Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

poruka: 23
|
čitano: 47.343
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Neki dan mi je upao mobitel(HTC desire 300) u vodu i pošto sam brzo reagirao, izvadio ga,  rastavio, posušio (usisivačem pokupio vlagu) uspio sam da prođe bez oštećenja, ali uvukla mi se vlaga ispod toucha i ruzno izgleda a display uredno radi, pa me zanima kako bih je mogao izvuci, pošto nisam vješt rastavljanju mobitela do kraja, rastavljao sam ga do matične ploče al nisam nju nikad vadio da dođem do displaya i da li mu može našteti korištenje s vlagom ispod toucha? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl

Vidio sam da su ljudi predlagali u takvim temama kad mobitel upadne u vodu, da urone mobitel u posudu sa rižom. Pa eto probaj možda izvuče vlagu.

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Da zaboravio sam napisati da sam ga stavljao u rizu, bio mi je 12 sati u rizi ali ipak su supljine ispod displeya premale da bih riza izvukla vlagu, treba mi nesto drugo :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2014 19:40 (Veka24).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Otvori poklopac, izvadi bateriju i uključi sušilo za kosu nek ga grije par sati dok ta voda ne isahlapi. Samo nemoj staviti preblizu da se nekaj ne otopi.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

A ne znam koliko mi je to sigurno sa vrucim zrakom i ne znam da li ce ta vlaga opet se izvuci, a znam da neki bas i ne preporucuju sušenje mobitela na taj nacin, ima li netko da je imao ovaj problem i kako ga je rješio?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Misliš da nije problem kad ti se uslijed igrice zagrije na 60 C ili kad ekipa zagrijava lampom ekran kad ga mijenja?

 

Odmakni fen na pola metra ili kolko već, nije cilj da ga spržiš nego da cirkulira topli zrak da izvuče vlagu.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Pokusat cu sa femon pa cemo vidjeti, ali sada mi ovo pozadinsko svjetlon na dnu displeya nije ko na ostalim djelovima kao da jače svijetli, i nekada kao da na određenim djelovima displey zatreperi, ljudi ako znate kako to da riješim da spasim mobitel,  pomažite :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl

Trebao si ga duze drzati u rizi. Na par dana a tek onda ga upaliti.. ovako moguce da je ostalo malo vlage. A i ispod ekrana kao sto kazes. 

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Evo odvojio sam sve od displeya, ploču itd... i razmišljam da displey stavim u teglu sa rižom zatvorim i negdje u toplo postavim,  tako da para ispari a riža je pokupi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 15:30 (Veka24).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl

Probaj, nista te ne kosta. Nista mu nece biti a mozda ponovno proradi i izgubi vlagu.

 

A agresivnijim metodama susenja bi mogla ostati mozda mrlja izmedu ekrana istakla. Provjeri tu i tamo u razmacima nekoliko sati dal ima kakve razlike. Nadam se da ce izvuci svu vlagu.

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 22:33 (Ivan_cno).
13 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
Veka24 kaže...

Evo odvojio sam sve od displeya, ploču itd... i razmišljam da displey stavim u teglu sa rižom zatvorim i negdje u toplo postavim,  tako da para ispari a riža je pokupi?

 

Kolega dragi, pronađite kolegu forumaša Pranju, opišite mu u PP vaš problem, vjerujem da će on kazati što je i kako ga najlakše popraviti. Ako ne možete popraviti ga sami, on je ekspert za popravljanje mobitela koji su pali u vodu, znam iz osobnog iskustva.
ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
Veka24 kaže...

Evo odvojio sam sve od displeya, ploču itd... i razmišljam da displey stavim u teglu sa rižom zatvorim i negdje u toplo postavim,  tako da para ispari a riža je pokupi?

Što god radio, samo nemoj fenom sušit nikako ;)

12 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
EchoOne kaže...
Veka24 kaže...

Evo odvojio sam sve od displeya, ploču itd... i razmišljam da displey stavim u teglu sa rižom zatvorim i negdje u toplo postavim,   tako da para ispari a riža je pokupi?

Što god radio, samo nemoj fenom sušit nikako ;)

  +1 za ovo, fen ništa ne pomaže ako je problem voda.

 

Kolega, 12h je smiješno malo da bi se vlaga izvukla, zato i imaš vodu u zaslonu. Treba joj pustiti da "ode" prirodnim putem, a riža najbolje ubrzava taj proces.

 

Dakle za sve koji nisu sigurni što s mobitelom ako uđe u vodu:

Što je prije moguće ugasiti ga i izvaditi bateriju. Ukloniti bateriju i, pod pretpostavkom da znate nešto o rastavljanju mobitela, rastaviti ga na što više dijelova kako bi se odvojila matična ploča. Ako je korozija zahvatila kontakte i ploču, valjalo bi ih isprati i očistiti u destiliranoj vodi, i potom sve "pokopati" u riži i ostaviti što je moguće duže da se sva vlaga izvuče. Moja preporuka, barem 3-4 dana, može i duže.

 

U principu, kada uređaj upadne u slatku vodu, ako se brzo ugasi i pravilno osuši, ima velike šanse da "preživi" sa sitnim kvarovima, npr. da ode mikrofon ili zvučnik. Ako upadne u more koje je agresivnije zbog soli, potrebno je hitno čistiti kontakte, ali uglavnom mu nema spasa. Ali najveći problem je što su vlasnici nestrpljivi, i želeći vidjeti jel uređaj radi, upale ga i onda ubiju svaku šansu da ostane živ.

13 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
assassin.st kaže...
EchoOne kaže...
Veka24 kaže...

 upale ga i onda ubiju svaku šansu da ostane živ.

Tako je, upravo to paljenje a nije dovoljno suh je najgore za mobitel koji je upao u vodu. Kao i što je rekao kolega za rižu, treba duže da izvuče vlagu.

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Evo nakon tjedan dana držanja u vrećici riže, i sve dobro zatvoreno i u toplom prostoru, vlaga je izvučena, jedino nekad kad tipkam poruku odnosno po dnu ekrana nekada mi zna čudno zatreperiti pa mislim da mi možda ima još malo vlage oko ovih pozadinskih svjetala pa da ona čudno reagiraju inače sve ok i vlaga ispod tocuh stakla je nestala, hvala svima na savjetima

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Nakon što sam mislio da sam spasio mob od vode bez posljedica, naravno, posljedice su se pojavile, točnije, ekran treperi, napočetku su se vidjele samo određene crte po ekranu, ne kako kad je to crta od mrtvix pixela nego drugacije, a sad vec cijeli ekran radi par sekunda nakon sto ga upalim i onda cijeli zatreperi i pomuti se ali mob u pozadini normalno radi i touch radi sasvim normalno. Sad mene zanim da li je to do ekrana ili je moguce da je grafički čip dozivio neki kvar ili nesto slicno???  Evo jedne slike sto sam našao na netu, ovako slicno izgleda i moj. Hvalahttp://i.imgur.com/SFhksGD.jpg

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
Veka24 kaže...

Nakon što sam mislio da sam spasio mob od vode bez posljedica, naravno, posljedice su se pojavile, točnije, ekran treperi, napočetku su se vidjele samo određene crte po ekranu, ne kako kad je to crta od mrtvix pixela nego drugacije, a sad vec cijeli ekran radi par sekunda nakon sto ga upalim i onda cijeli zatreperi i pomuti se ali mob u pozadini normalno radi i touch radi sasvim normalno. Sad mene zanim da li je to do ekrana ili je moguce da je grafički čip dozivio neki kvar ili nesto slicno???  Evo jedne slike sto sam našao na netu, ovako slicno izgleda i moj. Hvalahttp://i.imgur.com/SFhksGD.jpg

 Ekran ti gubi kontakt, imao isti problem na Galaxy i5500

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl

Kako si riješio problem?

14 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
Veka24 kaže...

Kako si riješio problem?

 Servis jer mi se nije dalo zaj.. sa time

10 godina
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Vjerojatno su poceli kontakti korodirat pa bi tribalo otvorit i ocistit al ako to neznas nosi na servis.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakla)

Ma znam, otvarao sam, misliš na kontakte flat kabla? čime najbolje cistiti, alkoholom?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl
Veka24 kaže...

Ma znam, otvarao sam, misliš na kontakte flat kabla? čime najbolje cistiti, alkoholom?

 Jes upravo na taj kabelic mislim.

Ja takve stvari ocistim alkoholom pa poslije malo wd40 na krpicu i dobro izbrisem kontakte.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel upao u vodu (voda usla iza touch stakl

Meni je mobitel upao u slatku vodu prije 3 dana, kad sam ga izvadila- instiktivno sam pritisnula glavnu tipku da vidim jel radi i onda ga rastavila i osusila krpom, nakon par sati sam ga susila fenom i nakon toga u rizu..u meduvremenu (glupa sam, znam) sam ga palila da vidim jel ok.. i funkcionira sve bolje sto se više suši, samo je slika na ekranu dobila nekakvu zelenu sjenu, nije toliko cista..inace sve drugo je ok. E sad, ja sam ga rastavila samo minimalno- izvadila bateriju i kartice jer ne znam više od toga. Pitanje- dal da ga pustim još ovako da se suši il da ga odnesem na servis da ga dodatno rastave i vide kakvo je stanje unutra? 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice