Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.087
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Cijena za 5X čak i ulazi u onaj standardni omjer dolara i eura (x dolara = x eura) ali 6P ima dosta napuhanu cijenu.
Ne shvaćam zašto je Google toliko nabio cijene za europsko tržište.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Maloki kaže...
Cijena za 5X čak i ulazi u onaj standardni omjer dolara i eura (x dolara = x eura) ali 6P ima dosta napuhanu cijenu.
Ne shvaćam zašto je Google toliko nabio cijene za europsko tržište.

 Nije Google...Huawei je nabio :)

 

5X je jos ok...ali to je prepakirani G4 pa sumnjam da bi LG htio velik price drop na njemu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
A niš, kod ovih dilera na njuškalu uzet 6P za 3 i pol soma ili kolko već bude :D
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

6P mi definitivno pravi zazubice ali mislim da ću čekati 820 seriju da vidim šta nudi prije nego se odlučim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
820 ce definitivno biti brza, al onda ces opet cekat par mj pa c eizac 825 i tako u krug.

Realno meni vise od 3GB rama i 8 jezgri na 2 ghz + OC sigurno nije nista brze potrebno :) tako i tako cu ga mijenjat za koju godinu dana ili dvije sigurno

Cekanje se ne isplati po meni...eventualno zbog snizenja na bozic
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Baš me zanima kak će se N5X ponašati sa 2GB RAM.

N5 mi je znao nakon 2 dana konstantno biti na 1.5+ GB zauzeća RAM-a, ne znam do čega je to bilo.

 

E i zašto Google ne stavi clear all opciju u recent apps meniju? Mislim da mi je to najiritantnija stvar kod stock androida.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Jer uopce nije potrebno sa 2-3gb rama stalno micati appove iz rama....ni pozeljno
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 

5X je jos ok...ali to je prepakirani G4 pa sumnjam da bi LG htio velik price drop na njemu

 Još samo da je kamera prepakirana iz G4, odmah bi ubo 5x...

15 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...
Mitch kaže...

 

5X je jos ok...ali to je prepakirani G4 pa sumnjam da bi LG htio velik price drop na njemu

 Još samo da je kamera prepakirana iz G4, odmah bi ubo 5x...

 Zasto, kad je bolja? 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 Zasto, kad je bolja? 

 A po čemu to?

Slobodno daj link neki..

 

I čisto sumnjam da će bit bolja od G4...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
820 ce definitivno biti brza, al onda ces opet cekat par mj pa c eizac 825 i tako u krug

 

Naravno da neću čekati kao što nisam čekao 801 kad je izašao 800. 810 je takav clusterfuck da po meni je čekanje i više nego opravdano.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Maloki kaže...

Baš me zanima kak će se N5X ponašati sa 2GB RAM.

N5 mi je znao nakon 2 dana konstantno biti na 1.5+ GB zauzeća RAM-a, ne znam do čega je to bilo.

 

E i zašto Google ne stavi clear all opciju u recent apps meniju? Mislim da mi je to najiritantnija stvar kod stock androida.

Isto ili bolje nego Xperia Z3C...

15 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...
Mitch kaže...

 Zasto, kad je bolja? 

 A po čemu to?

Slobodno daj link neki..

 

I čisto sumnjam da će bit bolja od G4...

 Pa identičan je senzor u 6P...a po svim sampleovima je očito bolja u 90% slučajeva

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Gdje su ti primjeri gdje je bolja? Jos nema OIS, tako da nista ispod 1/30 sto se brzine okidaca tice

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nexus 5

Nema ois, blenda je f2.0..

 

Zivo me zanima na koju foru bi trebal nexus bit bolji od G4..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
13 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Nema ois, blenda je f2.0..

 

Zivo me zanima na koju foru bi trebal nexus bit bolji od G4..

 Senzor je veći. Mada sumnjam da će zbog toga biti bolji od G4 ili S6

16 godina
offline
Nexus 5

Samo pitanje je kolko i u kojoj mjeri... G4 je definitivno kralj fotkanja..

 

Da mi je znat samo kak ce kompezirat nepostojanje oisa i mracnije blende, a da pritom fotke ispadaju bolje neg na G4..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Samo pitanje je kolko i u kojoj mjeri... G4 je definitivno kralj fotkanja..

 

Da mi je znat samo kak ce kompezirat nepostojanje oisa i mracnije blende, a da pritom fotke ispadaju bolje neg na G4..

 

 

 

G4 je kralj fotkanja dok ne dodje LG V10. 

On osim sto ce biti kralj fotkanja bit ce i kralj videa obzirom da donosi full manualne postavke i za video.

 

15 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Samo pitanje je kolko i u kojoj mjeri... G4 je definitivno kralj fotkanja..

 

Da mi je znat samo kak ce kompezirat nepostojanje oisa i mracnije blende, a da pritom fotke ispadaju bolje neg na G4..

 Ima EIS, u fotkama G4 i N5 ni ne koriste OIS praktički, a 6P ima 40% veći senzor.

 

Samim time f2.0 na 6P je moguće čak i veća blenda od f1.8 na G4 ili tu negdje jednaka, ali vjerojatno i jest veća (prema DXOMarku)

 


Isto kao što f1.8 na APS-C iznosi f2.8 u Full Frame svijetu....dakle f1.8 na FF bi bilo 1.2 na APS-C...ista je stvar i ovdje :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 20:37 (Mitch).
16 godina
offline
Nexus 5

Ne znam, preoptimistcno mi je to sve. A svi znamo da nexusu fotkanje nije bila jaca strana..

Koju velicinu senzora koriste dvojac?

 

A EIS je, alternativa OISu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nexus 5

Ova "grba" na Nexusu 6P ipak nije tako strasna kao sto su pokazivale prve fotke iz drugih kuteva.

Ovo je cisto OK. :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nexus 5

6p ima EIS odnosno eletronic image stabilization.. Dok 5x je zakinut za to, odnosno nema nikakvu stabilizaciju..

Tak da za 5x se ne nadam da bu po pitanju fotki bil nekaj, dok 6P dost obecava, kolko citam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Dobro večer. Stiglo mi ažuriranje na 6.0 Android sad, dali da ga roknem gore ili ?

16 Da
1 Ne
8 Steven Seagal
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Ne znam, preoptimistcno mi je to sve. A svi znamo da nexusu fotkanje nije bila jaca strana..

Koju velicinu senzora koriste dvojac?

 

A EIS je, alternativa OISu?

 

 

 

Zena mi ima Nexus 5 i meni je on sasvim korektan sto se fotkanja tice, posebno ako koristis Manual app pa utjeces na neke parametre.

 

Inace njoj jos nije dosla nadogradnja na Android 6.0.

15 godina
offline
Nexus 5

Jel stavio tko Android 6 Final? Kakvi su dojmovi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Ja...super uz ElemX al ne osjecam neki veliki improvement sto se tice baterije (moram je zamijenit tak i tak, stara je i istrosena)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Nexus 5

Meni update stigao jučer. Djeluje mi malo fluidniji uz sitne promjene funkcionalnosti (napokon app permissions u OS-u, kod pojačavanja/stišavanja moguće izabrati između zvonjava/app/alarm kao i kod 4.4, unlock treba povući od malo nižeg...). Baterija za sada ne djeluje ništa bolje.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Genijalan deal za manufacturer refurbished  N6 na ebayju.

www.ebay.com/itm/Factory-Unlocked-Motorola-Nexus-6-XT1103-Smartphone-32GB-64GB-White-Blue-/131572030219?var=&hash=item1ea24ddb0bb

370 dolara sa dostavom i carinom.

Kakva su iskustva, se isplati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Maloki kaže...

Genijalan deal za manufacturer refurbished  N6 na ebayju.

www.ebay.com/itm/Factory-Unlocked-Motorola-Nexus-6-XT1103-Smartphone-32GB-64GB-White-Blue-/131572030219?var=&hash=item1ea24ddb0bb

370 dolara sa dostavom i carinom.

Kakva su iskustva, se isplati?

 Ne jer moras platit jos porez 25%.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice