"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.721.755
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledas krivi yiaomi..gledas normalnu verziju a trebao bi note verziju gledat

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Blubo S8+
akragulj kaže...

 

 Ja bih ti isto kao neki drugi preporucio note 4x, mi a1 , cak i redmi 5 /5+ zbog toga sto taj bluboo nema dobar software za kameru, a opcenito podrsku vjerojatno. Taj chipset je isto star i ne isplati se bacat novce na to.

 

E da meizu m6 note ima najbolju kameru (po meni) u tom cjenovnom rangu , a flyme uopce nije tako los tako da razmotri i taj mobitel.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moram si uzeti novi mobitel, a nikako se odlučiti. Dao bih maksimalno 1600 kn. Htio sam nešto do 5" ali pošto su svi bolji modeli u novije vrijeme 5.5" pomirio sam se s već s tom veličinom. Od ljeta sam čekao Xiaomi Redmi 5, a sad kad je predstavljen me totalno razočarao. 5 plus je još ok, ali 5.99" mi je ipak malo preveliko. Ne da mi se čekati još par mjeseci na note 5, a nije ni sigurno što donosi...

Dakle, favoriti su mi Redmi Note 4x i Mi A1. Prednost note 4x je cijena, baterija, i 0.5 cm je kraći. Mi A1 bi trebao imati bolju kameru, noviji je model, USB typ c, i čisti android - njega nisam isprobao, a dosad sam bio na MIUI-u i zadovoljan sam. Dal se može na A1 staviti MIUI ako mi ne bude pasao taj čisti android? (znam za mi 5x ali njega nigdje nisam našao s B20).

Da, važan uvjet je i da mobitel podržava B20.
Gledao sam u Meizu i Leeco ali svaki ima neki deal break.

Što preporučate, i gdje ga uzeti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Uzmi neki od Mix verzije koja ima 5,5" ekran. Bit će ti kao da imaš 5" jer je tanak rub.
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

RN5 ce izaci u veljaci sa sd 636 najvjerojatnije.

Za A1 mislim da nitko ne zeli portati miui jer nitko nije kupio taj mob zbog miuija ako me shvacas.

Ako ti kamera nije bitna i presudna uzmi note4x zbog bolje baterije, miuija-i opet mozes stavit neki custom rom, b20.

 

Opet mozes pogledati meizu m6 note jer ima b20, ali deal break je sta ima home button i flyme..

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ma da, bit će vjerojatno rn4x global version. Malo mi je čudno da od drugog mjeseca nije izašao pravi rival tom modelu, a puno mi je čekati još 2-3 mjeseca za rn5. Navikao sam se na MIUI, koristim mi cloud za sync svega pa bi i ostao na njemu. Vezano za kameru, trenutno imam redmi 1s, a sestra redmi 4x i mogu reći da moj daje bolje slike! Je li na redmi note 4x ista kamera kao i na redmi 4x? Je li moguće da xiaomi u Redmi seriju ugrađuje lošije kamere nego prije 3 godine?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

RN5 ce izaci u veljaci sa sd 636 najvjerojatnije.

Za A1 mislim da nitko ne zeli portati miui jer nitko nije kupio taj mob zbog miuija ako me shvacas.

Ako ti kamera nije bitna i presudna uzmi note4x zbog bolje baterije, miuija-i opet mozes stavit neki custom rom, b20.

 

Opet mozes pogledati meizu m6 note jer ima b20, ali deal break je sta ima home button i flyme..

Samo M721H ima B20! Većinom se prodaje M721Q verzija koja nema B20. Pregled modela: https://reameizu.com/meizu-product/m721/

 

Iskreno meni koji imam Redmi Note 3 Flyme se čini puno fluidniji.

Velika prednost je što je moguće napraviti root uključivanjem opcije u samom OS-u, za razliku od Xiaomija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 22:35 (Bura).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovrom23 kaže...

Zdravo ljudi,
jel ima neka dobra stranica za kupnju maskice za Xiaomi?
Gledam sve i nema nitko ništa skoro osim neutrina, a tamo nemaju model koji želim.
Ne bih baš ebay da mi dođe za mjesec dana...

Imas na ebayu spanjolski ducan "todosmartphone" ili tako nesto odakle dolaze maskice i stakla za 4-5 dana, ja narucivao bar 6-7 puta, uvijek dodje ispod tjedan dana...

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lijep pozdrav, isplati li se dati nekih 400kn vise za Honor 8 u odnosu na Xiaomi Mi A1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hm, vrlo dobro pitanje.

 

Honor 8 cpu je malo jaci zbog 4 a72 jezgre, a gpu je isto malo jaci. Antutu tek toliko za usporedbu (honor 8) 90000 vs 62-65000.

Kamere su isto bolje kod honora ja mislim?

 

No mi a1 definitivno pobjeđuje u softveru. - no gledam da ce i honor 8 dobit oreo i treble support.

Ako neces mobitel koristit za igranje i nije ti bas kamera toliko bitna uzmi njega. Da se razumijemo mi a1 nije spor za "real usage".

 

Neka te netko jos savjetuje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 17:49 (Deutsch).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imao sam Honor 8 i doduše igrao sam se prilično te moram reći da Honor 8 tu nema što tražiti. Mobitel se grije nenormalno i nije baš za držanje, a baterija curi u tom slučaju kao da je nešto u kvaru, dok recimo Xiaomi redmi note 4x koji ima isti hardeare kao i Mi A1 izuzev lošije kamere i bolje baterije radi milina bez grijanja i baterija znatno duže traje. Recimo na Honor 8 baterija u istom režimu nije mogla izdržati do 15h popodne, dok na redmi note 4x ostane i za drugi dan do podne baterije (a nije baš toliko veća) i uređaj je doslovno hladan... Bez igranja nemam prigovora na Honor 8 jer je i veličinom i svim ostalim vrh što se mene tiče i ako se to gleda moj izbor definitivno, ali pošto se u zadnje vrijeme dosta i igram i ovaj Xiaomi redmi note 4X mi je puno bolji izbor od njega pa prema tome i Xiaomi mi A1. Prednost u antutu mu u ovom slučaju jednostavno ne pomaže baš ništa... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
8 0 hvala 2
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Onda mislim da cu uzeti taj Mi A1, hvala na informacijama :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bNeo kaže...

Imao sam Honor 8 i doduše igrao sam se prilično te moram reći da Honor 8 tu nema što tražiti. Mobitel se grije nenormalno i nije baš za držanje, a baterija curi u tom slučaju kao da je nešto u kvaru, dok recimo Xiaomi redmi note 4x koji ima isti hardeare kao i Mi A1 izuzev lošije kamere i bolje baterije radi milina bez grijanja i baterija znatno duže traje. Recimo na Honor 8 baterija u istom režimu nije mogla izdržati do 15h popodne, dok na redmi note 4x ostane i za drugi dan do podne baterije (a nije baš toliko veća) i uređaj je doslovno hladan... Bez igranja nemam prigovora na Honor 8 jer je i veličinom i svim ostalim vrh što se mene tiče i ako se to gleda moj izbor definitivno, ali pošto se u zadnje vrijeme dosta i igram i ovaj Xiaomi redmi note 4X mi je puno bolji izbor od njega pa prema tome i Xiaomi mi A1. Prednost u antutu mu u ovom slučaju jednostavno ne pomaže baš ništa... 

 Vidis, ovo je bas primjer kako antutu i specifikacije nista ne znace bas zbog tog grijanja, a kada se mob zagrije performanse opadaju tako da se dođe na isto kao a1.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A1 ili mi max 2? Odustao sam od mate 10 lite...prekup je naspram ova dva...

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na to pitanje samo ti mozes odgovorit jer tu je samo stvar velicine. 

Da li zelis tako velik mobitel nosit? Da li ti je to teret u trapericama? 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vlasnik sam Xiaomi Note 3 pro od prosle godine i sve je super, ali kamera je poprilično loša. Ne očekujem kvalitetu dslr-a, ali svejedno kad sam negdje u prirodi, volim da fotografije ipak liče na nesto. Koji je kinez sad aktualan i da li ima bolju kameru?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jesi probao rootati i staviti google cameru? Netko je spomenuo da meizu m6 note ima dobru kameru. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi max bi radi baterije i veceg ekrana a 1 radi ostalog...ima li jos kaj da valja do 2600 2700 a da je iz neutrina od kineza...preporuka

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

a da li ti je jako hitno? izlazi note 5 u veljaci, taman negdje ima ekran oko 6.0 i manje bezele

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nemam bas vremena jer kolegi s foruma danas ili sutra prodajem mob pa zato

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi 5 plus ti je taman između tih dvoje. Mislim da bi ti super pasao onda.Cca 1500kn preko honorbuya.

 

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislio sam.mob uzet iz neutrina...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam stavio google cameru na Redmi note i moram priznati kako su fotke definitivno bolje.Još uvijek nisu poput onih koje je opalila Lumia 640,ali definitivno napredak u odnosu na orig.kameru.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pogledaj još kod alzashop
Europska trgovina i stize između 2do4 dana. Moj stari postojeći je stigao za 2 dana. Kažem ti za tu stranicu jer je kod nas skuplje zbog većeg pdv i to kaj dignu cijenu zbog svoje zarade. A u vezi garancije, kaže jedan forumaš da alzashop na vlastiti trošak preuzme paket i popravi besplatno tj ako je u jamstvenom roku. Garancija zna biti 2god pa još usporedi cijene kod nas i kod njih .
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakraju uzeo a1 na firmu gdje radim..Tak da me ispao 1600kn...odusevljen stok androidom...samo me zanima cija je aplikacija za kameru xiaomieva ili Google cam..I fall se na cisti Android moze stavit bez roota I dal podrzava dual cam...lp...cini mi se da brze radi mego note4

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kamera na A1 je je od Xiaomi-a jer navodno Google jos ne podrzava dual kamere.
Nadam se da ce se u Oreo-u to promijenit.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mariolla79 kaže...

Nakraju uzeo a1 na firmu gdje radim..Tak da me ispao 1600kn...odusevljen stok androidom...samo me zanima cija je aplikacija za kameru xiaomieva ili Google cam..I fall se na cisti Android moze stavit bez roota I dal podrzava dual cam...lp...cini mi se da brze radi mego note4

 Koliko sam se ja igrao na Mi 5S, u svim osim najgorim mogućim uslovima je teško reći: ponekad Googleova ima malo manje šuma na noćnim snimcima, ponekad malo drugačije reše HDR efekat, pa je jedna malo kontrastnija nego druga, no generalno nije tako očigledno koja je bolja, i zavisi od situacije do situacije, a verovatno i malo do ličnog ukusa. Jedino u uslovim baš, baš nikakvog svetla Googleova definitivno uspeva izvući više eksponiranosti, jasnije boje i više detalja i slike nisu ni nalik jedna drugoj, ali čim je svetla samo malo više, već postaje teško reći koja je koja i koja je bolja.

 

Doduše, moja Google kamera je verzije 4.4, pa možda novije daju bolje rezultate.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz.. Sta uzeti od kineza tako do 1000 kn posto dosta cesto mijenjam mobitel pa ni ne zelim dati vise od toga..

 

Trenutno imam Letv Le one pro x800, Snapdragon 810, 4gb RAM, 64gb, 5.5 ekran ovo ono, jedini minus je sto se grije a baterija slaba, pa je pojede za cas..

 

Dakle sto se brzine tice, ne treba mi nista brze, ali mi treba nesto sto se ne grije toliko i da je baterija bolja....

 

Sta preporucujete?

 

 

Moze i polovno, vecinu mobova sam i uzeo polovne, tak da mi to ne igra ulogu

 

Ali ekran mora biti barem 5.5 ... ispod toga ne bih.

Zaradite $20 - $50 dnevno uz $50 bonusa pri registraciji - http://bit.ly/2k4L5Z0
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 16:05 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

Pozz.. Sta uzeti od kineza tako do 1000 kn posto dosta cesto mijenjam mobitel pa ni ne zelim dati vise od toga..

 

Trenutno imam Letv Le one pro x800, Snapdragon 810, 4gb RAM, 64gb, 5.5 ekran ovo ono, jedini minus je sto se grije a baterija slaba, pa je pojede za cas..

 

Dakle sto se brzine tice, ne treba mi nista brze, ali mi treba nesto sto se ne grije toliko i da je baterija bolja....

 

Sta preporucujete?

 

 

Moze i polovno, vecinu mobova sam i uzeo polovne, tak da mi to ne igra ulogu

 

Ali ekran mora biti barem 5.5 ... ispod toga ne bih.

 Definitivno nakon LeTV X800 bi ti preporucio Redmi Note 4X 3-32 ili protegni na 4 GB.

Brzi u radu,baterija nemjerljivo bolja od LeTV-a samo je kamera minus koja te potrefi.

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim mobitel za ženu....nemam pojma sto hih joj uzeo...sve je bolje od Samsunga J3. Ima li netko nekakvu preporuku. Meni se osobno sviđaju Zte axon 7 mini i Xiaomi  4x. Na mobitelu je bitnija kamera nego procesor ili ram a ovaj 4x je lutrija sto se tiče kamere. Ima li netko kakvu preporuku ili ideju jer ja nisam u svijetu kineza još od mog Jiayu s3:)

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice