Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 435.970
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Vezano uz ROMove...

One koje sam ja u zadnje vrijeme koristio na N5 su:

 

BlissPop - odličan i puno opcija za customizaciju, xposed na njemu radi ali ne sve (npr. nema šanse da quicktogglese namjestim preko xposeda, samo preko BlissPop opcija, i slične sitnice)

OptiPop - meni inače najdraži i najbrži rom, jedina mu je mana što sa posljednjim buildom xposeda ne radi kako treba. Odnosno radi savršeno ali konstantno imam random rebootove.

LiquidSmooth - također odličan rom, ali koliko ja znam, postoji samo do LP verzije 5.01, nije izdan 5.1.1 (ili je a da ja ne znam)

Cataclysm - jedan od boljih romova koji postoje, radio je fantastično sve dok nisam instalirao najnoviji xposed. Nakon toga ne mogu uopće bootati mobitel, stalno javlja da se UI srušio.

CyanogenMod 12.1 - dugo vremena sam odbijao instalirati CM, neki dan sam ga stavio i ... ne znam zašto nisam prije. Sve radi full glatko i dobro, Xposed radi bez ikakvih problema. Zasada ga koristim i nemam namjeru mijenjati skoro

Euphoria - koristio sam ga prije CM-a i iskreno, jedan je od boljih ROMova koje sam imao. Nikad bugova, nikad random rebootova, Xposed radi kako treba ali... Nije najbrži ROM. Barem na mojem Nexusu. primjetim malo sporiji rad od npr. Optipopa ili čak CM-a

 

:)

15 godina
offline
Nexus 5

Pozdrav, ponosni sam vlasnik Nexusa 5 od prije nekoliko dana i zanima me da li imate za preporučiti nekakvu zaštitu tj. bumper za uređaj?

 

Na ebayu sam prije kupovao za iPhone pa se strgao brzo.

 

Tnx!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nexus 5

Ja koristim ovo kino u crnoj boji:

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Quicksand-Nexus-5-Hard-Case-Cover-Shield-For-LG-Google-Nexus-5-Screen-Protector/1470534056.html

 

Teksturirana površina tako da ima dobar grip u ruci. Nešto kao OnePlus mobovi valjda i nema otisaka prstiju ofc. Jedino što je hard case pa nije baš naaajbolja zaštita možda.

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Nexus 5

Uzeo bih si neki bežični punjač, pa imate li neku prepruku koji, te s koje stranice da ga nabavim?

Prema ebay-u sam skeptičan kad je elektronika u pitanju, a preko amazona mi se čini prevelika poštarina :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nexus 5
maniak kaže...

Uzeo bih si neki bežični punjač, pa imate li neku prepruku koji, te s koje stranice da ga nabavim?

Prema ebay-u sam skeptičan kad je elektronika u pitanju, a preko amazona mi se čini prevelika poštarina :)

 Imaš test nekoliko bežičnih punjača sa N5icom na xda forumu.

 

Ja koristim ovaj i sasvim je solidan.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2015 19:01 (Avensac).
15 godina
online
Nexus 5

Sto kazete na Nexuse?

 

Ja uzimam 6P 64GB...dapace radim preorder tako da ga dobim po cijeni 32 GB (50$ dobijem kredita na Play Storeu - godinu dana prakticki imam play music s onih 90 dana free)

 

A svoj N5 32GB u vrhunskom stanju, dapace developer stanju (mogu unlockat BL zakljucat BL po potrebi itd) cu stavit na oglas...bez garancije je pa sam mislio nekih 1300 ovdje, 1500 na njusci je izvedivo...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 23:16 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Sto kazete na Nexuse?

 

 

Novi N5 mi ne izgleda kao veliki napredak ali treba pričekati review. N6 je super ali prevelik za moj ukus.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Ne znam zašto nema OISa osim ako nisu izveli foru sa veličinom i brojem piksela na senzoru ko Sony, tak da u principu je 16mpx kamera ali predviđeno je tih 12 a ova 4 nadoknađuju stabilizaciju korištenjem viška i ostalih senzora za pokrete u mobitelu. Bit će zgodno da je tako, inače ne znam, falit će...

15 godina
online
Re: Nexus 5
bubimir13 kaže...

Ne znam zašto nema OISa osim ako nisu izveli foru sa veličinom i brojem piksela na senzoru ko Sony, tak da u principu je 16mpx kamera ali predviđeno je tih 12 a ova 4 nadoknađuju stabilizaciju korištenjem viška i ostalih senzora za pokrete u mobitelu. Bit će zgodno da je tako, inače ne znam, falit će...

 Jesu. Piksel je 1.55*10^-6 m, kod iP6S Plus je 1.24 recimo, a S6 1.12.

Senzor je 92% veći od onog na Nexusu 6 2014.

 

 

Takoder i 12.3MP je taman rezolucija. 12MP u 16:9, 12.3 u 3:2, a fotke nisu prevelike kao sa 16mp...ma mob je stvarno najbolji all rounder na trzistu...

Trenutno je kamera #2 odmah rame uz rame sa S6 Edge prema DXOMark, ali to su samo neke softverske sitnice koje ce se sredit (senzitivan autofokus, HDR blur, jello u videu) pa ce definitivno biti broj jedan....

 


A u lowlightu....daleko #1 od svih mobilnih kamera ikad videnih :D

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
10 godina
offline
Nexus 5

Nazalost ovaj veci Nexus nema lijep dizajn iako je to mozda subjektivno, ali po komentarima na raznim stranama vidim da se mnogima ne svidja.

Manji Nexus kojeg radi LG je bolji sto se dizajna tice, na tragu je prvog Nexusa 5.

Steta da nisu dali LG da radi veci Nexus, potpuno sam siguran da bi bio ljepsi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Meni 6P djeluje super, ekran, baterija, stereo zvučnici, senzor za otisak prsta, ima baš sve što tražim na mobitelu (kamera mi nije toliko važna) ali nakon što sam vidio cijene za EU ništa od toga.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 

 

Takoder i 12.3MP je taman rezolucija. 12MP u 16:9, 12.3 u 3:2, a fotke nisu prevelike kao sa 16mp...ma mob je stvarno najbolji all rounder na trzistu...

Trenutno je kamera #2 odmah rame uz rame sa S6 Edge prema DXOMark, ali to su samo neke softverske sitnice koje ce se sredit (senzitivan autofokus, HDR blur, jello u videu) pa ce definitivno biti broj jedan....

 


A u lowlightu....daleko #1 od svih mobilnih kamera ikad videnih :D

 

 

Mitch, obicno si u pravu, ali mislim da si sada malo zanesen te nisi objaktivan. Kako to mislis softverski rijesiti jello u videu? Tu se bas osjeti da fali OIS. Iskreno ne znam sto su isli raditi malo deblji gornji dio ako nisu namjeravali OIS ugraditi. Ma u biti ne znam sto nisu sve jednolicno obukli u aluminij (ili jos bolje magnezijsku leguru - kad vec pricamo o cijeni koja uopce nije mala). I ovako je uređaj velik, 2mm debljine ne bi apsolutno nista znacilo, jos malo podebljaju bateriju i svi sretni.

 

Za mene cekanje na pravu stvar jos traje, a do tada me sluzi vjerni N5 iako s mizerno malom baterijom.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Ja sam planirao uzeti 5X ali sam malo razočaran.

Kao prvo nema OIS-a, što mi ajde nije niti toliko bitno (iako ne kužim zašto ga nema ukoliko su ga prethodnici imali), nema 3GB RAM-a što je razočaranje jer moj 2 godine stari N5 ima istu količinu rama i update bi bio ne samo poželjan nego i očekivan. Koji novi android još ima 2GB rama?

I ono što je meni jako bitno (iako shvaćam da mnogima nije) je wireless charging.

Nije mi jasno zašto su to maknuli kad ga je, opet dvije godine stari N5 imao. Ja jako puno koristim wireless charger, imam jedan doma i jedan u uredu i s obzirom da često koristim mob na poslu, jednostavno ga stavim na pad i miran sam.

Tako da definitivno odustajem od 5x-a i pričekat ću sa svojim N5 još godinu dana do novog moba jer sam veliki ljubitelj Nexusa.

 

 

15 godina
online
Re: Nexus 5
Srecom ja sam Nexus Wireless Charger dobio free....


Ali za OISom nema potrebe....neces biti u situaciji da ce fotkat sporije od 1/40...

Za video ajde jos nekako, ali zato sad imas 60+ fpsa
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Ne govorim o wireless chargeru, lako nabavim charger. Govorim o wireless chargingu, dakle o opciji. Novi Nexusi nemaju opciju bežičnog punjenja.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
bubimir13 kaže...

Ne znam zašto nema OISa osim ako nisu izveli foru sa veličinom i brojem piksela na senzoru ko Sony, tak da u principu je 16mpx kamera ali predviđeno je tih 12 a ova 4 nadoknađuju stabilizaciju korištenjem viška i ostalih senzora za pokrete u mobitelu. Bit će zgodno da je tako, inače ne znam, falit će...

 Jesu. Piksel je 1.55*10^-6 m, kod iP6S Plus je 1.24 recimo, a S6 1.12.

Senzor je 92% veći od onog na Nexusu 6 2014.

 

 

Takoder i 12.3MP je taman rezolucija. 12MP u 16:9, 12.3 u 3:2, a fotke nisu prevelike kao sa 16mp...ma mob je stvarno najbolji all rounder na trzistu...

Trenutno je kamera #2 odmah rame uz rame sa S6 Edge prema DXOMark, ali to su samo neke softverske sitnice koje ce se sredit (senzitivan autofokus, HDR blur, jello u videu) pa ce definitivno biti broj jedan....

 


A u lowlightu....daleko #1 od svih mobilnih kamera ikad videnih :D

 

 

Zajeb, vidi

 

Al ako je to ta Sonyjeva fora a nema drugog logičnog objašnjenja, pošto si ti to jako dobro sročio, OIS je nadomješten na jedan jako funkcionalan način. Vjerojatno da drukčije ne može nadomjestit se kvalitetom da bi ga stavili ali su zbog cijene i dizajna odlučili žrtvovat. I to je ok, pošto dosad viđene slike i videi izgledaju vrhunski.

15 godina
online
Nexus 5

OIS je izostavljen iz ovogodišnje serije samo zbog debljine uređaja...vjerojatno i cijene automatski

 

 

Ali čekaj 6.0.1 pa ćeš vidjet 6P na 90 bodova :)

 

Color i Artefacts narušavaju prosjek...samo curve namjestit i to je to

 

EDIT - inače ja sam svoje mišljenje o DXO iznio davnih dana....potplaćena stranica debeloooo :D i to znam iz iskustva....S6 Edge nije ni blizu G4 kameri ako ste koristili oba...doslovno se vidi da je softverski izoštrena i fotografima (tipa meni) to ide UŽASNO na živce...na cropu su to neuporabljive fotke (bijeli rubovi itd)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 21:37 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Ma kužim te to, složio sam se s tobom tada, ali svejedno ih gro ekipe uzima kao autoritet u tom polju. A o camera review usporedbama po YTu neću ni govorit koje to lažnjare znaju bit.

 

Šta god bilo, Novi Nexusi su zmajski uređaji, obrni okreni. Ali uvijek svaki mora imat bar jednu manu koja naoko odvlači kupce. Kad ti stigne jedan javi dojmove ;)

15 godina
online
Re: Nexus 5
bubimir13 kaže...

Ma kužim te to, složio sam se s tobom tada, ali svejedno ih gro ekipe uzima kao autoritet u tom polju. A o camera review usporedbama po YTu neću ni govorit koje to lažnjare znaju bit.

 

Šta god bilo, Novi Nexusi su zmajski uređaji, obrni okreni. Ali uvijek svaki mora imat bar jednu manu koja naoko odvlači kupce. Kad ti stigne jedan javi dojmove ;)

 Prednost 6P je taj senzor...mrcina iz kompakta...s druge strane ne bi se cudio da im je Sony prodao losiju verziju, a bolju ugradio u Z5 :D

 

 

Bilo kako bilo, 6P je brutalan i naj-allround uredaj koje je trziste ikad vidjelo.

 

(SAMOLED iz Note 5, dovoljno rama, odlican procesor, megalodonska baterija, super kamera, sreden softver, dobra cijena i podrzivost, super izrada)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Razlika u IMX230 koji je u Z5 i ostalima koje Sony štela OEMima je u nekim sitnicama, kao broj mpxa, fokusne točke i vrijeme autofokusa. Trenutno je IMX230 najbolji mobilni fotosenzor na tržištu, samo standardna Sonyjeva boljka da usere motku sa softverom spriječava puni sjaja. Da ga je imat u Apple ili Samsung uređaju vidjelo bi se koliko je dobar, ovak će opet ostat repovi. 

 

Al uglavnom, i ovi ostali senzor su strava za razliku od srednjim Toshiba i OV koji su znatno jeftiniji. 

 

Za all-round uređaj mislim da treba ipak pričekat službena testiranja svih rujanskih noviteta pa kom opanci a kom obojci.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
bubimir13 kaže...

Ne znam zašto nema OISa osim ako nisu izveli foru sa veličinom i brojem piksela na senzoru ko Sony, tak da u principu je 16mpx kamera ali predviđeno je tih 12 a ova 4 nadoknađuju stabilizaciju korištenjem viška i ostalih senzora za pokrete u mobitelu. Bit će zgodno da je tako, inače ne znam, falit će...

 Jesu. Piksel je 1.55*10^-6 m, kod iP6S Plus je 1.24 recimo, a S6 1.12.

Senzor je 92% veći od onog na Nexusu 6 2014.

 

 

Takoder i 12.3MP je taman rezolucija. 12MP u 16:9, 12.3 u 3:2, a fotke nisu prevelike kao sa 16mp...ma mob je stvarno najbolji all rounder na trzistu...

Trenutno je kamera #2 odmah rame uz rame sa S6 Edge prema DXOMark, ali to su samo neke softverske sitnice koje ce se sredit (senzitivan autofokus, HDR blur, jello u videu) pa ce definitivno biti broj jedan....

 


A u lowlightu....daleko #1 od svih mobilnih kamera ikad videnih :D

 

 

Ja mislim da je G4 i dalje #1 u low lightu

Mitch kaže...
Srecom ja sam Nexus Wireless Charger dobio free....


Ali za OISom nema potrebe....neces biti u situaciji da ce fotkat sporije od 1/40...

Za video ajde jos nekako, ali zato sad imas 60+ fpsa

Hmm nikad nisi bio u situaciji da slikaš ispod 1/40? Meni auto mod na G4 zna nekad okidati i 1/10, a kad prebacim na manual mode, handheld mogu i bez beda 1/8 izvući. OIS je nedostatak htjeli mi to priznati ili ne

15 godina
online
Re: Nexus 5
S6 Edge kojeg imam trenutno nikad nije opalio sliku ispod 1/30...G4 jest, imao sam ga...bio je bolji u lowlightu od S6 ali ne konstantno...

Ali na papiru i od ovog sto sam vidio 6P ga otpuhuje daleko...makar je ovaj f1.8 :D

Javim kad stigne..
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Sumnjam, G4 mi je dosada najbolji što se kamere tiče i prava je low light mašina.. sve ti govori kakav OIS ima to kad uspijem okinuti sliku 1/8 i čak nekada 1/4 iz ruke, iako mu video nije nešto, što se fotki tiče je numero uno

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nexus 5

Pa buduci da sam imao G4 i sada imam S6E....bez problema mogu reci da mu G4 u bojama i detaljima nije ni blizu...low light jos ajde nekako, ali to je sve na f1.8 pa nisam bas zadovoljan ostrinom u kutevima kad vec to jako isticu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5

 

Mitch kaže...

Pa buduci da sam imao G4 i sada imam S6E....bez problema mogu reci da mu G4 u bojama i detaljima nije ni blizu...low light jos ajde nekako, ali to je sve na f1.8 pa nisam bas zadovoljan ostrinom u kutevima kad vec to jako isticu

Nemoj pretjerivati, moj S6 i G4 su skoro pa podjednaki po danu osim po edge to edge sharpness, G4 ima bolji dinamčki raspon npr

15 godina
online
Re: Nexus 5
Off topic smo i ne pretjerujem.

Bavim se profesionalno fotografijom, i uz hrpu full frameova i 100k slika iza mene mislim da cu ipak svoje misljenje uvazavati vise nego nesto sto procitam na netu nhf.
G4 je super fotic, ali da je najbolji ipak nije. Mislio sam da mogu dobiti taj maksimum iz njega i da lici na nesto triput bolje nego S6E u manual modu, ali to jednostavno nije istina.

Ali ovdje je prica o Nexusu. Kad ga dobijem usporedit cu.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
Off topic smo i ne pretjerujem.

Bavim se profesionalno fotografijom, i uz hrpu full frameova i 100k slika iza mene mislim da cu ipak svoje misljenje uvazavati vise nego nesto sto procitam na netu nhf.
G4 je super fotic, ali da je najbolji ipak nije. Mislio sam da mogu dobiti taj maksimum iz njega i da lici na nesto triput bolje nego S6E u manual modu, ali to jednostavno nije istina.

Ali ovdje je prica o Nexusu. Kad ga dobijem usporedit cu.

 Mitch, odakle si naručio novog Nexusa i kolko te ispalo?

15 godina
online
Re: Nexus 5
Play Store, 64GB 576$
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Nexus 5 mi je jedan od najdražih mobitela koji sam imao ali sam ga nažalost strgao dost brzo.

Jako sam se veslio 5X-u ali je google žešće zasrao sa cijenom i dostupnosti.

Pitao sam naš LG hoće se prodavati kod nas i rekli su da hoće ali da ne znaji kad.

Jel zna netko kako da najlakše nabavim N5X na najeftiniji mogući način?

 

I 6P mi isto djeluje super, vuče me ta masivna baterija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nexus 5
Strpite se jos malo, stizu u Vipnet za mj dana

Navodno 2999 5X 16 GB i 4599 kn za 6P 32...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice