"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.314
|
čitano: 5.733.311
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sa gearbestom mozda prodjes sa carinom, mozda bez, ovisi.

Btw taj umidigi ti nece imat ni softversku podrsku, ni dijelove za nac na netu tako lako, ako ima neki bug u romu umidigi ce ga tesko popravit, oreo ces vidjeti jako tesko. Redmi 5+ ce ti vjv dobit oreo, bolja podrska u svemu. Mediatek je jos uvijek za sada rupa bez dna po podrsci. To ti je jedna moja konstruktivna kritika pa ti odluci sam :)

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma odustao sam  i od prodaje ovog Redmija 4... 

Zao mi dati vise od 1500 kn za mob, skrt sam, ionako ga ni ne koristim nista posebno, igre ni ne igram, samo surf, youtube, fejs i gluposti

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-a1-55-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-625-octa-core-android-one-4gb-32gb-dual-120mp-touch-id-black-581.html#/4-colour-black

 

 

 

jel ovo ok cijena?...jel se može šta bolje nać za tu lovu?...jel vrijedi razlika od 20 eura naspram redmi 5+ ili 33 eura naspram redmi note 4?...vidim da je tax included i da je free shipping...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 21:16 (Mahjongg).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Po meni se redmi 5+ vise isplati, a neki moji razlozi su ti : 1000mah veca baterija, primarna kamera je ista tako da tu nema neke razlike osim sta sa mi a1 imas taj "cool" bokeh effekt. Znaci sa mi a1 dobijes samo (nije bas samo jer ce sigurno doc android p) stock android dok redmi 5+ ima miui, a mozes flashati stock android tako da si opet na istom.

Inace xiaomi radi jednu veliku nadogradnju za mobitele srednje klase (to je nesto sto sam primjetio iako ne mora znacit za ovaj uređaj), r5+ je dosao sa nougatom te ce sigurno dobiti sluzbeni oreo dok opet sa custom romovima vjerojatno i p.

Rn4 se po meni ne isplati jer ima losiju kameru od ova 2. 

Malo dugacko misljenje, ali to su neki plusevi i mane :D

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uidigi, Elephone, Ulephone - kad sam ih kupovao bili su 'best huy' po specifikacijama naspram cijene. Zapravo, i nisu bili losi. Nasao sam forume s podrskama za rrotanje i custom ROMove i sl. Sve je u pocetku izgledalo savrseno.

 

Medjjutim:

 

- proizvodjac mozda da jednu ili dvije OTA nadogradnje (da se otklone inicijalni bugovi) i nakon toga kazu, to je stari model, nece vise biti podrske, 'savjetuju' korisnike da prijedju na noviji model (onaj stari se nakon pola godine vise ni ne prodaje)

 

- ‎mozes naci forume s podrskama, cak i custom ROMovima ali i tamo, nadje se u pocetku par entuzijasta koji po par mjeseci razvijaju svoje ustom ROMove i onda odustanu (proizvodjac nije objavio drivere za kameru pa custom ROMovi s generickim driverima prave neupotrebljive fotografije i sl.)

 

- ‎nakon godinu i malo vise, cak i obicnih korisnika nestane s foruma jer im se mobitel pokvari, ili ga se rijese/zasite. Buduci da ni proizvodjac vise ne pruza podrsku, nemas vise koga bilo sto pitati,posavjetovati se ako ti zatreba

 

- ‎Na jednom je nakon godinu i pol otkazao gumb za paljenje. Mogu ga paliti i gasiti s nekakvim trikovima (kao na budillicu), otkljucavati ekran s aplikacijama koje omogucuju da se koristi Volume gumb i sl. Ali, sve je to prilicno frustrirajuce

 

- ‎Na drugom je nakon godinu i pol iz cistog mira, prestao raditi WiFi. Vise puta sam ga tvornicki resetirao, instalurao nanovo tvorncke ROMove i sl., nista, WiFi se uopce ne moze upaliti. Nasao sam da se jos netko, negdje zalio na isti problem (?), kazu da je negdje unutra neki labavi spoj na anten ili sl. Cak sam ga htio otvarati i popravljatii ali nakon vise dana trazenja nisam uspio naci YouTube bas za otvaranje/rastavljanje doticnog modela.

 

- Treci se nakon godinu i pol vise nece puniti. Mislim da mu nije crkla baterija (baterija je bila sasvim ok), nego da se i njemu otkopcao neki  kontakt (na USB ulazu). Naime dok os baterija niije bila potpuno crkla, nije se vise mogao ni spojiti na PC. (probao sam sve moguce USB kablove i punjace, cak sam mjeroi koliko Ampera vuce kad se spojii na punjac - ravno 0 Ampera).

 

Bio sam pokusao nositi na servise, ali  ni uz moljakanje nisu ga htjeli ni uzeti u ruke. Ne popravljaju doticne marke, ili popravljaju ali samo ako imam racun da je kupljen u Hrvatskoj.. Neki su mi rekli, odradio je svoje, malo vise od goidine dana (koliko mu je bila garancija - ali i garancija je upitna ako ga moras na popravak slati u Kinu), sad neka ga bacim u prvo smece

 

Od ta tri, dva mi i dalje rade, ne muci me to sto su ostali na Lollipopu (koji radi sasvim dobro i trosi manje baterije  nego Marshmallow ili Nougat), nego to sto jna jednom ne radi gumb  za paljenje a na drugom WiFi. Sve ostalo radi skoro pa odlicno. Zbog navedenih hardverskih problema ta dva skupljaju prasinu u ladici a onaj treci, koji se vise ne moze ni punit, taj ceka u kutiji za el. otpad

 

Toliko o doticnim no-name markama, iskustvo iz prve ruke.

 
8 0 hvala 6
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@zgf.  Meni moj letv max x900 radi dobro ,več 2 godine.Baterija mu drži jednako kao i prvi dan kad sam ga kupio.😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Leeco nije noname tvrtka, a Lemax je odličan mob. Ja sam sa x820 pre zadovoljan.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

@zgf.  Meni moj letv max x900 radi dobro ,več 2 godine.Baterija mu drži jednako kao i prvi dan kad sam ga kupio.😀

 Koliki sot dobijes? 6.33 incha+ 3400 mah baterija+ ne bas stedljivi procesor? cca 4h?

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Između 3 i 4 sata,punim jednom na dan.

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koja je razlika između ovog Mi A1 i ovog Mi A1...osim u cijeni..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mozda različit dobavljac, ne vidim nikakve razlike
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Mozda različit dobavljac, ne vidim nikakve razlike

 Mi A1 su svi global jer su na stock androidu?

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dal možda netko zna kada Xiaomi predstavlja konačne specifikacije i ostale detalje za Mi Max 3  ?  

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vjerojatno svibanj/lipanj, kao i prosla dva.

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi. Krepao mi je mobitel i sad razmišljam o kupnji Kineza.Znam da se ovdje razumijete jer sam davnih dana čitao ovu temu.

Ovako mobitel bi trebao biti plativ Paypalom,s poštarinom najviše cca 300 $, da je dostava brza i da nemam ni najmanje šanse imati carinu nego da je iz EU izvora.

Kod mobitela mi je jako važna pouzdanost da neće krepati brzo i dugotrajna baterija, a koristim ga za pozive, poruke i internet pregledavanje. 

Ne znam što je roootanje i ostalo nego bi mob. koristio onako kako ga dobijem.

 

Hvala Vam unaprijed.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo preporucio bih ti honorbuy sa dhl dostavom za svega par dana.

Ako ti je bitna pouzdanost, da nece krepat brzo i baterija onda nekakav xiaomi. Biraj redmi note 4x, redmi 5 plus, mi a1/5x. Iako od tih mobitela ja bi uzeo redmi 5 plus, no ako ti se da sacekat preporucio bi ti da uzmes redmi note 5 jer stane u tvoj budzet, a dobijes puno vise. Ima puno bolji procesor i kamere od ovih, baterija im je gotovo ista. Eto da sam na tvome mjestu ja bi sacekao 1-2 tj jer se stvarno moze dobiti puno bolje za razliku od 50$.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Evo preporucio bih ti honorbuy sa dhl dostavom za svega par dana.

Ako ti je bitna pouzdanost, da nece krepat brzo i baterija onda nekakav xiaomi. Biraj redmi note 4x, redmi 5 plus, mi a1/5x. Iako od tih mobitela ja bi uzeo redmi 5 plus, no ako ti se da sacekat preporucio bi ti da uzmes redmi note 5 jer stane u tvoj budzet, a dobijes puno vise. Ima puno bolji procesor i kamere od ovih, baterija im je gotovo ista. Eto da sam na tvome mjestu ja bi sacekao 1-2 tj jer se stvarno moze dobiti puno bolje za razliku od 50$.

 

 

Hvala na brzom odgovoru. Nažalost, što hitnije mi je potreban mob. jer doslovno nemam s čime pričati.

Znači najbolji bi za tu lovu bio redmi 5 plus, to je ovo? https://www.honorbuy.com/1316-xiaomi-redmi-5-plus-64gb-official-global-version-smartphone-black.html

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Oprostite ako je bilo nedavno...

Koja su zadnja saznanja o carini sa goldway shopa sa dhl dostavom ?

Hvala !

 

Konkretno za ovo:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-5-Plus-ROM-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-Core-5-99-18/311331_32848196575.html?spm=2114.12010608.0.0.73b97b99bAm49t

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Z004 kaže...

Oprostite ako je bilo nedavno...

Koja su zadnja saznanja o carini sa goldway shopa sa dhl dostavom ?

Hvala !

 

Konkretno za ovo:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-5-Plus-ROM-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-Core-5-99-18/311331_32848196575.html?spm=2114.12010608.0.0.73b97b99bAm49t

 

 Došao mi je prije 10ak dana s Goldwaya Note 3, bez carine, prije plaćanja imaš mogućnost napomene i tu sam, kako su me savjetovali drugi, napisao GW-EUsupport

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mahjongg kaže...

Koja je razlika između ovog Mi A1 i ovog Mi A1...osim u cijeni..

 Ako se ne varam, jedan je 32 GB interne memorije, a drugi 64 GB.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

da, jos dhl dostava od 30$

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Coder256 kaže...
Mahjongg kaže...

Koja je razlika između ovog Mi A1 i ovog Mi A1...osim u cijeni..

 Ako se ne varam, jedan je 32 GB interne memorije, a drugi 64 GB.

 Ispravili su, bili su po 152eur 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Coder256 kaže...
Mahjongg kaže...

Koja je razlika između ovog Mi A1 i ovog Mi A1...osim u cijeni..

 Ako se ne varam, jedan je 32 GB interne memorije, a drugi 64 GB.

 bila su oba 32 gb...jedan za 152 a drugi za 199 eura...jucer ga nisam kupio a danas ujutro su ispravili cijenu

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Paolo Maldini kaže...
Z004 kaže...

Oprostite ako je bilo nedavno...

Koja su zadnja saznanja o carini sa goldway shopa sa dhl dostavom ?

Hvala !

 

Konkretno za ovo:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-5-Plus-ROM-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-Core-5-99-18/311331_32848196575.html?spm=2114.12010608.0.0.73b97b99bAm49t

 

 Došao mi je prije 10ak dana s Goldwaya Note 3, bez carine, prije plaćanja imaš mogućnost napomene i tu sam, kako su me savjetovali drugi, napisao GW-EUsupport

 Prošli tjedan stigla 2 komada Redmi 5 Plus bez carine i PDV-a. Obadva su zajedno poslana i nisam pisao nikakvu napomenu. Stigli za desetak dana. OBAVEZNO izabrati DHL

 J sam uzeo ovakva dva. https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Xiaomi-Redmi-5-Plus-4GB-RAM-64GB-ROM-Smartphone-Snapdragon-625-Octa-Core-5/311331_32850989993.html?spm=2114.12010612.0.0.65ca28a16UakDP

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 23:17 (hhh).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hhh kaže...
Paolo Maldini kaže...
Z004 kaže...

Oprostite ako je bilo nedavno...

Koja su zadnja saznanja o carini sa goldway shopa sa dhl dostavom ?

Hvala !

 

Konkretno za ovo:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-5-Plus-ROM-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-Core-5-99-18/311331_32848196575.html?spm=2114.12010608.0.0.73b97b99bAm49t

 

 Došao mi je prije 10ak dana s Goldwaya Note 3, bez carine, prije plaćanja imaš mogućnost napomene i tu sam, kako su me savjetovali drugi, napisao GW-EUsupport

 Prošli tjedan stigla 2 komada Redmi 5 Plus bez carine i PDV-a. Obadva su zajedno poslana i nisam pisao nikakvu napomenu. Stigli za desetak dana. OBAVEZNO izabrati DHL

 J sam uzeo ovakva dva. https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Xiaomi-Redmi-5-Plus-4GB-RAM-64GB-ROM-Smartphone-Snapdragon-625-Octa-Core-5/311331_32850989993.html?spm=2114.12010612.0.0.65ca28a16UakDP

 https://forum.xda-developers.com/market/deals/aliexpress-hong-kong-goldway-tax-free-t3613189

Uglavnom ne škodi dodati tu napomenu

 

In order to get DHL shipping to EU without any duties/ taxes please choose DHL and write code GW-EUsupport during payment (below are instructions how to use it properly).
When using code you get 100% guaranteed tax free shipping to EU by DHL + fastest possible processing + free Tempered glass and TPU with any purchase + my support / fast communication when needed.

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

OK naručena ta Xiaomi 5 s Honorbuya. Što ako mobitel dođe pokvaren, oštečen ili se brzo pokvari, ima li kakve šanse za garancijom preko Honorbuya?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nickname1 kaže...

OK naručena ta Xiaomi 5 s Honorbuya. Što ako mobitel dođe pokvaren, oštečen ili se brzo pokvari, ima li kakve šanse za garancijom preko Honorbuya?

 Oni daju 1 godinu garancije, kontakturaj ih. 

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav forumasi, imam priliku dobiti ovakav mobitel iz Linksa https://www.links.hr/hr/smartphone-xiaomi-redmi-5-plus-5-9-multitouch-ips-octacore-1-8-ghz-3gb-ram-32gb-flash-wifi-bt-kamera-android-7-1-2-crni-048900025 pa me zanimaju neke stvari. Kakav je mobitel u odnosu na moj stari galaxy A5 2015, te da li ga moram otkljucavati, flashati ili raditi tako neke stvari ili jednostavno, kupim, upalim i koristim. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Odličan mobitel, kupio sam sestri prije 2 mjeseca i obožava ga.

Mobitel će ti vjerovatno doći sa Global Stable ROM tako da upali i koristi ne trebaš flashati nikakav ROM.

 

Eventualno ako želiš  uštediti 300-400kn, kupi sa Honorbuy.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice