New / Huawei G6800

poruka: 19
|
čitano: 11.190
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Ovako kupio sam mobitel Huawei G6800 koji je nedavno izasao na trziste sa touch ekranom 240x320 i qwerty tastaturom.

 

Sad me zanima na njemu je fabricki operativni sistem koji podrzava samo Java igre i aplikacije...

Sad me zanima jel mogu na njega instalirati Android jer sam negdje procitao da moze android, al nezz kako i imam problem sa igricama. Koju god igricu ili aplikaciju JAVA 240x320 instaliram i pokrenem mobitel se sam restartuje (ugasi i upali) nezz do cega to moze biti ! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
New / Huawei G6800
ne moze android stari...krivo si procitao
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Pa znate li slucajno gdje imas skinuti root fajlove za njega, ka sam sistem ponovo dignem za njega, jer u BHTELECOMU instaliran jedan java siste, a u radnjama je potpuno drugi sistem, pa sto posto ima na netu fajlovi za njega, al nmg da nadjem i nezz kako se to radi. Koji program treba i kako sta ? Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Pomocccccc ???

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800

Ja imam taj isti telefon drugi mjesec i mislim da kad si kupovao telefon nisi dovoljno se raspitao pa si malo pobrkao loncice.Ti si dobio onu verziju telefona sa jednom karticom, dok se u radnjama prodaje verzija koja podrzava dual sim.Od Androdida i tako tih stvari nema nista.Racunar kada ustekas USB kabal kao sto si i vidio sam prepoznaje kao memori stick znaci jednostavan telefon.Telefon je Java, stoga samo java igre.Mozda te buni cinjenica da kad utipkas u google Huawei G6800 games izbaci ti nebulozne rezultate.Sto se igara tice doticnom telefonu odgovaraju igre sa LG Cookia :) ne sve ali radi odredzen broj igara.I ne igraj se oko rootanja jer ako si kupio u BH Telecomu skoro po akciji, ako bilo sta softwerski zbrckas ne vrijedi ti garancija, stoga okani se corava posla.Telefon je za svoju cijenu 130 KM jako pristojan, wi fi, aplikacije za socijalne mreze, quertty tastatura koja zapravo ima smisao ukoliko se racuna da je telefon predvidzen mnogo chatanja pa da se ne bi ostetio ekran od tolikog pipkanja (iako ima zastitna folija) ima smisao.Podrzava 16 gb micro SD karticu, podrzava divix filmove i mkvd tako da mozes gledati i filmove i klipove.Na tvom telefonu su vec predistalirane aplikacije FB chat i Fb, google talk, twiter, i imas gadet za vriijeme, sat.Na zalost, teme, gadete zaboravi, ako se ne pojave nekad...3,2 mp kamerica nije losa, ali zaboravi nocne pejzaze jer se nista ne vidi.Uz sve to dobijes predistaliranu Operu mini koja je jako korektna, ukoliko zelis dijeliti slike na fb, ulogujes se preko Opere i kacis slike kao sto bi preko fb.Eto i za tebe i za sve one koji namjeravaju nabaviti ovaj telefon.Ono sto treba da pazite ako se odlucite kupovati, da ukoliko kupujete preko telecoma ne dobijate dual sim, nego je jedna kartica a ako kupujete u radnji kupujete telefon sa istim stvarima samo ima taj slot vise za drugu sim karticu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800

Pozdrav,hteo bih te upitati nesto,posto koristis Huawei G6800

Telefon sam dobio od MTS-a u decebru (moj stari nije mogo da se popravi da su mi njega dodelili)

Telefon je sa dve kartice,igrice su demo verzije koje  su na njemu da li tako treba ? i ono naj vaznije je

 Kako ti stoje slusalice kada te neko pozove .Meni na levoj strani se pojavi crvena slusalica oborena  i tu se javljam a na desnoj strani se pojavi  zelena slusalica podignuta i tu prekidam vezu(odbijem poziv) Da  li je i kod tebe tako?

Ovo je prvi put da se javljam na crvenu a prekidam/odbijam zelenu slusalicu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800

To nesto nije bas ok, znam da ima razlike izmedju dvije verzije istog telefona, u BHtelecomu su prodavali isti taj telefon samo sa jednom karticom, a cuo sam da je MTS prodavao isti taj telefon sa dvije kartice, od koje je prva kodirana za MTS karticu a za drugu mozes koristi koji god hoces operatera.To sve zavisi od operativnog sistema na telefonu, recimo kod nas nisu dosle igre, ali dobijemo predistalirane aplikacije za socijalne mreze FB chat, FB, Google talk, Twiter i posebno instalirana  Opera mini za ovaj tip telefona.To sve zavisi od operatera do operatera koju je verziju G6800 nabavljao, malo jeste cudno ali to je tako.Javljati se mozes na dva nacina, uz pomoc onih tipki i uz pomoc pomjeranja onog kruga u centru.Vjerovatno je do sistema da su ti obrnute tipke za javljanje moguce je da je koristen sistem instaliran planiran za koristenje na nekom drugom telefonu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 14:15 (blue_tander).
11 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

 

Evo ovde igrica koje mogu na ovaj mobitel.

Mobitel se nece restartovati niti nista slicno!!!

Sve igrice rade prefektno!

{#}

zuna
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Da li je moguce postaviti semu za otkljucavanje ekrana na huawei g6800 kao sto android recimo ima pattern lock ili na bilo koji nacin postaviti sifru za otkljucavanje ekrana? Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800

Nemoze :)

11 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Kako mogu da koristim wi-fi, pronadjem uredjaj od kog hvatam signal i povezem se a kad udjem na internet skida mi kredit?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800

Postavke - Usloga za podatke off i nece vise :)

11 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

A to se nalazi gde? Posto ima usluga prenosa podataka ali kada to iskljucim javlja mi gresku i ne mogu da uspostavim veza s internetom. U cemu je problem? I je li potrebno skidati neki antivirus za njega?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 22:25 (stanislav123).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

zzzz skidao sam igrice sa neta i sve su radili. ali kada sam skinu jednu i instaliro neje mogla kada udjem mob. mi se restartuje i pokusamo sam je deinstalirati

ali kada kliknem na UPRAVITELJ opet mi se restartuje.

DALI NEKO ZNA STA DA RADIM AKO ZNA MOLIM POMOC....HVALA UNAPRED

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: New / Huawei G6800
amru kaže...

zzzz skidao sam igrice sa neta i sve su radili. ali kada sam skinu jednu i instaliro neje mogla kada udjem mob. mi se restartuje i pokusamo sam je deinstalirati

ali kada kliknem na UPRAVITELJ opet mi se restartuje.

DALI NEKO ZNA STA DA RADIM AKO ZNA MOLIM POMOC....HVALA UNAPRED

 

10 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Moze li mi neko reci kako se ponasa ovaj telefon sa 16 GB memorijskom karticom i da li ga puno usporava. Treba mi memorijska kartica za njega pa neznam dali je bolje da uzmem od 8 ili 16 GB. Hvala unapred.{#}

zz
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800
KAKO DA UDJEM NA WI-FII PRONADJEM JA SIGNAL I POVEZEM SE AL KAD UDJEM NA INTERNET SKIDA MI KREDI I JOS KAD ISKLJUCIM ONO TAMO GDJE SU POSTAVKE-USLUGA ZA PODATKE NE MOGU DA UDJEM NA INTEREN KAZE NEKA GRESKA NESTO AKO ZNATE POMOZI TEE
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Interesuje me kakav je zvuk na g6800. Imam tel vec neko vreme i zadovoljan sam kako radi, osim sto mu je zvuk na zvonu (ili plejeru) ocajan. Koliko god da ga utisam i dalje "PRSTI" ton. Da li i ostali imaju taj problem ili je kod mene zvucnik u kvaru. Javite se da bih znao da li da ga saljem  na reklamaciju, jer je u garanciji

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
New / Huawei G6800

Imam huawei g6800 dual sim,fb aplikacija je jednog dana neobjasnjivo prestala sa radom,ne mogu ni da je obrisem,kako bih inastalirala novu(uz pomoc drugih naravno),posle toga sam se sa moba logovala na fb preko pretrazivaca (opera mini),takodje neobjasnjivo jednog dana je i to prestalo da funkcionise,kako to moze da se popravi. Hvala!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice