"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.736.183
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Luke001 kaže...

Hvala za komentar za Le Max 2. Do sada mi se on cini najboljim, bolji od Lenova jer mu je kamera bolja, brze bi mi dosao, moguce jeftiniji, a i izgleda mi ljepsi. Lenovo je vidim laksi i brze se puni. (toliko bar ja vidim, nisam bas u ovome pa vjerovatno i grijesim i ne vidim dosta stvari)

 

Inace, imao sam Letv Le one, ali sam ja idiot razbio ekran. Zbog toga sto sam trebo cekat nekih mjesec dana da mi dode novi ekran, plus jos nekih mjesec za promijenit, u meduvremenu su mi se rubovi mobitela unistili pa mi se nakon

nekoliko, kada je ekran vec bio zamijenjen, poceli javljat razni problemi vezano za gasenje samog ekrana ili nefunkcioniranja na nekom dijelu (valjda jer je prasina usla), a nakon toga mi se skroz ugasio i ne mogu ga upalit (ekran).

Tako da sada taj Le one stoji u ladici iako je stvarno bio dobar mobitel. :(

 Ja trenutno imam Le 2 i narucio sam sad bas Le Max 2 sa tinydeala jer mi se stvarno cini kao odlicna ponuda. Cekam da stigne pa cemo vidjeti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, nazalost za taj sivi, koji je meni bolji od zlatnog, tj. ljepsi ponuda istjece za 8 sati.

 

Ako nista, postoji i opcija iz njemackog skladista zlatni uzet za 225€, nije neka razlika.

 

Inace ima i ovaj mobitel https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-pro-64gb-rom-helio-x25-deca-core-android-60-4g-phone-p-160999.html

 

Kakav ti se on cini inace, a i usporedujuci s ovim Le 2 Max-om? Taj xiaomi nema u njemackom skladistu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 21:58 (Luke001).
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma to ti stalno produzuju tu ponudu od 219$ iz njemackog skladista tako da ce sigurno i sad.

A ne znam, Le Max ima nesto bolje specifikacije, a Xiaomi ima bolju bateriju i malo je manji ako se ne varam tako da sam vidi.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel uzimao tko Note 4x u zadnje vrijeme? Odakle je najjeftinije?

I ima li što bolje za te novce (do 200$), 5.5"?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, u svakom slucaju necu previse falit koga god da uzmem.

 

Nasao sam sad Xiaomi Redmi Note 4 Pro na Tiny Dealu za 207 $. Ako nekoga zanima link https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-note4-pro-3gb-ram-mtk6797-deca-core-android-60-4g-phone-p-162683.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 22:23 (Luke001).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Taj zuk 2 koliko sam cuo hard je sasvim ok, ali soft je "krs" treba fleshat.
Pogledaj na tkz, mislim da tamo ima svoju temu
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Jel uzimao tko Note 4x u zadnje vrijeme? Odakle je najjeftinije?

I ima li što bolje za te novce (do 200$), 5.5"?

Ja sam uzeo mami note 4x prije 2 tjedna sa HonorBuya... 

Odlican mob... 

 

A punici uzeo Le2... :D

Mislio uzet LeMax2 ali mu je baterija uzasna... Kolega ima LeMax2cu i apsolutno je razocaran baterijom... 

 

Kvaliteta izrade mi je bolja na Le2... U odnosu na N4X... 

Software je na Note4x svjetlosnim godinama bolji... fluidniji... 
Apsolutno radi savrseno... Dosao otkljucan BL, odmah gore xiaomi.eu zadnji dev rom i eno ga, radi ko svicarac... a ne kinez :D

Le2... Hm... Nikako da dodjem na zelenu granu sa njegovim rom-om... hr prijevod blago retardiran i nepotpun...

A pronaci odgovarajuci ROM na netu je totalni uzas... 

Kamera bolja na Note4x... 

Baterija bolja na Note4x...

Ekran podjednak...

Tipke ispod ekrana na Le2 dosta losije rijesene od Note4x... 

Zvucnik glasniji na n4x... 

 

Eto toliko...

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja ono kaj sam gledao za LeMax baterija je sasvim pristojna 4-5 sati SOT-a.

U čemu je problem sa Romom na Le2? Vrlo jednostavno se stavi ili stock pa očisti od kineskih app ili se može staviti BB72 koji je već čist i radi odlično, nikakvih problema nema. Inače na LeEco forumu ima hrpa romova i eui i miui i aosp..

Kamera i ekran bolji na xiaomiu? Nisam vidio na xiaomiu, ali svi znaju da je na redmi seriji kamera najveća mana tako da mi to čudno zvuči, a i ekran je na LeEco odličan jer im je i cilj da budu dobri u tom segmentu zbog njihovih TV servisa. I zvučnik mi je isto najglasniji ikad koji sam čuo, ali ponavljam note4x nisam vidio.

 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa,

 

Gdje se najvise isplati naruciti Blackview BV7000 Pro da se ne placa carina i da je koliko toliko vjerodostojna stranica?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Trebao bi mob za curicu od 12 g na poklon, pošto nisam s tim low budget kinezima na ti, imate li kakvu preporuku do max 900 kn.
Gledao sam Redmi 4A al mi je problem naći da šalju iz EU.
Ima li što bolje u tom rangu?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
davidovski kaže...

Ja ono kaj sam gledao za LeMax baterija je sasvim pristojna 4-5 sati SOT-a.

U čemu je problem sa Romom na Le2? Vrlo jednostavno se stavi ili stock pa očisti od kineskih app ili se može staviti BB72 koji je već čist i radi odlično, nikakvih problema nema. Inače na LeEco forumu ima hrpa romova i eui i miui i aosp..

Kamera i ekran bolji na xiaomiu? Nisam vidio na xiaomiu, ali svi znaju da je na redmi seriji kamera najveća mana tako da mi to čudno zvuči, a i ekran je na LeEco odličan jer im je i cilj da budu dobri u tom segmentu zbog njihovih TV servisa. I zvučnik mi je isto najglasniji ikad koji sam čuo, ali ponavljam note4x nisam vidio.

 

Sto se tice ROM-ova za Le, gledao sam na njihovom internacionalnom forumu... Pokusat cu sa BB72... A MIUI je bugovit, lineage nije ispeglan i navodno ima problema sa battery drainom... 

Sto se tice baterije na le max 2... 1440p i 3100mah u odnosu na 1080p i 3000mah kod le2... Opet kazem, nemam LeMax2 ali imam Le2 pa mogu o njemu dati svoje misljenje...

Definitivno je zvucnik glasniji na note4x... i po mojem misljenju cak 20-30% glasniji nego na Le2... 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Probaj, kod mene je od početka i stvarno nemam ni jednu zamjerku.

Da, i sam sam mislio tako vezano za bateriju, ali sam čitao da je ok. Ipak je nešto i do procesora i samog Roma. 

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dvoumim se između OP 3T i Mi 6. One plus mi je interesantniji radi softwarea a Mi 6 radi hardwarea. Neodlučan sam.

(jedan je 6 mjeseci cca na tržištu a drugi tek izalzi u prodaju)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 11:00 (lovacmaki).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovacmaki kaže...

Dvoumim se između OP 3T i Mi 6. One plus mi je interesantniji radi softwarea a Mi 6 radi hardwarea. Neodlučan sam.

(jedan je 6 mjeseci cca na tržištu a drugi tek izalzi u prodaju)

MI6... :D

Nezz kakva je situacija sa tzv "seller shipping method" na aliju?

Cini mi se da nitko vise ne salje, znam da su bili nesto blokirali taj nacin slanja zbog problema na carini (francuska, ak se ne varam)...

 

Ima li sanse da opet uspostave taj nacin ili smo osudjeni na skuplji HonorBuy...

 

A sto se tice MI6... hm... malo mi je cijena ipak prenapuhana trenutno, 500€... od najavljenih 360$... 

Iako sam malo bio razocaran sa najavama dizajna, sad kada sam vidio razlicite video snimke... sve vise mi se svidja...

Pogotovo plava verzija... 

 

Hardverski je MI6 trenutno top!
I hvala im za stereo zvucnike... 

:D

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Navodno hktr jos prolazi na tu foru, neko sa telekineze narucio i proslo je..

Brat uzeo mix preko flokija i ja xiaomi gamepad, ovaj tjedan bi trebal doc pa javim kak je proslo..

Uvijek ce prve cijene kad izade bit napuhane a i tesko ga nabavit, jer svi zele kupit... Kroz 2-3 mjeseca bi se trebala smanjit cijena
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To su cijene za Kinu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovacmaki kaže...
To su cijene za Kinu.

Ako mislis na one najavljene cijene za MI6, 290$ i 360$... Znam da su to za kinu...

Ali nitko nije ocekivao da ce kod nas cijene biti 500€... sto ispada i 1200kn skuplje ako gledamo ovu cijenu od 360$ i 500€... a jos vise ako gledamo 290$ i 500€... 

 

A uostalom, i cijene u kini su trenutno oko 500$... 

 

Znaci ove najavljene cijene mozda i budu tocne, al za cca pola godine ili vise... 

 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...

Ako mislis na one najavljene cijene za MI6, 290$ i 360$... Znam da su to za kinu...

Ali nitko nije ocekivao da ce kod nas cijene biti 500€... sto ispada i 1200kn skuplje ako gledamo ovu cijenu od 360$ i 500€... a jos vise ako gledamo 290$ i 500€... 

 

A uostalom, i cijene u kini su trenutno oko 500$... 

 

Znaci ove najavljene cijene mozda i budu tocne, al za cca pola godine ili vise... 

 

Oppomart je stavio cijenu od 489$.

http://www.oppomart.com/mi6.html/

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

$360 je najavljena cena na kineskom tržištu. Sve ono što vidimo online je druga ili treća ruka, koje se ugrađuju u cenu. I, dok je uređaj nov a potražnja u odnosu na dostupnost velika, ugrađuju se poprilično. Kad prođe prvih par meseci, cena bi mogla da se slegne na oko $400, barem bih rekao da se tako obično ponašaju cene, tj da uvek ostane neka dodatna marža od 10-ak posto.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Navodno hktr jos prolazi na tu foru, neko sa telekineze narucio i proslo je..

Brat uzeo mix preko flokija i ja xiaomi gamepad, ovaj tjedan bi trebal doc pa javim kak je proslo..

Uvijek ce prve cijene kad izade bit napuhane a i tesko ga nabavit, jer svi zele kupit... Kroz 2-3 mjeseca bi se trebala smanjit cijena

 

Meni je u petak stigao Mi 5s naručen preko Flokija.

Plaćen 6.4. Paypalom, stigao 21.4. bez ikakvih dodatnih davanja na kućnu adresu.

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Znam da, na telekinezi ima ss prvog paketa koji je iso preko njega :)
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Baš i ja sad naručio Note 4x sa Honorbuya pa što bude.

Taman me ispadne 1500kn. Iz kine mi se nije dalo zahebavati zbog 100-200kn razlike.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ovo sam vidio pred par dana od nekog forumasa https://www.eudirect.shop/ , jos na to ide 30ak $ shippinga

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Izbrisi u aplikacijama, moras ici na sve aplikacije, cache u google play, google play serviceu
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Može savjet, prodajem Mi 5 pa sam u nabavci drugog mobitela a budžet mi je 500$
Dvoumim se između tri modela: ZUK Edge, Oneplus 3T i Xiaomi Mi 6.
Zuk navodno Lenovo kao brand neće više podržavati pa sam tu skeptičan zbog podrške.
Oneplus je već neko vrijeme na tržištu pa se mislim da će taman izaći novi model kada kupim ovoga.
Xiaomi Mi6 još nije došao a niti ne znam koja će mu biti cijena.
Ukoliko imate neki svoj prijedlog rado bih ga ćuo.
0 ZUK Edge
8 Oneplus 3T
11 Xiaomi Mi 6
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

3T ti je najsigurniji izbor.

 

P.S. al bi ja osobno išao na Mi6 zbog dobrih iskustva s Xiaomi-em :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
I ja se dvoumim najviše između OP3T i Mi 6. Radije bi Mi 6 jer samo bio zadovoljan sa Mi 5 ali me privlači SW na OP3T.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovacmaki kaže...
Može savjet, prodajem Mi 5 pa sam u nabavci drugog mobitela a budžet mi je 500$
Dvoumim se između tri modela: ZUK Edge, Oneplus 3T i Xiaomi Mi 6.
Zuk navodno Lenovo kao brand neće više podržavati pa sam tu skeptičan zbog podrške.
Oneplus je već neko vrijeme na tržištu pa se mislim da će taman izaći novi model kada kupim ovoga.
Xiaomi Mi6 još nije došao a niti ne znam koja će mu biti cijena.
Ukoliko imate neki svoj prijedlog rado bih ga ćuo.

 Ako ne želiš čekat Oneplus 5 koji je moj izbor, onda ti je mi6 idealan.

Kolko para mi5 i koji je ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Teško bi mi bilo čekati još mjesec, dva do petice, imam osnovnu verziju 3/32 bijeli a prodati ću ga kolegi za 1300 kn.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice