IPhone 7, rasprava! izdvojena tema

poruka: 3.507
|
čitano: 476.509
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Probaj sa jacim adapterom posto je ovaj od iph 5V/1A. Ima na netu rasprava o punjenju sa adapterom od iPad-a

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
robee1 kaže...

Probaj sa jacim adapterom posto je ovaj od iph 5V/1A. Ima na netu rasprava o punjenju sa adapterom od iPad-a

 Imam doma adapter od Samsunga 2A i od Lenova koji je identičan onom od iPhonea, probat ću s njim jer ima istu amperažu čisto da vidim da li je to adaptera.

8 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Sad, nakon tjedan dva korištenja ios11 mogu reći da je okej. 

 

Djeluje mi ljepše i brže, grafika je ljepša. Ne trza ništa (iako nije ni prije). Ima tu korisnih par noviniteta...

 

Razlog što nisam prezadovoljan je baterija. Mislim da je nekih 10-20 % lošija. Možda se idućim updateom poboljša, iako čisto sumnjam. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Stigao IOS 11.0.2
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Koji nije ništa popravio..imaju 5 uređaja za koje moraju napravit OS, mobiteli koštaju ko suho zlato i opet uspiju za*ebat. Kakvi su to panjevi tamo počeli radit?
8 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Javi se ti onda slobodno pa im pokaži.
 
2 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
PlayMaker10 kaže...
Koji nije ništa popravio..imaju 5 uređaja za koje moraju napravit OS, mobiteli koštaju ko suho zlato i opet uspiju za*ebat. Kakvi su to panjevi tamo počeli radit?

 O cemu ti brijes na 6s sve radi ko podmazano od pocetka. Zadovoljan sam 110%.

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Jos uvijek nisu vratili 3D za lijevu stranu displaya. Da nebi sve ostalo samo na lijepim rijecima...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Danas sam usporedio rad iPhone 7 sa 10.3.3 (na kojem moj leti) i iPhonea 8 Plus, kad se brzo otvaraju aplikacije iOS 11 kasni i to debelo. Ako iPhone 8 Plus tako radi znači da su zeznuli nešto. A taj tvoj podmazani 6s ne može nikako bit brži od 8 Plus. Istina na ovom je bio 11.0 verzija ali čisto sumnjma da su ne znam šta promijenili u 11.0.2. iOS 11 je totalni promašaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 18:03 (PlayMaker10).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Ti pricas gluposti. Pitao sam te par postova prije u cemu je tolko sporiji? Moj 6s koji je sad vec par generacija stari telefon radi ko podmazan. Najbolje odi do applea pa im pokazi kako se to radi

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
omomomomoomm kaže...

Ti pricas gluposti. Pitao sam te par postova prije u cemu je tolko sporiji? Moj 6s koji je sad vec par generacija stari telefon radi ko podmazan. Najbolje odi do applea pa im pokazi kako se to radi

 Ti si fanboy i neću ulazit s tobom u raspravu. Govorim šta sam vidio. Da te Apple plaća još bi i razumio ali ovako ne razumijem. Forumi su puni prigovora a eto ja pričam gluposti. Ugodan dan ti želim.

11 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Uu ja sam fanboy kakav argument jebote. Ubio si me.

PSN:Tomislav025
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
omomomomoomm kaže...

Uu ja sam fanboy kakav argument jebote. Ubio si me.

 Kakav ti argument želiš? Argument sam ti dao da sam vidio iPhone 8 Plus koji je jači, bolji, skuplji mobitel od tvog i na njemu sporije radi nego 10.3.3 na iPhoneu 7 koji je slabiji od 8 Plus. 3D touch šteka (dakle nije samo na iPhoneu 7 nego su svi uređaji zajvaćeni), animacije su sporije, sporije otvara aplikacije ne znam šta ti još želiš. Ali ovo je zadnji odgovor koji ćeš dobit od mene na ovu temu. Ti imaš neki podmazani, overclockani 6s jer ne znam kako to drukčije objasnit. 6 Plus (128 GB) radi kriminalno loše i na njemu sam vidio. Ali eto taj 6 Plus je opet za 4 klase lošiji od tvog podmazanog, overclockanog i special edition 6s verzije. Znam najmanje 5 osoba koji mi se svakodnevno žale na iOS 11 i oni su razlog zašto nisam skočio na update, a od tih 5 osoba, 3 su napravile DFU restore.

12 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Ja imam 5s i nadogradjen je na ios11 preko itunesa ali nisam radio cisti restore, i radi skroz zadovoljavajuce, jedino zna ponekad zatrzati kad se zatvara neka veca aplikacija tipa safari, tapatalk, ali to mi je ponekad radio i na ios 10 zadnja 4 mjeseca.. sto se mene tice nisu napravili los posao, ako se aplikacije sporije otvaraju na novom iphone 8 prije da nisu dobro uskladjene sa procom i softverom

Vjerojatno third party aplikacije , a i to bi trebalo biti rijeseno novom softverskom nadogradnjom, dobro pa su vec izbacene dvije koje su popravile probleme s baterijim i sl
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
mile59 kaže...
Ja imam 5s i nadogradjen je na ios11 preko itunesa ali nisam radio cisti restore, i radi skroz zadovoljavajuce, jedino zna ponekad zatrzati kad se zatvara neka veca aplikacija tipa safari, tapatalk, ali to mi je ponekad radio i na ios 10 zadnja 4 mjeseca.. sto se mene tice nisu napravili los posao, ako se aplikacije sporije otvaraju na novom iphone 8 prije da nisu dobro uskladjene sa procom i softverom

Vjerojatno third party aplikacije , a i to bi trebalo biti rijeseno novom softverskom nadogradnjom, dobro pa su vec izbacene dvije koje su popravile probleme s baterijim i sl

 Ne znam do čega bi moglo bit ali kada u manje od mjesec dana izaciš dvije zakrpe onda znaš da posao nije dobro napravljen. Meni to djeluje sve usporenije, da li zbog animacija, možda mi se čini ali na 5 različitih uređaja sam vidio i na svim mi djeluje sporije. Nisam radio predugo pa ne mogu procjenit u dužem radu. Ali recimo iOS 10.3.3 doslovno leti. Kažem usporedio sam 8 Plus koji bi morao biti brži ili barem jednako brz kao iPhone 7 a on to nije. Pričekat 11.1 pa ćemo vidjet. To nije samo na starim uređajima pa da možeš reći da je to planirano usporenje nego to je i na najnovijem uređaju što znači daj e jednostavno problem u OS-u.

8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
PlayMaker10 kaže...

 Ne znam do čega bi moglo bit ali kada u manje od mjesec dana izaciš dvije zakrpe onda znaš da posao nije dobro napravljen. Meni to djeluje sve usporenije, da li zbog animacija, možda mi se čini ali na 5 različitih uređaja sam vidio i na svim mi djeluje sporije. Nisam radio predugo pa ne mogu procjenit u dužem radu. Ali recimo iOS 10.3.3 doslovno leti. Kažem usporedio sam 8 Plus koji bi morao biti brži ili barem jednako brz kao iPhone 7 a on to nije. Pričekat 11.1 pa ćemo vidjet. To nije samo na starim uređajima pa da možeš reći da je to planirano usporenje nego to je i na najnovijem uređaju što znači daj e jednostavno problem u OS-u.

 tako ti je bilo i na desetki - u početku su animacije znale zatrznuti tu i tamo pa su jednom dogradnjom više zblurali pozadinu i od onda je sve glađe. ako ti smetaju ovakve sitnice, zašto odmah prelaziš na novu verziju? pričeka se mjesec-dva dok se ne uvjeriš da je sve ispeglano kako treba. vani je, u upotrebi, oko 800 miliona iphonea, ne mogu se sve situacije predvidjeti i normalno da postoje bugići. bitno je da brzo reagiraju i da ih peglaju

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

800 miliona na koliko modela? 6? Koji lice kao jaje jajetu ;) Sta bi sa svim onim silnim peglanjem radi kojih ne stignu dodati nove mogucnosti ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Feudalac kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Ne znam do čega bi moglo bit ali kada u manje od mjesec dana izaciš dvije zakrpe onda znaš da posao nije dobro napravljen. Meni to djeluje sve usporenije, da li zbog animacija, možda mi se čini ali na 5 različitih uređaja sam vidio i na svim mi djeluje sporije. Nisam radio predugo pa ne mogu procjenit u dužem radu. Ali recimo iOS 10.3.3 doslovno leti. Kažem usporedio sam 8 Plus koji bi morao biti brži ili barem jednako brz kao iPhone 7 a on to nije. Pričekat 11.1 pa ćemo vidjet. To nije samo na starim uređajima pa da možeš reći da je to planirano usporenje nego to je i na najnovijem uređaju što znači daj e jednostavno problem u OS-u.

 tako ti je bilo i na desetki - u početku su animacije znale zatrznuti tu i tamo pa su jednom dogradnjom više zblurali pozadinu i od onda je sve glađe. ako ti smetaju ovakve sitnice, zašto odmah prelaziš na novu verziju? pričeka se mjesec-dva dok se ne uvjeriš da je sve ispeglano kako treba. vani je, u upotrebi, oko 800 miliona iphonea, ne mogu se sve situacije predvidjeti i normalno da postoje bugići. bitno je da brzo reagiraju i da ih peglaju

 Nisam prešao na novu verziju, na 10.3.3 sam i tu ću ostat barem do 11.1 ili 11.2 dok ne ispeglaju kako treba. Nisam tu da pljujem Appleu ali da su loše odradili posao, to svakako jesu. Ali ono što ne radim, to je da se ne vežem niti za jednu marku, Samsung je kriminalno loš kada su u pitanju ažuriranja a njih sam gotovo uvijek koristio, upravo je to razlog mog prelaska na iPhone i trenutno nisam baš oduševljen. Nikad mi neće biti ljudi koji smatraju ovo previše osobno. Kao da si im roditelje uvrijedio. Ali dobro to valjda danas ide u takvo vrijeme kao da im je netko poklonio mobitel a ne da su ga platili 4000 kn i više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 23:05 (PlayMaker10).
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
PlayMaker10 kaže...

 Nisam prešao na novu verziju, na 10.3.3 sam i tu ću ostat barem do 11.1 ili 11.2 dok ne ispeglaju kako treba. Nisam tu da pljujem Appleu ali da su loše odradili posao, to svakako jesu. Ali ono što ne radim, to je da se ne vežem niti za jednu marku, Samsung je kriminalno loš kada su u pitanju ažuriranja a njih sam gotovo uvijek koristio, upravo je to razlog mog prelaska na iPhone i trenutno nisam baš oduševljen. Nikad mi neće biti ljudi koji smatraju ovo previše osobno. Kao da si im roditelje uvrijedio. Ali dobro to valjda danas ide u takvo vrijeme kao da im je netko poklonio mobitel a ne da su ga platili 4000 kn i više.

 bez zamjerke, ali i ti mi lagano ideš u tom smjeru. to je samo stvar, lijepa, korisna, adiktivna, ali još uvijek stvar. fenomenalno je da redovito nadograđuju i uređaje stare do pet godina, a kako će se te nadogradnje koristiti stvar je svakog pojedinca. po meni osobno nikad nije dobro trčati isti dan po posve novu verziju, ja pričekam tjedan-dva da vidim hoće li biti brikanja i sličnih grdih stvari.  Kad su ove male nadogradnje u pitanju, to odradim čim me iphone podsjeti da je skinuo i spreman je instalirati. Oko toga se uopće nema što raspravljati, ne postoji softver ili stvar bez ijedne greške, kad smo kog toga niti čovjek. bitno je samo priznati da si čovjek, da si grešan i nešto poduzeti po tom pitanju - popraviti, dakle. Apple uvijek popravlja

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
PlayMaker10 kaže...
Feudalac kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Ne znam do čega bi moglo bit ali kada u manje od mjesec dana izaciš dvije zakrpe onda znaš da posao nije dobro napravljen. Meni to djeluje sve usporenije, da li zbog animacija, možda mi se čini ali na 5 različitih uređaja sam vidio i na svim mi djeluje sporije. Nisam radio predugo pa ne mogu procjenit u dužem radu. Ali recimo iOS 10.3.3 doslovno leti. Kažem usporedio sam 8 Plus koji bi morao biti brži ili barem jednako brz kao iPhone 7 a on to nije. Pričekat 11.1 pa ćemo vidjet. To nije samo na starim uređajima pa da možeš reći da je to planirano usporenje nego to je i na najnovijem uređaju što znači daj e jednostavno problem u OS-u.

 tako ti je bilo i na desetki - u početku su animacije znale zatrznuti tu i tamo pa su jednom dogradnjom više zblurali pozadinu i od onda je sve glađe. ako ti smetaju ovakve sitnice, zašto odmah prelaziš na novu verziju? pričeka se mjesec-dva dok se ne uvjeriš da je sve ispeglano kako treba. vani je, u upotrebi, oko 800 miliona iphonea, ne mogu se sve situacije predvidjeti i normalno da postoje bugići. bitno je da brzo reagiraju i da ih peglaju

 Nisam prešao na novu verziju, na 10.3.3 sam i tu ću ostat barem do 11.1 ili 11.2 dok ne ispeglaju kako treba. Nisam tu da pljujem Appleu ali da su loše odradili posao, to svakako jesu. Ali ono što ne radim, to je da se ne vežem niti za jednu marku, Samsung je kriminalno loš kada su u pitanju ažuriranja a njih sam gotovo uvijek koristio, upravo je to razlog mog prelaska na iPhone i trenutno nisam baš oduševljen. Nikad mi neće biti ljudi koji smatraju ovo previše osobno. Kao da si im roditelje uvrijedio. Ali dobro to valjda danas ide u takvo vrijeme kao da im je netko poklonio mobitel a ne da su ga platili 4000 kn i više.

Ne kritiziram vas kolega, samo glasno razmišljam o temi i nastalom problemu! 

 

Ja imam dva gadgeta, i na jednom imam iOS10.3.3 iPad Air i drugi sa iOS11.0.2 na iPhone 6 Plus, gdje sam u samom početku bio u tehničkoj nemogućnosti istovremeno prebaciti na noviji iOS, no to se je pokazalo zanimljivo dobrim iskustvom! 

Uočio sam "po mojem ukusu" neke nedostatke na iOS11.0.2, pa do daljnjeg NE ŽELIM isti staviti na iPad, no to nema neke eksplicite veze sa fluidnošću samog iOS-a! 

Ono što sam ipak uočio na iPhone-u je da jaaaaako lijeno prebacuje iz portrait moda u landscape mod, kao i da maaaalo sporije otvara neke aplikacije, no neke su i prije bivale sporije otvarane, pogotovu one veće. 

 

To što sam OS je malo "trzav/usporen", možda ima i veze kako je verzija instalirana, a moja malenkost je skromno subjektivno UVIJEK to radila OTA, jednostavno nemam loših iskustava so far, ali svaka verzija je bila zadovoljavajuća, ali ono na što se mogu po zadnjoj verziji iOS-a 11.0.2 referirati je da u radu sa aplikacijama na samom displayu stvar leti! 

Recimo kada scrolam po stranicama BUGONLINE foruma, potegnem prstom gore ili dolje, stranica se izvrti ne skužim kako brzo glatko jednostavno, pa čak i u AppStore kada listam neke liste aplikacija, sve ide bolje nego prvog dana kada sam ga uopće nulto upalio. 

 

Još jedan detalj u koji donekle sumnjam, pitanje je koliko uopće se ima aplikacija u gadgetu, a ja sam ih do prošle godine imao blizu 500, dok ih sada imam nešto ispod 200, s time da imam i FB i Messenger, između ostalog. 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Torent kaže...

800 miliona na koliko modela? 6? Koji lice kao jaje jajetu ;) Sta bi sa svim onim silnim peglanjem radi kojih ne stignu dodati nove mogucnosti ;)

 oni dodaju. i kad dodaju samo jednu stvar, ona je instantno dostupna na 80% iOS uređaja, to je dakle tih 800 miliona. na koliko je ono mobitela Android N? 13% od 2,8 milijardi, dakle cca 350 miliona, većina sadašnjih vlasnika uređaja ga neće nikad vidjeti koliko god inovacija tamo bilo.

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Jedno pitanje koje je mozda glupo ali kako mjenjate glasnocu zvona , kad god pritisnem tipke za glasnocu mjenja jacinu za medije ne mogu zvona promjeniti , jedino u postavkama :/ jel i Vama tako ili je bug kod mene .
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Otkljucas telefon i stisnes tipke sa lijeve strane telefona...

iPhone 7 Plus
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

Google maps? ;)

11 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Naravno, puno bolji od jabucarskih mapa

iPhone 7 Plus
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

Samo sam primijetio ;) A pazi lika dao mi TD ;) hehehehhe

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

Pa ja mislim da se 90% vlasnika Jabuke slaže da su njihove mape puno lošije od Google Maps. A Google Maps je smeće kad ih koristiš baš za navigaciju pa stoga čovjek ima i HERE.

10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Hahahah , ma kad stisnem te tipke meni smanjuje ili pojacava zvuk medija a nikako telefona , zato i pitam, jer ako hocu ringtone volume da pojacam mogu samo u postavkama .
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Mirko935 kaže...

Pa ja mislim da se 90% vlasnika Jabuke slaže da su njihove mape puno lošije od Google Maps. A Google Maps je smeće kad ih koristiš baš za navigaciju pa stoga čovjek ima i HERE.

 Ja koristim here mape u sygic truck navigaciji ;)

15 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Imaš u postavkama to za promijeniti.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice