Iphone 5 problem - zaslon

poruka: 11
|
čitano: 4.177
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Joj ne znam gdje da ovo pitam, ali dogodila mi se nezgoda s ovim dotičnim uređajem. Pao mi je na asfalt i ekran je malo napuknuo, to nije problem... Problem je što uopće mobitel ne reagira nakon toga. Pokušao sam ga restartat - ne radi, samo se malo prosvjetli ekran, ali ništa dalje... Dok ga stavim na punjenje samo čujem beep zvuk svakih par sekundi (ne onaj klasični beep-beep kad se priključi na punjene već uzastopno). Mislim da je neki kontakt u pitanju, je l' imao netko slični problem? Mislim da nije cijeli lcd otišao jer kažem napukao je samo malo na desnom gornjem rubu. Malo bi mi bilo frka da moram sve mijenjati jer je ovo već drugi panel koji sam skupo platio prije godinu dana. Planiram ga otvoriti i izvaditi bateriju pa probati ponovno spojiti ekran jer mislim da bi trebao raditi, ali strah me prčkati po tome. Ima netko ideju? Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

bump? :C

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 5 problem - zaslon

Bit će da je nešto na matičnoj pobucano od pada na tvrdu površinu. Ako moreš šalji u servis, ako nemoreš, e nema pomoći nego kupit drugi telefon. Ovaj put ne tako nježan i skup ;)

9 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Vjerovatno ti je otisao komplet panel... Da se je kontakt odspojio sa maticne, ne bi on ni malo zasvijetlio... BTW ako ides otvarat iPhone, znaj da je puno lijepila unutra, i da su velike sanse da ga vise ne sklopis nazad kak spada...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Mislim zajebavam se s tim već 2 dana ^^ prvo pokušavam izvaditi ove vijke u podnožju sa svim mogućim - skalpel, nož, grickalica. Uspio sam, ali nisam otvorio još. Gledam na ovom videu (

) da tu i nema baš ljepila i toga previše... Naručio sam novi panel sa njuškala, ne znam koliko pouzdano, ali ajde probat ću. Nadam se da je samo to, ali malo me strah jer on više nikako ne reagira sada, ni na punjenje. Nadam se da nije ta matična ili što već. Uglavnom sutra ću otvoriti i probati izvaditi bateriju te onda uključiti tj. izvaditi panel i opet staviti ako se to može... Mislim ne mogu više uprskati, je l' da?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Ima ljepila samo to tek skuzis kad ti vise ne sjeda bas super nakon sto ga sklapas natrag... Al posto ti ionako ne radi,nemas sta izgubit...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Nije da ti slutim, ali...

Isti problem kao i tvoj, tako da ako je to to, ekran je tu zapravo najmanji problem.

sent from my Sony Xperia Z C6603
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 8:54 (Psych0).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 5 problem - zaslon

Čekaj to je neki grafički problem? :O pa kako da to riješim ahah 

 

edit: nakon  što sam ga opet priključio da se puni, dok je išlo beep beep par puta kao na videu napravio sam hard reset 2 put iako se nije pojavilo ništa na ekranu, na računalu mi se instalirao uređaj i čudo je prestalo beepati. Možda je ipak samo ekran? Sad vadim itunes možda preko toga nešto napravim... Sve više vidim jedino rješenje kupnja novog iphona 5 za koje sad vidim da još drže cijenu? Mislim 1800 kuna mi je malo puno za mobitel 2 generacije unazad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 10:07 (scarcely).
10 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Kad ti dode novi zaslon probaj sa njime, pa vidi da nije do zaslona, da budes siguran.

Onda polako dalje.

sent from my Sony Xperia Z C6603
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Drugovi, ne znam kako da vam objasnim problem na iphone 5, razbio je se i staklo i display su pukli, odnio sam ga na servis i zamijenili su, touch i display odlicno rade ali imam neku "mrlju" u gornjem, lijevom cosku, ekrana, ona je svjetlija od ostatka ekrana, mislio sam da je neka tekucina pa sam ga stavio u rizu ali nije pomoglo, pa sam posumnjao da je ljepilo problem koje se koristi za lcd i staklo pa sam mobitel "drzao na suncu" nekih 30-40 minuta ali nije ni to pomoglo. ( Cuo sam da se to ljepilo moze osusiti na suncevoj svjetlosti ako nemam UV Svijetlo. )

Odnijet cu mobitel ponovo na servis ali me interesuje da li iko zna sta je tacno problem i da li postoji neki nacin da se rijesi bez servisa.

P.S. Bit ce 5 slika na kojima se jasno vidi problem. ( ako bilo koja slika ne valja, uslikat cu ponovo, nije problem :) )

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 20:18 (Power Of Warcraft).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Iphone 5 problem - zaslon

Vjerovatno si u servisu dobio los kineski komplet lcd+staklo koje nije dobro tvornicki zaljepljeno.

Trazi reklamaciju u servisu ako nisi nista prckao.

sent from my Sony Xperia Z C6603
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice