bilo pobune jer ga nitko nije kupovao

sad kad to imaju uredaji koji se zapravo kupuju, izaziva nezadovoljstvo, jer ljudi skuze da im se to ne svida

Baš se vidi nezadovoljstvo zbog notcha. Svi su blizu propadanja - Apple a sad i Huawei.

 

Daj molim te ne pričaj gluposti. P20 pro se odlično prodaje, za X neću ni komentirat.

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2018/05/03/huawei-p20-pro-najprodavaniji-njihov-uredaj-u-zapadnoj-europi/ - stvarno su kupci nezadovoljni.

 

Pitat čemo kolegu kada će prodat P20 pro zbog notcha. ocean77 kad ćeš prodat uređaj zbog notcha????

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 11:48 (R36).
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Aj ovako kad se sakrije notch nije loše :)

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
thebatman kaže...

Aj ovako kad se sakrije notch nije loše :)

Puno bolje mob izgleda s notchom. Moje subjektivno mišljenje.

 

Kad se sakrije notch, to izgleda staromodno.

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
R36 kaže...
thebatman kaže...

Aj ovako kad se sakrije notch nije loše :)

Puno bolje mob izgleda s notchom. Moje subjektivno mišljenje.

 

Kad se sakrije notch, to izgleda staromodno.

 Preferiram staromodno. Da mi je mob sa 16:9 ekranom, otiskom prsta od zada (i to onakvim kao honor 8 koje se moze i kliknit) i p20pro kamerom... Al jebiga, treba se prilagodit :)

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Iz prve ruke mogu reći da je kamera u auto modu na P20 Pro katastrofa. U usporedbi s Nexus 5x to je druga liga. AI je katastrofa i to svi kao znamo. Znači bez AI nabrijavanje boja do ubera (snimio neku biljku). U slabijem osvjetljenju prastari Nexus sa manjim senzorom ubija. Naravno s puno više šuma ali barem se vidi što je snimljeno. Ovo mi je možda najveći fail što se tiče kupnje tehnike. One priče o snimanju u Night modu po danu i slično su lovačke priče. Uhvati svjetlinu ali boje su užas. Stavit ću neke slike kasnije u temu za kamere na mobitelima. Meni je ovo teška prijevara. I da samo preteknem priče da je to kao mobitel za ručno fotografiranje. To nije profesionalni fotoaparat već mobitel. Očekujem da radi kao kamera na bilo kojem high end mobitelu. Ako niste za ručno fotografiranje bježite od ovog mobitela. To je naravno moje mišljenje. Jednostavno sam šokiran koliko loše radi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 22:31 (CroDexter).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Je netko rootao P20?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Dobro, shvatili smo notch se nekima svida a nekima ne. Bolje pitanje je funcionalnost. Cemu sluzi ekran oko notcha osim nabijanju screen to body ratia? Kak to izgleda kad npr video na youtube otvoris? A kaj se tice mixa, jedini problem to kaj je kamera dole pa ne mozes opalit odma selfi nego okretat mob? A mob je tak tezak za okrenut i svi pucaju selfije 10 pura dnevno..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Taj notch mi je bio ok na slikama dok nisam imao jos mob, ali sada kada ga koristim uopce mi se ne svidja.
Primjetio sam da mi ne radi kako treba ni Quik app za obradu videa koju inace godinama koristim i moguce je da ima neke nekompatibilnosti sa Kirinom...
Ono sto je pozitivno je baterija, slicno se ponasa kao i na Mi Note 3 sto je veliki plus.
Kameru sam sada isprobao u svim mogucim uvjetima i to je isto veliki plus...koristim uglavnom auto mode 40MP i naravno sa ugasenim AI.
Nevjerojatno koliki je tu napredak postignut...stalno kompariram sa Galaxy S7 koji isto imam koji opet ima kameru koja je slicna glavnoj kameri na S8 ili S9...P20 PRO na svakoj slici biljezi neusporedivo vise detalja...recimo slikas livadu i ako samo malo zumiras sliku na S7 trava vise nije trava vec neke mrlje dok na P20 PRO je to i dalje trava.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 11:50 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
Iz prve ruke mogu reći da je kamera u auto modu na P20 Pro katastrofa. U usporedbi s Nexus 5x to je druga liga. AI je katastrofa i to svi kao znamo. Znači bez AI nabrijavanje boja do ubera (snimio neku biljku). U slabijem osvjetljenju prastari Nexus sa manjim senzorom ubija. Naravno s puno više šuma ali barem se vidi što je snimljeno. Ovo mi je možda najveći fail što se tiče kupnje tehnike. One priče o snimanju u Night modu po danu i slično su lovačke priče. Uhvati svjetlinu ali boje su užas. Stavit ću neke slike kasnije u temu za kamere na mobitelima. Meni je ovo teška prijevara. I da samo preteknem priče da je to kao mobitel za ručno fotografiranje. To nije profesionalni fotoaparat već mobitel. Očekujem da radi kao kamera na bilo kojem high end mobitelu. Ako niste za ručno fotografiranje bježite od ovog mobitela. To je naravno moje mišljenje. Jednostavno sam šokiran koliko loše radi.

 Ti si valjda jedini na svijetu kome P20P radi fotke u rangu Nexusa 5, nosi to na servis.

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
R36 kaže...
ivanlotz kaže..

 pa i kod ostalih je kamera u notchu?

nije bilo pobune jer ga nitko nije kupovao

sad kad to imaju uredaji koji se zapravo kupuju, izaziva nezadovoljstvo, jer ljudi skuze da im se to ne svida

Baš se vidi nezadovoljstvo zbog notcha. Svi su blizu propadanja - Apple a sad i Huawei.

 

Daj molim te ne pričaj gluposti. P20 pro se odlično prodaje, za X neću ni komentirat.

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2018/05/03/huawei-p20-pro-najprodavaniji-njihov-uredaj-u-zapadnoj-europi/ - stvarno su kupci nezadovoljni.

 

Pitat čemo kolegu kada će prodat P20 pro zbog notcha. ocean77 kad ćeš prodat uređaj zbog notcha????

 

 

 

 

 

 

nezz zasto ti je toliko tesko povjerovati da se ljudima ne svida notch, al dobro.. sve je stvar ukusa ;)

pises nesto da kod iphonea notch nije kao kod ostalih.. sto si time mislio reci?

ponavljam, "pobune" kako kazes, su krenule kada su notch poceli primjenjivati poznati proizvodaci.. ali i dalje nije apple poceo s tim

12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Timo kaže...
CroDexter kaže...
Iz prve ruke mogu reći da je kamera u auto modu na P20 Pro katastrofa. U usporedbi s Nexus 5x to je druga liga. AI je katastrofa i to svi kao znamo. Znači bez AI nabrijavanje boja do ubera (snimio neku biljku). U slabijem osvjetljenju prastari Nexus sa manjim senzorom ubija. Naravno s puno više šuma ali barem se vidi što je snimljeno. Ovo mi je možda najveći fail što se tiče kupnje tehnike. One priče o snimanju u Night modu po danu i slično su lovačke priče. Uhvati svjetlinu ali boje su užas. Stavit ću neke slike kasnije u temu za kamere na mobitelima. Meni je ovo teška prijevara. I da samo preteknem priče da je to kao mobitel za ručno fotografiranje. To nije profesionalni fotoaparat već mobitel. Očekujem da radi kao kamera na bilo kojem high end mobitelu. Ako niste za ručno fotografiranje bježite od ovog mobitela. To je naravno moje mišljenje. Jednostavno sam šokiran koliko loše radi.

 Ti si valjda jedini na svijetu kome P20P radi fotke u rangu Nexusa 5, nosi to na servis.

 Nexus 5x ima odličnu kameru, ni približno kao brljotina na 5ici, a huaweijev auto mod je stvarno underwhelming po onome što sam vidio. Sa drkanjem u manual modeu se dobiju bolesne slike, ali osobno za slikanje na mobu je imperativ imati dobar auto mod

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
maks0806 kaže...
Timo kaže...
CroDexter kaže...
Iz prve ruke mogu reći da je kamera u auto modu na P20 Pro katastrofa. U usporedbi s Nexus 5x to je druga liga. AI je katastrofa i to svi kao znamo. Znači bez AI nabrijavanje boja do ubera (snimio neku biljku). U slabijem osvjetljenju prastari Nexus sa manjim senzorom ubija. Naravno s puno više šuma ali barem se vidi što je snimljeno. Ovo mi je možda najveći fail što se tiče kupnje tehnike. One priče o snimanju u Night modu po danu i slično su lovačke priče. Uhvati svjetlinu ali boje su užas. Stavit ću neke slike kasnije u temu za kamere na mobitelima. Meni je ovo teška prijevara. I da samo preteknem priče da je to kao mobitel za ručno fotografiranje. To nije profesionalni fotoaparat već mobitel. Očekujem da radi kao kamera na bilo kojem high end mobitelu. Ako niste za ručno fotografiranje bježite od ovog mobitela. To je naravno moje mišljenje. Jednostavno sam šokiran koliko loše radi.

 Ti si valjda jedini na svijetu kome P20P radi fotke u rangu Nexusa 5, nosi to na servis.

 Nexus 5x ima odličnu kameru, ni približno kao brljotina na 5ici, a huaweijev auto mod je stvarno underwhelming po onome što sam vidio. Sa drkanjem u manual modeu se dobiju bolesne slike, ali osobno za slikanje na mobu je imperativ imati dobar auto mod

 

 

Huawei auto mode radi najnormalnije, a ti si ocito vidio AI auto mode.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nije servis već HDR+ na Nexusu. Znači soba
u polumraku u 19:30 i P20 Pro ne zna. A kad je u pozadini bio prozor P20 ne može odraditi tamu i pozadinsko svjetlo. Fail da ne može biti veći. Možda sutra napravim usporedbu iPhone 7, Nexus 5x i P20P. Ali ne dan već low light i mješano svjetlo.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 16:48 (CroDexter).
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
Nije servis već HDR+ na Nexusu. Znači soba
u polumraku u 19:30 i P20 Pro ne zna. A kad je u pozadini bio prozor P20 ne može odraditi tamu i pozadinsko svjetlo. Fail da ne može biti veći. Možda sutra napravim usporedbu iPhone 7, Nexus 5x i P20P. Ali ne dan već low light i mješano svjetlo.

 

Probao sam i takve situacije i nikakvih problema.

P20 PRO inace ima mozda i najbolji dinamicki raspon od svih mobitela trenutno sto su primjetili mnogi koji su ga testirali.

Mene to i ne cudi obzirom na 2X veci senzor od izravnih konkurenata, a pogotovo od iPhonea od kojega ima gotovo 3X veci senzor.

Sa dinamickim rasponom se bolje nose veci senzori tako da to nije nista novo i cudno, ali je cudno da ti imas suprotne rezultate...ono kao da imas M4, G7 GTI i Megane 1.6 atmo i jedino su tebi G7 GTI i Megane 1.6 brzi od M4....ajde molim te predoci nam te rezultate, bas me zanima to cudo. 

 

Inace ako nisi zadovoljan sa stock kamerom probaj jos Open Camera (podrzava i 40MP), zatim FreeDCam i naravno Google cam...

Meni se recimo odlicna na P20 PRO pokazala Open Camera i FreeDCam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 17:14 (ocean77).
11 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
Nije servis već HDR+ na Nexusu. Znači soba
u polumraku u 19:30 i P20 Pro ne zna. A kad je u pozadini bio prozor P20 ne može odraditi tamu i pozadinsko svjetlo. Fail da ne može biti veći. Možda sutra napravim usporedbu iPhone 7, Nexus 5x i P20P. Ali ne dan već low light i mješano svjetlo.

 Ma ne moraš pokazivati usporedbe, ako su ti fotke katastrofa, i imaš ovih problema koje navodite, očigledno je da ti uređaj nije ispravan.

 

ocean77 već danima linka galerije, a i sve ostale galerije osoba koje su ih linkove pokazuju da su fotke sami vrh i nemaju nikakvih problema za uređajem

 

 

 

16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO
@CroDexter, nekaj ne štima s mobom ak tak loše fotke radi...
Aj slobodno okini koju fotku i stavi ovdje..

Kolega ocean77 je zadovoljan, a kolko vidim hobi mu je fotografija, tak da čisto sumnjam da je mob tak loš za fotkanje..


@ocean77, jel došao uopće kakav update koji pegla softver a i kameru, mislim, jel si primjetio kakava poboljšanja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nikakav update jos nije bio.

Nisam ni ja bas 100% zadovoljan, ima tu prostora za napredak u svakom slucaju.
Meni je najvise drago da su i ostali proizvodjaci vidjeli da se moze staviti osjetno veci senzor a da mob i dalje bude tanak...kao i da se moze staviti 4000mah baterija u tako tanko kuciste...nadam se da ce neki slijediti ove trendove.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 18:03 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
Nikakav update jos nije bio.

Nisam ni ja bas 100% zadovoljan, ima tu prostora za napredak u svakom slucaju.
Meni je najvise drago da su i ostali proizvodjaci vidjeli da se moze staviti osjetno veci senzor a da mob i dalje bude tanak...kao i da se moze staviti 4000mah baterija u tako tanko kuciste...nadam se da ce neki slijediti ove trendove.

 imas kakav ss baterije? Kolko ekrana?

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
thebatman kaže...
ocean77 kaže...
Nikakav update jos nije bio.

Nisam ni ja bas 100% zadovoljan, ima tu prostora za napredak u svakom slucaju.
Meni je najvise drago da su i ostali proizvodjaci vidjeli da se moze staviti osjetno veci senzor a da mob i dalje bude tanak...kao i da se moze staviti 4000mah baterija u tako tanko kuciste...nadam se da ce neki slijediti ove trendove.

 imas kakav ss baterije? Kolko ekrana?

 Nemam, ali mogu jedan dan staviti.

U globalu je baterija odlicna...u stand by prakticki nista ne trosi, ekran sam stavio na Auto osvjetljenje i sve ostalo koristim bez da nesto pazim i SOT bude vise od 5 sati.

Vjerojatno u nekim rezimima moze biti i vise ili manje ovisno kako tko koristi.

U svakom slucaju daleko bolje nego sto sam imao na S8+ i u rangu sa Mi Note 3.

13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Znači rootanje nitko ništa? :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

 

Isto kao i S9+... samo 720p...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
thebatman kaže...

 imas kakav ss baterije? Kolko ekrana?

Meni traje solidni radni dan i pol, obično oko 6.5-7h SoT bez AoD, s automatskom svjetlinom.

 

Trenutno stanje nije prereprezentativno s obzirom da cubim doma od vikenda... (uz jedan izlet do birtije di nisam na WiFiju bio)

 

 
 

marijanooo kaže...

Znači rootanje nitko ništa? :D

 Danas mi je stigo bootloader unlock kod, treba sve backupirat, otkljucat i onda ponovo natrag.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 13:40 (8ax).
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Koliko dugo si čekao unlock code? Ima kakav tutorijal za rootanje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Ja preko dc unlocka za 5€ unlockam, ne da mi se cekat ^^

9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

P20 Kamera nocu? Slike su super sve je ok samo kad zelim slikati nocu cim upalim kameru ne moze jer je sve mutno sekundu dvije dok se slika ne razbistri malo.I ako se krecem ili se krece objekat koji slikam slika je malo muztljikava

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
To se zove ekspozicija.
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

jel to ok ,tj jel i kod drugih tako?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ne, drugi telefoni to nemaju, samo p20 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice