Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.934
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Prebacio sam nesto slika od danas na desktop jer na Google Photos fotke od OP6 ne izgledaju dobro zbog kompresije dok Pixel obzirom da je Google proizvod nema ogranicenje i radi upload u max rezoluciji bez kompresije.

Kada sam prebacio fotke na comp izgledale su primjetno bolje pa sam nabrzinu napravio par usporedbi sa Pixelom...naravno CROP jer kada se gledaju 1:1 izgledaju podjednako.

Evo sto sam dobio...OP6 je na svakoj lijevo, a Pixel 2 XL je na svakoj desno.

Pise u opisu slike sve...zanimljiv je odabir ISO vrijednosti sto sam gore spomenuo.

Oneplus bira ISO bez nekog voznog reda...na dvije od ove tri je odabrao ISO 3200...za neko divno cudo ne izgledaju ni lose i samo na jednoj izgleda losije od Pixela...ona na kojoj se ne vidi natpis "Hotel Osijek".

Za dolazak "do cilja" biraju potpuno razlicit put...Pixel ide uvijek sa malim ISO, a ovaj uglavnom sa visokim ISO.

Na prvu mi se cinilo da Pixel napravi puno bolju fotku, ali par CROP-ova sto sam napravio ispalo je da i nije neka velika razlika.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/ADJ974

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Imam dojam da ce Pixel šamarati vecinu kamera i u 2019. 

Bit će zanimljivo vidjet što će od kamere ponudit na Pixelu 3...

 

Po meni trenutno najbolju automatiku ima Pixel i tko hoće odlične fotke bez puno razmišljanja - Pixel.

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Solidne fotke radi OP6..

Nego, kakav je video, daylight-lowlight, OIS?

Kolko citam, video mu je jaca strana dok foto bas i nije..

Aj bar nije sve tak crno na OP6:)

 

Znaci, Pixel xl 2 je znacajno bolji od OP6 po pitanju fotki?

 

Jednostavno tražim razlog da otiđem sa U11, al ne vidim ni jedan a da značajno bolje fotke radi od U11, a ta razlika se smanjuje znatno dok koristim gcam na U11.

 

Da, baš me zanima taj Pixel 3, možda će kod njih bit nekih značajnijih pomaka..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 11:34 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/oRFQ8W

 

Evo nesto fotki sa OP6...fotke su...rekao bih korektne, nista vise, nista manje.

Kao da su isli ispuniti domacu zadacu da zadovolje formu...ono da ih nitko bas nece popljuvati, ali da nikoga nece ni impresionirati.

Takav dojam ostavlja kamera na mene...Pixel je prica za sebe...kod njega upalis kameru, okines (iskljucis mozak) i uvijek iscarobira te svoje postavke da fotka ispadne dobro...nekada imam dojam da mi cita misli.

 

Recimo nocna fotka u gradu, ulicna rasvjeta i sada da ja odem u postavke odabrao bih recimo ISO 400 ili maksimalno ISO 800 ovisno o tome sto fotkam vezano ujedno i za brzinu shuttera i onda odem u EXIF fotki Pixela kojega sam koristio u takvim uvjetima, a on bas odabere takve postavke kakve sam i ja zamislio da bi bile idealne.

Ovaj OP6 digne u istim uvjetima ISO 3200, ukljuci vjerojatno neki noise reduction u post processingu, malo to zagladi i fotka ispadne solidno, cak usporedivo sa Pixelovom...ali ne volim takav pristup.

To je kao ono...idemo ukenjati fotku sa previsokim ISO pa ju onda popravljati u post processingu...vecina to uopce nece ni gledati ni primjecivati i taj mob je za takve super.

Fotke generalno ispadnu OK, ali meni se ne svidja takav pristup (kako je to Oneplus zamislio).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Solidne fotke radi OP6..

Nego, kakav je video, daylight-lowlight, OIS?

Kolko citam, video mu je jaca strana dok foto bas i nije..

Aj bar nije sve tak crno na OP6:)

 

Znaci, Pixel xl 2 je znacajno bolji od OP6 po pitanju fotki?

 

Jednostavno tražim razlog da otiđem sa U11, al ne vidim ni jedan a da značajno bolje fotke radi od U11, a ta razlika se smanjuje znatno dok koristim gcam na U11.

 

Da, baš me zanima taj Pixel 3, možda će kod njih bit nekih značajnijih pomaka..

 

 

 

Solidno kako si i sam napisao je vjerojatno najbolji opis kamere, kako za video tako i za foto.

Video je odlicno stabiliziran i cini se ok...stavit cu kasnije neki nocni video pa vidi sam.

Za ljubitelje selfie kamere...ona se cini dobra...puno bolja od one na P20 PRO.

 

 

Edit:

 

Evo i jedan video

 

https://flic.kr/p/27rj2t5

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 12:48 (ocean77).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Bome sve manje i manje su razlike u flagshipovima sto se tice kamere, sve je to tu negdje. Cak evo i 1+6 se moze mjeriti sa s9/pixelom 2, isto mislim da bi moglo bit i za mi 8 koji ce izaci za par dana. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 13:14 (Deutsch).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kao sto sam i govorio, jos to nije u rangu sa konkurencijom. Ali bitno da je bolje od OP5T, jer je ono prosle godine bilo ajme majko

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Hej pa to je to što smo čekali, zar ne? Uvijek su jeftiniji mobiteli kiksali u kameri žešće. Sada nisu još uvijek najbolji, ali prokleto se približavaju. Vidi sada, pa Mi note 3 prokleti radi bolje fotke od većine uređaja s kojima se u svakodnevnici susrećem.

OP6 je vjerojatno bolji od njega? Ocean!!! Ajde imao si oba, što čekaš!  Usporedi!!! :D

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
maks0806 kaže...

Hej pa to je to što smo čekali, zar ne? Uvijek su jeftiniji mobiteli kiksali u kameri žešće. Sada nisu još uvijek najbolji, ali prokleto se približavaju. Vidi sada, pa Mi note 3 prokleti radi bolje fotke od većine uređaja s kojima se u svakodnevnici susrećem.

OP6 je vjerojatno bolji od njega? Ocean!!! Ajde imao si oba, što čekaš!  Usporedi!!! :D

 

 

Sto se fotki tice tu je negdje sa Mi Note 3, ali nema tele kameru i ima bolji video sto se stabilizacije tice.

 

Poanta je da ga vise nebi trebalo ignorirati zbog kamere, mnogim ljudima ona nije na prvom mjestu iako ju povremeno koriste.

Za takve ce biti odlicna...zabiljeziti neki moment i to je to.

Tko zeli kameru sa hrpetinom mogucnosti, P20 PRO je najbolji izbor, a Pixel je samo najpouzdaniji.

 

Meni se OP6 svidja kao mob, bas je lijep uzivo (barem ovaj mirror black), ima lijep ekran i jako fluidan OS.

Taj Oxygen OS je bas oku ugodan i geste rade odlicno...bolje su rijesene nego na Pixelu.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sve bliže i bliže sam da si ga kupim zbog softvera, ekrana, jacka i ring slidera. Juuuj :D
Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kaže oušn77 evo vam video,ja se ponadao evo nam mace u 4K...:-) Ili je mačak?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/oRFQ8W

 

Evo nesto fotki sa OP6...fotke su...rekao bih korektne, nista vise, nista manje.

Kao da su isli ispuniti domacu zadacu da zadovolje formu...ono da ih nitko bas nece popljuvati, ali da nikoga nece ni impresionirati.

Takav dojam ostavlja kamera na mene...Pixel je prica za sebe...kod njega upalis kameru, okines (iskljucis mozak) i uvijek iscarobira te svoje postavke da fotka ispadne dobro...nekada imam dojam da mi cita misli.

 

Recimo nocna fotka u gradu, ulicna rasvjeta i sada da ja odem u postavke odabrao bih recimo ISO 400 ili maksimalno ISO 800 ovisno o tome sto fotkam vezano ujedno i za brzinu shuttera i onda odem u EXIF fotki Pixela kojega sam koristio u takvim uvjetima, a on bas odabere takve postavke kakve sam i ja zamislio da bi bile idealne.

Ovaj OP6 digne u istim uvjetima ISO 3200, ukljuci vjerojatno neki noise reduction u post processingu, malo to zagladi i fotka ispadne solidno, cak usporedivo sa Pixelovom...ali ne volim takav pristup.

To je kao ono...idemo ukenjati fotku sa previsokim ISO pa ju onda popravljati u post processingu...vecina to uopce nece ni gledati ni primjecivati i taj mob je za takve super.

Fotke generalno ispadnu OK, ali meni se ne svidja takav pristup (kako je to Oneplus zamislio).

 

 

Evo, Marques maloprije objavio video i koliko vidim dozivio je kameru isto onako kako sam i ja napisao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 21:40 (ocean77).
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
S obzitom da je ova tema o kamerama u smartphoneima a vecinom se raspravlja o flagship uredjajima i najjacim kamerama na trzistu , mislim da ne bi bilo zgoreg baciti nekakve usporedbe i jeftinijih modela. Nekakve kategorije napraviti pa da se vidi koje su kamere najbolje po određenim segmentima cijene.

Evo mene npr zanima koje bi kamere bile najbolje do nekih 200€ jer su mi ti neki flagship uređaji (kao i većini stanovništva) nedostižni.

Postavljao sam komentare na drugim temama da trenutno tražim novi uređaj. A limitiran sam cijenom do max 200€.
Neki od mobitela koji mi se sveobuhvatno sviđaju su:
-Xiaomi Redmi 4X
-Xiaomi Redmi Note 4X
-Xiaomi Mi5
-Xiaomi Mi A1
-Samsung Galaxy A5 (2017)
-Huawei P9

Najvaznija mi je baterija (conditio sine qua non je da može izdržati minimalno jedan čitav dan srednje jakog korištenja) mada to nije vezano za ovu temu. A drugi parametar je što bolja kamera... Sve ostalo je manje važno.

Pa ima li kakvih prijedloga ili sugestija vezano za ovaj nivo budžeta?
Da vi sebi trebate kupiti novi mobitel za maximalno 200€ koji bi to bio a da na umu imate kvalitetu kamere (a da nije u svemu ostalom mobitel loš)

Hvala vam unaprijed na pomoći!
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 18:56 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa od svih tih nabrojanih mislim da P9 ima najbolju kameru, ipak je to bio flagship

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

U12+ vs Huawei P20Pro

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo par nocnih sa Oneplus 6.

Sve su auto mode bez ikakvih dodatnih podesavanja.

Imao sam i Pixela 2 XL kod sebe i nije neka prevelika razlika.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/5ArSw8

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Par novih fotki sa Pixelom 2 XL...

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/74u8mi

 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sasvim solidne fotke sa OP6. Za te novce najbolji cameraphone sigurno

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/27u5koU

 

Evo jedna sa S9 od veceras, cisto bezveze. Kamera je odlicna i super stvari se daju izvuci. Ovih dana bude vise slika iz vise kuteva. Mozda i koja usporedba sa Pixelom bude

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

https://flic.kr/p/27u5koU

 

Evo jedna sa S9 od veceras, cisto bezveze. Kamera je odlicna i super stvari se daju izvuci. Ovih dana bude vise slika iz vise kuteva. Mozda i koja usporedba sa Pixelom bude

 S serija je odlicna za point and shoot, uvjek se dobije upotrebljiv rezultat, samo malo w/b zna ic u toplo. Moj s7 edge dan danas dobre fotke mlati.

 

Evo jedna od sinoc s mate 9, al ono, drkanje po postavkama prije.

 

https://flic.kr/p/26sZaEb

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...
S obzitom da je ova tema o kamerama u smartphoneima a vecinom se raspravlja o flagship uredjajima i najjacim kamerama na trzistu , mislim da ne bi bilo zgoreg baciti nekakve usporedbe i jeftinijih modela. Nekakve kategorije napraviti pa da se vidi koje su kamere najbolje po određenim segmentima cijene.

Evo mene npr zanima koje bi kamere bile najbolje do nekih 200€ jer su mi ti neki flagship uređaji (kao i većini stanovništva) nedostižni.

Postavljao sam komentare na drugim temama da trenutno tražim novi uređaj. A limitiran sam cijenom do max 200€.
Neki od mobitela koji mi se sveobuhvatno sviđaju su:
-Xiaomi Redmi 4X
-Xiaomi Redmi Note 4X
-Xiaomi Mi5
-Xiaomi Mi A1
-Samsung Galaxy A5 (2017)
-Huawei P9

Najvaznija mi je baterija (conditio sine qua non je da može izdržati minimalno jedan čitav dan srednje jakog korištenja) mada to nije vezano za ovu temu. A drugi parametar je što bolja kamera... Sve ostalo je manje važno.

Pa ima li kakvih prijedloga ili sugestija vezano za ovaj nivo budžeta?
Da vi sebi trebate kupiti novi mobitel za maximalno 200€ koji bi to bio a da na umu imate kvalitetu kamere (a da nije u svemu ostalom mobitel loš)

Hvala vam unaprijed na pomoći!

 

 

Dovoljno ti je uzet Mi A1 i dobro će te služiti.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Stavio sam par komentara u temi P20, a ovdje ću samo napisati da je automatika na P20 Pro takvo smeće da to nije za povjerovati. Cilj nije prepucavanje već jednostavno potpuno nezadovoljstvo kamerom. Možda na manuali može pokazati taj odličan hardware ali auto mode je ka-ta-stro-fa. Slike po danu ne brojim. U stanu i u tami katastrofalno nabrijavanje svjetline.
U stanu pri dnevnom svjetlu izvana ne može pogoditi boje da ga ubiješ. Sporo okidanje. Ma užas od softwara.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Stavio sam par komentara u temi P20, a ovdje ću samo napisati da je automatika na P20 Pro takvo smeće da to nije za povjerovati. Cilj nije prepucavanje već jednostavno potpuno nezadovoljstvo kamerom. Možda na manuali može pokazati taj odličan hardware ali auto mode je ka-ta-stro-fa. Slike po danu ne brojim. U stanu i u tami katastrofalno nabrijavanje svjetline.
U stanu pri dnevnom svjetlu izvana ne može pogoditi boje da ga ubiješ. Sporo okidanje. Ma užas od softwara.

 bez ljutnje, primjetih da ides od teme do teme i kukas kako su fotke smece i katastrofa, da je softver uzas itd

 

u usporedbi sa cime?

 

gdje su ti te uzasne fotke, link na galeriju neku pa da se i mi uvjerimo?

 

ovako se samo sramotis i zvucis kao izuzetno frustriran kupac telefona koji je nesretan sto je pljuno lova a nije dobio sto je ocekivao i sada se mora ispucati nekako.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Stavio sam par komentara u temi P20, a ovdje ću samo napisati da je automatika na P20 Pro takvo smeće da to nije za povjerovati. Cilj nije prepucavanje već jednostavno potpuno nezadovoljstvo kamerom. Možda na manuali može pokazati taj odličan hardware ali auto mode je ka-ta-stro-fa. Slike po danu ne brojim. U stanu i u tami katastrofalno nabrijavanje svjetline.
U stanu pri dnevnom svjetlu izvana ne može pogoditi boje da ga ubiješ. Sporo okidanje. Ma užas od softwara.

 

Ne znam za P20, ali P20 PRO korektno radi na AUTO mode.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
CroDexter kaže...
Stavio sam par komentara u temi P20, a ovdje ću samo napisati da je automatika na P20 Pro takvo smeće da to nije za povjerovati. Cilj nije prepucavanje već jednostavno potpuno nezadovoljstvo kamerom. Možda na manuali može pokazati taj odličan hardware ali auto mode je ka-ta-stro-fa. Slike po danu ne brojim. U stanu i u tami katastrofalno nabrijavanje svjetline.
U stanu pri dnevnom svjetlu izvana ne može pogoditi boje da ga ubiješ. Sporo okidanje. Ma užas od softwara.

 bez ljutnje, primjetih da ides od teme do teme i kukas kako su fotke smece i katastrofa, da je softver uzas itd

 

u usporedbi sa cime?

 

gdje su ti te uzasne fotke, link na galeriju neku pa da se i mi uvjerimo?

 

ovako se samo sramotis i zvucis kao izuzetno frustriran kupac telefona koji je nesretan sto je pljuno lova a nije dobio sto je ocekivao i sada se mora ispucati nekako.

 

Što znači od teme do teme. Napisao sam moje iskustvo u temi za P20 i ovdje.
U temi o P20 sam napisao i neke dodatne stvari s kojima nisam baš zadovoljan. Mislim da imam pravo reći moje iskustvo i mišljenje.

 

Što se tiče slika. Da, sigurno ću staviti i slike. Neke sam već ranije stavio.

A što se tiče frustracije, mobitel sam platio jako malo. Bez pretplate.
Ali to još uvijek ne znači da pristajem na lošu kameru. Ako se oglašavaju s dobrom kamerom to je ono što očekujem.

Napravit ću usporedbu. Koji servis je dobar za upload i usporedbu slika?
Probat ću napraviti usporedbu i sa iPhone X.

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Flickr ti je odlican i jednostavan za upload. Ajde nabaci usporedbu ako uhvatis vremena.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Stavio sam par komentara u temi P20, a ovdje ću samo napisati da je automatika na P20 Pro takvo smeće da to nije za povjerovati. Cilj nije prepucavanje već jednostavno potpuno nezadovoljstvo kamerom. Možda na manuali može pokazati taj odličan hardware ali auto mode je ka-ta-stro-fa. Slike po danu ne brojim. U stanu i u tami katastrofalno nabrijavanje svjetline.
U stanu pri dnevnom svjetlu izvana ne može pogoditi boje da ga ubiješ. Sporo okidanje. Ma užas od softwara.

 ja ga bas neki dan probao, onako u srednje osvjetljenoj prostoriji, nemam rijeci! fotke su stravicno dobre(na mobitelu), brzina brutalna...iso i wb izracunati bas onako kako bi trebali biti! eto moje iskustvo.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

OP6 galerija sa nekoliko fotki ovdje

 

ima i jedna fotka gdje su pas i srna u trku, koju je dobro odradio

 

stavio sam i 4K@60 video, gdje se vidi pri kraju problem koji ima sa auto fokusom

 

Napravio sam kratku usporedbu sa U11+, Note 8 i M10P u Oneplus 6 temi

 

sve u svemu, kao korisnik koji ne zahtjeva najbolju mogucu foto kameru na telefonu, zadovoljan sam

 

zadrzat cu ga do izlaska Pixela 3 i Mate 20

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 10:37 (Timo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

OP6 galerija sa nekoliko fotki ovdje

 

ima i jedna fotka gdje su pas i srna u trku, koju je dobro odradio

 

stavio sam i 4K@60 video, gdje se vidi pri kraju problem koji ima sa auto fokusom

 

Napravio sam kratku usporedbu sa U11+, Note 8 i M10P u Oneplus 6 temi

 

sve u svemu, kao korisnik koji ne zahtjeva najbolju mogucu foto kameru na telefonu, zadovoljan sam

 

zadrzat cu ga do izlaska Pixela 3 i Mate 20

 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

 ne znam zasto se to dogada 

 

probaj ponovo https://www.flickr.com/gp/140109771@N03/736h28

 

vidim da imam pregleda fotki, tako da je ljudima radio link, nemam pojma sta ga muci

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice