Mobitel upao u vodu - popravak?

poruka: 147
|
čitano: 118.673
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

evo ovako ima skoro 3 mjeseca da mi je mob upao u vodu

odveo sam ga na popravak rekli su da je previse unisten

sad sam ga odveo u prijatelja cacinog koji se bavi tim popravcima i on je rekao da je vidio i mnogo gore ostecene mobitele

ocistio ga je nekom tekucinom i stavio zamjensku bateriju ali mob nikako da upali zanima me vase misljenje te ako mozda znate soluciju ovog problema

covik je reka da ce jos jednom pokusat sve ocistit i prigledat sve komponente

 

usput mob je lg kc550

 

hvala za vasa misljenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi mobitela
Section31 kaže...

evo ovako ima skoro 3 mjeseca da mi je mob upao u vodu

Je li upao u vodu ili more?

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

more ali korozije nije bilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanje u vezi mobitela

Ako rđe nema mora radit. Meni je stara oprala nokijine slušalice sa onim sklopom za šaltanje muzike i primanje poziva u veš mašini i rade kao da ništa nije bilo.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

znam zato i mene zanima sto bi mu moglo bit

jer je covik reka da unutarnje sklopovlje nije osteceno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

ako tko ima kakvo misljenje puno bi mi pomoglo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

ako je upao u more mora se stvoriti neka korozija

ali koliko ja znam ta tekucina koju koriste u servisu trebala bi ocistiti svaki trag te rđe

vidit cemo sta ce druge kolege rec

ja ti nisam iskusan u toj temi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

molim vas ljudi vazno mi je da znam ocu li bacit taj mobitel koji me dosao 2500 kn

ili ima nacina kako popraviti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

mozes ga bacit, nemas sta napravit.

It's awesome and you know it. Enough said.
 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

jesi siguran u to ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mobitela

upa ti je uvodu sigurno je nesto prigorilo,a taj lg inace po mom iskustvu nije kvalitetan,moze ga on cistit koliko oce al ti nece upalit,kupi novi i cuvaj ga.

duje kapitanović
 
9 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

Je li upao upaljen ili ugašen?Ako je upao upaljen,onda ti nema spasa,a ako je upao ugašen isto su ti male šanse da radi sudeći po prijašnjim postovima.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 23:18 (dncrmt).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pitanje u vezi mobitela
Section31 kaže...

evo ovako ima skoro 3 mjeseca da mi je mob upao u vodu

odveo sam ga na popravak rekli su da je previse unisten

sad sam ga odveo u prijatelja cacinog koji se bavi tim popravcima i on je rekao da je vidio i mnogo gore ostecene mobitele

ocistio ga je nekom tekucinom i stavio zamjensku bateriju ali mob nikako da upali zanima me vase misljenje te ako mozda znate soluciju ovog problema

covik je reka da ce jos jednom pokusat sve ocistit i prigledat sve komponente

 

usput mob je lg kc550

 

hvala za vasa misljenja

 A sto zi cacin prijatelj to ni uradio prije 3 mjeseca neg si cekao 3 mjeseca da korozija unisti sklopovlje. Makar to nije oku vidljivo,sklopovlje je vjerojatno oštećeno. Mom frendu je upao mob u more ja sam ga rastavio i znakova korozije nijebilo... ALI! Otvorio sam ona mjesta koja su pokrivena limom i nasao korozije te ocistio. Korozija se cak bila i uvukla u konakte flat kabela i displaya,te sam ocistio i to. Ubacio bateriju: NERADI opet otvaraj pa cisti nadjem jos korozije na onim najsitnijim komponentama i izmedju njih te i to ocistim opet sklopm mob i....    RADI!!!

 

Reci ti njemu da i to proba sve i uradi... Sretno... Cool

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
15 godina
odjavljen
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

Problem je što more uđe u samu ploču koja ima nekoliko slojeva vodova, nemožeš ga oprat, samo ultrazvučnom kadicom. Ako si ga samo vodom ili alkoholom oprao, more je između dva sloja ploče nagrizalo vodove, a da vani nije ostavilo traga. Ako je prekid unutar same ploče, tu više nema popravka osim zamjene matične, što je neisplativo.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

ja sam s nekim starim mobom (neki erikson) ušo u more i kad sam izašo skužio sam da mi je mob mokar i sušio ga sušilom za kosu i oda je bio radio

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

on je cistio nekom posebnom tekucinom te nakon toga ispirao cistim kisikom

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
Section31 kaže...

on je cistio nekom posebnom tekucinom te nakon toga ispirao cistim kisikom

On je majstor za to ako on ne propravi sumnjam da ce ti netko preko foruma...

14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

a da vas pitam koliko kosta i gdje ima kupiti ultarzvucnu kadu

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
Section31 kaže...

a da vas pitam koliko kosta i gdje ima kupiti ultarzvucnu kadu

 

Kosta bijesne novce i ne isplati se 1000 000% ako je samo za jednokratnu upotrebu -tvoj mobitel! ;D

14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

Nakon tri mjeseca tesko da ti ga iko moze popraviti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 14:37 (stevan94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

a zanci jedino se mogu nadati da nije kvar u samoj maticnoj

a koliko bi me dosla maticna za promjenit (polovna)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

evo sad citam na jednom forumu da je jedan lik ostavio mobitel prikljucen na punjac bez baterije nebi li struja prokolala vodovima sto vi mislite - ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

a di ti je bila pamet kad ti je mobitel upao u vodu more, jezero, nije bitno bitno ti je bilo da si odma vadio bateriju i da si ga isprao u obicnoj slatkoj vodu (jne mislim datreba stavit šečera) tj ispod pipe i dobro ga osušit najbolje sa hladnim fenom. slatka voda ne šteti elektorici ako se se s njoj postupa prema nekim pravilima!

a sad jel ti se nakon par mjeseci ispalti... neznam

Nedajte se kontrolirat'!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
!mpact35 kaže...

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

Maznuo si glavom u kamen?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
Riker kaže...
!mpact35 kaže...

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

Maznuo si glavom u kamen?

lol

uglavnom kako znas da ne radi mozda je samo crko ekran sto je cest slucaj s nekim udarcem ili pak padom u vodu

mojem bratu je pao mobitel u more, i nije nikako htio radit ja sam zamjenio bateriju u ocisto kontakte i radi manje vise ok

15 godina
odjavljen
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
Section31 kaže...

evo sad citam na jednom forumu da je jedan lik ostavio mobitel prikljucen na punjac bez baterije nebi li struja prokolala vodovima sto vi mislite - ?

Jednako smisleno kao zakopati (crknuti) mobitel na SZ stranu raskršča, u ponoć za vrijeme punog mjeseca i vjerovati da će ujutro raditi!

 

moTo kaže...

a di ti je bila pamet kad ti je mobitel upao u vodu more, jezero, nije bitno bitno ti je bilo da si odma vadio bateriju i da si ga isprao u obicnoj slatkoj vodu (jne mislim datreba stavit šečera) tj ispod pipe i dobro ga osušit najbolje sa hladnim fenom. slatka voda ne šteti elektorici ako se se s njoj postupa prema nekim pravilima!

a sad jel ti se nakon par mjeseci ispalti... neznam

Bolje destiliranu vodu jer voda iz slavine sadrži miljun kemikalija i kamenac. Bateriju treba ODMAH izvaditi, a bilo bi dobro i bez razmišljanja je baciti i kupit novu (ili posudit za isprobati). Ako je mobitel bio duže pod morem onda ga nakratko potopiti, promijeniti vodu pa onda to ponoviti još jednom ili dva puta, malo isprati i onda sušiti. Ako je bio samo kratko ili je bio u slatkoj vodi onda ga je dovoljno samo isprati destiliranom vodom. Sušenje fenom nije preporučivo. Dvije kuhinjske krpe na radijator pa na krpe mobitel je bolja opcija (najbolje u dijelovima, s tim da matičnu zaštitite od statičkog elektriciteta). Uvijek gledajte da nije prevruće (da možete duže ruku držati). Nakon što su svi dijelovi naizgled suhi ostavite mobitel da se i dalje suši, ovisno o vremenskim uvjetima i do par dana. Baterija će vam gotovo sigurno trebati nova, a postoji mogučnost da će trebati i zvučnik, zvučnik od zvonjave, mikrofon i/ili vibro motor. Ukoliko je u vodi bilo imalo masnoće ili nekih agresivnijih sastojaka možda će i ekran trebati novi (recimo nafta uništi slojeve za polarizaciju pa je ekran bijel).

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
14 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

onda ima li nade?

 

mob je bio u vodi niti 40 sek

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mobitel upao u vodu - popravak?

A što je s onim malim vrečicama što skupljaju vlagu? Mogle bi se i one iskoristiti za sušenje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mobitel upao u vodu - popravak?
Section31 kaže...

evo sad citam na jednom forumu da je jedan lik ostavio mobitel prikljucen na punjac bez baterije nebi li struja prokolala vodovima sto vi mislite - ?

Ovo nema smisla, jer upravo je baterija ta koja zatvara strujni krug.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice