Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 435.721
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Nexus 5

zasto bi cijena uvjetovala trajanje baterije? zelis reci da svim jeftinijim mobitelima baterija traje puno krace nego ovima skupljima?

 

i iako je rijec o mobitelu od "samo" 400€ (cijena mu je toliko "niska" cisto jer google nema marzu na njemu) opet je rijec o high end mobitelu koji ce se zahvaljujuci svojim specifikacijama usporedjivati sa najboljim na trzistu

i ako im nije bila bitna kamera kontam si da bi onda ustedili jos i vise i izbacili OIS..

 

btw IP5S dodje preko 1000€ samo kod nasih debilnih operatora i to nema smisla uzimati u obzir

16 godina
offline
Nexus 5

http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/apple/

 

A eto, dođe cca 800 eura, što je opet cijena 2 Nexusa 5. Nexus ima bateriju kakvu ima, meni ne smeta jer i njega i bilo koji drugi smartphone ću punit svakih dan-dva zavisi koliko se koristi.

 

Također pretpostavljam da mu kamera stvarno nije zadnje smeće, meni je čist dovoljno ako je imalo onakva kakva je na Nexusu 4, a Nexus 5 uz to ima i OIS...

 

Po ostalim specifikacijama mobitel je u rangu LG G2, SGS4 sa Snapdragonom 800, itd. koji su ipak 100-150 eura skuplji uređaj.

 

A to što će ga netko ić uspoređivat s ostalim high end smartphoneima mene ne dira ni pol posto, što me briga uopće za to, nisam nekakav bolesnik koji mora imati najbolje, makar pola stvari od toga ne zna ili neće iskoristiti.

 

Za moje potrebe je vrhunski uređaj, meni je bitno da sam ga platio 100-200 eura manje nego neki drugi sličnih specifikacija, a prek ovih manjih mana (baterija koja nije najjača na tržištu i kamera čist pristojnog ranga, ali ne vrhunska) mogu preć bez problema.

Za te novce je stvarno best buy...

 

Ne kupujem mobitele svaki čas. Imao sam HTC wildfire zadnje 3 godine i prodao ga prije mjesec dana. Ako uspijem nabavit ovaj Nexus, ne planiram ga mijenjat 3-4 godine. Jedino ako krepa ranije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 14:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nexus 5

samo se cudim cemu tolika navala kad se jos ni ne zna kakav je mobitel.. tj nedostaju iskustva korisnika i detaljne recenzije

 

400€ nije mala lova za davati "na nevidjeno" (za iste novce mozes naci htc one, sony xperia z koji su dobri mobiteli)

 

i ne znam kome je trajanje baterije "manja mana"..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Fanu kaže...

samo se cudim cemu tolika navala kad se jos ni ne zna kakav je mobitel.. tj nedostaju iskustva korisnika i detaljne recenzije

 

400€ nije mala lova za davati "na nevidjeno" (za iste novce mozes naci htc one, sony xperia z koji su dobri mobiteli)

 

i ne znam kome je trajanje baterije "manja mana"..

Pričaš kao da je baterija koja s njim dolazi 500mAh.

 

A HTC One ima kao bolju bateriju od ovog Nexusa, isto ima 2300mAh? I ne znam po čemu je One bolji od njega? Jedino po kameri, ostalo je sve na strani Nexusa, a One je još uvijek skuplji, teško ćeš za naći za 350-400 eura.

 

Gle meni je bitno da mi mobitel izdrži jedan puni dan, navečer ga uvijek mogu bez problema napuniti. A pošto nisam jako zahtjevan korisnik, i ne silim mobitel igricama vjerujem da će mi držati sigurno jedan do dva dana baterija. Meni je to dosta.

 

Nije da ćeš na SGS4 dobit puno dulju autonomiju s 300mAh više. Možda par sati, zar ne?

 

A što se tiče recenzija, pa stići će za kojih tjedan dana, pa ako ispadne baš toliko smeće od uređaja (u što iskreno sumnjam), kao da je problem odustati od kupovine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 14:32 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

a ovo za group buy nemogu platit dok dobim mobitel, znam da je puno 400 eura za posudit, ali ne vjerujem bas ljudima?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5

kad bi netko imao priliku uvest pedesetak mobitela izvana i tu stavit cijenu nekih 3 soma kuna, da zaradi barem 200kn po komadu i napravio bi si lijepi biznis a prodao bi ih odmah.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

isto razmišljamo {#}

11 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Također sam zainteresiran za group buy ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

sve to stoji ljudi moji, nije uopce problem dovest mobitele, npr moji starci idu sad za vikend u austriju, naravno da bi mogli dovest deset-dvadeset komada, ali oni nemaju novaca da ih plate iz svog dzepa, pa bi njima trebalo dat prvo lovu a onda dobijete mobitele. ja ako bi to i radio racunao bi nekih 100 kn zarade po komadu. moze mi samo netko rec kolko je tocna cijena?

 

EDIT: evo ja sam pito starce i oni su za, ko god zeli, skupite se i to je to. mogu prevest 10-20 komada bez problema. samo novac dajete unaprijed + 100 kn zarade meni. naravno dobijete sve moje podatke da nebi neko mislio da cu ga zahebat ali ionako sam na forumu vec par godina i nikad nisam nikog zahebo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 17:50 (mar123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5

a s tim nebi trebalo bit problema na granici? carina i to? ja sam stvarno zainteresiran ako si spreman za operaciju {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

pa nece bit problema jer vise se ne zaustavlja vozila na granici a ionako idem iz eu.

ja sam naravno za, a vi se skupite ako zelite, jer oni za vikend idu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5

a odakle bi uzimao? i koliko bi računao?

13 godina
offline
Re: Nexus 5
Mene prvenstveno zanima cijena.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
15 godina
offline
Nexus 5

u ditechu, cijena je koja je(400 eura) plus 100 kn moja zarada, sto iznosi 3100 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...

One ima losiju kameru, baterija je 40% od 62h sto je super, a ekran je ocito najbolji na trzistu (480 ppi)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Nexus 5

Samo je još pitanje jel bi garancija vrijedila kod nas. Trebalo bi ditech nazvati, pa pitat.

 

Ja teško da ću moći do vikenda, fali mi nekih 500kn...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 19:12 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
lllnuclearlll kaže...

One ima losiju kameru, baterija je 40% od 62h sto je super, a ekran je ocito najbolji na trzistu (480 ppi)

nema li ekran 445 ppi?

lllnuclearlll kaže...

Samo je još pitanje jel bi garancija vrijedila kod nas. Trebalo bi ditech nazvati, pa pitat.

 

Ja teško da ću moći do vikenda, fali mi nekih 500kn...

garancija vrijedi, vidio sam da je neki kolega gore napisao da je zvao lg i pitao.

16 godina
offline
Nexus 5

gamer je zvao, ali mislim da je on pitao za uređaje koji se kupe na play storeu. Za ove ostale ne znam kakva je politika... Nek zove ditech netko tko zna njemački {#} Usput nek pita jel ima uopće Nexusa na lageru već.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 19:26 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Da, ja sam pitao za uredaje i storea al ja mislim da bi trebalo vrijedit i za druge uredaje kupljene u pravim trgovinama a ne kod nekih preprodavaca.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Narucuje li neko sa play stora u njemackoj i dovozi u hrvatskoj, u austriji dojdu 400 eura ali 16 gb, a za 400 eura je na playstoru 32 gb

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

Narucuje li neko sa play stora u njemackoj i dovozi u hrvatskoj, u austriji dojdu 400 eura ali 16 gb, a za 400 eura je na playstoru 32 gb

Jako teško ćeš na tak nešto naletit...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

a na ono da napravim virtualnu karticu u njemackoj i onda posaljem nekoj firmi koja meni posalje, jel to radi, videl sam da su to sa cetvorkom radili

11 godina
offline
Nexus 5

engadget review

 

http://www.engadget.com/2013/11/05/nexus-5-review/

 

jos samo da gsmarena izbaci..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nexus 5
Fanu kaže...

engadget review

 

http://www.engadget.com/2013/11/05/nexus-5-review/

 

jos samo da gsmarena izbaci..

Eto, upravo ono što sam rekao. Kamera i baterija nisu vrh, ali su sasvim solidni, kamera je čak bolja nego na N4... Ostalo je vrhunski napravljeno. 5" 1080p ekran s gorilom 3, Snapdragon800, 2GB RAMa, i meni mobitel izgleda odlično, no to je subjektivno. Za taj novac stvarno best buy.

 

Pitao sam na mobileshop.eu, i veli teta Ena da ga očekuju za tjedan-dva u prodaji, cijenu mi još nije znala reći, nadam se barem onakvoj kakva je u ditechu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 11:31 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Nexus 5

evo jedna metoda kako nabaviti mobitel iz njemacke:

i've ordered one in the german play store, had it sent to a german forwarder (mailboxde.com). It takes a fake german gmail account and a german proxy, so it's a little tricky. Mine has landed in germany today, hope to have my black 32 GB before the weekend.

The total price adds up to about 425€ shipped to denmark.

 

 

http://mailboxde.com/

 

You will get address in Germany for free. Received shipments up to 30 kg from EU countries will be sent to the USA, Australia, Canada, Russia, Italy, to the United Kingdom or to your country at very low prices by reliable carriers.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Eto ja imam spremnu lovu za nexus ali ako bude neki group buy pozurite jer lova kako dode tako ode :D
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Hoće li netko to isprobat ?? 

10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

ak narucujem iz sad-a placam ja nekakav porez? nasel sam tam puno jeftinije i imaju prodavaci 100% rating, koje su opasnosti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5

platit ces 25% pdv pa ti se ne isplati

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

a kaj ako narucujem iz sad-a u sloveniju ili njemacku?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice