Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.849
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Ja sam do prije mj dana vrtio to i nije pomoglo.

 

 

DT2W trosi puno

 

Jel gasis location ,wifi, 3g tokom dana?

Location mi je uvijek ugasen jer mi ne treba, a 3G i Wifi su uvijek upaljeni pa samo prebacuje, DT2W nema na franco kernelu

15 godina
offline
Nexus 5

Znam da nema, zato i je potrosnja mala ali ja si uvijek instaliram wake gestures.

 

Jednostavno mi je bolje imati 15% manje baterije na kraju dana, nego za par mjeseci platiti 60$ za power button koji mi uvijek ode nakon godinu i pol :)

 

 

Location trosi najvise i upravo zato ti je potrosnja s upaljenim ekranom mala.

 

Nip Wakelock trosi oko 11%, a ima ih tri kod mene (Google Now, Yahoo Weather i jos koji app recimo) i ja sam vec u startu sa trecinom baterije manje, jos kad uzmemo u obzir da imam DT2W koji cucla oko 15-20%, ja umjesto 100% na raspolagajnju imam nekih 50% i to je zapravo taj rezultat....

 

 

 

No opet, Location valja imati barem na battery saving ili device only, maznuli su mi mob par puta, jedino zbog toga sam ga pronasao (doduse ne N5)

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Nexus 5

Meni je lokacija isto uvijek isključena, a napravio sam u taskeru par profila u slučaju da mi mobitel bude ukraden. 
Jedan profil uključuje wifi, data, gps ako na svoj broj pošaljem poruku s tekstom lopov, drugi profil se aktivira ako netko pogriješi lozinku 4 puta - tada se aktivira prednja kamera, promet te lokacija i onda mi se ta slika pošalje na mail, a treći profil je da ako izvadi sim karticu lopov da prilikom bootanja tasker kontrolira je li moj broj, te ako nije onda šalje automatsku poruku na par brojeva koje sam odabrao - tako odmah saznam broj lopova :D

Što se tiče baterije, obično mi traje oko 3 - 3 i pol sata sot što mi je sasvim dovoljno za jedan dan (od rano ujutru do kasno navečer).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
maniak kaže...

Meni je lokacija isto uvijek isključena, a napravio sam u taskeru par profila u slučaju da mi mobitel bude ukraden. 
Jedan profil uključuje wifi, data, gps ako na svoj broj pošaljem poruku s tekstom lopov, drugi profil se aktivira ako netko pogriješi lozinku 4 puta - tada se aktivira prednja kamera, promet te lokacija i onda mi se ta slika pošalje na mail, a treći profil je da ako izvadi sim karticu lopov da prilikom bootanja tasker kontrolira je li moj broj, te ako nije onda šalje automatsku poruku na par brojeva koje sam odabrao - tako odmah saznam broj lopova :D

Možeš li napisati ovdje kako napraviš te profile? Treba neki poseban rom ili se to može na svakom? Ili ako želiš možeš mi i u pm poslat detaljnije kako si napravio sve te profile. Ja prvi put vidim da se može nešto tako napravit tako da nisam baš upućen u to.

16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

To radis pomocu aplikacije koja se zove Tasker, imas je u play storeu.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5
Po mom misljenju najbolja aplikacija za Android koja je ikad napravljena
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Evo ti tutorial za ovaj profil za slanje maila i fotografiranje kad se pogriješi lozinka.

Zatim tutorial koji aktivira promet i gps kad se primi poruka s određenim sadržajem.

I na kraju tutorial (by me) za profil koji provjerava broj telefona prilikom boota, te da u slučaju pogrešnog broja na par brojeva pošalje poruku:

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 16:01 (maniak).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Nexus 5

Zna li netko hoće li Android L imati u sebi ugrađen dt2w? Na stock kernelu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Nee.....pa samo par SoC-eva to podržava

 

 

 

Na nexusu 5 trosi batku ko ludo....

 

 

Sad sma stavio mahdi rom i elementalx....najbolje dosad sta sam imao

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Nee.....pa samo par SoC-eva to podržava

 

 

 

Na nexusu 5 trosi batku ko ludo....

 

 

Sad sma stavio mahdi rom i elementalx....najbolje dosad sta sam imao

Tebi je svaki dan nesto drugo najbolje :D

15 godina
offline
Nexus 5

Pa Mahdi je zapravo forkan Purity s dodacima, a dvoumio sam se izmedu Puritya/SlimKata pa mi je SlimKat na 8.0 totalno zahebo mobitel da sam morao clean wipeat.

 

 

 

Sad na Mahdiju imam 1.5% usage/h u standbyu, s ukljucenim svim (3g wifi location), na ARTu, i double tap to wake na ElementalX...

 

 

To jos nisam imao, na Slimu mi je bilo 3.3, na Purity 2.7...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Jeli do mene ili je ElementalX malo laggy naspram Franca? Pa makar na istom Guverneru..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

Jeli do mene ili je ElementalX malo laggy naspram Franca? Pa makar na istom Guverneru..

Hm do tebe jer je ista baza i ramdisk....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Koji je najbrzi guvernor poslije Interactive-a (dakle odma iza performance-a)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

Stavio bi si mahdi, a na stocku sam i root pa da pitam sto treba u twrp wipeat. Jel dovoljno factoty reset pa flashat mahdi pa reboot pa flashat gapps? Wipe ide prije flasahanja novog ROM-a?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
mithrandir.online kaže...

Stavio bi si mahdi, a na stocku sam i root pa da pitam sto treba u twrp wipeat. Jel dovoljno factoty reset pa flashat mahdi pa reboot pa flashat gapps? Wipe ide prije flasahanja novog ROM-a?

Wipe data, cache, dalvik cache.

 

Flash mahdi, pa gapps i opet wipe data/cache (ovaj drugi wipe vrijedi samo za mahdi i nijedan drugi).

 

 

Kad prelazis na novi rom, wipeas sve (data, cache, dalvik).

kad updateas isti, dovoljno je samo cache i dalvik

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
12 godina
offline
Nexus 5

Hvala na brzom odgovoru!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

Šta se to šuška da bi prekosutra mogo L u punoj verziji? Istina ili samo šuškanja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
EchoOne kaže...

Šta se to šuška da bi prekosutra mogo L u punoj verziji? Istina ili samo šuškanja?

 

Gdje si ti cuo ta "suskanja"?

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
12 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
EchoOne kaže...

Šta se to šuška da bi prekosutra mogo L u punoj verziji? Istina ili samo šuškanja?

 

Gdje si ti cuo ta "suskanja"?

A negdje sam čuo, al evo ne mogu se sjetit di...

13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Kako ste zadovoljni Nexusom? Meni zasad sve super, vozim Slimkat sa franco kernelom (franco mi puno bolje radi nego ElementalX), imam franco aplikaciju, kupio sam ju na play store-u, u kernelu sam samo ukljucio USB fast charge, vibraciju na 100 te ucitao Piereligio True RGB V7 profil za ekran, sve zasada radi fantasticno, nije niti jednom trznuo, jedan od najboljih ekrana koje sam vidio (i sa i bez profila), kamera je dobra, baterija je ok (14h koristenja uz nekih 4 ipo do 5 ipo sati on screen-a)... zasada odlicno

 

Jedino mi se u Slimkatu ne svida ovaj mod za recent multitasking, bolji mi je na stocku al sto je tu je, ostale modifikacije su odlicne

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Pa Mahdi je zapravo forkan Purity s dodacima, a dvoumio sam se izmedu Puritya/SlimKata pa mi je SlimKat na 8.0 totalno zahebo mobitel da sam morao clean wipeat.

 

 

 

Sad na Mahdiju imam 1.5% usage/h u standbyu, s ukljucenim svim (3g wifi location), na ARTu, i double tap to wake na ElementalX...

 

 

To jos nisam imao, na Slimu mi je bilo 3.3, na Purity 2.7...

Stavio Mahdi sinoc nakon mjeseci na slimkatu i nocas mi otislo 20% baterije. Otvorim potrosnju Adroid settings da najvise trose (com.android.systemui). A radili svega minutu bili i da najvise trose. 

Pokisavam saznat zasto zderu najvise. Moguce jer sam stavio temu od Mahdija, makar ne bi smjeli.

11 godina
offline
Nexus 5

Evo da podijelim svoje iskustvo sa Nexusima. Naručili smo cura i ja prošle godine čim je izašao u 11 mjesecu preko sestrične iz Amerike. Cura bijeli a ja crni N5 s 32GB. Nije prošlo ni mjesec dana curi se ugasio mobitel i nije se više htjeo upaliti. Poslali ga u Agram, kažu crkla matična morate dobiti novi uređaj a to jedino možete od tamo gdje ste ga i kupili + ne uvažavaju garanciju iz USA.

Ništa poslali ga nazad, dobili novoga i eto njen još radi - za sad {#}.

Danas, skoro godinu dana nakon na mom ulegla power button tipka unutra i neda se van. Baš imamo sreće sa njima {#}. Stvarno treba paziti kada se nešto naručuje da to ne bude prva serija uređaja. Doduše ta tipka je bila klimava od početka, kao što se mnogi žale po netu, ali mi nije davala naznake da se može tako zablokirati. Jednostavno stoji pritisnuta unutra i drži ga ugašenim. Kada ga probam spojiti na komp, upali se i onda nakon par sekundi se opet pojavi onaj Google logo da se upalio i tako u nedogled.

 

E sada me zanima da li je tko imao sličan slučaj? Ima tko preporuku šta da radim? Da li da ga sam proban otvoriti i nekako namjestiti tu tipku? Da li da ga šaljem u Agram iako mi vjerojatno garanciju neće uvažiti? Da li da ga dam tu nekome i neki random servis da vidi da li se šta da sa time napraviti? Garancija mi traje još jedno mjesec dana, premalo da bi se organizirao i poslao ga u USA a dobijem novoga {#}.

Mobitel je inače super, i od Androida bi samo njega opet uzeo, ali LG je tako loš hardverski dio napravio na njemu da je to koma {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 16:25 (RiBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Vi ste oni koji ste uzeli prvu prvu seriju....to nikad s Nexusima ;)

 

Power button ti je 300 njak kn u agrama bez garancije

 

 

Ja sam u US, planiram ic reklamirat guljene pozadinskog poklopca i trebao bi dobit potpuno novi uredaj

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Jel itko zna neki app kojim se npr. zvuk iz nekih app muta, a iz nekih ide normalno?
I ima tko iskustva sa utgom?
Meni frend posudio, ali kada prebacujem film sa N5 na usb, izbaci mi error nakon pola min. 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
RiBoy kaže...

Danas, skoro godinu dana nakon na mom ulegla power button tipka unutra i neda se van. Baš imamo sreće sa njima {#}. Stvarno treba paziti kada se nešto naručuje da to ne bude prva serija uređaja. Doduše ta tipka je bila klimava od početka, kao što se mnogi žale po netu, ali mi nije davala naznake da se može tako zablokirati. 

Ovo mi je bas cudno, eto meni se uskoro blizi 11 punih mjeseci s Nexusom i tipka mi se cini kao prvi dan. Istina, ona je oduvijek bila "klimava", ali istu stvar sam iskusio i na Galaxy-u s3, svim iPhonima... Mozda nesto znaci sto sam ga ja vecinu vremena drzao u maskici koja kvalitetno ima rijesen gumb za paljenje, ali ne znam koliko je to utjecalo.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 

Ja sam u US, planiram ic reklamirat guljene pozadinskog poklopca i trebao bi dobit potpuno novi uredaj

Da, bilo je priče da u zadnje vrijeme oko toga dobivanja drugog uređaja (čak i kod ljudi koji su razbili ekran) ali mislim da nećeš dobit novi nego refubrished.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 20:30 (steve90).
15 godina
offline
Nexus 5

Da, ali kod N5 refurbished je zapravo nov.

 

 

Naime kod svih N5 refurbished se dobiva novi gorilla glass, ekran i maticna jer su ljepljeni. Kuciste je jedino refurbished...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 

 

Ja sam u US, planiram ic reklamirat guljene pozadinskog poklopca i trebao bi dobit potpuno novi uredaj

Ovisi otkud je garancija za Nexus ti. 

 

 

Inače, za onaj battery drain na Mahdiju. Krive su bile lockscreen notifikacije

15 godina
offline
Nexus 5

Zanimljivo..

 

 

 

Ja imam DashNotifier addon za Dashclock...widgete na lockscreenu maximize-ane i radi fenomenalno, imam ih 4 u jednom widgetu za svaku od appova gdje najvise dobivam notife.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice