Jailbreak iPhone 3G

poruka: 66
|
čitano: 19.298
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

zanima me što bi trebao napraviti na iPhone 3G 8gb da jailbreak stavim gore piše mi  sw 2.2.1 što dalje pomoc molim

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881

Odlična stranica. Ako neznaš engleski javi pa ću ti pomoći

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

Samo se nadam sa nisi napravio update na 2.2.1. Slažem se za gore navedenu stranicu, odlična je.

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

a di da kinem QuickPwn.exe bio skino amo ovo FOR THOSE WHO DO NOT WANT TO UNLOCK:
- 2.2.1 (3G): iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore
a tu nema quickpn

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
našo
15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

Kako ide, si uspio

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

jesam a di mogu naci igre i programe

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

U AppStoreu. Ako ne želiš plačati, skidaj samo free aplikacije iz AppStorea.

15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

Pa imaš i onu aplikaciju(e) installus i cydia s kojima skidaš besplatno wirelessom. Ima jako puno super igrica.

Moje preporuke: Crystal defender (final fantasy tower defense)

-Stick wars lite (braniš zid od malih čovječuljaka tako što ih bacaš u zrak). Jako zabavno s puno pojačanja(čarobnjaci, strijelci)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
14 godina
offline
Jailbreak iPhone 3G

Ja također želim jailbreakati svoj iphone, a na toj stranici tutorial je stvarno super.

No nije mi baš jasno zašto ne smije biti 2.2.1. update. Kako da ga se riješim?!

 

PS: je li uopče pametan jailbreak ili mogu nekaj pokvariti ...?

 

Molim vas da mi malo pobliže objasnite jer sam "noob"

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 22:03 (Spyware).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
Spyware kaže...

Ja također želim jailbreakati svoj iphone, a na toj stranici tutorial je stvarno super.

No nije mi baš jasno zašto ne smije biti 2.2.1. update. Kako da ga se riješim?!

 

PS: je li uopče pametan jailbreak ili mogu nekaj pokvariti ...?

 

Molim vas da mi malo pobliže objasnite jer sam "noob"

 Ne smije biti 2.2.1, zato što on updatea baseband, što ti onda onemogući unlock. Znači ako ne planiraš promjeniti operatera, onda možeš slobodno staviti 2.2.1, a ako planiraš, e onda ti treba OSX da skuhaš custom software update koji ti neće updateati baseband.
Općenito se u današnje doba ne može nešto extremno dogoditi iPhoneu. Samo moraš paziti da ne nestane struje dok radiš, jer ne želim znati posljedice toga (ili DFU mode to može riješiti, ili iGold brick mode (mislim da se tak zove) koji je neriješiv, ie. mob -> cigla).
Jailbreak ti je pametan, ukoliko ti se ne sviđa Appleova politika, ukoliko ti nije stalo previše do garancije (garancija se jailbreakom gubi, ALI se može iPhone vratiti na stanje kakvo je bilo prije jailbreaka, da se jailbreak ne može otkriti, pa je garancija praktično očuvana na taj način), ukoliko želiš ne od Applea dozvoljene aplikacije (npr. Five icons dock, backgrounder, SBSettings i brdo drugih), te, još neke stvari.
Navodna posljedica jailbreaka je usporenje iPhonea, ali ja to nisam primjetio (jedino kad palim iPhone, onda mu treba i do minuta da se u potpunosti boota).
Što se tiće "noob" objašnjenja, ako nisi previše sklon engleskom jeziku, možeš koristiti i hrvatsku verziju tutoriala. Mislim da je up-to-date, nebi trebalo biti problema s tim. Evo link do hrv verzije:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881&laid=4
(primjetite tko je preveo XD)
Mislim da je to sve što te zanimalo, ako te još šta zanima, pitaj.
14 godina
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
DragonSoul kaže...
Spyware kaže...

Ja također želim jailbreakati svoj iphone, a na toj stranici tutorial je stvarno super.

No nije mi baš jasno zašto ne smije biti 2.2.1. update. Kako da ga se riješim?!

 

PS: je li uopče pametan jailbreak ili mogu nekaj pokvariti ...?

 

Molim vas da mi malo pobliže objasnite jer sam "noob"

 Ne smije biti 2.2.1, zato što on updatea baseband, što ti onda onemogući unlock. Znači ako ne planiraš promjeniti operatera, onda možeš slobodno staviti 2.2.1, a ako planiraš, e onda ti treba OSX da skuhaš custom software update koji ti neće updateati baseband.
Općenito se u današnje doba ne može nešto extremno dogoditi iPhoneu. Samo moraš paziti da ne nestane struje dok radiš, jer ne želim znati posljedice toga (ili DFU mode to može riješiti, ili iGold brick mode (mislim da se tak zove) koji je neriješiv, ie. mob -> cigla).
Jailbreak ti je pametan, ukoliko ti se ne sviđa Appleova politika, ukoliko ti nije stalo previše do garancije (garancija se jailbreakom gubi, ALI se može iPhone vratiti na stanje kakvo je bilo prije jailbreaka, da se jailbreak ne može otkriti, pa je garancija praktično očuvana na taj način), ukoliko želiš ne od Applea dozvoljene aplikacije (npr. Five icons dock, backgrounder, SBSettings i brdo drugih), te, još neke stvari.
Navodna posljedica jailbreaka je usporenje iPhonea, ali ja to nisam primjetio (jedino kad palim iPhone, onda mu treba i do minuta da se u potpunosti boota).
Što se tiće "noob" objašnjenja, ako nisi previše sklon engleskom jeziku, možeš koristiti i hrvatsku verziju tutoriala. Mislim da je up-to-date, nebi trebalo biti problema s tim. Evo link do hrv verzije:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881&laid=4
(primjetite tko je preveo XD)
Mislim da je to sve što te zanimalo, ako te još šta zanima, pitaj.
Hvala puno.
Usput ja ne mislim promjeniti operatera zato jer sam uzeo u t-mobilu na na ugovor.
Inače nemam problema s engleskim jezikom.
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

jel zna ko mozda kako mogu skinuti programe s drugoga iphona preko kompa i staviti na svoj

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

Ovako. Taj postupak je dosta kompliciran (app folderi), a često i nemoguć zato što program u iPhone-u nije u .ipa formatu. Ako je ta osoba kupila taj program, čak i da ga uspiješ prebaciti, on ti ne bi radio.

Najjednostavnije je skinuti taj program ili u računalu te osobe otići u folder (mapu) My Documents/My Music/iTunes/Mobile Applications. Tamo su duplicirane sve datoteke (.ipa fajlovi) koje si stavio (odnosno ta osoba) na iPhone.

Usput, ako primjetiš da ti na računalu nedostaje mjesta, krivac bi mogao biti upravo taj folder jer su u njemu, kako sam rekao, duplicirani svi .ipa fajlovi koje si stavio na iPhone. Te fajlove slobodno možeš pobrisati ako ti veše ne trebaju na računalu.

Nadam se da sam pomogao.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

IPA fileovi koje doalze preko iTunesa, znači koje su kupljene, se NE mogu prebaciti na drugi iPhone jer su pod DRMom.

14 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

rekli ste da nije pozeljan update 2.2.1. radi promjene operatera..meni kad ukljucim itunes i spojim iphone na komp piše da vec imam verziju 2.2.1..sto mi je sad ciniti? mogu sad samo na to ubacit updeit 2.2.0? molim pomoc...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

Ne možeš jer bi to bio downgrade.

LINK

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
Andrej_009 kaže...

rekli ste da nije pozeljan update 2.2.1. radi promjene operatera..meni kad ukljucim itunes i spojim iphone na komp piše da vec imam verziju 2.2.1..sto mi je sad ciniti? mogu sad samo na to ubacit updeit 2.2.0? molim pomoc...

 Možeš ako imaš bootloader 5.8.

_________________________________________________________
Nemoj uvijek vjerovati svima.
14 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

Pozdrav ekipa.

 

Molija bi za pomoc posto se i ne kuzin bas u ovaj iPhone jer san ga uzea jucer... doslovno =)

 

Znaci...tija bi ga jailbreakat da mogu ga trpat raznim aplikacijama i igricama.

Al me i zanima sta se najgore more dogodit kod tog jailbrejkanja i utjece li to na moju garanciju na aparat, posto san ga uzea na pretplatu u t-mobile?

 

Moj model je iPhone 3G, 16GB verzija 2.2.1

 

Bija bi vam zahvlana kad bi mi tocno reka neko di da skinen aplikaciju, koju verziju i odgovorija na predhodnih par pitanja =)

 

Fala jin, zivili!

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

Jailbreakomk ne gubiš garanciju jer oni to ne mogu otkriti. RIZIKA NEMA (nikad nisam čuo da se nekome nešto dogodilo od jailbreaka) a i uvijek se možeš vratiti na tvorničke postavke.

Kkako jailbreakati imaš ovdje: LINK

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

aha..

 

a koji od ova dva linka je za mene onda ?

 

ZA ONE KOJI ŽELE UNLOCK:
- 2.2.0 (3G): iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw

ZA ONE KOJI NE ŽELE UNLOCK:
- 2.2.1 (3G): iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw

15 godina
protjeran
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

ovaj drugi

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

thanx

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
konx kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Molija bi za pomoc posto se i ne kuzin bas u ovaj iPhone jer san ga uzea jucer... doslovno =)

 

Znaci...tija bi ga jailbreakat da mogu ga trpat raznim aplikacijama i igricama.

Al me i zanima sta se najgore more dogodit kod tog jailbrejkanja i utjece li to na moju garanciju na aparat, posto san ga uzea na pretplatu u t-mobile?

 

Moj model je iPhone 3G, 16GB verzija 2.2.1

 

Bija bi vam zahvlana kad bi mi tocno reka neko di da skinen aplikaciju, koju verziju i odgovorija na predhodnih par pitanja =)

 

Fala jin, zivili!

 Kod jailbreakanja se rijetko kad šta dogodi, no nitko ti ne garantirati da se baš kod tebe neće dogoditi. Jailbreakanje otvara filesystem, pa ono, i nakon jailbreaka možeš napraviti glupost.
Što se tiće garancije, gubiš je. I to na specifičan način. Apple ne podržava jailbreakanje (ili bilo kakvo diranje po njihovom softwareu), pa ti stoga ne daju garanciju na to. Ali, ako Restoreaš iPhone prije nego li ga odneseš na servis, onda ti oni ne mogu primjetiti da je bio jailbreakan. Ali zamisli, ode ti onaj connector, ne možeš iPhone ni napuniti, niti ga spojiti na komp. Onda ga ne možeš ni restoreati.
Jailbreakanje ima rizik, no uz dobro proučavanje i pažnju ti ništa ne može biti. (npr. na jednoj poznatoj stranici za iPhone Appove se pojavila obavjest da ljudi protiv priatskog softwarea prave malicijozni sadržaj za iPhone, te da se pazi [ili najbolje, prestane koristiti piratski sadržaj]).
Tak da ono, radiš sve na vlastiti rizik.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
DragonSoul kaže...
...na jednoj poznatoj stranici za iPhone Appove se pojavila obavjest da ljudi protiv priatskog softwarea prave malicijozni sadržaj za iPhone...
 Hackulo.us i njihov Hackulous Security? Belji se
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

Zna li ko kako se kopiraju kontakti sa SIM kartice na iPhone?

 

Tj. meni ih uopce pola ne prikazuje ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 14:38 (konx).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
konx kaže...

Zna li ko kako se kopiraju kontakti sa SIM kartice na iPhone?

 

Tj. meni ih uopce pola ne prikazuje ...

 Bez problema sam kopirao sa SIM-a na iPhone, pročačkaj po opcijama, kasnije ću dodati kako ako ne uspiješ naći.
15 godina
neaktivan
offline
Jailbreak iPhone 3G

...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 14:52 (vjeko).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G

thanx ekipa

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jailbreak iPhone 3G
tomiotok kaže...

postoji li gps aplikacija koja je upotrebljiva za iphone, i to crackana verzija?

 Pitaj vjeku, zaljubljenika u TomTom =P, možda će napraviti nešto za "stari" 3G...
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice