Kako pojačati GPS signal na mobitelu?

poruka: 5
|
čitano: 4.057
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati GPS signal na mobitelu?

Pozdrav forumaši,

 

Imam Xperiu Z, ali ima katastrofalan prijem GPS signala. Google karte ne mogu detektirati moj položaj, Pokemon GO ne mogu igrati, kada se vozim GPS aplikacija me odvede u drugi kraj grada umjesto u ulicu koju tražim itd. Inače, iako postaje old school mobitel, sasvim sam zadovoljan sa njim osim sa GPS-om.

Probao sam razne GPS booster aplikacije, u postavkama sve štima, pa me zanima što još mogu napraviti? Ne stojim baš sa lovom da uzmem novi mobitel, tim više što sam skroz zadovoljan ovom xperiom osim navedenih poteškoća. Jel se može kod šljakera zamijeniti GPS antena?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako pojačati GPS signal na mobitelu?

Prvi put cujem za ovo. NEmas ti tu sta uraditi....GPS radi ili ne. Ali da pogresno radi....

7 godina
offline
Re: Kako pojačati GPS signal na mobitelu?
Skini gps test pa pogledaj kaj ti pise koja je tocnost.. moguce da ga samo treba hotfixati
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kako pojačati GPS signal na mobitelu?

apk koje su meni pomogle kod Xiaomija koji takođe ima loš rad GPSa, locira i po nekoliko desetina metara pogrešno

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pierwiastek.gpsdata

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 15:09 (Kulin Ban).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati GPS signal na mobitelu?

je li moguće da se gps prijamnik hardverski pokvari, tj. kolika je šansa za to?

naime, nekad sam imao cyanogenmod 4.4.4. verziju androida, i na njemu instaliranu aplikaciju gps status and toolbox. kad sam pokrenuo tu aplikaciju, lijepo su mi se prikazali sateliti u okolini (bilo ih je uvijek više od 4, što je dovoljno za određivanje lokacije) i mobitel mi pogodi točnu lokaciju. zatim sam mijenjao ROM, pa na kraju nedavno opet ispocetka flashao isti cyanogenmod 4.4.4. koji sam nekad imao (ne iz backupa vec sve nanovo). sada, kad upalim istu gps aplikaciju, ne prikaze mi niti jedan satelit, eventualno jedan.

 

je li moguće da je to hardwerski problem (mislim da je to malo moguće) ili je tu nesto softwerski krivo?

 

cak sam probao i tweakati gps.conf datoteku, ali ni to mi nije pomoglo.

 

ako je problem softwerski, da li netko zna je li moguće nekako potpuno resetirati gps ili mi dati neke linkove, pa mozda nađem nesto sto jos nisam probao?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice