Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

poruka: 12
|
čitano: 7.367
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

Unaprijed se ispricavam ako ovakva tema vec postoji, zadnjih sat vremena svuda trazim odgovore (pretrazivao sam i na bug forumu i na forum hr) ali sve sto sam dosad nasao je bilo vise manje nejasno

Planiram naruciti Sony mobitel koji kosta 390$ (znaci oko 2599kn) + shipping 79.98$ (oko 533kn), Znaci sveukupno 470$ (3133kn) neznam tocno odakle iz USA ide ali zanima me dali postoji kakva carina, PDV i jos neki ostali troskovi, ako postoje ikavi troskovi, koliko bi to onda bilo otprilike i ako ima PDV na ovo sve koja je šansa da uopce ne gledaju na carini pa prođe i bez PDV-a i ostalog?

Još jednom se ispricavam ako postoji tema ali nazalost ja nisam u nijednoj temi našao nekih informacija.....

Hvala unaprijed :) :) :) :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 18:48 (lucky1804).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping
Pdv 25% tak da nez jel ti se isplati uopce iz amerike :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

Platit ćeš PDV 25% sigurno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 18:52 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
16 godina
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping
Za taj iznos češ platiti i pdv i carinu pa računaj okvirno negdje oko 35% na tu cijenu tako da se baš ne isplati.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

Bas tako kako kolege kazu, samo racunaj jos da ce ti naplatiti PDV na ukupnu cifru sa shippingom a ne samo na cjenu mobitela.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 20:15 (Lewis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping
Samo da pitam zas ide i carina, ona ide nakon neke cijene ili na odredene stvari?
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 20:12 (kbenzema).
9 godina
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping
blackeagle29 kaže...
Samo da pitam zas ide i carina, ona ide nakon neke cijene ili na odredene stvari?

  Jel uistinu toliki problem procitat prvi komentar u temi koju je kolega kbenzema postao???

 

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

 Hvala na linku, tu se spominje nešto stopa carine 0%, ja sam isto naišao na jednom drugom forumu gdje je neko pitao za laptop narucit iz amerike i da je stopa carine na takve stvari 0%, razumijem PDV na cijenu i shipping moram platit ali me najviše brine carina, npr nedavno sam bio kupio mob u cijeni od 360$ i poslali su mi ga iz kine i nisam platio doslovno nikakvu carinu čak nisam imao ni nikakav PDV na taj mob, PDV cu jos i prezivit ali u ovom linku pise da se carini iznad 150€ a ja sam iz kine prošao bez carine i pdv-a za mobitel od 360$ što je naravno kako god okreneš više od 150€ pa mi je to malo nejasno (znam da su Kina i Amerika dvije različite zemlje al opet....), a ince loše kužim takve stvari pa neka se niko ne ljuti što postavljam još pitanja :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

Na jednom drugom forumu sam čitao da je jedan lik naručivao laptop iz amerike i da je stopa carine 0%, naravno pdv je 25% i to ću još preživiti ali to sa carinom je jednostavno nejasno jer čitao sam puno drugih tema na raznim forumima i neki govore da je stopa carine za stvari poput laptopa mobitela i slicno 0% bez obzira na vrijednost (cak i iz amerike) i da ne plačaš carinu dok drugi govore da se naplačuje i carina i PDV, evo npr. ja sam nedavno naručio mobitel od 360$ iz Kine koja naravno nije u EU i nisam platio ni carinu ni PDV a mob narucen izvan EU (Kina) i vrijednost veca od 150€ (360$)......

8 godina
neaktivan
offline
Narucivanje mobitela iz amerike i shipping

Dali je netko u zadnje vrijeme kupovao iPhone iz amerike,da dostava ide preko MyUs.Kako se plaća PDV dali postoji da se može možda izbjeći plačanje PDV a .I dali su jedini troškovi PDV ili ima još nešto od troškova .

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice