Lumia 520 pala u vodu

poruka: 11
|
čitano: 6.031
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Lumia 520 pala u vodu

Kao što naslov kaže, Nokia Lumia 520 mi je pala u vodu. Da pojasnim. Danas sam radio noćnu smjenu i kada sam otišao u toilet mobitel je pao u WC školjku.. ne pitajte kako. Al da stvar bude još gora, ja sam odmah nakon toga ga otišao oprat na umivaoniku.. znam znam, glup sam, al u moju obranu radio sam noćnu i bio sam umoran i nisam ni razmišljao! Nakon toga stavio sam ga na jednu sobnu grijalicu nekoliko sati, nije davao nikakav signal. Došao sam kući, stavio ga na tanjur pun riže i prekrio ga njome. Tih par sati u riži nije pomoglo. Sestra mi ima isti mobitle, pa sam probao njenu bateriju staviti, ma kakvi.

Šta mislite, da ga ostavim u riži još nekoliko sati, i ako ne radi jel uopće vrijedi nosit na popravak?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 11:09 (Tathar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
Tathar kaže...

Kao što naslov kaže, Nokia Lumia 520 mi je pala u vodu. Da pojasnim. Danas sam radio noćnu smjenu i kada sam otišao u toilet mobitel je pao u WC školjku.. ne pitajte kako. Al da stvar bude još gora, ja sam odmah nakon toga ga otišao oprat na umivaoniku.. znam znam, glup sam, al u moju obranu radio sam noćnu i bio sam umoran i nisam ni razmišljao! Nakon toga stavio sam ga na jednu sobnu grijalicu nekoliko sati, nije davao nikakav signal. Došao sam kući, stavio ga na tanjur pun riže i prekrio ga njome. Tih par sati u riži nije pomoglo. Sestra mi ima isti mobitle, pa sam probao njenu bateriju staviti, ma kakvi.

Šta mislite, da ga ostavim u riži još nekoliko sati, i ako ne radi jel uopće vrijedi nosit na popravak?

Skini straznji poklopac,izvadi bateriju OBAVEZNO,sim i ako imas mikro SD... 

 

Obicno mobitel strada kad ga pokusas ponovno upaliti,dok kad je pao u vodu,najvjerovatnije nije stradao,samo je nastao kratki spoj na bateriji i iskljucio se.Dakle,ne ukljucuj ga,NAJMANJE 4-5 DANA,jer se vlaga i voda zavuku,gdje ne mos zamisliti,a da bi se posusilo,treba vremena...zamotaj mob u neku pamucnu krpu,gustu,zavezi dobro,i ako imas one kristale odvlazivace,"ukopaj" ga u njih...riza pomaze,ali treba vremena...sol isto.... i da..ne susi ga agresivno,dakle ne na radijator,ne fenom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 11:15 (duhonja).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu

Hvala na brzom odgovoru, nadam se da se hoće upaliti, ipak je star samo negdje oko 3 tjedna.. kakve sam ja sreće pfff

9 godina
protjeran
offline
Lumia 520 pala u vodu

Samo budi strpljiv..kako rekoh,ne zuri sa paljenjem niti iz radoznalosti.Najvjerovatnije je on jos oke,no ako ga budes pokusao upaliti,dobit ce napon svugdje gdje ima vlage...nema na cemu i puno srece..{#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
Tathar kaže...

Kao što naslov kaže, Nokia Lumia 520 mi je pala u vodu. Da pojasnim. Danas sam radio noćnu smjenu i kada sam otišao u toilet mobitel je pao u WC školjku.. ne pitajte kako. Al da stvar bude još gora, ja sam odmah nakon toga ga otišao oprat na umivaoniku.. znam znam, glup sam, al u moju obranu radio sam noćnu i bio sam umoran i nisam ni razmišljao! Nakon toga stavio sam ga na jednu sobnu grijalicu nekoliko sati, nije davao nikakav signal. Došao sam kući, stavio ga na tanjur pun riže i prekrio ga njome. Tih par sati u riži nije pomoglo. Sestra mi ima isti mobitle, pa sam probao njenu bateriju staviti, ma kakvi.

Šta mislite, da ga ostavim u riži još nekoliko sati, i ako ne radi jel uopće vrijedi nosit na popravak?

To si ga stavio u rižu da po noći dođu mali kinezi pojest i usput poprave? :D Hehe sala mala. Nadam se da ce ti se mob osusit i proraditi! {#}

BF3: MicroGuyCRO
10 godina
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
duhonja kaže...

Samo budi strpljiv..kako rekoh,ne zuri sa paljenjem niti iz radoznalosti.Najvjerovatnije je on jos oke,no ako ga budes pokusao upaliti,dobit ce napon svugdje gdje ima vlage...nema na cemu i puno srece..{#}

nažalost  kao što je i sam rekao, probao ga je odmah upaliti i još je poslje stavio od sestre bateriju i opet pokušao upaliti tako da nije baš puno šansi ostalo da je mobitel preživio.

anyway, meni je tako c5-03 upala u vodu, odmah izvadio bateriju i sušio par sati na zraku i sve normalno radi i dan danas. 

9 godina
protjeran
offline
Lumia 520 pala u vodu

Ne znam..ljude valjda uhvati panika,pa cine ono najpogresnije,zele vidjeti jel "jos uvijek radi",i onda ga spale...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
duhonja kaže...

,zele vidjeti jel "jos uvijek radi"

upravo to 

 

 

 

znači uputstva za sve buduće "utopljenike" {#}:

1. izvadi bateriju

2. izvadi sve ostalo(sim, memory)

3. ni slučajno sušiti vrućim zrakom (fen, radijator, peć)
4. ostaviti na sušenje, najjednostavnije uroniti  mob u rižu, to bi svi trebali imati kod kuće

   -ako je mob bio jako kratko vrijeme u vodi ili je samo poliven, vjerojatno je jedan dan sušenja dosta.

   -ako je baš bio uronjen u vodu i duže od par sekundi, onda bi ga trebalo ostaviti  bar nekoliko dan na sušenju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu

Otišao sam na servis u Vinkovce, kaže čovjek da nema ništa od toga, jedino radi možda još touch. Planiram kupit novi ili polovni, i ne znam da li da kupim Lumiu 520 ponovo ili neki drugi. Što vi mislite? 1000kn imam na raspolaganju, a već sam i prije bio tražio neki Android, nema ništa tako jeftino i dobro kao 520-ica.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
Tathar kaže...

Otišao sam na servis u Vinkovce, kaže čovjek da nema ništa od toga, jedino radi možda još touch. Planiram kupit novi ili polovni, i ne znam da li da kupim Lumiu 520 ponovo ili neki drugi. Što vi mislite? 1000kn imam na raspolaganju, a već sam i prije bio tražio neki Android, nema ništa tako jeftino i dobro kao 520-ica.

 

Probaj jos malo pricekat i skupit 250 kn, pa upiknut ovo:

 

http://www.mobicity.co.uk/asus-zenfone-5-8gb.html#.VACGuPl_s_Y

 

ili

 

moto g.

http://isvijet.com.hr
9 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 520 pala u vodu
Tathar kaže...

Otišao sam na servis u Vinkovce, kaže čovjek da nema ništa od toga, jedino radi možda još touch. Planiram kupit novi ili polovni, i ne znam da li da kupim Lumiu 520 ponovo ili neki drugi. Što vi mislite? 1000kn imam na raspolaganju, a već sam i prije bio tražio neki Android, nema ništa tako jeftino i dobro kao 520-ica.

Ja osobno imam Lumiu 520,i vjeruj mi,doista ne osjecam potrebu za necim jacim i "boljim"....dvojezgras je,SVE sto radi,radi glatko i odradi kako treba...dosada(skoro godinu dana ga imam),i nemam niti jedan prigovor..

 

Ako bas hoces nesto drugo,imas Lumiu 630,nekih 140tak Eura... no 4verojezgras je pa ne znam kako barata za baterijom..pogledaj recenzije na gmsareni..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice