Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.137
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Kod 4K 60fps nema OIS
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Treba uzeti u obzir da S9 vjerojatno kao i predhodni modeli Galaxy-a dolazi sa Sony IMX senzorima kamere dok EU verzija dolazi sa SLSI Samsung pa je moguce da i tu ima nekih razlika...mozda video sa EU verzijom ne izgleda ovako dobro.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Kod 4K 60fps nema OIS

 Sta nije OIS hardware? znaci da ga uvijek ima, dok eis podrzava do 1080 30fps max?

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ovo gore i mene zanima.
Vidio sam da na S9 se ne može uključiti ois na 4k @60fps. Zašto je tome tako? Pa ois je HW kao što kolega kaže?

A ovo da će dolaziti 2 senzora, tako je već par godina i oba daju jednake rezultate, tako da mislim da neće biti razlike ni kod slikanja, ni kod videa. Samsung je uvijek imao odličan video! I stabilizacija je super meni i na S8, samo što eto.. Snimam svake prijestupne pa mi nije toliko bitno :D
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Treba uzeti u obzir da S9 vjerojatno kao i predhodni modeli Galaxy-a dolazi sa Sony IMX senzorima kamere dok EU verzija dolazi sa SLSI Samsung pa je moguce da i tu ima nekih razlika...mozda video sa EU verzijom ne izgleda ovako dobro.

S8, S8+ i N8 dolaze sa dva razlicita senzora kamere ali su oba ista sto se rezultata tice (slike i video)

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Kod 4K 60fps nema OIS

 

Deutsch kaže...
zuper kaže...
Kod 4K 60fps nema OIS

 Sta nije OIS hardware? znaci da ga uvijek ima, dok eis podrzava do 1080 30fps max?

ois ne mozes ukljuciti ili iskljuciti, to je hardver i uvijek se koristi.

eis se moze iskljucivati i ukljucivati do odredene rezolucije i frameratea, jer npr. ako snima u fhd uzima vise piksela od fhd i ubacuje ih po potebi. na s7 to izgleda jako cudno i neprirodno prilikom pokreta pa to drzim iskljuceno jer ois dobro odraduje svakako

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
R36 kaže...

 Gledam na monitoru i sve 3 slike su mi iste. To su takve sitne razlike da ih ja iskreno ne vidim.

 

PS. sad kad sam zumirao - prva slika mi je najbolja.

Na prvu, sve je to isto, al čak i neistrenirano oko vidi razlike..

 

1. ispodprosječna (ulje na platnu)

2. izbalansirana

3. malo previše šuma, treća mi je bolja nego prva, bez razmišljanja..

 

Samsung očito neće znat nikad pogodit softver za fotić. 

Niestrenirano oko kupca se uopće ne zamara s takvim stvarima osim nas par pojedinaca.

 

Bez imao filozofiranja prosječnom kupcu će kamera biti bomba na S9 i tu sva priča staje.

 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

R36

 

Evo za primjer, imam curu i par frendova koji su na Note 8 odma na prvu skuzili kako kamera fotka "lose" slike u umjetnom osvjetljenju. Svi su nazvali taj visak noise reductiona kao "beauty mode". To se najvise na ljudskom licu vidi. Sto se tice ovoga kao prosjecan korisnik, Note 8 kosta 1000e kad je tek izasao, te kosta 4500kn sada na njuskalu. Prosjecan korisnik nema sto traziti u tom cjenovnom rangu, a ja koji sam dao novce sigurno mogu prigovarati na mane. I ponavljam dao sam jedan primjer fotke, u svakodnevnom slikanju razlika je nebo i zemlja 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Niestrenirano oko kupca se uopće ne zamara s takvim stvarima osim nas par pojedinaca.

 

Bez imao filozofiranja prosječnom kupcu će kamera biti bomba na S9 i tu sva priča staje.

 

 Neistreniranom kupcu će bit dobar i Xiaomi note 3 za kojeg vele da radi odlične fotke, a daleko jeftiniji neg S9, čak može bit i neki samsung iz srednjeg cjenovnog razreda koje radi odlične fotke, ma kvragu, i onaj od 1000kn je odličan a radi super fotke jer, vulgaris korisnika te stvari ne zanimaju..

Ako ćemo generalizirati, Pixel xl2 vs samsung, s7, s8, sve je to isto, nema tu nikakve razlike..

 

 

 

 

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Galaxy S9+ vs iPhone X kamera test



Novinar TheVerge-a umjesto DSLR-a koristio Pixel 2 XL tijekom auto show-a

https://www.theverge.com/2018/3/9/17097696/pixel-2xl-geneva-motor-show-2018
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, ja recimo nikada nebi dao prednost S7 u odnosu na Mi Note 3 jer upravo ta dva mobitela trenutno koristimo zena i ja.
S7 jedino ima nesto brzi AF i to je sve...Mi Note 3 ima tele lecu koja je odlicna, ima vrhunski bokeh efekt i opcenito mi je neusporedivo zanimljiviji za fotkanje.
Vec sam stavio toliko primjera fotki kojima i sami mozete vidjeti sve to.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Neistreniranom kupcu će bit dobar i Xiaomi note 3 za kojeg vele da radi odlične fotke, a daleko jeftiniji neg S9, čak može bit i neki samsung iz srednjeg cjenovnog razreda koje radi odlične fotke, ma kvragu, i onaj od 1000kn je odličan a radi super fotke jer, vulgaris korisnika te stvari ne zanimaju..

Ako ćemo generalizirati, Pixel xl2 vs samsung, s7, s8, sve je to isto, nema tu nikakve razlike..

 

 

 

 

 

Ja sam itekako "istreniran kupac" i Mi Note 3 bi preporucio nekome tko zeli vise od kamere u mobitelu...S7 ima super AF i njega bi preporucio nekome tko se ne kuzi uopce u fotkanje jer ce mu S7 dati dobar IQ u vecini slucajeva, ali fali mi na njemu masa toga na sto sam sada navikao kod Mi Note 3 i nema sanse da bih zamjenio Mi Note 3 sa S7 ili U11 koji takodjer nema tele lecu.

Bokeh mode je isto fenomenalna stvar jer na Mi Note 3 funkcionira i ne radi greske kao na S8+...evo par primjera sa Mi Note 3:

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/223bf1

 

Visoke ISO vrijednosti mu isto nisu problem...jedna od ovih fotki je ISO 6400!!! pa je i dalje upotrebljiva i sa prihvatljivom razinom šuma.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/eGPN4w

 

Ova je ISO 1600 i sasvim je OK i upotrebljiva sa minimalnom kolicinom šuma:

 

https://flic.kr/p/21XeKYb

 

I ova zadnja je od veceras...jedan sunset sa osjecke obilaznice...koristio sam tele kameru u auto mode.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/Fd1865

 

Sve skupa kada citam post u kojemu jedan S7 stavljas u nekakav vrh, a Mi Note 3 preporucas nezahtjevnim korisnicima ne mogu se ne nasmijati na tako nesto. 

Ja sam sa Xiaomiem probio led i kod mene definitivno ulazi u najuzi izbor za svaki sljedeci mob.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 20:02 (ocean77).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo da se pridružim sa Mi Note 3, ovo sam fotografirao prošli tjedan nedaleko Rijeke.

https://www.flickr.com/photos/163156239@N03/26748050098/

 

Za 2000kn koliko me mobitel ispao s popustom na Honorbuy, i dan danas se lupam nogom u stražnjicu koliko sam dobro prošao.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Evo da se pridružim sa Mi Note 3, ovo sam fotografirao prošli tjedan nedaleko Rijeke.

https://www.flickr.com/photos/163156239@N03/26748050098/

 

Za 2000kn koliko me mobitel ispao s popustom na Honorbuy, i dan danas se lupam nogom u stražnjicu koliko sam dobro prošao.

 32 sec shutter speed...lijepo, lijepo...

 

Ja sam razmisljao da ga prodam i na kraju odustao.

Mogu za njega dobiti onoliko koliko sam ga i platio i sta onda...da kupim opet Galaxy S8+ i dodam 2000 Kn...i nemam tele kameru...ili Note 8 koji to ima, a treba mi 2500 Kn minimalno doplate...ili OP5T doplata 1700 Kn i dobijem losiju kameru...ili Mate 10 takodjer doplata 2000 Kn ili doplata 4500 Kn za S9+...ja jednostavno i dalje ne vidim alternativu ovome mobu bez da se dobrano opalim po djepu...ne cudi me sto sam zaglavio na njemu sada vec 4 mjeseca.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni eventualni upgrade može biti MIX 2S ili Mi 7, ništa drugo ne dolazi u obzir.

Do tada uživam 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
I ja sam počeo razmišljati u tom smjeru.
Eventualno cu uzeti u obzir i Galaxy S9+ kada cijenom dodje ispod 4000 iako me kod Samsunga plasi iznimno losa zaštita.
Toliko se lako grebu, a tesko ih je zastititi zbog zakrivljenih ekrana...to me konkretno odbilo i od Note 8.Mi Note 3 nakon 4 mjeseca nema niti jedan trag upotrebe.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Fotka je odlicna, nego probaj staviti google cameru da vidim kako to izgleda na tom mobitelu :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo dvije fotke mate 10 pro stock vs gcam za mate slikano večeras
Meni je stock bolji želim vaše mišljenje.
https://flic.kr/s/aHsme5cV8e
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Kako postoji Gcam za Mate 10 Pro? Zar nije uvijet imati Snapdragon SoC? Nigdje na netu ne mogu naći 10 Pro slike sa Gcam
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
belami63 kaže...
Evo dvije fotke mate 10 pro stock vs gcam za mate slikano večeras
Meni je stock bolji želim vaše mišljenje.
https://flic.kr/s/aHsme5cV8e

Koje si postavke koristio za Google Cameru? Obe realno izgledaju lose, cini mi se da metering nije dobro podesen.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Kako postoji Gcam za Mate 10 Pro? Zar nije uvijet imati Snapdragon SoC? Nigdje na netu ne mogu naći 10 Pro slike sa Gcam

Pa ni S8/Note 8 nemaju Snapdragon pa Gcam radi. 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Kako postoji Gcam za Mate 10 Pro? Zar nije uvijet imati Snapdragon SoC? Nigdje na netu ne mogu naći 10 Pro slike sa Gcam

na xda je gcam originalno napravljen za s7 Exynos, i radi na s8, n8

ja probam svaku novu verziju, i na kraju se uvijek vratim na stock

jedino sto portret napravi brutalno

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni gscam na htc 10 stopa npr kada ocu portret da odradim sa zadnjom kamerom,znaci kako pomijeram telefon tako i slika stopa tj laga ...ima li ko da koristi za htc 10 gscam a da radi bez problema
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

za to ces morat procesljat xda forum

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/241BCkm

 

Jedna danasnja sa Mi Note 3.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Znaci pogledao sam vjv sve fotke i strava su.Ove nocne novije imaju malo suma po oblacima, probaj u hht-u slikat ili hdr-u. 

 

 

Evo malo sa mojim krsem :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 15:11 (Deutsch).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://photos.app.goo.gl/rCUCTkHFgFIbPYMg2

 

Evo nekoliko od veceras. Jedna je na automatici, jedna je hdr, a jedna manual.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Koji je to mobitel? Nigdje ne pise..

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Piše. Mi Note 3. Samo što slike nisu u originalnoj veličini
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Je, Mi note 3. Vidi se u info od fotografije. Kako nisu u originalnoj velicini?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 22:55 (ibirkic).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice