LG G Flex - review

poruka: 13
|
čitano: 5.773
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LG G Flex - review

 

Pozdrav.

 

Neko vrijeme sam tražio koji ću mobitel odabrati, i odabir je pao na LG G Flex. Dobio sam ga po povoljnoj cijeni od jednog od naših mobilnih operatera (neću reklamirati {#}). 

LG G Flex je mobitel Južnokorejske tvrtke LG Electronics te je mobitel LG-ove G serije. Mobitel je prepoznatljiv po tome što je jedini mobitel koji ima zakrivljeni zaslon, a samim time i kučište. Također, prvi je mobitel koji ima stražnji poklopac izrađen od tzv. self healing materijala, neka plastika premazana nečim. 

 

 

Verzije

Postoji više verzija ovog uređaja ovisno o operateru (SAD). U Europi se prodaje uređaj model D955, a u SAD-u  LS995 / LGLS99, D959 / LGD959TS, D950

Razlike između modela su kapacitet baterije, neki modeli imaju 100 mAh manji kapacitet baterije, te LTE podržane frekvencije.

 

 

Specifikacije

  • dimenzije: 160.5 x 81.6 x 8.7 mm 
  • težina: 177 g
  • zaslon: zakrivljeni 6,0" P-OLED, 1280 x 720 (~245 PPI)
  • zvuk: mono zvučnik straga, 3.5 mm jack izlaz na dnu
  • kamera: 13,0 MP, rezolucije 4160 x 3120 piksela, autofokus, LED bljeskalica, HDR; snimanje videa u 4K UHD (3840 x 2160), 1080p@60fps
  • prednja kamera: 2,1 MP, 1920 x 1080 piksela; snimanje videa u 1080p@30fps
  • baterija: neizmjenjiva  Li-Po 3500 mAh 
  • boja: titan silver
  • SOC: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
  • CPU: Quad-core 2,3 GHz (2,26 gHz) Krait 400
  • GPU: Adreno 330
  • RAM: 2 GB LPDDR3
  • ROM: 32 GB
  • microSD: nema
  • povezivost: 4G; WiFi; Bluetooth 4.0 LE; GPS; NFC; Wi-Fi hotspot
  • OS: Android 4.2.2, dostupna 4.4.2. Kitkat nadogradnja
  • više informacija: gsmarena.com

 

Mislim da je nepotrebno pisati ostale specifikacije, koga zanima sve u detalje ima link.

 

 

 

Pakiranje

Mobitel dolazi u kartonskoj kutiji, na vrhu se nalazi LG logo, ispod glavne specifikacije

 

 

 

Dizajn

Mobitel je izrađen od plastike, a stražnji poklopac je premazan Self-healing premazom. 

Kako to funkcionira? Iz iskustva, nemam pojma. Ali, kako se može vidjeti na raznim drugim recenzijama, male ogrebotine (ključevi, upaljač...) se stvarno povuku. LG navodi da ogrebotine nastale silom do 500g nestaju, a brzina nestajanja ovisi o temperaturi. 

Mobitel spada u kategoriju phableta zbog velikih dimenzija i ekrana. U ruci mobitel leži izvrsno.

Prostor je savršeno iskorišten te su gabariti iliti meso jako mali.

Naprijed nema niti jedna tipkka, ali ispod leće kamere straga se nalaze dvije tipke za podešavanje glasnoće te jedna power tipka.

Ja osobno jednom rukom mogu koristiti mobitel bez problema. 

Stražnji poklopac je malo sklizav te nebi bilo loše nabaviti masku, bez obzira na to što ima self-healing premaz.

      

 
 
 

 

Zaslon

Sprijeda dominira veliki 6,0" P-OLED ekran, ekran nije napravljen od stakla, već od plastike-

Rezolucija ekrana je 1280 x 720 što daje gustoću piksela od 245 ppi. Meni osobno ne smeta što su nisu stavili FHD ekran jer ja piksele ne mogu vidjeti, a mislim da ne može ni 90% korisnika smartphonea( traži se dlaka u jajetu)

Kutovi gledanja su odlični, a crna je crna.

 
 

 

Hardver

Mobitel pokreće Snapdragodov 800 procesor koji radi na 2.3 gHz (2.26 gHz), a pomaže mu grafički čip Adreno 330

Na Antutu benchmarku mobitel se smjestio na vrh sa preko 36000 bodova (može i do 37000) ispred One M8 i Note 3.

Sve igre lete, nema laga.

    

 
 

Softver

Mobitel kada se izvadi iz kutije dolazi sa Android verzijom 4.2.2., a dostupna je nadogradnja na 4.4.2. Kitkat.

LG je podosta izmjeni korisničko sučelje te je implementirao svoj Optimus UI.

Mobitel radi bez problema, nema nikakvih lagova, otključava se brzim dvoklikom da ekran, a u KK je i dostupan KnockCode. Jedna cool stvar je lockscreen na kojemu se mijenja slika ovisno o položaju uređaja, ako se uređaj nagne natrag dobit će se slika mora, a ako se nagne naprijed slika neba. 

 

Mobitel ima IC senzor, te se pomoću predinstalirane aplikacije QuickRemote može upravljati različitim uređajima, a za pohvalu je to što LG nije samo to napravio za svoje proizvode, nego su podržani različiti proizvođači (300+), može se i napraviti univerzalni upravljač ako ne može prepoznati uređaj. Zgodna stvar, za zezati ukućane dušu dalo.

 

 

 

Baterija

Kapacitet baterije je 3500 mAh, a vrsta baterije je Li-Po.

Ovo je bez sumnje najbolja baterija koju sam vidio na nekom uređaju (a vidio sam ih dosta). Mobitel može izdurati i do 2 dana intenzivnog korištenja, što je za pohvalu.  

 

Kamera

Kamera je vrlo dobra, nema OIS pa će neke slike u mraku biti mutne, LED je vrlo jak. Slike u prilogu.        

 
 
 
 

Zaključak

Meni je mobitel odličan, vrh. Nekome će smetati zakrivljenost, nekome ne. Meni je to odlično izvedeno. U džepu mobitel se mobitel odlično prilagodi, a ako se sjedne na njega, vratiti će se u prvobitni oblik. 

 

PLUS:

  • Baterija
  • Masa 
  • Odlične performanse
  • Lijep UI
  • Ergonomija

 

MINUS:

  • Zaslon (kako kome)
  • Neizmjenjiva baterija
  • Kamera nema OIS
29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 19:20 (KiX777).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
LG G Flex - review

imas li kakvih problema sa njim sto ce tice usporavanja os-a ili nesto drugo? kakav je ekran pod prstima? koliko baterija drzi?

 

EDIT: napisao si 

Pi*kice derem ko sličice!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 19:47 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G Flex - review

ja ga imam nekoliko tjedana i mogu reći da nema ni trzaja, stvarno radi jako dobro. ekran ko ekran, pod prstima je kao i uglavnom svaki drugi, hladan dok ga ne ugriješ :D stavio sam i zaštitnu foliju i opet nema neke razlike na dodir, no naravno postoje i folije s kojima bi bilo razlike. no osjećaj pod prstima sam po sebi je uobičajen, a preciznost je na vrhunskoj razini.

baterija je perverzija, nakon dugo vremena ne moram mob ni nakon žestoke uporabe puniti svakog dana.

 

ukratko, zasada imam samo riječi hvale, bolji mi je i od g2 (jedino što se pomalo primijeti nešto lošiji ekran ako se stave jedan kraj drugog i ako baš ideš tražiti svaki piksel, no razlika je zapravo puno manja nego što sam očekivao) i premda znam da mnogima zaobljeni ekran izgleda kao glupost (a nisam ni ja mislio da će to biti bitno), mogu reći kako mi je to baš sjelo, vrlo mi je čudno i nekako 'zastarjelo' (ne znam ni kojim riječima opisati taj osjećaj) gledati u ravne ekrane nakon ovih par tjedana s g flexom.

 

jedino mu je cijena previsoka u slobodnoj prodaji koliko sam vidio, ponegdje je čak i iznad g3, što je apsurd. no ako ga se dobije povoljnije (donedavno je bio vrlo povoljan u t-htu), to je onda pun pogodak.

14 godina
offline
LG G Flex - review

koliko sam skuzio prilikom niskog osvjetljenja ekran ima problema sa ghosting-om i za sada me ekran najvise odbija od kupovine

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G Flex - review

Ja ga držim na 1% auto brightness i nemam problema sa burn in-om.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G Flex - review
Genoxxx kaže...

koliko sam skuzio prilikom niskog osvjetljenja ekran ima problema sa ghosting-om i za sada me ekran najvise odbija od kupovine

pa... ghosting nisam vidio ni jedan jedini put, tako da s tim nema problema.

ono o čemu se može pričati, a što neki brkaju s ghostingom, jest image persistence. tako recimo kad otključam zaslon, na koji trenutak ostaje sat sa zaključanog ekrana lagano zapećen na ekranu, no taj mi se efekt čak i sviđa :) no drugdje zaista nisam primijetio ni taj problem, mooožda tu i tamo kod izmjene dvaju kontrastnih statičnih prikaza neovisno o svjetlini, no ništa što bih nazvao značajnim.

 

ono što je možda malo više primjetno, doduše samo s niskim osvjetljenjem, na visokom je vidljivo samo ako se jako trudiš to uočiti, jest graininess (ne znam koji izraz bi kod nas bio prikladan... zrnatost? ali nije to, zrnatost je nešto drugo), tj. kao nekakve lagane tamne pjegice. meni osobno ne smetaju, premda najčešće ionako svjetlost imam na oko 90% gdje se to ni ne vidi, no jasno mi je da bi nekome to moglo smetati.

 

uglavnom, ako patiš na tiptop vrhunski ekran, onda se bojim da ovo ipak nije uređaj za tebe, jer svi današnji uređaji ove klase realno imaju bolji, tj. prije svega oštriji ekran (iako treba reći da to ne znači da je ovaj loš, dapače, samo što ima boljih).

mada sam s druge strane i ja mislio da patim na to, pa sam se ovim uređajem razuvjerio. :) možda zato što taj velik zaobljen ekran zaista ostavlja jedinstven dojam, usprkos manama koje ima.

bilo bi idealno kad bi na nekoliko dana mogao isprobati kako ti se sviđa, pa onda odlučiti ili naknadno zamijeniti. u suprotnom, znaj da kupnjom riskiraš da ti se ekran neće svidjeti (ostatku moba je ipak teško naći bilo kakvu zamjerku). ja sam riskirao i nisam požalio :) no to je vrlo individualno.

12 godina
offline
LG G Flex - review

Prodajem ili mijenjam ovaj uređaj pa ako je netko zainteresiran neka se javi.

http://www.njuskalo.hr/lg-ostali/lg-g-flex-zamjena-oglas-13468362

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G Flex - review

Ehh da nije ppi 240 cak bi i bio zainteresiran

Btw za 3300 nikad neces prodat :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G Flex - review

Ide to niže, to sam tako napisao za zamjenu ,a ppi se ni ne primjeti zbog te zakrivljenosti, pogledaj recenzije, kažu da je ekran vrlo dobar s obzirom na ppi. To mogu i iz iskustva reći. Ekran  je velik pa nema potrebe da ga gledaš tako blizu.

 

Ako si zainteresiran možemo se dogovoriti.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 11:34 (KiX777).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG G Flex - review

Ma daj ajde, ekran je loš. Preloš.

Kad jednom vidiš onu zrnatos, odnosno sjenu preko ekrana vidjet ćeš ju uvijek. Ekran kao da ima preko neki ultra tanki sloj papira da stvara takav efekt, najlakše predočiti. 

I to je vidljivo na svakoj površini, bio wallpaper, bio internet, whatsapp, uvijek se vidi i smeta. A kvaliteta prikaza slika je loša.

 

Mob je fora i dobar je i svidio mi se kad sam ga koristio no preko ekrana nisam mogao preć.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 12:38 (stiffler).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG G Flex - review

pa ne znam baš. ja sam picajzla što se ekrana tiče, pa sam svejedno vrlo zadovoljan. :D

 

taj kao tanki sloj papira (zaista je takav efekt, nisam se nikad dosjetio na koji način kako to lijepo opisati, tako da hvala :) ) na većoj razini osvjetljenja (a što zahvaljujući fenomenalnoj bateriji nije nikakav problem) gotovo da i nije primjetan. a niski ppi ne odaje se čak ni gledano izbliza, eventualno kad se stavi u usporedbu s daleko boljim ekranima (g3 primjerice).

već sam rekao u ovoj temi, jasno da ekran takav kakav jest može nekome biti velik nedostatak, no mene je ugodno iznenadio iako sam bio vrlo skeptičan. doduše, ukoliko bi na visokom osvjetljenju taj "papir" bio vidljiv kao i na niskom, mislim da bih se i ja riješio uređaja. ovako sam procijenio da nema nikakve potrebe. :)

 

da se osvrnem usput, nakon tri mjeseca (da kucnem u drvo) nema ni jednog jedinog problema, nije ni zakašljucao. u radu još uvijek leti, marljivo odrađuje sve što mu se baci. izvana također za svaku pohvalu, nema nikakvog škripanja, nema ogrebotina (dobro, ovo zadnje naravno da više ovisi o vlasniku nego o uređaju :D )...

 

ukratko, da je ekran bolji, g flex bi još uvijek bio u samom vrhu onoga što se nudi na tržištu. ovako ipak nije, premda nije ni daleko. no u svakom slučaju, nije uređaj za svakoga.

 

 

 

 

btw, kix, koji ti je smisao nestavljanja kitkata?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG G Flex - review

Da, na višem brightnessu se ne primjećuje tako i tokom dana ovak dok sam vani koristio mob bilo je okej. No kad sam doma koristio, uredu. pogotovo navečer, izludio me taj efekt :D

Da je ekran bolji svakako bi koristio mob i dalje jer je odličan što se tiče toga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
LG G Flex - review

Slažem se sa kolegom, jednostavno ekran nije nešto, ali je osjećaj u ruci odličan i ovo je definitivno najergonomičniji phablet, baterija je isto ekstra..Da ima bolji ekran i eventualno OIS, bio bi pun pogodak (da bar onda izbace G Flex 2)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 16:05 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice