Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.852
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Fanu kaže...

cinjenica je da je google opet izbacio mobitel na kojem je opet morao neugodno stediti i izbaciti ga na trziste sa nekim losem odradjenim stvarima (srot zvucnik, srot fokus kamere, srot baterija)

ne znaci da je los mobitel, vec cisto da je po nekim stvarima izvan dometa najboljih u klasi

Ja nebi rekao da se radi o šrotu od zvučnika, kamere i baterije. Da te stvari nisu dorasle TOP modelima ostalih poznatih brendova je istina, ali da su šrot je daleko od toga.

 

Zato je cijena tog mobitela 350 eura što je googleu i bila namjera, kako s ovim, tako i s prethodnim nexusima.

 

Mobitel nije vrhunski, ali je za tu cijenu jakooo dobra ponuda, a tko ne može preći preko ovih stvari ga neće ni kupiti.

 

Mobitel nije uopće za uspoređivati s flagship modelima HTCa, Sonya, Samsunga itd.

 

Ajd ga usporedi s nekim iz njegovog cjenovnog razreda pa da vidimo onda {#} A meni je cijena recimo baš presudan faktor.

 

Tko bude želio neki vrhunski uređaj s Nexus experiencom sigurno će biti uređaja tipa HTC One Google Play Edition...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 0:41 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Nexus 5

Ja sam definitivno odustao od Nexusa 5, može netko tvrdit šta želi ali  baterija je malog kapaciteta za ovakav ekran i ovakav hardware (Na svim review-uima što sam pročitao/pogledao kažu da je baterija dosta loša, a kao mane se spominju loša kamera kao i zvučnik) meni dovoljno da odustanem od njega. Cijena je dobra ako kupuješ sa američkog google playa s ostalih izvora i ne.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
3 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
 tutorial za narucivanje s play-a.

 

 

Ovo je vrlo bitna stavka za nas. 

 

Nemas uredjaj i mislim da nije objektivno da mozes pricati o bateriji. I sigurno da ce nekome biti baterija prihvatljiva tko kupi mobitel za poslat poruku, nazvati 10-15 poziva dnevno, prosurfati internetom i uslikat dvije tri slike. 

Osobnog sam misljenja da je premali kapacitet stavljen u Nexus 5, sigurno da nitko ne bi imao protiv da je malo deblji uredjaj i da je stavljena jaca baterija. No LG se tako odlucio i sto je tu je. Imate kernele da mjenjate pa ce se mozda nesto i poboljsati, ali ne ocekujte previse. Na kraju dana ionako je malo onih koji ne stave uredjaj na punjenje. 

We have different opinions and mine is the one that counts because you work for AS and I am the coach of Madrid.
12 godina
offline
Nexus 5

:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 20:03 (Purger155).
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5
Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 20:26 (dturko).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Palite gasite cellular i imajte auto-brightness ukoliko zelite drasticno smanjit potrosnju, bez undervoltanja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Palite gasite cellular i imajte auto-brightness ukoliko zelite drasticno smanjit potrosnju, bez undervoltanja.

Koji je postupak za undervoltanje? Nemam namjeru apsolutno ikada igrati igre na njemu, tako da mi 2,3GHz nece niti trebati..

BTW 32GB panda me ceka u DE jos od 5.11, samo trebam naci vremena zaletjeti se do gore da ga pokupim.

10 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Palite gasite cellular i imajte auto-brightness ukoliko zelite drasticno smanjit potrosnju, bez undervoltanja.

Auto-osvjetljenje je naravno must, ali tako i cellular...push e-mail, whatsapp bez cellular ne sljakaju...pametnije mi je undervoltanje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 23:56 (MatijaZG).
15 godina
offline
Re: Nexus 5
kerum kaže...
Mitch kaže...

Palite gasite cellular i imajte auto-brightness ukoliko zelite drasticno smanjit potrosnju, bez undervoltanja.

Koji je postupak za undervoltanje? Nemam namjeru apsolutno ikada igrati igre na njemu, tako da mi 2,3GHz nece niti trebati..

BTW 32GB panda me ceka u DE jos od 5.11, samo trebam naci vremena zaletjeti se do gore da ga pokupim.

Root, i instaliras neki kernel koji podrzava OC odnosno mijenjanje napona.

 

Uz te kernele, trenutno je preporuka franco, svaki ima svoju aplikaciju gdje se dodatno podesava.

U XDA threadu od kernela si pronades necije postavke, netko ima vise prilagodeno bateriji, netko performansama, netko balans.

 

I samo po tome stelas, ili jednostavno ostavis sve na miru i spustis napon za odredene frekvencije, isprobavas kolko ide odnosno koliko je stabilno.

Ja  prvo spustim za 10% ovu najvisu 2.3GHz, pogledam da li je stabilno, ako je onda ili spustim napon za najnizu frekvenciju, ili tu najnizu frekvenciju spustim na jos manju (128 mHz recimo)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
15 godina
offline
Nexus 5

N4 je na GSM arena battery testu dobio 32h, znači još dosta manje od N5, a sasvim ga normalno koristim na dnevnoj bazi. Naravno da je bolje da baterija dugo traje, ali sve dok se mobitel mora puniti svaku noć, sasvim mi je svejedno jel ga uključim dok je ostalo 40% ili 5% baterije, kad ionako s tim neću izdržati cijeli drugi dan. Šteta, ali definitivno nije deal breaker :)

 
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5
baš sam jučer mjenjao svoj iphone 4s za galaxy s4 i super sam zadovoljan ali želim nexusa, i vidim taj endurance rating :/ a s4 ima 69h. Sad sam u dilemi jel da uzimam N5
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Nexus 5
Tonchek kaže...
baš sam jučer mjenjao svoj iphone 4s za galaxy s4 i super sam zadovoljan ali želim nexusa, i vidim taj endurance rating :/ a s4 ima 69h. Sad sam u dilemi jel da uzimam N5

 

S4 je i dalje dobar mobitel i samsung za njega izdaje redovito android updateove

 

hardverski ne zaostaje puno za nexusom (dapace, osim procesora i veceg ekrana, nexus nema prednost)

ostavi si taj S4 i zamjeni ga za nesto drugo iduce godine kad bude nekih stvarnih promjena na trzistu (64bitni procesori, zakrivljeni ekrani, itd)

16 godina
offline
Nexus 5

Kaj ima ko kakav info, jel bu N5 dolazil kod nas opce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5

Doći će sigurno, ali će cijena bit paprena(mislim da se spominjao Vip sa oko 5000 kn bez ugovora).

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 18:43 (dturko).
12 godina
offline
Nexus 5

Ovaj moj gore je na prodaju,dat ću ga po dobroj cijeni (osjetno jeftinije nego na njuškalu), pa ako je netko zainteresiran, neka se javim na pp...europski model,kupljen u Austriji (ditel)-jamstvo vrijedi u RH...(EDIT:PRODANO)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 21:45 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Tonchek kaže...
baš sam jučer mjenjao svoj iphone 4s za galaxy s4 i super sam zadovoljan ali želim nexusa, i vidim taj endurance rating :/ a s4 ima 69h. Sad sam u dilemi jel da uzimam N5

ja imam s4, meni je jedina bitna razlika kvaliteta izrade koja je na strani n5

zvonac kaže...

Kaj ima ko kakav info, jel bu N5 dolazil kod nas opce?

Vip pocetkom iduceg mjeseca, pocetna cijena za 16GB navodno 4.449, za 32gb 4999kn

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Nexus 5

Koma cijena. Nadam se da bu se pojavil u jos kojem ducanu s europskim cijenama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Koma cijena. Nadam se da bu se pojavil u jos kojem ducanu s europskim cijenama.

Ja ocekujem u extreme-digital

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Nece ni u edigitalu bit manje od oko 3800 nema sanse.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z
15 godina
offline
Nexus 5

ja sam svima nudio uslugu da odem van po mobitele i dobijete ih za 3100 a garancija vazi pa mi se niko nije javio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nexus 5

A kak budes objasnil 20+ mobitela ak te zaustavi granicna policija? Mogel bi imati problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
daniel.hajdinjak666 kaže...

A kak budes objasnil 20+ mobitela ak te zaustavi granicna policija? Mogel bi imati problema.

stara mi radi na granicnom prijelazu.

16 godina
offline
Nexus 5

Ja sam se predomislio u vezi Nexusa. LG G2 se može naći na njuškalu za 3200.

 

Za Nexus bi najviše dao 2700, ne vrijedi više od toga.

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
Nece ni u edigitalu bit manje od oko 3800 nema sanse.

Pa ak je tak, radije za tu lovu kupim LG G2 bez razmisljanja..

 

Prek playstorea kaj mu ni cijena 350€? To je oko 2700kn i tolko vredi.

Gledam cijene po njuskalu, nabili su im do neba..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 23:08 (zvonac).
16 godina
offline
Re: Nexus 5
mar123 kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

A kak budes objasnil 20+ mobitela ak te zaustavi granicna policija? Mogel bi imati problema.

stara mi radi na granicnom prijelazu.

Što se tiče toga što ti stara radi na prijelazu, to nema apsolutno veze da te zaustavi austrijska/slovenska mobilna carinska patrola, a i naša da te zaustavi pitanje jel bi ti što stara mogla pomoći...

 

I inače, granična policija ne pregledava što nosiš.

 

Što se tiče kupnje u Austriji, imate autobus svaki četvrtak, petak i subotu iz ZG. 100kn po osobi, vozi do Graza ujutro i vrati te nazad navečer. Staje u 2 shopping centra i u centru Graza. Ditech je u jednom od tih centara {#}

 

http://www.croatia-express.com/hr/component/content/article/10-posebna-ponuda/81-shopping-graz

 

http://www.ditech.at/item.do?kurzbez=SMX0001

 

Mobitel skoro 100 eura jeftiniji nego na njuškalu, i još odeš na izlet u Graz {#}

 

A nije ni za G2 loša cijena:

 

http://www.ditech.at/artikel/SML0024/Smartphone_LG_G2_16GB_black_LTE.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 23:52 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

a kaj je sa group buy iz njemacke

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

a kaj je sa group buy iz njemacke

Nema nam tko nabavit s play storea. bar se zasad nitko nije javio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 23:51 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...
BKVSTAR kaže...

a kaj je sa group buy iz njemacke

Nema nam tko nabavit s play storea. bar se zasad nitko nije javio.

ja imam bratića u njemačkoj i isto sam planirao otići gore po mobitel, al kad mi je rekao da na stranici piše da se mobitel čeka 4-5 tjedana, odustao sam.. :/

[url=http://profile.xfire.com/igorrasic][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/igorrasic.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Rasho kaže...
lllnuclearlll kaže...
BKVSTAR kaže...

a kaj je sa group buy iz njemacke

Nema nam tko nabavit s play storea. bar se zasad nitko nije javio.

ja imam bratića u njemačkoj i isto sam planirao otići gore po mobitel, al kad mi je rekao da na stranici piše da se mobitel čeka 4-5 tjedana, odustao sam.. :/

Vec nakon 12h je stajalo da se ceka 3-4 tjedna..

16 godina
offline
Nexus 5

Ne znam vise ni sam, al sve mi se cini da su sve manje i manje sanse za kupnju doticnog, citajuci rivjue..

Sve ono kaj fali na N5 to su dodali na LG G2, brutalna baterija, a za fotic i video da ne pricam..

Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice