"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.307
|
čitano: 5.718.649
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mcf kaže...
Ovaj redmi note 7 na abrakadabri je globalna verzija pretpostavljam?:)

 Normalno, pa nece kinesku prodavat u Europi 

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hahhaajaads kaže...
mcf kaže...
Ovaj redmi note 7 na abrakadabri je globalna verzija pretpostavljam?:)

 Normalno, pa nece kinesku prodavat u Europi 

 

🤣😥😜😥

 

A jesi me nasmijao ....

Al ne reci nikad ,

nikad sad se ne zna 

Kinezi sad uvlače u Rvacku pa će ih naučit Balkanci pravom lopovluku.

 

😋🤣🤣

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dosta bolje izgleda Gcam fotka. jesi probavao 48mp u pro modu? citam da iako snapdragon 660 ne podrzava kamere iznad 25mp, ipak dobro interpolira bas zato sto je kamera dobra pa ima dosta informacija da 'slozi' sliku.
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hahhaajaads kaže...
Wh1T3L10n kaže...
tintin kaže...
Jel kome stigao Redmi Note 7?
Ima smisla da prelazim sa Note 5 na Note 7?

 Imam Redmi Note 7 vec vise od mjesec dana... I moram priznati, jako sam zadovoljan...

 Apsolutno nemam niti jednu zamjerku...

 Ja sam nedavno presao sa Redmi Note 5 pro na Redmi Note 7 i moram ti priznat da mi je sve isto (znaci sto se tice brzine, miui sustava i novog pie androida). Jedino je bolja kamera (koja isto po defaultu podrzava camera2api iliti gcam), puno ljepsi i bolji dizajn i nesto veci ekran sa gorilla glassom. Dole imas 2 slikice slikane u 10 sati navecer.

 

 dosta bolje izgleda Gcam fotka. jesi probavao 48mp u pro modu? citam da iako snapdragon 660 ne podrzava kamere iznad 25mp, ipak dobro interpolira bas zato sto je kamera dobra pa ima dosta informacija da 'slozi' sliku.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

 dosta bolje izgleda Gcam fotka. jesi probavao 48mp u pro modu? citam da iako snapdragon 660 ne podrzava kamere iznad 25mp, ipak dobro interpolira bas zato sto je kamera dobra pa ima dosta informacija da 'slozi' sliku.

 Nisam nista isprobavao osim isprobavanja gcam vs obicne kamere, tak i tak rijetko slikam pa se nisam bavio kak dodatno poboljsat kameru ;)

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Narucio sam pocophone f1 i trazim malu pomoc pomoc oko punjaca.

Naime, trebao bih jos jedan punjac kakao sto cu dobiti ili nesto u tom rangu jer mi trebaju 2 - znaci quick charge 3.0 neki kvalitetniji i koji je pouzdan (recimo znam da su xiaomi i anker dobri, no ima li smisla davati po 25-30$ ili ima i neka jeftinija, a opet kvalitetna solucija?). Moze link, a moze m preporuka samo gdje ga mogu nabaviti. Zahvaljujem svima!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima. Došlo vrijeme za kupovinu novog telefona. Do sad sam uvijeka imala neki od "poznatih" imena, sad bih rado probala nešto iz Xiaomi ponude. Kakva su mišljenja korisnika nakon nekoliko mjeseci sa ovim Note 7? Ovdje gdje sam, cijena mu je oko EUR 250 (4/64). U ponudi imaju i Pocophone za nekih 330 EUR (6/64). Šta je bolje i isplati li se izdvojiti za tu razliku, ako je neko rukovao s oba? Kamera mi je bitna, jer dosta fotkam, pa će taj podatak uticati na moj izbor. Igrice mi nisu bitne, više "vrtim" youtube, bitno mi je da viber i whatsapp rade kako treba.

Hvala unaprijed na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
acmilan2 kaže...

Naime, trebao bih jos jedan punjac kakao sto cu dobiti ili nesto u tom rangu jer mi trebaju 2 - znaci quick charge 3.0 neki kvalitetniji i koji je pouzdan (recimo znam da su xiaomi i anker dobri, no ima li smisla davati po 25- ili ima i neka jeftinija, a opet kvalitetna solucija?). Moze link, a moze m preporuka samo gdje ga mogu nabaviti. Zahvaljujem svima!

Aukey punjači, vrhunska kvaliteta, a cijena osrednja, imaš na Aliju hrpe modela pa baci pogled, ja imam skoro 2 godine star QC2 i dela kao prvog dana...

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Odlicno, napokon je netko pomogao, ma vidim ima svega i svacega, razmisljao sam doci do xiaomi storea u areni po original punjac pa ne znam da li se to isplati onda ili ne.

 

ili recimo ovaj, lici originalno, no sad za 8$ 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 14:39 (acmilan2).
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Primjetila sam da imam problem s notifikacijama po pitanju aplikacija na Redmi note 7 pro: Messenger poruka dodje sat vremena poslije , a Whatsapp poruke ponekad zvone. U globalu treba ući u pojedinu aplikaciju svaki put da on primi sve nove poruke. Zašto je to, postoji li nekakvo rješenje? Isti problem sam imala na proslom mobu, i evo ga opet. Bas nemam srece 😒

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Probleme tog tipa na Redmi Note 5 riješio sam instalacijom custom roma. Isto ću napraviti i na Note 7 kad custom rom bude dostupan.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bi mi mogli preporučit neki smart watch, neki best buy u najmanjem cjenovnom rangu? Treba mi za stariju osobu kojoj će koristit mislim da gotovo isključivo za brojanje koraka u svakodnevnim šetnjama.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Za sve vas koji imate problema s dolaskom obavijesti (Whatsapp, Viber i sl.), mozda pomogne ovo: https://mob.hr/vodic-kako-natjerati-xiaomi-da-prikazuje-push-obavijesti-miui-8/
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
acmilan2 kaže...

Odlicno, napokon je netko pomogao, ma vidim ima svega i svacega, razmisljao sam doci do xiaomi storea u areni po original punjac pa ne znam da li se to isplati onda ili ne.

 

ili recimo ovaj, lici originalno, no sad za 8$ 

 https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S9-18W-USB-Charger-EU-US-UK-AU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-1153784.html?rmmds=category&ID=43101&cur_warehouse=CN

 

Radi ko avion..

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zupy kaže...
acmilan2 kaže...

Odlicno, napokon je netko pomogao, ma vidim ima svega i svacega, razmisljao sam doci do xiaomi storea u areni po original punjac pa ne znam da li se to isplati onda ili ne.

 

ili recimo ovaj, lici originalno, no sad za 8$ 

 https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S9-18W-USB-Charger-EU-US-UK-AU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-1153784.html?rmmds=category&ID=43101&cur_warehouse=CN

 

Radi ko avion..

 Model BW-S7 je podrzan na njihovoj tablici podrzanih QC punjaca.

Mozda je ovaj BW-S9 samo novija verzija toga?

Kovačić
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A koji kabel koristite da podrzava QC3?

Gledam po aliju ima svakakvih, pa ako netko ima iskustva.

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi Note 7 ili Poco F1

dilema, dali se isplati dati malo više za poco.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
acmilan2 kaže...

Odlicno, napokon je netko pomogao, ma vidim ima svega i svacega, razmisljao sam doci do xiaomi storea u areni po original punjac pa ne znam da li se to isplati onda ili ne.

 

ili recimo ovaj, lici originalno, no sad za  

Zašto ne, to je Xiaomijev tvornički koji se isporučuje s većinom novijih modela, ja sam ga dobio uz svoj Max 3 i koristim ga svakodnevno...

 

PS. Kad smo već kod punjača, kome treba, evo i link na izvrstan Xiaomijev QC3 auto punjač, imam ga skoro godinu dana, i napuni bateriju od 5.500 mAh za cca 2 sata, isto kao i kućni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 11:28 (frulex).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
DubravkoB. kaže...

Redmi Note 7 ili Poco F1

dilema, dali se isplati dati malo više za poco.

 Ja sam 20.4. narucio pocophone, u centru tehnike (link ovaj je crveni jer su plavi i crni rasprodani) gdje su najjeftiniji u RH i jos ako si placao VISA Inspire karticom, dobio jos 10% popusta, za jednokratno s dostavom izaslo nekih 2150kn, a na rate 2350 sto je i dalje najjeftinije.

E sad, sto je bolje kupiti ili ne - ja sam prevagnuo na Pocophone iz vise razloga - prvo jer je manji, ne gledajuci velicinu displaya 6.18" vs 6.3", nego bas dimenzije, gledao sam da bude sto slicniji mojem sadasnjem redmi note 4X i ovo je 4,5 milimetara razlike, dok bi sa redmi note 7 bilo oko 9mm sto mi je previse.

Drugo - definitivno jaci hardver - SnapDragon 845 naspram 660 i grafika Adreno 630 naspram 512, volim vise igrati igre i fluidnost u svim aplikacijama te 6GB RAM memorije naspram 4GB, a baterije su im obadvama 4000mAh, no Pocophone ima i vodeno hladjenje pa tako smatram da bi baterija mogla dulje izdrzati ako se vise koristi, a manje grije.

Ovaj ima 4 kamere i vjerojatno su bolje nego na pocophoneu, međutim, prema sivm recenzijama, na youtubeu i raznim stranicama, rijetko pronalazim negativne komentare na Pocophoneovu kameru jer za taj novac ne mozes ocekivati ekstra, kao ni kod redmi note 7, no oni su isli na kameru vise na tom uredjaju pa je valjda bolja, ne znam, nisam je jos probao.

 

Kod pocophonea je jedino bilo prije problema sa ne prikazivanjem obavijesti zbog notcha gore i tu zubovi su smetali da nije nikako bilo dobro, no sa redovnim updateima se i to rijesilo, imas podrzan HR meni odmah u startu, bez nekih onih kineskih aplikacija nepotrebnih i 64GB ROM je meni sasvim dovoljno jer imam jos isto toliko microSD.

 

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao.

Kovačić
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
rocker55555 kaže...

A koji kabel koristite da podrzava QC3?

Gledam po aliju ima svakakvih, pa ako netko ima iskustva.

Evo ovog koristim cca 10 mjeseci s Xiaomijevim QC3 punjačem, to je Auto-disconnect verzija kabla koji isključi dovod struje nakon što se baterija napuni na 100%, cijena oko 50 kn. 

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
acmilan2 kaže...

Odlicno, napokon je netko pomogao, ma vidim ima svega i svacega, razmisljao sam doci do xiaomi storea u areni po original punjac pa ne znam da li se to isplati onda ili ne.

 

ili recimo ovaj, lici originalno, no sad za  

Zašto ne, to je Xiaomijev tvornički koji se isporučuje s većinom novijih modela, ja sam ga dobio uz svoj Max 3 i koristim ga svakodnevno...

 

PS. Kad smo već kod punjača, kome treba, evo i link na izvrstan Xiaomijev QC3 auto punjač, imam ga skoro godinu dana, i napuni bateriju od 5.500 mAh za cca 2 sata, isto kao i kućni.

 Uvijek sam skeptican sto se tice originalnosti uređaja sa tih stranica, odnosno da li je bas to tvornicki tako kako pise jer to mi se cini jeftino.

Kazem, narucio sam pocophone f1, kad mi dodje, dobit cu 1 punjac uz njega. Sve sto trazim je barem minimalno isti takav ili bolji QC punjac jer 1 bih uvijek imao na poslu, dok bi drugi bio doma da ne nosim to uvijek. Postoji li nacin kako provjeriti autenticnost proizvoda?

 

Sto se tice auto punjaca, ja sam sebi uzeo Xiaomi Roidmi 3S, dobro puni mobitel i preko bluetootha se spojim na njega i slusam glazbu :)

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 11:35 (acmilan2).
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja naručio ovaj Quick Charger 3.0... ima najviše ordera na Aliju.. e sad tek sam danas skužio onaj popis s Qualcommovih stranica, koji je neko linkao gore, na kojem ovoga nema...

 

Ali pazite cijenu

 

https://www.aliexpress.com/item/TOPK-B126Q-18W-Quick-Charge-3-0-Fast-Mobile-Phone-Charger-EU-Plug-Wall-USB-Charger/32857032788.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6cb94c4d5nRA9h

 

Bumo vidli dal je šrot, ili ne, ali po količini prodanih primjeraka i feedbacka je sve ok

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Punjač sam uzeo Aukey no... kao da ih više nema na Aliju?! Za kablove, sa Ugreen ne možeš pogrešiti - funkcionalnost odgovara specifikacijama, no svaki kabl koji sam kupio od njih je (IMO nepotrebno) debeo, a i nešto su skuplji. Orico pravi kablove jednakih performansi, normalne debljine i nešto niže cene.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
rocker55555 kaže...

A koji kabel koristite da podrzava QC3?

Gledam po aliju ima svakakvih, pa ako netko ima iskustva.

Evo ovog koristim cca 10 mjeseci s Xiaomijevim QC3 punjačem, to je Auto-disconnect verzija kabla koji isključi dovod struje nakon što se baterija napuni na 100%, cijena oko 50 kn. 

 Jel mi mozes na privatnu poruku odgovoriti molim te? Hvala!

Kovačić
13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
rocker55555 kaže...

A koji kabel koristite da podrzava QC3?

Gledam po aliju ima svakakvih, pa ako netko ima iskustva.

Evo ovog koristim cca 10 mjeseci s Xiaomijevim QC3 punjačem, to je Auto-disconnect verzija kabla koji isključi dovod struje nakon što se baterija napuni na 100%, cijena oko 50 kn. 

 To bi trebali napraviti i punjač i mobitel i bez toga auto disconnecta. Nego, kako radi trickle charging na tom kabelu i koja mu je granica?

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam točno na što misliš - kabel funkcionira tako da kad se baterija napuni na 100%, on ga puni još cca 20 min i onda kompletno isključi dovod struje s punjača u mobitel - isti efekt kao da si ga ištekao iz moba. E, sad, tih 20 min što ga još puni nakon 100% nisam mjerio s ničim...

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To je totalni gimmick. Svu regulaciju struje kontroliraju komponente u mobu. I trebale bi. Šta ima kabel diktirati koliko će struje ići u mobitel.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne regulira kabel količinu struje već ima u sebi samo ON/OFF switch/chip koji prekine protok struje nakon što je mob napunjen na 100%, a trenutno stanje punjenja je prikazano bojom LED-ice: crvena-obični charge, plava-QuickCharge, zelena kad je na 100% i nakon toga se LED-ica ugasi kad ga disconnecta. Naravno da na novim mobitelima ne bi trebalo biti utjecaja na bateriju pa da ga i tjednima držiš na punjaču na 100% upravo zbog elektronike, ali eto, nek se nađe...

13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako nema razlike potencijala, ne teče ni struja, tako da je nejasno što bi onda kabel trebao prekinuti kad je baterija na 100%. A što se tiče onoga pitanja o trickle chargingu, iz opisa kabela bih zaključio da nakon što postgne 80% kapaciteta smanjuje struju punjenja, što je opet nešto što već odrađuju i punjač i mobitel. Bilo bi zanimljivo izmjeriti struju u onih 20 minuta nakon 100% o kojima si pričao, što se točno tu događa.

Uglavnom, kao što je već spomenuto, ne vidim svrhu tog kabela, jer to odavno već odrađuju i mobitel i punjač.

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim povoljan smartphone, malo sam istraživao i naišao na Realme 3 pro, di ga mogu nabaviti najjeftinije? izašo je nedavno, jel moram cekat da dode kod nas? ili da uzmem xaomi mi a2 za 1400 kuna

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 15:31 (youngšverbulja).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice