Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.008
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Nexus 5

Nadam se da je baterija kao kod kolege @mithrandir.online . Bio sam skoro pa odustao od telefona međutim ovo ga itekako vraća u igru! Očekujem potvrdu o poboljšanju baterije i od ostalih članova.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Nadam se da je baterija kao kod kolege @mithrandir.online . Bio sam skoro pa odustao od telefona međutim ovo ga itekako vraća u igru! Očekujem potvrdu o poboljšanju baterije i od ostalih članova.

Ja sam dobio 15/20% na bateriji, kad tek flashas 5.0 sačekaj 2 dana da baterija dođe sebi, sad mi je sasvim ok.

 

Od 8h ujutro do 21h navečer + 4/5h on screena, ništa ne gasim (Wifi/data, Auto Sync, Auto brightness)

15 godina
offline
Nexus 5

Postoji li opcija na novom lollipopu da samo pojedinim aplikacijama ne dozvolim notifikacije na lockscreenu (tipa da mi se ne prikazuje stalno notifikacija od taskera)?

 

EDIT: je li koristio itko tasker na lollipopu? Uspješno sam ga instalirao i normalno se pokreće samo što ne radi stvari koje bi trebao. Primjerice, imam profil da upali rotaciju ekrana kad uđem u galeriju, što mi je na kit-katu normalno radilo. Međutim, na lollipopu neće. Isto tako imam profil da ugasim tonove kad pokrenem kameru koji isto neće da radi. Mislio sam da je problem što u lollipopu nema mute-a pa sam stavio na vibraciju ali ponovo ista stvar.

 

EDIT 2: instalirao sam novu verziju taskera, sad sve radi kako treba :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 19:35 (maniak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5

Konacno!!! {#}

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Moj PC  
4 1 hvala 1
12 godina
offline
Nexus 5

Mjenjam svoj LG G Flex za Nexus 5 pa ako je netko zainteresiran nekase javi.

 

Baš mi se sviđa N5.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

de kad ce za cetvorku :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Evo instalirao se update, zasad prilicno zadovoljan, dizajn je bas zanimljiv, ali trebat ce mi neko vrijeme da se naviknem, pogotovo na tipkovnicu. I jedno pitanje odmah, kako staviti mob na besumno bez vibracije??
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
online
Re: Nexus 5
None interuptions = silent
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Al sta nije onda da mi uopce nece dolazit notifikacije, pise da onda cak ni alarm ne zvoni, a to mi ipak treba. I dali moDa jos netko koristi power toggles, a da je skuzio kako da mu se ne prikazuju na lock screenu?
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
12 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
Al sta nije onda da mi uopce nece dolazit notifikacije, pise da onda cak ni alarm ne zvoni, a to mi ipak treba. I dali moDa jos netko koristi power toggles, a da je skuzio kako da mu se ne prikazuju na lock screenu?

Dolazit će i prikazivat će ih, al neće zvoniti. Ja koristim onaj priority, znači vibrira samo za određene pozive, a za ostale je na mute. I dalje svijetli i sve, al ne zvoni niti vibrira.

10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Dojmovi nakon prvog punog dana korištenja Lollipopa.

Za početak, material design je fantastičan. Iskreno nisam mislio da će me se toliko dojmiti ali zaista je. Volim stock android i volio sam Kitkat ali sa material designom Lollipopa sve izgleda modernije, kvalitetnije, ljepše. Što se tiče baterije i “Projekta Volta”, nisam vjerovao da ću razlika biti toliko velika ali – zaista je! Baterija izdrži dosta dulje. Meni je mob cijeli dan na wifiju/3G-u i koristim ga svako malo za surfanje i konstantno whatsappanje. Jučer mi je baterija istekla oko pola 8 navečer ali budući da sam tek instalirao Lollipop konstantno sam nekaj prčkao po njemu + downloadao sam 3 velike igre i igrao ih, gledao film jedan... Ali inače bi s takvim korištenjem puno ranije bio na nuli tako da mi djeluje dosta bolje.

Notifikacije na lockscreenu su nešto za što sam shvatio da mi je izuzetno korisno i drago mi je da su ih uveli kao defaultne. Ono na čemu sam primjetio drastično poboljšanje je korištenje kamere. I to ne toliko na kvaliteti slike već najviše u vremenu fokusiranja. Sa Kitkatom sam znao imati problema sa fokusiranjem, pogotovo pri low-light uvjetima i objektima koji su blizu kamere. Na Lollipopu to radi osjetno brže i kvalitetnije. Lollipop tipkovnica je također po mojem sudu kvalitetnija (maker vjerujem da masu vas koristi 3rd party tipkovnice pa im ovo nije ni bitno), i ne radim toliko grešaka pri tipkanju poput stare tipkovnice.

Najveći minus je što Xposed framework ne radi, iako to u biti nije minus Lollipopa već minus Xposeda koji ne radi na ARTu. Navikao sam se na Xposed module koji su mi izuzetno korisni i nadam se da će ga brzo updateati. Od ostalih minusa zaista je teško naći bilo što. Dugi pritisak na power button mi više ne nudi opciju restarta već samo gašenja (što bi sa Xposedom recimo riješio). Navikao sam na unlockanje sa slideom sa lijeva na desno što sada više nije slučaj (dolje-gore)... I to je zasada to od minusa... :)

 

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Facebook, Opera i Flipboard mi nenormalno cuclaju bateriju, ima li tko takvih problema?

Čini se da ću se morat prisilit na Chrome nakon svih ovih godina Opere, a Facebook koristiti samo iz browsera.

Jedino ne znam koju bi alternativu Flipboardu mogao naći.

 

EDIT: Dobro, Flipboard i nije toliko strašno.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 11:38 (Maloki).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Ak si rootan instaliraj Greenify

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
I dali moDa jos netko koristi power toggles, a da je skuzio kako da mu se ne prikazuju na lock screenu?

Ja koristim i prikazuju se na lock screenu samo ako su pinned u settings.

15 godina
online
Re: Nexus 5
Maloki kaže...

Facebook, Opera i Flipboard mi nenormalno cuclaju bateriju, ima li tko takvih problema?

Čini se da ću se morat prisilit na Chrome nakon svih ovih godina Opere, a Facebook koristiti samo iz browsera.

Jedino ne znam koju bi alternativu Flipboardu mogao naći.

 

EDIT: Dobro, Flipboard i nije toliko strašno.

 

Da vec sam pisao o tom, FB push service trosi nenormalno, kao i Messenger (FB).

cinamonstick kaže...

Ak si rootan instaliraj Greenify

Ne pomaze

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...

Konacno!!! {#}

 

 

Mreža?

Ja vec par dana kampiram i samo čekam tu slasnu obavijest{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
15 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Edge kaže...

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

Bolja jedno 15% odoka...

14 godina
online
Nexus 5

Dali mi netko moze preporuciti neku masku za par $ , neku sto tanju :) hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5

Ja sam kupio ovu za 1$ i predobra mi je. Jako tanka i super grip ima.

14 godina
online
Re: Nexus 5
maniak kaže...

Ja sam kupio ovu za 1$ i predobra mi je. Jako tanka i super grip ima.

Hvala narucit cu si :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

 

Edge kaže...

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

Također, čak mi na trenutke djeluje i mrvicu lošija.

Ujutro sam deinstalirao Facebook i prebacio se sa Opere na Chrome ali i dalje je baterija slaba.

Sad sam na 62% sa jedva nešto više od sat vremena SOT-a.

 

I jesam to samo ja ili je battery saver dosta loš? Jedino što sam primjetio da radi je da uspori mobitel, nisam uopće dobio osjećaj da mi produlji trajanje baterije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 12:35 (Maloki).
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Paradox1 kaže...

Mreža?

Ja vec par dana kampiram i samo čekam tu slasnu obavijest{#}

VIP.

Edge kaže...

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

 

Ja isto osobno nisam primjetio neku veliku razliku, ako je uopce ima.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
12 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
Paradox1 kaže...

Mreža?

Ja vec par dana kampiram i samo čekam tu slasnu obavijest{#}

VIP.

Edge kaže...

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

 

Ja isto osobno nisam primjetio neku veliku razliku, ako je uopce ima.

Kao što sam rekao u mene do 15% bolja po standardnom korištenju, ali nije to baš nešto vele da bi rekli ono wow bolja je dosta i to.. Očekivah nešto više iskreno...

 

Više dobiješ kad staviš recimo onaj elemntalx kernel i neki blagi undervolt..

10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Updateal sam na 5.0, ali ne obavijesti mi se ne prikazuju na pocetnom ekranu. Kak maknuti Invert colours koji mi se pojavil na quick settings. Baterija jako slabo, slabije nego prije

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Edge kaže...

Meni baterija na lollipopu nije nista bolja kolko se do sad dalo primjetit.

 

Kak je vama?

 

Nisam očekivao ništa od updeta i nisam se  razočarao. Nema te SW optimizacije koja može izvlačit čuda iz 2300mah sa full hd 5 inča ekranom.

13 godina
offline
Re: Nexus 5
EchoOne kaže...

Kao što sam rekao u mene do 15% bolja po standardnom korištenju, ali nije to baš nešto vele da bi rekli ono wow bolja je dosta i to.. Očekivah nešto više iskreno...

 

Više dobiješ kad staviš recimo onaj elemntalx kernel i neki blagi undervolt..

 

Ma kod mene ni toliko, mozda je cak i malo losija sto me podosta razocaralo. A nikakve cusotm kernele ne koristim tako da...

 

BKVSTAR kaže...

Updateal sam na 5.0, ali ne obavijesti mi se ne prikazuju na pocetnom ekranu. Kak maknuti Invert colours koji mi se pojavil na quick settings. Baterija jako slabo, slabije nego prije

 

Moras ukljuciti u Settings -> Sound and notification -> When device is locked->Show all notifiaction content.

 

Quiem kaže...

 

Nisam očekivao ništa od updeta i nisam se  razočarao. Nema te SW optimizacije koja može izvlačit čuda iz 2300mah sa full hd 5 inča ekranom.

Ni ja nisam ocekivao cuda od baterije, ali ipak sam ocekivao neki napredak. A moram priznat da me i ostatak update pomalo razocarao pogotovo sto su mi neke stvari koje su mi bitne maknuli (ne mogu vise ukljucit fu*king mod bez vibracije), pogorsali su mi notifiaction bar, pogorsali tooglese u notification baru, nekako opcenito sve zatrpali, ne mogu vise kontrolirat glazbu preko "normalnog" lock screena za glazbu vec preko notifikacije, ne mogu birati sta da se pokazujena lock scrennu od notifkacija i jos dosta drugih malih sitnica koje me smetaju, a cak mi se cini da je mob sporiji zbog silnih animacija. Jedino sto mi se zaista svida je dizajn. Znam da cu sad vjerovatno pokupit hrpu TD-ova, ali jbg ovo je moj osobni dojam koji sam dobio.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...

Ni ja nisam ocekivao cuda od baterije, ali ipak sam ocekivao neki napredak. A moram priznat da me i ostatak update pomalo razocarao pogotovo sto su mi neke stvari koje su mi bitne maknuli (ne mogu vise ukljucit fu*king mod bez vibracije), pogorsali su mi notifiaction bar, pogorsali tooglese u notification baru, nekako opcenito sve zatrpali, ne mogu vise kontrolirat glazbu preko "normalnog" lock screena za glazbu vec preko notifikacije, ne mogu birati sta da se pokazujena lock scrennu od notifkacija i jos dosta drugih malih sitnica koje me smetaju, a cak mi se cini da je mob sporiji zbog silnih animacija. Jedino sto mi se zaista svida je dizajn. Znam da cu sad vjerovatno pokupit hrpu TD-ova, ali jbg ovo je moj osobni dojam koji sam dobio.

Kod mene, baterija je jedno 10% bolja.

Što se tiče ostatka, u potpunosti se slažem s tobom. Daleko od toga da je lollipop spor, ali je dosta bugovit i zna pri nekim banalnim stvarima zaštekat.

Najveći mi je problem zasad je što xposed framework nije podržan; čim on proradi na artu, stvari će postati zanimljive :)

11 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Napokon!

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nexus 5

Pa reko sam ti da je None interuptions = silent...

 

Mene isto zivcira Play music notif na lockscreenu, ali najbolji feature - notif bar na lockscreenu cak i preko zastite...to mi je odlicno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 20:21 (Mitch).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice