"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.679
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Goldway, poslano 14.8., još nije stiglo u Uk :D 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jedva čekam kad poizbacu desetak verzija redmi note 5
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Već su krenili s 5A koji je realno gori dosta od 4/4X i to misle naplatiti više nego 4/4X

Znači "obična" 5-ica i vjerovatno 5c i 5X nas uskoro očekuju
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
frulex kaže...

Valjda nije, to je onda ovaj: https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-44gb-64gb-global

BTW, koliko sam vidio, npr. Goldway prodaje sve 4 verzije - i Note 4 i Note 4X u verzijama s oba procesora - totalni rusvaj 

 Pa đumbus, i koja je sad razlika između ovog i x? Oba su SD, oba su 4+64 o.O

Pa valjda što 4X nema B20, a ima QuickCharge, a ovaj obrnuto...

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Stigla mtk varijanta s geekbuyinga
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako netko jos ne zna,ako narucujete preko Aliexpressa isplati se naruciti preko Aliexpress android aplikacije jer se uvijek dobije popust od nekoliko kuna.Nije puno,al covjeka veseli:)
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...

Pozdrav društvo. Gledam neki mobitel od Xiaomija, a da je najjeftiniji, pa mi je za oko zapeo Redmi 4A. Samo me još zanima, ukoliko želim da mi radi out of the box, da li je dovoljno odabrati ovu verziju, točnije sa ovog linka? Dvoumim se između ove i globalne verzije, pa mi je svaki savjet dobrodošao. Unaprijed hvala i isprike ako je ovo pitanje već bilo postavljeno puno puta

EDIT: Ili je ovo možda bolji odabir u tom cjenovnom rangu, do cca 1000 kuna? 

 

Kupi Redmi 4X i uzmi verziju sa 3GB ram i 32 GB rom ako ti nije svaka kuna bitna. 1.5 GB ti treba samo za operativni sustav. Sa 3GB si miran sa ramima.

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Za 1000kn se uzme Redmi Note 4X
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Preporuka mobitela, trebao bih za curu ona hpće samung a5 2017 ja je odgovaram jer mislim da se nade bolji xaomi za te pare, do 2000-2100kn. Pa dajte nekakv prdijelod hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Npr. Mi5, cca 1900 kn 3/32GB verzija...

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Haha, bio sam u potpuno istoj situaciji. Moja je htela da im opciju SD kartice, tako da je to bio minus za Mi 5 (eventualno je dolazila u obzir 64GB opcija), dopalo joj se i što je A5 vodootporan i što ima AMOLED ekran (plus kod nas trgovci svi od reda na Xiaomi daju jednu godinu garancije, bez obzira što po zakonu moraju dve, tako da je Xiaomi ipak otpao).

 

Moj savet ti je da pustiš curu da uzme A5, solidan je uređaj, izrada je ok, kamera je ok (iako je ona za selfije mnogo bolja na Mi 5), baterija je ok, ekran je lep, ima IP68 sertifikat... A ako uzme neki drugi, na koji je ti nagovoriš, rizikuješ da budeš kriv za sve što joj se ne svidi kod njega. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mjesec dana od kupnje Xiaomi Redmi Note 4X (SD verzija), dojmovi su sljedeći:

 

Dobre strane:

- Mobitel je brz, MIUI je minimalistički i super izgleda

- Kamera je jako brza, vjerno prikazuje boje (pogotovo uz HDR mod) na danjem svjetlu

- Mobitel i pod opterećenjem ostaje hladan

- Odaje dojam kvalitete, pogotovo 2.5D ekran koji izgleda elegantno.

- GPS je brz i točan i telefon radi bez zamjerki.

- Baterija bez problema može izdržati 2 dana umjerenog korištenja (IM tokom dana, malo surfanja, pokoji poziv, par YT videa).

 

Loše strane:

- Nemam maskicu pa sam tokom korištenja primjetio da se plastični rubovi mobitela lagano grebu. Ne mogu reći da je to neobično pošto se ipak radi o plastici, ali budući da se radi o dijelovima mobitela koji su najizloženiji pri padu, nadao sam se jačoj plastici.

- Fingerprint senzor pri višim temperaturama odbija poslušnost, pogotovo kad ga se izvadi iz džepa na direktno sunce.

- Kamera dosta dobro prikazuje boje (pogotovo uz HDR mod), ali zumiranjem slike na stvarnu veličinu, vidi se mutnost rubova objekata čija se oštrina neuspješno pokušava ispraviti u post-procesiranju.

 

Ono što mi je bilo jako iznenađujuće i natjeralo me da napišem ovaj review jest sljedeće:

 

Jučer sam primjetio dva bijela (stuck) piksela na crnoj pozadini. Pošto se radi o FHD ekranu, pikseli su mali i dosta ih je teško primjetiti ako ih se ne traži, a nemoguće ako se ne radi o crnoj pozadini.

Skinuo sam aplikaciju za provjeru mrtvih piksela koja vrti pozadine raznih boja. Na crnoj pozadini pri najjačoj svjetlini sam došao do šokantnog otkrića da je ekran prepun bijelih piksela, a neki, još manje vidljivi, su bili crveni ili plavi. Napominjem, teško ih je uočiti bez da ih se traži na najjačoj svjetlini na crnoj pozadini, ali u tim uvjetima se vide prilično jasno gledajući iz blizine.

 

Išao sam guglati problem mrtvih/bijelih piksela za Redmi Note 4 i došao do otkrića da nisam jedini nego puno ljudi muči isti problem, a nakon reklamacije zamjenski mobiteli također imaju mrtve/bijele piksele. To dovodi do zaključka da su ekrani koji se ugrađuju u Redmi Note 4 lošije kvalitete. Srećom sam mobitel kupio kod nas u Neutrinu pa će RMA biti jednostavan, ali po iskustvu prijatelja koji je imao problema s Redmi Note 3S, očekujem dug popravak/zamjenu.

 

NAPOMENA - unatoč bijelim pikselima, u konačnici sam svejedno vrlo zadovoljan mobitelom jer za 1.5k kn se realno dobije dosta dobar mob. Bijeli pikseli, iako ih ima puno, u normalnom radu uopće nisu primjetni.

Do you understand life?! Do you?!
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
i_rambo_plache kaže...

Jučer sam primjetio dva bijela (stuck) piksela na crnoj pozadini. Pošto se radi o FHD ekranu, 

... 

Išao sam guglati problem mrtvih/bijelih piksela za Redmi Note 4 i došao do otkrića da nisam jedini nego puno ljudi muči isti problem, a nakon reklamacije zamjenski mobiteli također imaju mrtve/bijele piksele. To dovodi do zaključka da su ekrani koji se ugrađuju u Redmi Note 4 lošije kvalitete.

Na koji ekran si nabasao? U taj mobitel se ugrađuju dva različita ekrana - Tianma i BOE. Ovdje možeš vidjeti kako to saznati. Koliko sam čitao, ovi s mrtvim pikselima pretežito su BOE-ovi.

 

A sudeći prema ovom tekstu, ni svi Tianmaini ne bi nužno trebali biti iste kvalitete.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 17:14 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...

Na koji ekran si nabasao? U taj mobitel se ugrađuju dva različita ekrana - Tianma i BOE. Ovdje možeš vidjeti kako to saznati. Koliko sam čitao, ovi s mrtvim pikselima pretežito su BOE-ovi.

 

A sudeći prema ovom tekstu, ni svi Tianmaini ne bi nužno trebali biti iste kvalitete.

Hmm, LCD rubriku vidim pod Version information i ima vrijednost "qcom,mdss_dsi_nt35532_fhd_video". Po ovom nt35532, trebalo bi se raditi o BOE ekranu.

Do you understand life?! Do you?!
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
i_rambo_plache kaže...
Hmm, LCD rubriku vidim pod Version information i ima vrijednost "qcom,mdss_dsi_nt35532_fhd_video". Po ovom nt35532, trebalo bi se raditi o BOE ekranu.

Tako je. Nažalost, nabasao si na BOE-ov ekran, koji su se pokazali problematičnijima.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi, a ovo:

 

http://www.umidigi.com/page-umidigi_crystal_activity.html

 

Zena slučajno naletila na reklamu na YT, i otkinula... A punici je prije godinu i pol kupila neki UMI, oduševljene su obje s mobom, i sad ovo...

 

Mišljenja?

 

hvala

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A teško da se može imati mišljenje o uređaju koji se jučer počeo proizvoditi i nitko ga još nema...

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li netko iskustva s Vernee Thor E? Ozbiljno razmisljam o kupnji ali me zanima kakav je u nekom real life okruzenju (posebno detalji poput snage vibracije, kvalitete tipki za paljenje ekrana, hvatanja wifi, gsm, hsdpa i lte signala, glasnoce zvucnika, jasnoce glasa kod poziva, zagrijavanja prilikom rada/punjenja...)  i ima li problema s bugovima kao drugi Verneeji? Također, ima li FM radio?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 13:21 (Doc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mozes li napisati koja je oznaka za taj drugi  Tianma lcd i gdje to da provjerim,posto kontam kupiti redmi note 4x pa da ne uzmem taj sto ne valja.hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 18:52 (slobo2712).
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
slobo2712 kaže...

Mozes li napisati koja je oznaka za taj drugi  Tianma lcd i gdje to da provjerim,posto kontam kupiti redmi note 4x pa da ne uzmem taj sto ne valja.hvala

Nažalost ne možeš provjeriti koji je LCD na njemu dok ne dobiš telefon u ruke.

Inače u Settings ideš na About phone. 5 puta klikneš Kernel version nakon čega mobitel uđe u Hardware test menu. Meni info o LCD-u piše u Version information. Unutar stringa pronađeš kod u stilu nt...... ili r...... i guglaš taj broj nakon čega ćeš vidjeti jel riječ o Tianma ili nekom drugom LCD-u. Tianma ima kod nt35596 a BOE nt35532.

 

Da se razumijemo, i BOE ekran (koji je lošije kvalitete) meni nakon prelaska sa Sony Xperia Z (TFT matrica) izgleda vrhunski, jedino što je pun stuck piksela.

Do you understand life?! Do you?!
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vidim da je tema postala gotovo Xiaomi mobiteli (da se razumijemo, oni su jako dobri mobiteli ali ipak nisu best buy po mom misljenju, uvijek postoji neki novi klinac), idem malo razbit monotomiju, prije desetak dana ukraden mi je LeTV X800 koji sam uzeo prije 15tak mj, prije par mj sam frendu uzeo stari CAT pošto čovjek mrzi toucheve i nikad se nije navikao na njih, u biti svidio mi se CAT, mislim LeTV je bila makina (a i sad je) ali 3000mAh na 2k 5.5" je daleko premalo, zaboravim ga punit prije spavanja gotovo, ujutro nemam vremena punit i tako ušo sam u mod istraživanja i nabaso sam na svoj novi mobitel, nisam htio trošiti puno u igri je bio neki ultra budget ili polovan UMi, XIAOMI i sl. i ko budali šamar mi sjelo ovo za 72$.

https://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0108b-eu.html#flow_qa

Sve na tom mobitelu je genijalno, od krađe švarcike u promo svrhe :D, do omjera cijene/dobivenog hardware-a, koliko vidim Geotel ima poprilično dobar stock rom (bar na Note modelu), ima netko iskustva sa Geotel-om?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Probao sam u Pomoć pri odabiru mobitela, pa nije bilo odziva, tako da ću probati ovde.

 

Tražim neki plastic fantastic, uređaj koji bi bio bolji od mog trenutnog (Xiaomi Redmi Note 2), ali sa začkoljicom da bih želeo plastično kućište. Razlog je to što me ove savremene premium kombincije (metal+staklo, staklo+staklo, keramika...) plaše pošto mi telefon često ispada. 

 

Dakle, hteto bih nešto malo bolje od 8xA53 (hteo bih da ima barem neku pametniju jezgru od A53) i 2GB RAM (3 dolazi u obzir, 4 bi bilo super). Kamera na trenutnom mi je ok, bilo bi super ako bi na novom i ona bila malo bolja. Veličina 5 do 5.5"

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Samo Hd ekran a moguće je da dođe i s nekim slabašnim hardwerom.Ovako lijepo izgleda na renderima ali uživo će imati ipak nešto deblje obrube ko ekrana.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ivane što kažeš na Oukitel k10000 max ili Blackview BV8000 Pro?

Geotel G1 - Znam da mob nije powerstation, 720p, ima provjereni mtk6580A, grafa mu je low end, u biti mobitel je baziran oko power consumptiona ali za 500kn nemozes ocekivat nesto previse, 2GB rama i powerbank baterija mu je zasigurno plus.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 14:17 (LepiSladja).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kdje kod nas najjeftinije kupiti Xiaomi Note 4 s B20? Znači vidim da je na Extreme digital i Wow shopu 1.450 kn, a preko Goldway 180 $ odnosno 1.150 kn. MIlim da se isplati dati 300 kn za garanciju, kakva god bila.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaš ga i na Geekbuyingu iz Italije (dođe za 3-4 dana) za 1.200 kn, a za eventualnu garanciju im ga šalješ na servis u Njemačku...

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Odlučio sam uzeti Mi6 bijeli 6gb/64gb pa daj mi recite sa koje stranice da naručim i koju dostavu da odaberem, vidim da furaju sa EU skladišta i da dođe kroz 7-10 već. Da li još na što treba paziti,te sam vidio da ima ono u paketu kao dodatna oprema da se nešto,odabere meni bi smio maska dobro došla ona najobičnija. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na Goldwayu cca 450$ s DHL-om, dobiješ masku besplatno uz njega...

6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako upišeš kod GW-EUsupport
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uz svaki ide silikonska maska po defaultu, a ako upiše kod dobit će još jednu masku i staklo...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice