LG Optimus L9 upao u čaj - problem

poruka: 31
|
čitano: 4.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Pozdrav svima, LG Optimus L9 mi je upao u topli čaj, tj. ne cijeli nego 1/3 mobitela, znači gornji zvučnik i gornje tipke. samo su dotakle čaj i ja sam ga odma obrisao, nije pokazivao nikakve znakove na pocetku.. bilo je sve u redu, da bi me nakon nekog vremena pocela zezat tipka za pojačavanje i smanjivanje (sam je pojačavao zvuk), onda je to prestalo i onda me je zezala i tipka za zakljucavanje.. onda racunam sto cu ga gasit ubacivat odmah u rizu kad mi ne radi tipka za ukljucivanje, kako cu ga ukljucit.. (tipka za zakljucavanje i paljenje su iste).. i nakon nekog vremena proradila i ona, i nista odem ja spavat ujutro se probudio, slusao pisme na mobitelu, sve ok radilo i onda se odjednom ugasio i vise se nije htio upalit, stavljao sam ga u rizu.. ali opet ne daje nikakve znakove.. mobitel je na pretplatu tako da mi je zao da ne radi jer ga imam jos dosta platit. e sad neki mi govore da u mobitelu ima neki papiric koji promjeni boju kada mobitel dode u dotjecaj sa tekucinom.. mene zanima gdje se taj papiric nalazi? i jel oni u tele2 mogu skuzit da je mobitel dosao u dotjecaj sa vodom, ako im ja ispricam neku drugu pricu...tako da mi ga uzmu pod garancijom da ne moram placat i jel moguce da je samo baterija otišla ili da bude neki manji kvar? hvala svima

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
matasi7 kaže...

Pozdrav svima, LG Optimus L9 mi je upao u topli čaj, tj. ne cijeli nego 1/3 mobitela, znači gornji zvučnik i gornje tipke. samo su dotakle čaj i ja sam ga odma obrisao, nije pokazivao nikakve znakove na pocetku.. bilo je sve u redu, da bi me nakon nekog vremena pocela zezat tipka za pojačavanje i smanjivanje (sam je pojačavao zvuk), onda je to prestalo i onda me je zezala i tipka za zakljucavanje.. onda racunam sto cu ga gasit ubacivat odmah u rizu kad mi ne radi tipka za ukljucivanje, kako cu ga ukljucit.. (tipka za zakljucavanje i paljenje su iste).. i nakon nekog vremena proradila i ona, i nista odem ja spavat ujutro se probudio, slusao pisme na mobitelu, sve ok radilo i onda se odjednom ugasio i vise se nije htio upalit, stavljao sam ga u rizu.. ali opet ne daje nikakve znakove.. mobitel je na pretplatu tako da mi je zao da ne radi jer ga imam jos dosta platit. e sad neki mi govore da u mobitelu ima neki papiric koji promjeni boju kada mobitel dode u dotjecaj sa tekucinom.. mene zanima gdje se taj papiric nalazi? i jel oni u tele2 mogu skuzit da je mobitel dosao u dotjecaj sa vodom, ako im ja ispricam neku drugu pricu...tako da mi ga uzmu pod garancijom da ne moram placat i jel moguce da je samo baterija otišla ili da bude neki manji kvar? hvala svima

 Najvjerojatnije mu nema spasa i sumnjam da ćeš moći proći pod garanciju. Takve stvari se mogu skužiti ukolikoim je nešto sumnjivo. Trebao si odmah nakon što ti je upao u tekućinu izvaditi bateriju i staviti ga u rižu na par dana. Možda bi pomoglo.

11 godina
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

skužit će ti da je upo u vodu jer   rižu nisi posolio !!!!

 

jesi stavio kaki drugi začin ili rižu samu ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 5:37 (GSP).
 
0 8 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

LG Optimus L9 upao u čaj, a njegov vlasnik u očaj.

Svi smo mi Mentalist.
 
4 2 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
intelduo1 kaže...
matasi7 kaže...

Pozdrav svima, LG Optimus L9 mi je upao u topli čaj, tj. ne cijeli nego 1/3 mobitela, znači gornji zvučnik i gornje tipke. samo su dotakle čaj i ja sam ga odma obrisao, nije pokazivao nikakve znakove na pocetku.. bilo je sve u redu, da bi me nakon nekog vremena pocela zezat tipka za pojačavanje i smanjivanje (sam je pojačavao zvuk), onda je to prestalo i onda me je zezala i tipka za zakljucavanje.. onda racunam sto cu ga gasit ubacivat odmah u rizu kad mi ne radi tipka za ukljucivanje, kako cu ga ukljucit.. (tipka za zakljucavanje i paljenje su iste).. i nakon nekog vremena proradila i ona, i nista odem ja spavat ujutro se probudio, slusao pisme na mobitelu, sve ok radilo i onda se odjednom ugasio i vise se nije htio upalit, stavljao sam ga u rizu.. ali opet ne daje nikakve znakove.. mobitel je na pretplatu tako da mi je zao da ne radi jer ga imam jos dosta platit. e sad neki mi govore da u mobitelu ima neki papiric koji promjeni boju kada mobitel dode u dotjecaj sa tekucinom.. mene zanima gdje se taj papiric nalazi? i jel oni u tele2 mogu skuzit da je mobitel dosao u dotjecaj sa vodom, ako im ja ispricam neku drugu pricu...tako da mi ga uzmu pod garancijom da ne moram placat i jel moguce da je samo baterija otišla ili da bude neki manji kvar? hvala svima

 Najvjerojatnije mu nema spasa i sumnjam da ćeš moći proći pod garanciju. Takve stvari se mogu skužiti ukolikoim je nešto sumnjivo. Trebao si odmah nakon što ti je upao u tekućinu izvaditi bateriju i staviti ga u rižu na par dana. Možda bi pomoglo.

 Svi mi govore suprotno.Samo mene zanima da li se taj papirić koji promjeni boju kada dođe u dotjecaj sa tekućinom nalazi ispod baterije? 

Jakovp kaže...

LG Optimus L9 upao u čaj, a njegov vlasnik u očaj.

 A s obzirom da imam platiti jos 2800kn pretplate nije mi svejedno. 

1950
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Baš ste od pomoći.. hvala svima.. haha

1950
 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Taj papiric bi ti trebao biti na samoj bateriji.

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
baso533 kaže...

Taj papiric bi ti trebao biti na samoj bateriji.

 Što znači da oni u servisu ne mogu vidjeti da je mobitel dosao u dotjecaj sa tekucinom?

1950
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Ne znam nažalost rješenje problema, ali imam samo jedno pitanje, koja je to pretplata u kojoj si dužan još 2800 kn za mobitel poput Optimusa L9 ???!!!

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Garanciju sasvim sigurno možeš zaboravit,taj indikator zna često pocrvenit i na najobičniju vlagu, a di neće na plivanje u čaju... Tvoja greška je što uređaj nisi istog trenutka ugasio,izvadio bateeiju i uronio u rižu,već si ga nastavio koristit...Riža  može samo uklonit vlagu,al ne može popravit pregorenu matičnu zbog vlage koja se tamo zadržala na upaljenom uređaju...

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
markom63 kaže...

Ne znam nažalost rješenje problema, ali imam samo jedno pitanje, koja je to pretplata u kojoj si dužan još 2800 kn za mobitel poput Optimusa L9 ???!!!

 Tele 2 Mix Tarifa 75. 3000kn izađe na 24mjeseca (uređaj+tarifa).

skyhawk10 kaže...

Garanciju sasvim sigurno možeš zaboravit,taj indikator zna često pocrvenit i na najobičniju vlagu, a di neće na plivanje u čaju... Tvoja greška je što uređaj nisi istog trenutka ugasio,izvadio bateeiju i uronio u rižu,već si ga nastavio koristit...Riža  može samo uklonit vlagu,al ne može popravit pregorenu matičnu zbog vlage koja se tamo zadržala na upaljenom uređaju...

 Pa mobitel se nije smocio cijeli nego gornje tipke samo, e sad dal da to odnesem u tele2 na servis ili u neki privatni to me zanima?

1950
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
matasi7 kaže...
markom63 kaže...

Ne znam nažalost rješenje problema, ali imam samo jedno pitanje, koja je to pretplata u kojoj si dužan još 2800 kn za mobitel poput Optimusa L9 ???!!!

 Tele 2 Mix Tarifa 75. 3000kn izađe na 24mjeseca (uređaj+tarifa).

skyhawk10 kaže...

Garanciju sasvim sigurno možeš zaboravit,taj indikator zna često pocrvenit i na najobičniju vlagu, a di neće na plivanje u čaju... Tvoja greška je što uređaj nisi istog trenutka ugasio,izvadio bateeiju i uronio u rižu,već si ga nastavio koristit...Riža  može samo uklonit vlagu,al ne može popravit pregorenu matičnu zbog vlage koja se tamo zadržala na upaljenom uređaju...

 Pa mobitel se nije smocio cijeli nego gornje tipke samo, e sad dal da to odnesem u tele2 na servis ili u neki privatni to me zanima?

 Aha, zajedno sa tarifom, to je već logično. A gle, možeš probati pod garancijom, nemožeš ništa izgubiti. Odi tamo, reci da ti mob ne radi, pravi se glup ako pitaju zašto, 99% su šanse da nećeš uspijeti ali tko zna.

9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Ni Titanica nije ledenjak rasporio po cijeloj dužini,pa je ipak potonuo... Vodi je dovoljno i milimetar da uđe i napravi njesra... Zna se koja je procedura kad mob uroni u tekučinu,ti se toga nisi držao i sad ti mob ne radi... Možeš ga odnjet u Tele centar,al i dalje ti to ništa ne predstavlja... Kad serviser otvori i vidi indikator, dalje ni neće gledat... Čak je bolje da ideš direktno u servis pa pokušaš ostvarit garanciju na lijepe oći... I da, nikako se nemoj "pravit glup" jer serviser nije blesav,vidit će indikator i držat će te za kenjatora... Jednostavno budi fin ljubazan,reci šta se stvarno desilo ,kakva ti je situacija sa odplačivanjem tarife,i možda ti prođe....

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 23:26 (skyhawk10).
 
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Skup caj pijes za cak 3K kuna ja inace uzmem onaj za 15. Ako imaju i malo pameti oni u servisu ce ti skuziti da je bio u tekucini. A tvoja je greska sto nastavljas koristiti uređaj koji je bio u doticaju sa tekucinom koja je lako mogla uci u unutrasnjost i time dovesti do kratkog spoja.

...My life, My game, My rules...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Bio sam tu tele2 ali su me poslali dalje jer se u tom ducanu ne nalazi samo tele2 nego vip i tmobile, morat cu ic do splita.. Onaj sto radi u tele2 mi je rekao da je moguce da je samo baterija otisla.. i rekao mi je da se baterija moze istrosit toliko da je ne moze punjac napunit nego se treba spojit na neku jaku struju kod servisera pa da oni pokusaju ozivit bateriju, naravno ako je do nje.

1950
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
matasi7 kaže...

Bio sam tu tele2 ali su me poslali dalje jer se u tom ducanu ne nalazi samo tele2 nego vip i tmobile, morat cu ic do splita.. Onaj sto radi u tele2 mi je rekao da je moguce da je samo baterija otisla.. i rekao mi je da se baterija moze istrosit toliko da je ne moze punjac napunit nego se treba spojit na neku jaku struju kod servisera pa da oni pokusaju ozivit bateriju, naravno ako je do nje.

 Barem je bateriju lako testirati multimetrom ili spajanjem zicama na neko trosilo slicnog napona koji baterija daje kao izlaznu snagu.

...My life, My game, My rules...
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
SoynTech kaže...
matasi7 kaže...

Bio sam tu tele2 ali su me poslali dalje jer se u tom ducanu ne nalazi samo tele2 nego vip i tmobile, morat cu ic do splita.. Onaj sto radi u tele2 mi je rekao da je moguce da je samo baterija otisla.. i rekao mi je da se baterija moze istrosit toliko da je ne moze punjac napunit nego se treba spojit na neku jaku struju kod servisera pa da oni pokusaju ozivit bateriju, naravno ako je do nje.

 Barem je bateriju lako testirati multimetrom ili spajanjem zicama na neko trosilo slicnog napona koji baterija daje kao izlaznu snagu.

 Ne razumim se bas u to pa necu.

1950
14 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Ionako su male sanse da ozivis taj mob, a tebi se bas i ne trudi koliko vidim. Tako da otprilike zaboravi

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
Mojpismonosa kaže...

Ionako su male sanse da ozivis taj mob, a tebi se bas i ne trudi koliko vidim. Tako da otprilike zaboravi

 Pa trudim se samo ne znam sto vise napraviti, ovde na forumu mi nitko nije dao konkretan savjet. Svi pametuju trebao si ovo, morao si ovo. bla bla.. proslost je proslost. recite sta dalje ne mogu ja vratit vrijeme....

1950
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
matasi7 kaže...
Mojpismonosa kaže...

Ionako su male sanse da ozivis taj mob, a tebi se bas i ne trudi koliko vidim. Tako da otprilike zaboravi

 Pa trudim se samo ne znam sto vise napraviti, ovde na forumu mi nitko nije dao konkretan savjet. Svi pametuju trebao si ovo, morao si ovo. bla bla.. proslost je proslost. recite sta dalje ne mogu ja vratit vrijeme....

 Svaki servis racunala i sl. Ima multimetar i odes sa baterijom tamo i zamolis da vide dali daje napon, ako daje onda je ispravna ako ne logicno ili totalno prazna (sto kod stajanja dovodi do ostecenja) ili unistena kratkim spojem. Sumljam  da ce to naplatiti, a prije dobijes potvrdu dali je baterija u pitanju (u sto cisto sumljam).

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 1:14 (SoynTech).
16 godina
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
SoynTech kaže...
matasi7 kaže...
Mojpismonosa kaže...

Ionako su male sanse da ozivis taj mob, a tebi se bas i ne trudi koliko vidim. Tako da otprilike zaboravi

 Pa trudim se samo ne znam sto vise napraviti, ovde na forumu mi nitko nije dao konkretan savjet. Svi pametuju trebao si ovo, morao si ovo. bla bla.. proslost je proslost. recite sta dalje ne mogu ja vratit vrijeme....

 Svaki servis racunala i sl. Ima multimetar i odes sa baterijom tamo i zamolis da vide dali daje napon, ako daje onda je ispravna ako ne logicno ili totalno prazna (sto kod stajanja dovodi do ostecenja) ili unistena kratkim spojem. Sumljam  da ce to naplatiti, a prije dobijes potvrdu dali je baterija u pitanju (u sto cisto sumljam).

 Pa nema čovjek servisera u svom mjestu sad vam je rekao da mora do splita. 
Ako je čaj bio topao, to je vjerojatno izazvalo problem-para je otišla dublje. ALi 
nemislim da je nepopraljvivo. moguće po tvojim simptomima (poglašavanje, tipke)
da vlaga radi konekcije, to se da isprati i očistiti. Naravno, kako vidim da nisi vičan, eto
ostatak stoji: prvo na garanciju, ako ne prođe platiš servis, kao što bi platio i inače.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
Ne isplati se to na servis nositi jer ce te servis doci vise nego da kupis novi mob, ako mozes sam popraviti ok, ako ne novi mob. Pitaj prvo koliko servis naplacuje mozda se i varam ali nebih rekao.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

najbolje što možeš sada je da ga odneseš u neki servis gdje će ti ga rastaviti i očistit u ultrazvučnoj kadici i nadaj se da nije ništa riknulo..to ne bi trebalo biti preskupo a može spasiti mobitel..pogledaj još jednom markere za vlagu,ima jedan kod kontakata baterije i jedan na poleđini gdje piše serijski broj ako su crveni zaboravi garanciju. evo jedan

kako se to poravlja i ne izgleda mi neki problem za nekoga tko zna...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Optimus L9 upao u čaj - problem
Patrick_cro kaže...
Ne isplati se to na servis nositi jer ce te servis doci vise nego da kupis novi mob, ako mozes sam popraviti ok, ako ne novi mob. Pitaj prvo koliko servis naplacuje mozda se i varam ali nebih rekao.

 Kako ste vi svi tako sigurni da je mob osao cijeli i da se ne isplati popravit.. Svi ste pesimistični.....

reso28 kaže...

najbolje što možeš sada je da ga odneseš u neki servis gdje će ti ga rastaviti i očistit u ultrazvučnoj kadici i nadaj se da nije ništa riknulo..to ne bi trebalo biti preskupo a može spasiti mobitel..pogledaj još jednom markere za vlagu,ima jedan kod kontakata baterije i jedan na poleđini gdje piše serijski broj ako su crveni zaboravi garanciju. evo jedan

kako se to poravlja i ne izgleda mi neki problem za nekoga tko zna...

 Ništa se ne crveni.. Imaju dva crna sa nekim brojevima na sebi i na bateriji, nista se ne crveni...

1950
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

A neznam što očekuješ od nas, da mislima popravimo mobitel... Ovako bi ja napravio: prvo bi probao popraviti pod garancijom. Ako nejde, otišao bi do servisa i tražio besplatnu procjenu štete, te koliko dođe popravak. I onda bi na temelju toga odlučio da li ću ga popraviti, ili se više isplati kupiti neki drugi.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

tako je,poduzmi nešto pa javi kako je prošlo.Možda nekom pomogne ubuduće...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Ništa idem ovih dana u Split u servis pa vam javim, a do tad stoji u riži s minimalnim nadanjima. 

1950
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Riža je da se makne vlaga PRIJE nego matična pregori. Koliko ja znam u splitu ima službeni serviser lg mobitela pa će ti tamo napraviti procjenu koliko platiti moraš. Računaj po cijeni novog moba jer je otišla matična.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Pozdrav svima i hvala na pomoći, odnio sam mobitel u jokera u Tele2 u Splitu. Onaj momak što radi rekao mi je da se na mobitelu ne vide tragovi da je došao u doticaj sa tekućinom i da bi to trebalo biti ok i proći garanciju..

Naveo je da ne pali i ne puni na onom zahtjevu. Nije mi jasno zašto je zaokružio oštećeno zadnje kućište?? Na mobitelu nije ništa oštećeno tako da mi nije jasno zbog čega je to. Kolika je sigurnost da prođem bez plaćanja? 

1950
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Optimus L9 upao u čaj - problem

Pa nisu u servisu idioti, nema naznaka vani, ali oni će otvoriti i vidjeti oksidaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice