"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.720.402
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel ti devizni u USD?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je, u dolarima je i jos sam provjeravao par puta kad sam kupovao sve oznacim, dođe cijena od 183 i kad trebam platit odjednom 192. A na izvatku mi pise da je plaćeno 183 dolara.

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao mi je LeEco Le Pro 3 x722, pa evo da podijelim iskustva i osobne dojmove, a usput se zahvalim članovima ove teme na linkovima i savjetima za kupnju.

 

Do sada sam imao samsunge (S1, S4 i 2xS7), i ljubav je pukla nakon što je na prvom S7 otišla ploča (2100kn servis), a na drugom je otišla vibracija i par puta mi se u džepu tako ugrijao da sam pomislio da imam opekline na nozi.

 

Veliki sam xiaomi fan, ali bitno mi je bilo samo da mobitel ima dobru kameru jer slikam djecu (svoju naravno :) i na kimovil 'top wanted' sam upikirao leeco kao best buy.

 

Kupljen je za 1531kn od goldwaya i stigao je za 7 dana (efektivno putovao 2 dana), a davanja su se svela na autogram DHLu.

 

Mobitel me zadovoljio u punom smislu: ima usb-c, kamera +4, izgled i završna obrada +4, ekran +4, zvuk +4, odaziv +4, baterija 5! (time since last charge: 1d22h, approx 11h left) s time da sam ga koristio i više nego uobičajeno, jer je, eto - nov, pa znatiželja nije dala mira.

 

Jedino što je ispod zadovoljavajučeg je software (često nelogičan i svojeglav), ali planiram staviti custom rom, kao i na svim dosadašnjim uređajima.

 

Još jednom hvala aktivnim članovima ove teme, koji kao pčelice vrijedno odgovaraju na upite nas neupućenih i neodlučnih.

 

U slučaju da nekoga zanima bilo što o mobitelu, slobodno me pm.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:13 (disha74).
 
10 0 hvala 5
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao mi Redmi Note 5A (3+32 GB). Trenutno imam još i Redmi Note 4X, bit će zanimljivo usporediti ih.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:31 (Marko_244).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ja mislio da jos nije najavljen
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
ja mislio da jos nije najavljen

 Ispustio sam jedno slovo uzbuđeno tipkajući. 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Prvi je bolji i nešto jači ali stariji,drugi obrnuto...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Prvi je bolji i nešto jači ali stariji,drugi obrnuto...

 True. Redmi Note 4X imam nekoliko mjeseci i pokazao se u odličnom svjetlu. SD625, iako nije vrhunski, odlično radi i ne grije se niti pri igranju jačih igara. 3+32 GB je dovoljno u slučaju RAM-a i sve radi glatko. Note 5A ima istu količinu memorije i u tom pogledu očekujem isti učinak. SD435 nešto je slabiji doduše, ali ionako nisam power-user. 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Cim kazes igrice, odgovor je ne  jer igre traze sto jaci procesor a to ne mozes oceki od mobitela iz 2014, a da ne kazes kakva je baterija i koliko bi izdrzala sa stalno upaljenim ekranom i procesoru na maksimumu. Naravno problem je i koje igre rade na Androidu 4.4, RAM od samo 1Gb i ostalih sto sitnica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 8:22 (10alex).
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li još netko ima problema sa micanjem stvari iz košare na EUdirect.com?  Item je u košarici z akupovinu koliko god puta ga maknem on se vrati nazad.

Probao logout/login, probao očistiti keš browsera, niš ne pomaže.

Ako imate još neki prijedlog, spreman sam poslušati

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
A da probas kontaktirat trgovinu?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@disha74 pazi se sa x722, nemoj ga updejtat na 026s jer onda ces imati problema velikih sto se tice vracanja a ni TWRP ti ne ide gore.. btw za sada ti nista od modela x720 ne pase koliko znam, ni jedan custom rom jer su razliciti procesori.. ako si ti onaj kojem sam tipkao nedavno da ce tesko nac Le pro 3 onda ti je jasno zasto, ti si kupio Elite sa Snap 820 a ne sa 821 koji je btw na Kimovilu oznacen kao bestbuy.. razlika je samo u procesoru ali je poprilcna bas zbog custom stvari koje su za tvoj model jos u povojima.. imas na Telekinezi temu i par vlasnika, tamo mozes saznat vise o svom modelu..
nek te dugo sluzi.. :)
;)
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

zašto mi na Aliexpressu ne da kupovinu sa spain, italy i rusija skladišta?ne vrijedi samo za mobitele, nego i za ostale stvari..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
korbu kaže...

zašto mi na Aliexpressu ne da kupovinu sa spain, italy i rusija skladišta?ne vrijedi samo za mobitele, nego i za ostale stvari..

 usudio bih se reci da zato sto zivimo u hrvatskoj, ali ako netko ima detaljnije objasnjenje neka slobodno kaze 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 10:40 (Deutsch).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li netko ima Xiaomi A1? Zanima me kakve je kamera za razliku od Note 4?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
disha74 kaže...

Stigao mi je LeEco Le Pro 3 x722, pa evo da podijelim iskustva i osobne dojmove, a usput se zahvalim članovima ove teme na linkovima i savjetima za kupnju.

 

Do sada sam imao samsunge (S1, S4 i 2xS7), i ljubav je pukla nakon što je na prvom S7 otišla ploča (2100kn servis), a na drugom je otišla vibracija i par puta mi se u džepu tako ugrijao da sam pomislio da imam opekline na nozi.

 

Veliki sam xiaomi fan, ali bitno mi je bilo samo da mobitel ima dobru kameru jer slikam djecu (svoju naravno :) i na kimovil 'top wanted' sam upikirao leeco kao best buy.

 

Kupljen je za 1531kn od goldwaya i stigao je za 7 dana (efektivno putovao 2 dana), a davanja su se svela na autogram DHLu.

 

Mobitel me zadovoljio u punom smislu: ima usb-c, kamera +4, izgled i završna obrada +4, ekran +4, zvuk +4, odaziv +4, baterija 5! (time since last charge: 1d22h, approx 11h left) s time da sam ga koristio i više nego uobičajeno, jer je, eto - nov, pa znatiželja nije dala mira.

 

Jedino što je ispod zadovoljavajučeg je software (često nelogičan i svojeglav), ali planiram staviti custom rom, kao i na svim dosadašnjim uređajima.

 

Još jednom hvala aktivnim članovima ove teme, koji kao pčelice vrijedno odgovaraju na upite nas neupućenih i neodlučnih.

 

U slučaju da nekoga zanima bilo što o mobitelu, slobodno me pm.

 

 

 


Samo bih dodao, ako ti se da napravi odvojenu temu i napisi neki review, izgleda jako mocan telefon za tu lovu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam za Note 4, ali na A1 je i više nego dobra za te novce. Ja imam OnePlus 3T i frendu sam uzeo A1 prošli tjedan i mogu reći da su mi slike bolje na A1.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sickness kaže...

Ne znam za Note 4, ali na A1 je i više nego dobra za te novce. Ja imam OnePlus 3T i frendu sam uzeo A1 prošli tjedan i mogu reći da su mi slike bolje na A1.

Netko je kometirao sada čitam okolo da je video jako loš kada snimiš?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Za ove koji planiraju nabavku xiaomi. A1, 5a, 4x.. mozda da pricekaju novi redmi note 5? Za sada izgleda obecavajuce.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mcf kaže...
Za ove koji planiraju nabavku xiaomi. A1, 5a, 4x.. mozda da pricekaju novi redmi note 5? Za sada izgleda obecavajuce.

 Ja bi ga rado čekla da mi ne nestaju slike sa moba koje primim od nekoga sa Whastappa, resetirala mob i sve i opet ista stvar  .

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...

Da li netko ima Xiaomi A1? Zanima me kakve je kamera za razliku od Note 4?

 Ja bih rekao nesto ali ne puno bolja, portret mode je ok dodatak ali mogli su i bez toga. Ako bi kupio A1 kupi ga zbog cistog androida i podrske a ne zbog kamere. 

MadeInCroatia
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ghost777 kaže...
Miki_16 kaže...

Da li netko ima Xiaomi A1? Zanima me kakve je kamera za razliku od Note 4?

 Ja bih rekao nesto ali ne puno bolja, portret mode je ok dodatak ali mogli su i bez toga. Ako bi kupio A1 kupi ga zbog cistog androida i podrske a ne zbog kamere. 

 Meni je kamera bitna jer dosta slikam, ali opet ne želim velike pare dati jer neda mi se stalno paziti oče pasti, jesam ga ožuljala i imam potrebe često mjenjat uređaj pa..

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Miki_16

 

 Ja bi ga rado čekla da mi ne nestaju slike sa moba koje primim od nekoga sa Whastappa, resetirala mob i sve i opet ista stvar  .

 

...probaj deinstalirati Whats app pa ponovo instalirati. A ako hoćeš prije toga napravi back up, da ti ostanu sve poruke i ostali mediji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 17:40 (bodija).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

Miki_16

 

 Ja bi ga rado čekla da mi ne nestaju slike sa moba koje primim od nekoga sa Whastappa, resetirala mob i sve i opet ista stvar  .

 

...probaj deinstalirati Whats app pa ponovo instalirati. A ako hoćeš prije toga napravi back up, da ti ostanu sve poruke i ostali mediji.

 Ma sve probala, i opet isto, imaš pod temom Xiaomi Note 4 slike što mi se pojavi u galeriji..

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...
Ghost777 kaže...
Miki_16 kaže...

Da li netko ima Xiaomi A1? Zanima me kakve je kamera za razliku od Note 4?

 Ja bih rekao nesto ali ne puno bolja, portret mode je ok dodatak ali mogli su i bez toga. Ako bi kupio A1 kupi ga zbog cistog androida i podrske a ne zbog kamere. 

 Meni je kamera bitna jer dosta slikam, ali opet ne želim velike pare dati jer neda mi se stalno paziti oče pasti, jesam ga ožuljala i imam potrebe često mjenjat uređaj pa..

 Imas na gsm areni photo comapring tool. Cura ima sony xperiu XA koji je tu cijenom kao redmi i ima dosta bolju kameru. Ne mogu rec sto je s ostalim kinezima kada sam imao priliku koristiti redmi note4 i A1. 

MadeInCroatia
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Di kupiti huawei mobitele naprimjer Honor 7X (od danas u prodaji na aliju) sa slanjem dhl kao kod Goldwaya.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

*nepotreban post, slobodno obrisati*

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 6:04 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imas hw retail store na aliju,salju DHLom..samo neznam dali prolaze carinu i davanja kao preko goldwaya..
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iako se ova poruka poviše nije odnosila na mene, dosta mi je pomogla da shvatim kako ALIexpress funkcionira i čačkao sam po HK Goldwayu cijelo jutro.. 
Na koncu konca, 99% uzimam xiaomi redmi 4x, Čisto jer ne podnosim velike ekrane. Mada mislim da bih mogao požalit jer xiaomi redmi 4x (note) ima dosta bolje specifikacije za samo par dolara skuplju cifru (jači cpu, jači gpu, čak 1gb više rama i nažalost veći ekran). 
Jedina prednost prvome bi bio zvuk. Dobru komparaciju napravio je ovaj jutuber u linku: 



doky01akablava kaže...

Evo izvrsena narudzba,jel vrijedi ovaj GW-EUsupport kod i dalje ? 

Prije nego naručim, može objašnjenje za ove EU kodove na HK Goldway?
Jel trebam nešto upisati ili se automatski aktivira nakon što odaberem DHL dostavu iz kine?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 6:12 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
birra kaže...

Iako se ova poruka poviše nije odnosila na mene, dosta mi je pomogla da shvatim kako ALIexpress funkcionira i čačkao sam po HK Goldwayu cijelo jutro.. 
Na koncu konca, 99% uzimam xiaomi redmi 4x, Čisto jer ne podnosim velike ekrane. Mada mislim da bih mogao požalit jer xiaomi redmi 4x (note) ima dosta bolje specifikacije za samo par dolara skuplju cifru (jači cpu, jači gpu, čak 1gb više rama i nažalost veći ekran). 
Jedina prednost prvome bi bio zvuk. Dobru komparaciju napravio je ovaj jutuber u linku: 



doky01akablava kaže...

Evo izvrsena narudzba,jel vrijedi ovaj GW-EUsupport kod i dalje ? 

Prije nego naručim, može objašnjenje za ove EU kodove na HK Goldway?
Jel trebam nešto upisati ili se automatski aktivira nakon što odaberem DHL dostavu iz kine?

 Pa imas redmi 4 prime, doslovno isti cpu kao i note 4x a ima 5" ekran.. po meni je to trenutno najbolji redmi do 5"..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice