"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.710
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa dvije sim kartice su mi stalno u mobitelu, samo jedna je uvijek "isključena" nije valjda to problem?

Uglavnom problem je i mobilni internet, ali i kad sam na 3g/4g onda ne mogu zvati, a ni mene nitko dobiti, iako gore imam signal.

Sad ću probati uključiti obje, iako sumnjam da mi je to rješenje hahah

 

Edit: je li bitno koja je druga kartica, odnosno ja imam BiH jednu, a drugu bonbon, a mijenjam ovisno gdje se nalazim, ili obe trebaju biti bonbon recimo

 

Edit2: sad citam i mozda su dvije sim kartice problem za ove kojima pada na 2g. Meni radi na 2g, ali ako ja stavim da je 2g prefered, ako stavim lte ili 3g onda "imam" signal al nista ne radi, ni mobilni podaci, ne mogu zvat, mene nitko.dobit, a kad idem recimo provjerit stanje na računu *100# kaze mi invalid code

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 20:32 (Pezer).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima li razlike između kamere Xiaomi Redmi Note 4X i Huawei P9 lite? Zanima me samo netko tko zna tocno iz iskustva kakve su kamere, pogotovo u low lightu?
I jos pitanje kakvo je osvjetljenje zaslona RN 4X na suncu (otprilike na razani kojeg poznatijeg moba?)
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
6996 kaže...
Ima li razlike između kamere Xiaomi Redmi Note 4X i Huawei P9 lite? Zanima me samo netko tko zna tocno iz iskustva kakve su kamere, pogotovo u low lightu?
I jos pitanje kakvo je osvjetljenje zaslona RN 4X na suncu (otprilike na razani kojeg poznatijeg moba?)

 Pa note 4x koristi Sony Exmor IMX 258 senzor, 1/3,06'' koji baš i nije pohvalan u low light. 

SkorvY
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pezer kaže...

Pa dvije sim kartice su mi stalno u mobitelu, samo jedna je uvijek "isključena" nije valjda to problem?

Uglavnom problem je i mobilni internet, ali i kad sam na 3g/4g onda ne mogu zvati, a ni mene nitko dobiti, iako gore imam signal.

Sad ću probati uključiti obje, iako sumnjam da mi je to rješenje hahah

 

Edit: je li bitno koja je druga kartica, odnosno ja imam BiH jednu, a drugu bonbon, a mijenjam ovisno gdje se nalazim, ili obe trebaju biti bonbon recimo

 

Edit2: sad citam i mozda su dvije sim kartice problem za ove kojima pada na 2g. Meni radi na 2g, ali ako ja stavim da je 2g prefered, ako stavim lte ili 3g onda "imam" signal al nista ne radi, ni mobilni podaci, ne mogu zvat, mene nitko.dobit, a kad idem recimo provjerit stanje na računu *100# kaze mi invalid code

 frend ima isti problem, inace koristi vip a kupio je jednu bonbon karticu koja je tu tek tolko da obje antene primaju signal i onda radi normalno h+ na vipu, cim izvadi ili iskljuci jednu ponovo pocinju problemi kao i kod tebe..

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svašta, meni je druga bih, pa sam u roamingu uvijek s jednom, ovisi gdje sam i ne pomaže ni to.

Probao sinoć meni i dalje gubi signal bonbon, jedino da probam staviti jos jednu bonbon karticu

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
6996 kaže...
Ima li razlike između kamere Xiaomi Redmi Note 4X i Huawei P9 lite? Zanima me samo netko tko zna tocno iz iskustva kakve su kamere, pogotovo u low lightu?
I jos pitanje kakvo je osvjetljenje zaslona RN 4X na suncu (otprilike na razani kojeg poznatijeg moba?)

 Mislim da Redmi nema ni blizu ovako dobru kameru... Imao sam Redmi Note 2 i to je bio živi užas naspram P9 litea. Ne znam kakva je situacija s novijim modelom.

Ovo ti je par primjera s P9lite bez ikakvih filtera i editiranja. Ja prezadovoljan!

16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi špara na kamerama svojih jeftinijih modela (ne znam kakva je situacija kod skupljih). Meni je na Note 4 kamera malo razgovarajuća, no kupio sam ga znajući da neće biti baš dobra. A kad želim okinuti fotku vrhunske kvalitete, koristim APS-C mirrorless fotoaparat.
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Help:

11 Huawei P9 lite (3GB RAM)
1 Moto M5 (3GB RAM)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
Xiaomi špara na kamerama svojih jeftinijih modela (ne znam kakva je situacija kod skupljih). Meni je na Note 4 kamera malo razgovarajuća, no kupio sam ga znajući da neće biti baš dobra. A kad želim okinuti fotku vrhunske kvalitete, koristim APS-C mirrorless fotoaparat.

 Na skuplje Mi modele stavljaju dobre kamere ali ih softwer ne moze pratiti pa cesto nisu bas nesto nocne slike, ogroman potencijal da to bude na razini samsunga ali nista, kad ne znaju dobar softwer za kameru sklepat

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako netko ima iskustva šta napraviti, bio bih zahvalam. Kupio sam ulefone Armor prije cca 3 mjeseca u chipoteci, i jednom mi se mobitel u potpunosti izpraznio jer nisam imao takav punjač pri ruci tj. ošao sam u drugo mjesto i mobitel je ostao 4 dana uključen i zatim se ugasio. Dotad je baterija radila do 3 dana sa prosječnom uporabom, a nakon toga se nenormalno prazni, bez korištenja preko noći (oko 8 sati) se baterija potroši za 20% i sada maksimalno traje dan i pol. Prebacio sam mrežu na 3G i ne koristim više 4G, izbrisao skoro sve aplikacije (ostalo je par njih) ali baterija se i dalje jako brzo troši za svojih 3500mAh. Jel vrijedi nositi u chipotecu jer garancija vrijedi, ali to ubiti i nije kvar ali se kapacitet baterije i više nego prepolovio, ili da pokušavam ispraznit ponovo do kraja pa puniti? Da tražim odmah drugu bateriju na eBay-u i koliko su te pozdane?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isprazni bateriju do kraja, da se mob ugasi, stavi ga ugašenog na punjač preko noći,

ujutro ga upali, ostavi da miruje na punjaču još 10-tak minuta, pa onda otkopčaj s punjača.

Ja tako radim sa svim mobitelima otprilike jednom mjesečno.

Nakon takvog punjenja mi obično baterija dulje traje.

I prosil bi dežurne dušebrižnike da mi sad ne sole pamet kak to nije dobro, to nek ostave za sebe.

Ja još sa baterijama nisam imal nikakvih problema.

 

dak
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jučer sam uzeo redmi 4x, crni, 3/32 verziju. Unaprijed disclaimer, sve što slijedi je subjektivno mišljenje osobe koja ne vidi razlog za davanje više od 2000kn za smartphone (ako i toliko).
Enivej, za tl dr ekipu, zaista odličan mob, ne samo za te novce (cca 1400-1500kn kod nas).
Baterija je apsolutno brutalna, kvaliteta izrade i materijali odlični (iako sam znao da je kućište većinom metalno, svejedno sam se iznenadio koliko su napredovali u izradi). Dimenzije su nešto drugačije od ostalih redmi mobaća koliko sam vidio u dućanu (mislim da je malo kraći i mrvu širi), meni odlično odgovaraju.
Morao bih cjepidlačiti da nađem zamjerku - tipa kućište koje je sklisko (meni nebitno jer uvijek imam case) i kamera koja nije nešto bez dobrog svjetla (meni opet nebitno jer nosam dslr sa sobom i ne očekujem od mobitela neke lude fotke). I da, sa 150g definitivno nije najlakši mob na svijetu, no daleko od toga da je to izraženo primjetno. Pogotovo kad znaš da su strpali 4100mAh u ovo kućište.
Što se tiče brzine i fluidnosti kod svakodnevnog korištenja, radi apsolutno sve bez štekanja. Mislim da će samo najzahtjevniji pronaći nekakav nedostatak snage - iako iskreno ne znam što se uopće smatra jako zahtjevnim korisnikom smartfona, al ok. Ono što je meni bilo bitno, nema ni naznaka nekakvog pregrijavanja ili uopće osjetnog grijanja, izgleda da su ovi noviji snapdragoni stvarno bolji po tom pitanju. Zvuk na slušalicama je dobar (meni bitno), a za stražnji tj. donji zvučnik nemam što reći osim da je dovoljno glasan i razgovjetan - nije da imam zamjerku na zvučnik, već ne vidim smisao komentiranja "kvalitete zvuka" kod bilo kojeg smatrfona. Kvaliteta poziva odlična u oba smjera. Što se tiče miui-a, moj je bio spreman out of the box, od jezika, google usluga. Iako sam ja već otprije upoznat s miui-em, mislim da će rijetko tko imati problema sa priučavanjem.

Da ne bi netko pomislio da sam odjednom fasciniran jer sam eto uzeo "kineza" i iznenadio se da nije smeće, imam tu i prvi redmi note 4g koji je još na životu, no nesretno je pao bez case-a i napuklo mu prednje staklo i stražnje od kamere. U međuvremenu sam bio uzeo lumiu 650 koja me razočarala prvenstveno očajnim vremenom autonomije (vjerujte mi, horor), a i generalno je spora za poludit.

Enivej, tko traži relativno kompaktan 5" mob i ne želi razmišljati o tome koliko još baterije ima na dnevnoj bazi, želi dobre performanse bez nekakvih zastajkivanja i slično, najtoplija preporuka za razmatranje ovog odličnog uređaja. Za mene jedan od best buy smartfona ove godine. Da, postajem totalni xiaomi fanboy, zaslužili su :D
Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
3 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nazalost, mnogi telefoni za dvije SIM kartice cudno se onasaju sa samo jednom karticom. Npr., stalno iritiraju s notifikacijama da u drugom utoru nema kartice. Najbolje je (ako ne trebas dva broja) staviti'dummy' karticu u drugi utor i onda onemoguciti tu drugu karticu. Tada vise nema iritantnih notifikacija i opcenito baterija traje dulje.

 

Moram priznati da ovakav slucaj da 3G/4G ne radi ako je drugi utor prazan, nisam vidio cak ni na jednom tzv 'odronu'. Cudno mi je da bi to bila kao poznata stvar (i nikom nista) za doticnu marku koju svi uvijek hvale

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma isključivo se radi o modelu 3s Prime i to ne svakom, sestra koristi samo jednu karticu i radi mob perfektno, a moj ima probleme, kupljeni u istoj trgovini isti dan, razlika u boji i eto toj greški, ako evo meni nije rješenje ni da uključim ni da isključim karticu, a trebaju mi obje, tj ovisno kako kad, ali obje koristim.

 

Uglavnom jedino da proradi ako druga nije u roamingu, ali,ne vjerujem ja u to.

 

Svidio mi se xiaomi ali sam se razočarao.

 

Moram hitno naći neki novi, a sto jeftiniji i jbg

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ulefone Armor - da mu se problem s ubrzanim praznjenjem baterije slucajno nije poklopio s nekakvom OTA nadogradnkom

Usput, radi li GPS korektno

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Probam sutra s pražnjenjem do kraja. Bilo nadogradnje, a sad jel se odmah nakon toga to počelo događat nisam siguran. Gps je u početku bio dobar, ali je i on postao jako los, ne smeta mi toliko jer ga (gps) koristim samo za fitness aplikaciju i to rijetko. Na istom mjestu kad je bio novi bez problema se spajao, a sad pise slab signal...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Onda ćeš ga vrlo vjerojatno morati preflešati na jednu od prošlih verzija i zabraniti update.

Takve su se stvari čak i Xiaomiju događale, da jednu stvar poprave, tri pokvare.

dak
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

šta je sa top one. nisam dugo bio na temi a znam da su iz HR svi otamo masovno naručivali

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dar01 kaže...

šta je sa top one. nisam dugo bio na temi a znam da su iz HR svi otamo masovno naručivali

Pogledaš prvu poruku u temi. 

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nema topone, doslo do nekih problema medu njima navodno i sve se raspalo u vezi prodaje, navodno je bila jos neko vrijeme aftersale podrska aktivna, ne znam jel jos uvijek...

Jedan s topone je u trustbuy i narudzbe za hr idu preko flokija na telekinezi, drugi je u nekom drugom shopu, tamo i dalje pomaze ilion na telekinezi, jedino kaj oni nemaju vat free slanje
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema top one ali koje su nove i pouzdane alternative? Znaci kupnja bez carine ili dodatnih davanja?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hongkong Goldway odabrati DHL 20$ .... detalji na Telekinezi

dak
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gdje si ga naručio? I kako si rješio problem s carinom ako si izvana naručio?
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave


Trenutno koristim Huawei P8Lite ali mi smeta mala baterija i ipak malo zapinjanje u radu pa bih uzeo nešto drugo.
Imao sam prije Xiaomi RN3 (2/16, MTK) pa znam šta mogu očekivati od kineza.
Znači što bolji ekran bez puno mesa oko ekrana , max do 5'5
Sadašnji neki uži odabir mi je NubiaZ9 i Le eco x620 ali slušam i druge savjete..

ZTE Nubia Z9 Edgeless NX508J 5.2" FHD Gorilla Glass Snapdragon 810 4G TD LTE smartphone 4GB RAM 64GB ROM 16MP dual sim NFC OTG
http://s.aliexpress.com/aMnm6bQz
(from AliExpress Android)

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-2
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...

Hongkong Goldway odabrati DHL 20$ .... detalji na Telekinezi

 i to je to? nikakvih dodatnih davanja? cini mi se predobro, 1100 kn za rn4x

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
dak0001 kaže...

Hongkong Goldway odabrati DHL 20$ .... detalji na Telekinezi

 i to je to? nikakvih dodatnih davanja? cini mi se predobro, 1100 kn za rn4x

 Cak i manje, ako narucis preko ovog dobijes 8% popusta na tu cijenu, znaci cca 1030 kosta sad a tebe ce ispat oko 950 kn redmi note 4x.. po meni best buy

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I to nije sve .... ako ide preko Iliona na Telekinezi, kaljeno staklo i futrola gratis poklon ;-)

dak
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, može savjet za kupnju mobitela cijene do oko 1800 kn, treba mi što hitnije...hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Može mala pomoć! Htio bih uzeti Xiaomi Redmi Note 4 sa 4gb RAM-a i 64gb ROM-a. Pa me zanima gdje je najpovoljnije a da ne moram plaćati carinu?
rajon2me
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imas honorbuy, trustbuy(preko flokija na telekinezi jedino idu narudzbe), goldway opet salje bez pdva, vise info na telekinezi, i te narudzbe idu preko iliona, koji je prije radil sa topone.. Jedino osobno iskustvo mogu reci za trustbuy i flokija da su 2 narudzbe prosle bez ikakvih problema, i nudil je pomoc ako zapnem pri flashanju global roma :)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice