Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.744
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
tommmyyy kaže...

Zbilja?? Pitam jer mislim da nema ROM-a koji nisam probao u zadnjih mjesec dana. Mobitel koristi bolja polovica i kamera ju izluđuje a samim tim ona izluđuje mene :) Sanjam već neki ispravan ROM...

 Euphoria zadnji iz 4mj stable kod mene od kad je izasao 5.1(negdje 2 mj)

 

OTA update ide jednom mjesecno, uz to imam ElementalX...sve radi fenomenalno...restart svakih 48h automatski i ima gotovo sve iz Xposeda ugradeno.

 

Može neki link? Thx!

15 godina
offline
Re: Nexus 5
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
9 godina
offline
Re: Nexus 5

 

Riješen problem sa instalacijom Auto reboot, naštimano na jednom u 24h i sa sada nema problema s kamerom..

15 godina
offline
Re: Nexus 5
tommmyyy kaže...

 

Riješen problem sa instalacijom Auto reboot, naštimano na jednom u 24h i sa sada nema problema s kamerom..

 ...:)

 

najjaci rom...sad stize jos bolji update

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Nexus 5

Imam dosta pitanja :D

Vidio sam da ima modove za nexus kameru pa me zanima koliko je poboljšavaju i može li snimati 60fps i ako tko ima sample neki? 

Jako mi je bitna kamera pa se raspisite o njoj, koji modovi su najbolji, itd. 

Kakva je baterija? 

Isplati li se prema vašem mišljenju mijenjati z1 compact za nexusa? 

Dosadila mi je Xperia malo a i želim full lollipop experience. 

Koliko su danas romovi bolji od stock+xposed? 

Prije je to bila velika razlika ali dugo nisam flashao ništa pa me zanima. 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5

Batka ce ti bit jedina boljka....msm ako...meni ide oko 3+h SOT al ostalo sve radi mrak


Nemam nikakve modove, zadovoljan sam kamerom kakva jest, ali uzimam G4.

 

 

all in all mob je mrcina i dalje...bas optimalan po svemu, a po radu top5

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 10:27 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Batka ce ti bit jedina boljka....msm ako...meni ide oko 3+h SOT al ostalo sve radi mrak


Nemam nikakve modove, zadovoljan sam kamerom kakva jest, ali uzimam G4.

 

 

all in all mob je mrcina i dalje...bas optimalan po svemu, a po radu top5

 Heh meni 4 h sot na z1 compact je malo, to mi je problem... 

A kakva je tebi kamera u usporedbi s ostalim boljim androidima? Najvažnije mi je kamera i baterija za ostalo znam da je vrhunski. 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
offline
Re: Nexus 5
EZY-E kaže...
Mitch kaže...

Batka ce ti bit jedina boljka....msm ako...meni ide oko 3+h SOT al ostalo sve radi mrak


Nemam nikakve modove, zadovoljan sam kamerom kakva jest, ali uzimam G4.

 

 

all in all mob je mrcina i dalje...bas optimalan po svemu, a po radu top5

 Heh meni 4 h sot na z1 compact je malo, to mi je problem... 

A kakva je tebi kamera u usporedbi s ostalim boljim androidima? Najvažnije mi je kamera i baterija za ostalo znam da je vrhunski. 

 S6 je jos losiji prakticki, eventualno ako ga stancas samo na 3G.

 

Kamera je u redu, HDR+ je zbilja super po danu, usrecit ce te vise nego HTC One, ali manje od S6 definitivno.

 

No zato za jedan S6 kupis dva N5 :)

Izrada je super, materijal (crni) je fenomenalan zbilja...ima odlican grip i dizajn je u redu.

 

 

Tak da ono batka te jedina nece usrecit, ali moze prezivit dan bez pol beda. Obavezno cim ga kupis unlockaj bootloader jer ga mozes zakljucat bilo kad, a kad ides otkljucavat onda ti formatira citav mob pa je to bolje odradit kad nemas nista gore.

 

Fino root, elementalX kernel i Xposed ako zelis bit na stocku hehe....

 

ja preporucam EuphoriaOS i ElementalX, iako je i stock sasvim u redu.

 

 

DT2W jako puno trosi i to nemoj stavljat...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
EZY-E kaže...
Mitch kaže...

Batka ce ti bit jedina boljka....msm ako...meni ide oko 3+h SOT al ostalo sve radi mrak


Nemam nikakve modove, zadovoljan sam kamerom kakva jest, ali uzimam G4.

 

 

all in all mob je mrcina i dalje...bas optimalan po svemu, a po radu top5

 Heh meni 4 h sot na z1 compact je malo, to mi je problem... 

A kakva je tebi kamera u usporedbi s ostalim boljim androidima? Najvažnije mi je kamera i baterija za ostalo znam da je vrhunski. 

 S6 je jos losiji prakticki, eventualno ako ga stancas samo na 3G.

 

Kamera je u redu, HDR+ je zbilja super po danu, usrecit ce te vise nego HTC One, ali manje od S6 definitivno.

 

No zato za jedan S6 kupis dva N5 :)

Izrada je super, materijal (crni) je fenomenalan zbilja...ima odlican grip i dizajn je u redu.

 

 

Tak da ono batka te jedina nece usrecit, ali moze prezivit dan bez pol beda. Obavezno cim ga kupis unlockaj bootloader jer ga mozes zakljucat bilo kad, a kad ides otkljucavat onda ti formatira citav mob pa je to bolje odradit kad nemas nista gore.

 

Fino root, elementalX kernel i Xposed ako zelis bit na stocku hehe....

 

ja preporucam EuphoriaOS i ElementalX, iako je i stock sasvim u redu.

 

 

DT2W jako puno trosi i to nemoj stavljat...

 A kakav je zvuk na slušalicama i kakve se dobiju? 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Slusalice se ne dobivaju vise osim ako uzmes sa francuskog play storea, ali je zvucna kartica fenomenalna (zbilja iznenadujuce).

Ja koristim Panasonic Ergofit HJE120....daleko najbolje inear ispod 300 kn, a kostaju samo 90kn i rade zbilja fantasticno sa ovim telefonom...izolacija, bass, clarity bas sve.

Viper4Android je odlicna stvar ako znas to koristit....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
Slusalice se ne dobivaju vise osim ako uzmes sa francuskog play storea, ali je zvucna kartica fenomenalna (zbilja iznenadujuce).

Ja koristim Panasonic Ergofit HJE120....daleko najbolje inear ispod 300 kn, a kostaju samo 90kn i rade zbilja fantasticno sa ovim telefonom...izolacija, bass, clarity bas sve.

Viper4Android je odlicna stvar ako znas to koristit....

 Čini se da postoji šansa onda da odem na nexusa sa xperije  :) 

 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
offline
Re: Nexus 5
a gle sigurno ces bit zadovoljan sa stabilnoscu, fluidnoscu itd...visoko produktivan uredaj, ali ta batka je boljka.

Ako kupujes novog rade pricekaj jos par mjeseci, izlazi 5.2 i 5.7 incni model
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Nebi preporucio prelazak sa Z1C na Nexus 5, ne zato jer je N5 los nego zato jer jednostavno trenutno postoji bolji uredjaj (recimo G3) za istu/slicnu lovu. Nexusu cijena nije padala bas puno, a sad kad se ne proizvodi dosta varira.

Pod bolji uredjaj mislim bolji SoC, kamera, baterija, ali softverski nema sanse da ce raditi bolje. :D

 

Radje pricekaj novi Nexus.

 

Btw. ovaj 5.1.1 radi fenomenalno, napokon na razini KitKat-a, svi bugovi su mi nestali nakon dirty flash-a.

 

 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Nexus 5 je zbilja bio najbolji telefon do izlaska Lollipopa za G3.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Nexus 5

Stigao mi OTA 5.1.1. Instalirati ili ne s obzirom na neke bugove s mobilnom mrezom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Ja sam imao N5, najbolji uređaj što se tiče modificiranja i sl, brdo ROM-ova, kernela, tweakova i sl. Kamera je dobra, dapače uopće nije loša kakvom je znaju zvati. Baterija je najveća mana.. Preporuka za crni 32Gb model, dan danas super mobitel

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nexus 5

Mislim se isto i za G2, čak je u dosta stvari bolji od G3, samo ne znam kakva je podrška za romove za njega i kakav je utjecaj nekog custom roma na degradaciju kamere na tom romu.

Jer se kamera jedino ful iskorištava na stock lg romu.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
EZY-E kaže...

Mislim se isto i za G2, čak je u dosta stvari bolji od G3, samo ne znam kakva je podrška za romove za njega i kakav je utjecaj nekog custom roma na degradaciju kamere na tom romu.

Jer se kamera jedino ful iskorištava na stock lg romu.

Po cemu je to G2 bolji od G3? Osim baterije.. Ps meni je N5 imo bolju kameru od G2 (nocni uvjeti, brzi fokus, HDR+). G2 uzasno iritira sa fokusom

14 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...
EZY-E kaže...

Mislim se isto i za G2, čak je u dosta stvari bolji od G3, samo ne znam kakva je podrška za romove za njega i kakav je utjecaj nekog custom roma na degradaciju kamere na tom romu.

Jer se kamera jedino ful iskorištava na stock lg romu.

Po cemu je to G2 bolji od G3? Osim baterije.. Ps meni je N5 imo bolju kameru od G2 (nocni uvjeti, brzi fokus, HDR+). G2 uzasno iritira sa fokusom

 http://www.mobilegeeks.com/why-i-love-the-lg-g2-more-than-the-g3/

Pogledaj i video i komentare.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Ma ja sam imo i jedan i drugi, to ti je osobni dojam, G2 je zvijer i nakon njega je trebalo napraviti mob koji će ga nadmašiti, što je jako teško... G3 to nije u potpunosti uspio, ali je logičan korak unaprijed i logičan korak u tehnološkom napredku. G3 ima puno bolju kameru, ljepši je, sada na novom softveru je brzina bar približno kao G2, baterija lošija, ima izmjenjivu bateriju i proširivu memoriju... Ugl sve su to sitnice

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
EZY-E kaže...
MARKOZD15 kaže...
EZY-E kaže...

Mislim se isto i za G2, čak je u dosta stvari bolji od G3, samo ne znam kakva je podrška za romove za njega i kakav je utjecaj nekog custom roma na degradaciju kamere na tom romu.

Jer se kamera jedino ful iskorištava na stock lg romu.

Po cemu je to G2 bolji od G3? Osim baterije.. Ps meni je N5 imo bolju kameru od G2 (nocni uvjeti, brzi fokus, HDR+). G2 uzasno iritira sa fokusom

 http://www.mobilegeeks.com/why-i-love-the-lg-g2-more-than-the-g3/

Pogledaj i video i komentare.

 Takoder sam imao i G2 i G3 i N5.

 

 

I ostao sam na N5.

 

G2 i G3 nije tolika razlika, ali G3 uistinu jest bolji telefon.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
EZY-E kaže...
MARKOZD15 kaže...
EZY-E kaže...

Mislim se isto i za G2, čak je u dosta stvari bolji od G3, samo ne znam kakva je podrška za romove za njega i kakav je utjecaj nekog custom roma na degradaciju kamere na tom romu.

Jer se kamera jedino ful iskorištava na stock lg romu.

Po cemu je to G2 bolji od G3? Osim baterije.. Ps meni je N5 imo bolju kameru od G2 (nocni uvjeti, brzi fokus, HDR+). G2 uzasno iritira sa fokusom

 http://www.mobilegeeks.com/why-i-love-the-lg-g2-more-than-the-g3/

Pogledaj i video i komentare.

 Takoder sam imao i G2 i G3 i N5.

 

 

I ostao sam na N5.

 

G2 i G3 nije tolika razlika, ali G3 uistinu jest bolji telefon.

 Misliš N5?

Trenutno si razmišljam između G2 i N5, G2 mi je ljepši i ima gumbe iza, ima dosta dobru bateriju i kameru, samo ne znam kakva će kamera biti ako stavim neki aosp ili aokp rom, N5 iza sebe ima tone romova i veću podršku samo baterija suxa i kamera nije nešto.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
13 godina
offline
Nexus 5

Skrati citate.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
EZY-E kaže...

 Misliš N5?

Trenutno si razmišljam između G2 i N5, G2 mi je ljepši i ima gumbe iza, ima dosta dobru bateriju i kameru, samo ne znam kakva će kamera biti ako stavim neki aosp ili aokp rom, N5 iza sebe ima tone romova i veću podršku samo baterija suxa i kamera nije nešto.

 Mislim na G3 između njega i G2.

 

 

Ali da N5 je po meni optimalniji, nekako kad gledaš user-experience bitno bolji telefon. Pouzdan, obavlja sve u istom trenutku u divnom okruženju odnosno dizajnu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Nexus 5

Planiram si uzimat novu bateriju za N5 u skorasnje vrijeme posto mi se cini da je trenutna dala svoje za oko godinu i pol maltretiranja pa sad ako je jos netko zainteresiran mogu narucit vise pa da podijelimo postarinu. Uzimao bih sa stranice etradesupply (14 dolara je jedna).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nexus 5

Ja ću se ubacit da se pohvalim kako mi se danas konačno dogodilo ono najgore. Ekranče mog nexusčeta je palo za domovinu nakon masu i 200 drugih navrata da mi je ispao sa brojnih visina i kuteva. Ovaj put je izgleda rub ivićnjaka bio jači. To mi je valjda karma za to što sam godinu i pol izbjegavao navlačiti maske iz jedinog razloga što mi je ovako gol N5 bio presesi. 

 

E sad, koliko ljudi ovdje ima iskustva sa mjenjanjem displaya, ili drugih djelova N5? Osobno nisam mislio da je to nešto pretjerano izazovno pod uvjetom da se radi polako i sa dobrim zamjenskim djelovima, ali me gospon' u lokalnom servisu ubjeđivao kako su primili već sigurno "1000 drugih" koji su pokušavali samostalno zamjeniti display, ili neki drugi dio koji bi im se nakon cirka tjedan dana raspao valjda jer je krivo postaljen, ili nešto.

 

Nekako mi to zvuči kao obična navlakuša da radije čubnem njima moj N5 pa da mi ga za somića i 100 kn oni fino poprave sa svojom "mašinom od 25000kn" za servisiranje mobitela.

 

Slike provided by Sony Shitsperia T3.

Well that was pretty fu*kin ninja
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 16:30 (Bubily).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

 

Mijenjao sam ekran na iPhone 5 i na Xiaomi mi3. Bez vecih problema, pomalo naporan proces, ali ocekivao sam da ce biti kud i kamo teze nego li je bilo. Eto ti videa, ja sam ga samo na brzaka preletio i ne djeluje mi kao nesto extra komplicirano. Sad zavisi koliko si sklon takvim stvarima, no ako radis polako i uzmes si vremena, ne vidim zasto bi bilo nemoguce?

 

Sad, nemam pojma koje su cijene displaya, ali mi 1100kn djeluje previse. Pa onda radije uzmes novog Nexusa preko njuskala, jer nadoplata i nije toliko veca od cijene zamjene displaya.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Bubily kaže...

Ja ću se ubacit da se pohvalim kako mi se danas konačno dogodilo ono najgore. Ekranče mog nexusčeta je palo za domovinu nakon masu i 200 drugih navrata da mi je ispao sa brojnih visina i kuteva. Ovaj put je izgleda rub ivićnjaka bio jači. To mi je valjda karma za to što sam godinu i pol izbjegavao navlačiti maske iz jedinog razloga što mi je ovako gol N5 bio presesi. 

 

E sad, koliko ljudi ovdje ima iskustva sa mjenjanjem displaya, ili drugih djelova N5? Osobno nisam mislio da je to nešto pretjerano izazovno pod uvjetom da se radi polako i sa dobrim zamjenskim djelovima, ali me gospon' u lokalnom servisu ubjeđivao kako su primili već sigurno "1000 drugih" koji su pokušavali samostalno zamjeniti display, ili neki drugi dio koji bi im se nakon cirka tjedan dana raspao valjda jer je krivo postaljen, ili nešto.

 

Nekako mi to zvuči kao obična navlakuša da radije čubnem njima moj N5 pa da mi ga za somića i 100 kn oni fino poprave sa svojom "mašinom od 25000kn" za servisiranje mobitela.

 

Slike provided by Sony Shitsperia T3.

 Meni se slično desilo prije koji mj. Najprije sam pogledao kako se mijenja na Youtubeu onda pogledao cijenu dijelova onda cijenu u servisu. Odfurao sam ga u servis.

14 godina
offline
Re: Nexus 5
Hann kaže...

 

Mijenjao sam ekran na iPhone 5 i na Xiaomi mi3. Bez vecih problema, pomalo naporan proces, ali ocekivao sam da ce biti kud i kamo teze nego li je bilo. Eto ti videa, ja sam ga samo na brzaka preletio i ne djeluje mi kao nesto extra komplicirano. Sad zavisi koliko si sklon takvim stvarima, no ako radis polako i uzmes si vremena, ne vidim zasto bi bilo nemoguce?

 

Sad, nemam pojma koje su cijene displaya, ali mi 1100kn djeluje previse. Pa onda radije uzmes novog Nexusa preko njuskala, jer nadoplata i nije toliko veca od cijene zamjene displaya.

Pa i meni se činilo previše s obzirom da vidim po netu da se može nać čitav asembly sa staklom, displayem, i zadnjom maskom za cirka 50€. Najviše me brine sam proces popravka s obzirom što su mi naklafrali ovi u servisu. Mislim, inaće sam sav u hardveru, doduše kompjuterskom. Još nisam imao priliku rastavljati mob nikakav, ali ne vidim zašto bi to bilo išta pretjerano teško. Jedino što mi možda zvuči izazovno je baratanje sa tim staklom i ljepilom njegovim. Pojma nemam.

 

Kuv kaže...

 Meni se slično desilo prije koji mj. Najprije sam pogledao kako se mijenja na Youtubeu onda pogledao cijenu dijelova onda cijenu u servisu. Odfurao sam ga u servis.

 U koji servis si ga nosio? Službeni LG? Ovo kod mojih za 1100 mi se čini malo smiješno s obzirom da mogu gotovo novi mob nabavit za tolike novce

Well that was pretty fu*kin ninja
15 godina
offline
Nexus 5

Ak ti mob radi i touch, strpi se jos 3-4 mj i upikni novog Nexusa..ja sam vozio strgan Note 3  iako sam imao novaca da ga popravim ali nikako vremena i jednostavno se naviknes lol

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice