Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 435.949
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Ja sam dobio ovaj zadnji OTA update za L i odlican je.

 

Daily driver....

 

 

 

Ja kazem 1.11 kao i N5

Misliš flashao sam?

16 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Ja sam dobio ovaj zadnji OTA update za L i odlican je.

 

Daily driver....

 

 

 

Ja kazem 1.11 kao i N5

Jel ima kakvih poboljsanja u vezi baterije?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Ljudi odakle mi je najbolje naruciti N5? zelim sto jeftinije, da je stranica provjerena i crnu verziju, bijela i crvena mi se ne svidaju (zbog toga mobicity otpada)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Ipak narucio bijeli nakon malo gledanja slika mi se svidio, javim dojmove kad stigne..

Molim za vlasnike da mi kazu koji je najbolji kernel za N5? dakle brzina rada/baterija, balans nekakav, ne zelim custom ROM htio bi ostat na stocku al staviti custom kernel i prebaciti na ART

I ima li neka alternativna aplikacija za immersive mode? s obzirom da xposed framework ne radi na ART-u, to otpada...

i vasi dojmovi Nexusa? ponajvise me zanima brzina rada i stabilnost, ''davno'' sam ga probao i na stocku je super brz, kladim se da je situacija jos bolja sada
15 godina
offline
Nexus 5

Bijeli ti je od drukcijeg materijala i po meni nije dobar kao crni.

 

 

Crni je polikarbonat + guma...nesto najbolje

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Koliko citam bijeli ima bolji zadnji poklopac, al losiji frame zbog glossy plastike? a ionako ce ici u maskicu tako da ne brinem oko toga toliko...
13 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
Ipak narucio bijeli nakon malo gledanja slika mi se svidio, javim dojmove kad stigne..

Molim za vlasnike da mi kazu koji je najbolji kernel za N5? dakle brzina rada/baterija, balans nekakav, ne zelim custom ROM htio bi ostat na stocku al staviti custom kernel i prebaciti na ART

I ima li neka alternativna aplikacija za immersive mode? s obzirom da xposed framework ne radi na ART-u, to otpada...

i vasi dojmovi Nexusa? ponajvise me zanima brzina rada i stabilnost, ''davno'' sam ga probao i na stocku je super brz, kladim se da je situacija jos bolja sada

Ja sam na stocku i jako sam zadovoljan brzinom i svime, osobno nemam potrebe za nikakvim modifikacijama, jedino mi je malo izgled dosadio, ali uskoro stize L koji ce ga osvjezit.

 

MARKOZD15 kaže...
Koliko citam bijeli ima bolji zadnji poklopac, al losiji frame zbog glossy plastike? a ionako ce ici u maskicu tako da ne brinem oko toga toliko...

Bijeli ima vise plastican dojam u ruci zbog zadnjeg poklopca i glossy ruba koji se meni bas i ne svida, dok crni ima vise gumirani soft touch dojam i bas ga je ugodno drzat u ruci pa ga ja doma cesto koristim bez maskice. {#}

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
a steta sto nema crne verzije na mobycity-u :/

ima li igdje drugo za uzeti?
13 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
a steta sto nema crne verzije na mobycity-u :/

ima li igdje drugo za uzeti?

 

Mobileshop.eu - 324€

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

znam da nije mjesto ovom pitanju vamo, zapravo neznam u koji topic bi ga smjestio,ali posto vmao ima dosta korisnika nexusa 5 a vjerujem i korisnika dbrand naljepnice za istoimeni telefon,zanima me koliko kosta postarinu za hrvatsku za dbrand naljepnice?

hvala! {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Franco kernel ili elemntalx?

 

Htio bi probat elementalx, koja je procedura da se prebacim s franca?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

reflashaj rom i pobrisi dalvik i cache

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Ak reflasham ROM onda ce mi se vratit ove Google gluposti koje sam izbriso, jel mogu samo flashat stock kernel?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

nisam siguran, mislim da je neka caka zbog ramdiska, cekaj da ti netko iskusniji odgovori, a mozes i pitat u xda temi za taj kernel

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5
Ja sam samo flasho Elemental preko franca....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Jel mi moze netko reci kakav je blic na N5? Tipa u usporedbi sa iP5s, GS5, G3? Jacina svijetla me zanima i dal previse 'zagori' sliku kad okine
12 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
Jel mi moze netko reci kakav je blic na N5? Tipa u usporedbi sa iP5s, GS5, G3? Jacina svijetla me zanima i dal previse 'zagori' sliku kad okine

Ja bi rekao da je tu negdje i da ne zagori previše sliku u odnosu na ostale uređaje. Nažalost, nemam tu nijedan od ostalih da ti usporedim i baš točno kažem, al mislim da nije slab...

15 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
Jel mi moze netko reci kakav je blic na N5? Tipa u usporedbi sa iP5s, GS5, G3? Jacina svijetla me zanima i dal previse 'zagori' sliku kad okine

Ne zagori sliku, bio sam prilicno iznenaden u klubovima.

 

 

Inace se bavim event fotografijom, i G2 je daleko najbolji uredaj po klubovima sto se tice blica.

 

Idealan WB, jacina blica, duga ekspozicija i dobar noise reduction i naravno OIS.

 

 

Nijedan uredaj od isprobanih nedavno (L1020, S5, G3, Z2) nije bio niti blizu.

 

E sad, N5 ima identicnu bljeskalicu kao G2, ali glup softver.

 

G2 kao da ima rear curtain sinkronizaciju blica, N5 nema to ali isto ima stabilizaciju tako da su dobre slike.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Hvala

I recite mi koji je kernel najbolje staviti na stock ROM, franco ili elementalx? s tim da zelim sto bolji battery life i performanse
12 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
Hvala

I recite mi koji je kernel najbolje staviti na stock ROM, franco ili elementalx? s tim da zelim sto bolji battery life i performanse

Elementalx, iako, niti s Francom nećeš pogriješiti.

15 godina
offline
Nexus 5

Da, iako ElementalX sa svojom aplikacijom (kupio sam) je mozda i najnapredniji kernel.

 

Display control itd., sve je tu kao i u Francu, a opet imas Wake Gestures...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
koliko kosta aplikacija?
15 godina
offline
Nexus 5

2.99$

 

 

 

Prvo mi se nije isplatilo, no onda sam shvatio da pak nisam nista dao vec dugo vrijeme developerima a koristim ovaj kernel i na N5 i N7 pa eto...

 

Zasad je closed beta, ali mozes uci ovdje https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.elementalxkernel

 

Dobra fora je sta ima in-app instalaciju kernela, odnosno auto-install i ne ceka se nista na download.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Kad udem i link od aplikacije pise mi da nije dostupna, do cega je to?

Mislim da cu ipak ostati na franco kernelu jer imam od prije kupljenu aplikaciju tako da...
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Pa onda nema razloga stvarno, mislio sam da ti je ovo prvo...


Moguce da je zatvorio betu, ici ce public uskoro.

ElementalX je dizan ravno sa stock kernela za Nexus 5. Vecina ostalih kernela su dizani sa kernela iz system imagea koji je dostupan za download sa Googlea...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
kakav je franco kernel sam od sebe? jel puno losiji od elementalx? najvise me zanima bettery life i performanse te gamma kontrol i rgb kalibracija

i reci mi dal trebam otkljucavati bootloader ili je otkljucan tvornicki? i postoji li neki tool ili cu morati koristit cmd za flashanje preko fastboota?
15 godina
offline
Re: Nexus 5
RGB kalibracija je originalno stvorena za Franco.


Performanse su prije bile najbolje na Francu, ali je onda ubacivano stvari u njega zbrda zdola i prakticki zadnjih 2 mj nove verzije nemaju nista novo nego se samo "poslaze" ovo staro.

Mislim da ti je najbolje preko cmd, a i najbrze prakticki, samo shift + right click na adb folder i imas open cmd here....

Tri naredbe i na konju si...
Moras otkljucat bootloader i preporucam da to napravis cim upalis telefon jer ce ga formatirati.



4.4.4 ROM-ovi su problem s battery lifeom.
Isprazne mob tek do nekih 20%, pise da su prazni a zapravo jos ima soka unutra. Trenutno se to rjesava pa ce izac update...makar mozes probat i Android L jer je zapravo vrlo vrlo stabilan....


Franco i Elemental su podjednaki kerneli, razvijani na razlicite nacine.
Imao sam bolju bateriju na Francu, nekih 10% jer on ne podrzava Double tap 2 wake itd.

Ali inace najbalansiraniji kernel je oduvijek bio ElementalX, franco je u startu bio performance kernel, sad vracaju taj balans...


Zadnji EX i Franco su isti po meni, a kad vec imas app stavi franco.

Ja sam presao prosli tjedan sa franca na EX samo zbog tih wake gesturesa, a na francu sam bio samo zbog display controla kojeg sad imam u ElementalX appu...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Znam raditi u cmd-u tako da ce to biti macji kasalj, najprije cu odmah bootloader otkljucati i bubnuti recovery, rootati i staviti franco kernel..

Da pitam jos nesto, ako izade OTA update, s obzirom da ga nemogu instalirati, jel moguce da samo skinem zip i flasham update.zip iz recovery-a? netko je to davno u ovoj temi spominjao ne sjecam se
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Iskreno preporucam da roknes SlimKat Stable i njegove gappse.


Citav ROM je laksi od stocka (sliman), ne primjeti se uopce, a ima funkcija triput vise...mozes vrtit ART bez problema, a ne treba ti Xposed za nista...

I dpi je promijenjen pa se ekran cini puno veci. Jos kad ukljucis SlimPie na donji dio zaslona (fkt se lako naviknut na taj swipe), onda ti vise ni nav gumbi ne trebaju i dobivas idealnu dijagonalu za jedan prst.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

jel se gubi garancija ako stavim neki kernel?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice