Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.706
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nexus 5

Zelio bih factory resetat Nexus 5, no prvo zelim prebacit slike, muziku i ostalo na komp. No kada ga spojim na komp ne pronalazi mi foldere koje trazim (npr. u DCIM nema Camera, u media nema Music). Jel se susreo netko s ovim problemom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...

Zelio bih factory resetat Nexus 5, no prvo zelim prebacit slike, muziku i ostalo na komp. No kada ga spojim na komp ne pronalazi mi foldere koje trazim (npr. u DCIM nema Camera, u media nema Music). Jel se susreo netko s ovim problemom?

 Kad se spojiš uključi ekran mobitela skrolaj notifikacije prema dolje i pisat će USB punjenje.

Klikni i otvoriti će ti se izbor:

 

 

Svrha upotrebe USB-a

 

1. Punjenje,

2. Prijenosi datoteka,

3. Prijenos fotografija,

4. MIDI

 

Biraj opciju broj 2.

12 godina
offline
Nexus 5

Moze li preporuka za zamjenski ekran s alatom? Jucer mi je ispao ravno na kut i jedan dio se jednostavno sasuo. Jedina dobra stvar je da touch jos uvijek funkcionira. Pretpostavljam da se crni plasticni okvir oko mobitela ne moze zamijeniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Neznam za zamjenske ekrane, al kad sam ja nosio svojeg u servis, jedina opcija je i bila mjenjat cijeli assembly, znaci ostanu ti od starog samo komponente i back cover, a okvir oko mobitela je frame od displaya. Skuzil sam po tome jer sam imo crni nexus, a stavili su mi display od bijelog pa je uz bijelu mrezicu zvucnika bila i glossy povrsina okvira. Tak da gledaj da uzmes cijeli assembly, na taj nacin samo komponente prebacis iz starog u novi.

13 godina
offline
Nexus 5

Jel ima netko da je nedavno uzimao bateriju za N5 u Hrvatskoj i da je zadovoljan kupnjom? Trebao bi pod hitno promijeniti, ali se ne zelim zeznuti s nekim srotom od baterije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

ima netko da prodaje svoj N5 ? :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nexus 5

Od kuda uzeti nexus 5 a da je ispod 1000 kn?

Rabljeni, refurbished, samo da je u što boljem stanju.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Svoj rjesio nekim čudom preko bug foruma. Čovjek se javio i za 800 kn kao nov :)
14 godina
offline
Nexus 5

Kupiti N5 za 1050 kn?

S garancijom do kraja godine, 32gb i čini se u super stanju?

Kakva je baterija na 2 god starom nexusu 5?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

sruši barem na 1000 (da ne kazem 950) . Što se tiče baterije ja na zadnjem stock(october security update) izvučem 2h40min SOT (baterija u standbay preko noći 8sati padne 1%) , moj  ima 2god i 8mjeseci. Obavezno pripazi na power button (vjerojatno znas da su imali problema s time, taj mozda i nema ako je mladi od 2 godine) (power button je znao zezati, kao da se sam pritišće , mada nije ni to problem prodaju se za par dolara na ebay.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 18:52 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nexus 5
g3arv8 kaže...

sruši barem na 1000 (da ne kazem 950) . Što se tiče baterije ja na zadnjem stock(october security update) izvučem 2h40min SOT (baterija u standbay preko noći 8sati padne 1%) , moj  ima 2god i 8mjeseci. Obavezno pripazi na power button (vjerojatno znas da su imali problema s time, taj mozda i nema ako je mladi od 2 godine) (power button je znao zezati, kao da se sam pritišće , mada nije ni to problem prodaju se za par dolara na ebay.

 Uzeo za 1050, nije mi se dalo natezati s likom, što se tiče svega ostalog, mob je u predobrom stanju, garanciju ima još mjesec i pol, nikakve ogrebotine, gumbi odlično rade, 2 kvalitetne maske, punjač original, folija, baš jako dobro očuvan, skroz sam zadovoljan za sad.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Sad za koji dan će official cm14.1 caf krenuti
14 godina
offline
Nexus 5

Ikakvi korisni savjeti za nexusa?

Kolika je razlika između stock i custom romova?

Za sad bih ostao na stocku jer nemam potrebe za nekakvim tweakovima a i dovoljno brzo mi sve radi.

A što se tiče kernela, njega bih stavio jer sam vidio da dosta poboljšava trajanje baterije što mi je jedna od najvažnijih stvari.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nexus 5

Ovisi kako koji ROM, ja sam koristio Pure Nexus i bio je odličan, tu su ga isto hvalili neki,
ali na žalost kolko vidim zadnja i posljednja verzija koju su izbacili za N5 je na 6.0.1, ništa od PN Nougata.


Tako da ako želiš Nougat traži neki ROM, vidio sam da ih ima već duže, ali nisam proučavao jel sve šljaka.

 

Kaj se tiče kernela, definitivno flešaj ElementalX ili Franco. Konkretno znam za ElementalX da je sasvim ok sa defaultnim postavkama,
ali se može to još dodatno tweakati pa se izvuče još više.

12 godina
offline
Re: Nexus 5
Proleti malo kroz topice pa flashaj što ti se svidi (isprobavaj) ima dosta N romova , osobno čekam da krenu cm14.1 nightlies. mada kažu da je solidan i od santosha aosp 7.1 http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Instalirati neki od Nougat romova ili ići na sigurno pa staviti Cataclysm marshmallow?
Namjeravam instalirati jedan rom i ne micati ga, tako da hoću max stabilnost i bateriju što dužu.
Preporuke, komentari slobodno.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
Kod mene je trenutno stock 6.0.1 sve radi kako treba , baterijom zadovoljan ,preko noci za 8-9 sati padne samo 1% . Čekam još koji tjedan da dovedu u red što više cm14.1 (pošto je tek izašao) , no dnevno pratim cm14.1.caf, počeli su izlaziti nightly verzije pa ću to flashati, no sudeći po komentarima na forumu sve šljaka( izuzev ovih koji nešto krivo naprave u postupku instaliranja, potrebno je imati zadnji recovery i bootlader version koji se dobije iz zadnjeg official builda dostupno na Google stranicama)
14 godina
offline
Re: Nexus 5
U čemu je razlika između običnog cm14 i caf verzije?
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Nexus 5

Neki nougat rom a da sve radi na njemu?

Uključujući kameru.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Nexus 5

Dali je netko zainteresiran za kupnju nexusa 5 , ja prodajem svog !

Crne boje i 16GB memorije , odlično je oćuvan mogu poslati slike na mail :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nexus 5
Neki dan ugasio Google play i play services na nexusu.
Neke stvari kao default kalendar i keep ne rade tada ali se lako nađu (bolje) zamjene.
Baterija samo tako traje, nemam više nikakve neželjene potrošače iako imam instaliran Facebook i Messenger, milina.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
EZY-E kaže...
Neki dan ugasio Google play i play services na nexusu.
Neke stvari kao default kalendar i keep ne rade tada ali se lako nađu (bolje) zamjene.
Baterija samo tako traje, nemam više nikakve neželjene potrošače iako imam instaliran Facebook i Messenger, milina.

Kako si ih ugasio - freeze sa titanium backup ili nesto drugo? Ovo spominjem jer bi ih tako bilo moguce on-the-fly vratiti npr u trenutku kada zelis instalirati novu aplikaciju...

Koje sve stvari ne rade, ako su u pitanju samo kalendar i keep, nije nikakav problem? Google photos i osobito gmail bi recimo bili show stopperi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice